Okuma zamanı: 3 dakika
(Son olarak Güncelleme: 28/01/2022)

Hayat hakkında seyahat Yerine hedef, ve bu en güzel tren istasyonları durumunda – Gerçekten söyleyerek doğru olduğunu. Çoğu yalnız için başlangıç ​​noktası olarak tren istasyonları yaklaşım olsa da onların seyahat, bu tren istasyonlarının gerçekten unutulmaz. Böyle, neden Avrupa'nın en güzel üç tren istasyonuna bir göz atmıyorsunuz??

 

Güzel tren istasyonları sayı tut 1 – Strasbourg Gare, Strazburg, Fransa

Fransa Strasbourg tren istasyonu
Fransa Strasbourg tren istasyonu

 

Almanya ile Fransa'nın doğu sınırının yakınlarında, Strazburg'da bulunan bir Strasbourg tren istasyonu. Bu ülkenin ikinci en büyüğüdür, ve tartışmasız en güzel.

tren istasyonu dış bir modern cam binası. Böyle, İçinde adım kez, Işığı göreceksiniz, havadar alan, ve doe içindeki istasyonun tarihi güzelliği. Bu tren istasyonu tarihin bir yeri vardır. Bu açıldı 1846 ve yeniden inşa 1883. Göreceğiniz muhteşem yuvarlak cam elemanı ilave edildi 2007 ikonik istasyonunu korumak için.

Bunun hakkında ne düşünüyorsun? mı görülmeye Strasbourg değer?

Paris Strasbourg trenleri

Lüksemburg Strasbourg trenleri

Nancy Strasbourg trenleri

Basel Strasbourg trenleri

 

Anvers Merkez İstasyonu, Anvers, Belçika

Belçika Antwerp güzel tren istasyonları
Belçika Antwerp tren istasyonu

 

sözcük Büyük hatta açıklamak başlamıyor Anvers merkez tren istasyonu. Neo-barok harikası daha çok bir katedral bir seyahat merkezinden daha. Gar ayrıca mermer ve taştan yapılmış geniş bir bekleme odası vardır, büyük bir saate sahiptir, ve büyük bir kubbe ile örtülüdür..

Bu Belçikalı güzellik Kral Leopold II isteği üzerine inşa edilmiş ve üzerindekiler için bizimle edildi 110 yıllar. Şimdi banliyö trenleri barındıran, şehirlerarası trenler, ve Thalys yüksek Hızlı trenler. Bu kesinlikle kaçırmak istemiyoruz biridir!

Birçok kişi düşünün Anvers tren istasyonu hepsinin en güzel tren istasyonu olacak.

Antwerp Trains Brüksel

Amsterdam Antwerp trenleri

Lille Antwerp trenleri

Paris Antwerp trenleri

 

Demiryolu istasyonu Sao Bento, Porto, Portekiz

Portekiz Porto tren istasyonu
Portekiz Porto tren istasyonu

 

Bu Tren istasyonuna sadece muhteşem ve aslen Sao Bento de Ave-Maria Manastırı ve Dışarıdan oldu, gezginler bina güzel Paris tarzı taş cephe sahip olduğunu göreceksiniz.

İç olsa gerçek ödül! Var 20,000 Portekizce den hikayeler anlatmak fayans Tarihçiy, Valdevez Savaşı ve Ceuta Fethi gibi. Sanatçı Jorge Colaço için fayans boyalı 14 yaş ve duvar resimleri tamamlanan var 1916. Sen sanat ya da trenin bu işi kaçırmak istemiyoruz! 😉

 

Eğer bu güzel tren istasyonlarından herhangi ziyaret ettiniz? Bize Fotoğraflarınızı Tweet @KaydetAtren Bir sonraki maceranız için rezervasyon yapmaya hazır? Sonra ziyaret www.saveatrain.com

 

Blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?, Sonra buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feuropes-most-beautiful-railway-stations%2F%3Flang%3Dtr - (Göm Kodunu görmek için aşağı kaydırın)