Čas na čtení: 3 minut
(Aktualizováno: 28/01/2022)

Život je o cesta spíše než destinace, a v případě těchto nejkrásnějších železničních stanic – který říká, je skutečně pravda,. Zatímco většina cestujících obrátit vlakové zastávky jako výchozí bod pro jejich výlet, zjistíte, že tato vlaková nádraží jsou opravdu nezapomenutelné. Tak, proč jste se podívat na tři z nejkrásnějších železničních stanic v Evropě?

 

Krásné nádraží vyzvednout číslo 1 – Štrasburský Gare, Štrasburk, Francie

Železniční stanice France Strasbourg
Železniční stanice France Strasbourg

 

V blízkosti francouzské východní hranici s Německem, umístěna ve Štrasburku je vlaková stanice Strasbourg. Je to druhý největší v zemi, a pravděpodobně nejkrásnější.

Na vlakové nádraží je moderní prosklená budova na vnější straně. Tak, jakmile se dovnitř, uvidíte světlo, vzdušný prostor, a historická krása stanice uvnitř srny. Tato železniční stanice má spoustu historie. Bylo otevřeno v roce 1846 a přestavěn v roce 1883. Nádherná zaoblené sklo element uvidíte byl přidán 2007 chránit kultovní stanici.

Co si o tom myslíš? Je Strasbourg stojí za návštěvu?

Paříže do Štrasburku Vlaky

Luxembourg do Štrasburku Vlaky

Nancy do Štrasburku Vlaky

Basel do Štrasburku Vlaky

 

Central Station Antwerp, Antverpy, Belgie

krásné nádražích Belgie Antwerpy
nádraží Belgie Antwerp

 

Slovo Velký ani začít popisovat Antwerp hlavního vlakového nádraží. Neobarokní zázrak vypadá spíše jako a katedrála než cestovní centrum. Na vlakové nádraží je také vybaven prostornou čekárnu z mramoru a kamene, má obrovské hodiny, a je pokryta velkou kopulí.

Belgický krása byla postavena na žádost krále Leopolda II a je u nás více než 110 let. To teď hostí příměstské vlaky, meziměstské vlaky, a Thalys vysokorychlostní vlaky. To je určitě jeden nechcete nechat ujít!

Mnoho lidí považuje Antverpy nádraží být tím nejkrásnějším nádražím ze všech.

Brusel do Antverp Vlaky

Amsterdam do Antverp Vlaky

Lille do Antverp Vlaky

Paris do Antverp Vlaky

 

Nádraží Sao Bento, Porto, Portugalsko

Železniční stanice Portugalsko Porto
Železniční stanice Portugalsko Porto

 

Tento vlaková stanice je prostě nádherný a byl původně Sao Bento de Ave Maria-klášter a Zvenku, cestující budou vidět, že budova má krásnou pařížském stylu kamenné fasády.

Interiér je skutečná cena ačkoli! Existují 20,000 dlaždice, které vyprávějí příběhy z ruštiny histora, jako Battle Valdevez a dobytí Ceuta. Umělec Jorge Colaço malované dlaždice pro 14 let a nástěnné malby dostal dokončena 1916. Vy nechcete nechat ujít tuto umělecké dílo nebo vlak! 😉

 

Navštívili jste některé z těchto krásných železničních stanic? Tweet nám své fotografie @SaveATrain Připraveni rezervovat si další dobrodružství? pak navštivte www.saveatrain.com

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek na své stránky?, Potom klikněte sem: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feuropes-most-beautiful-railway-stations%2F%3Flang%3Dcs – (Přejděte k kód pro vložení)