Čas na čtení: 8 minut
(Aktualizováno: 21/04/2023)

Andělé, čerstvý, prosklená barevná světlá okna, je několik prvků v 12 nejúžasnější katedrály v Evropě. Každá katedrála je vyšší, větší, a podmanivější než ostatní, každý s prvky toho druhého.

 

1. Katedrála Duomo, Milán

Milán každoročně láká miliony turistů. Milánská katedrála, Milánská katedrála je jediným orientačním bodem, který vás na první pohled ohromí. Zabralo to 600 let postavit největší katedrálu v Itálii, elegantní, elegantní, a ohromující ve světle růžovém mramoru.

Vitráže, gotické prvky, a zlatá socha Madonnina nahoře jsou jen některé z prvků, které vás zaujmou. Tak, pokud opravdu chcete obdivovat fascinující gotickou milánskou katedrálu, pak můžete chodit po střeše. Tak, Milánská katedrála je jedinou katedrálou na světě, kde se můžete procházet po střeše.

Florencie do Milána vlakem

Florencie do Benátek vlakem

Milán do Florencie vlakem

Benátky do Milána vlakem

 

Duomo Milan Cathedral is a must sightseeing

 

2. Katedrála Sagrada Familia, Barcelona

Jediná katedrála od té doby stále probíhá 1882, Gaudího katedrála Sagrada Familia, je umělecké dílo. Katedrála Sagrada je směsicí španělské pozdní gotiky, secese, a katalánská modernistická architektura. Gaudiho design byl 18 věže, reprezentovat 12 apoštolové, Panna Maria, čtyři evangelisté, a nejvyšší Ježíš Kristus.

Dále, každá ze tří fasád má úplně jiný exteriér: pašijová fasáda, Sláva, a betlémská fasáda. Tak, s tolik co vidět a objevovat, dobře si naplánujte cestu do Barcelony, aby vám neunikla tato úžasná katedrála.

 

Sagrada Familia from above picture

 

3. Nejvíce fascinující katedrály v Evropě: Kolnerova katedrála, kolínská

Přestavěný 7 století, kolínská katedrála je úchvatným symbolem gotické architektury. navíc, Kolínská katedrála je sídlem kolínského arcibiskupa a nejvyšším jarním kostelem v celé Evropě.

Zajímavě, tento nádherný mezník býval během francouzské revoluce stájí a stodolou sena. Dnes, v historii katedrály neuvidíte žádné relikvie této etapy. Interiér je stejně krásný jako exteriér s vitrážemi a poklady. Kolner Dom je obzvláště úchvatný v noci a při západu slunce.

Berlín do Cáchy vlakem

Frankfurt do Kolína nad Rýnem s vlakem

Drážďany do Kolína s vlakem

Cáchy do Kolína s vlakem

 

Kolner Cathedral Cologne at night time

 

4. Bazilika Santa Maria Del Fiore, Florencie

Růžový, světle zelená, a fasáda z bílého mramoru, a mozaikové podlahy uvnitř, Basilica di Santa Maria ve Florencii je pozoruhodná renesanční katedrála. dodatečně, Fresky Giorgia Vasariho z Pozdního soudu na stropě by si neměli nechat ujít milovníci umění.

Florentská katedrála je víc než jen orientační bod. Dokonce i když nemáte zájem o umění, tato katedrála vás bude fascinovat a celé hodiny budete obdivovat ohromující umělecká díla. Pokud potřebujete nadýchat se čerstvého vzduchu, poté vylezte na kopuli Brunelleschi, odkud se otevírají výhledy na kouzelnou Florencii.

Z Rimini do Florencie vlakem

Vlakem z Říma do Florencie

Vlakem z Pisy do Florencie

Vlaky z Benátek do Florencie

 

 

5. Nejvíce fascinující katedrály v Evropě: Charles katedrála, Vídeň

Symbol Vídně, Svatý. Karlův chrám je ohromující svou bílou fasádou a světle zelenými kopulemi. Navrženo v barokním stylu, Svatý. Karlův chrám uchvacuje návštěvníky již od r 19čt století. Katedrála byla navržena na počest patrona Karla Boromejského, podavač, a ministr utrpení v evropských ranách v 16čt století.

nicméně, nejvíce fascinující rys sv. Bazilika Karlova je 1250 metrů čtverečních fresek v kopuli. Na rozdíl od jiných evropských katedrál, zde můžete jet panoramatickým výtahem a obdivovat fresky zblízka. Tak, uzavřít, Svatý. Karlovu katedrálu ve Vídni si nesmíte nechat ujít dovolená města v Evropě.

Salcburk do Vídně vlakem

Mnichov do Vídně vlakem

Graz do Vídně vlakem

Praha do Vídně vlakem

 

Scenic Charles Cathedral in Vienna

 

6. Katedrála v Le Mans, Francie

Věnováno svatému Julianovi, první biskup z Le Mans, Katedrála v Le Mans, je nádherná architektonická kombinace francouzského gotického stylu a románské lodi. Jednou z fascinujících funkcí, které upoutají vaši pozornost, jsou opory podporující exteriér v nádherném designu. Fasáda katedrály v Le Mans je tak jednou z nejkrásnějších v Evropě.

navíc, vitráže a andělé namalovaní na stropě katedrály přispívají k Le Mans’ dechberoucí architekturu a zanechte v této 500 let staré katedrále spoustu pokladů k objevování.

Dijon do Provence s vlakem

Paříž do Provence s vlakem

Lyon do Provence s vlakem

Marseilles do Provence s vlakem

 

A Rainbow over Le Mans Cathedral

 

7. Nejvíce fascinující katedrály v Evropě: Svatý. Paulova katedrála, Londýn

Dominuje panorama Londýna, ale na exteriéru, Katedrála svatého Pavla nepatří mezi nejúžasnější památky. Krása sv. Paul’s Cathedral se odhalí, pokud si uděláte čas a vejdete dovnitř. Pak, budete ohromeni hrou bílého a černého dekoru. navíc, v katedrále je více než 300 památníky těch nejlepších britských, jako například samotný Wren, který navrhl nádhernou katedrálu.

nicméně, jeden z nejvíce fascinujících prvků v St.. Paul’s Cathedral je šeptající galerie. Ano, pokud šeptáte na jedné straně galerie, zdi to přenesou na druhý konec.

Z Amsterdamu do Londýna vlakem

Paříž do Londýna vlakem

Z Berlína do Londýna vlakem

Brusel do Londýna vlakem

 

Crowds outside St. Paul's Cathedral, London, UK

 

8. Berlínská katedrála

Navzdory vážnému poškození ve druhé světové válce, Berlínská katedrála je ohromující katedrála s fontánou a zelenou trávou vpředu. Berlínská katedrála byla postavena jako součást berlínského městského paláce, ale architekt Julius Carl Raschdorff jej přetvořil, aby odrážel slávu a vznešenost sv. Paul's Cathedral v Londýně. Jedině v 1993, restaurování bylo dokončeno, po pádu velké berlínské zdi.

Nejvíce fascinujícími prvky v berlínské katedrále jsou fresky, zlaté ozdoby, a sochy. Dále, varhany Saucer s romantickou a srdce tavící hudbou jsou poslední a největší romantické varhany v Německu a stojí za to věnovat čas sezení a pouhému vyjmenování. Tím pádem, přejděte na vyhlídkovou plošinu s výhledem na Berlín a dokončete prohlídku v jednom z 12 nejúžasnější katedrály v Evropě.

Z Frankfurtu do Berlína vlakem

Lipsko do Berlína vlakem

Hannover do Berlína vlakem

Hamburk do Berlína vlakem

 

Beautiful day in Berlin Cathedral

 

9. Nejvíce fascinující katedrály v Evropě: Svatý Bazilova katedrála, Moskva

Jeden z nejzajímavější místa k návštěvě v Rusku je katedrála svatého Basila v Moskvě. Tuto úžasnou katedrálu si nemůžete nechat ujít a uvidíte ji z jakéhokoli místa na Rudém náměstí i mimo něj. Jak přistoupíte blíž, centrální kostel s dalšími devíti kostely.

Nejvíce fascinující vlastností je, že tyto chrámy jsou propojeny speciálními klenutými chodbami. Ivan Hrozný byl hlavním mozkem katedrály Vasila Blaženého, a vícebarevné kopule jsou dodnes záhadou. Zatímco tento typ designu se objevil v 17. století, ale výběr barev není znám.

 

The Famous Saint Basil's Cathedral at the heart of Moscow

 

10. Katedrála Notre-Dame, Paříž

Chrliče se zvedly a okna z barevného skla jsou 2 funkcí, které vás zaujmou, stejně jako miliony dalších návštěvníků pařížské katedrály Notre Dame. Zvenku nádherné, a krásné uvnitř, pokladnice katedrály vás vynese nad nejromantičtější město na světě, pro panoramatický výhled.

Panna Maria stojí v Ile de la Cite a je zasvěcena Panně Marii. Dále, katedrála byla místem velkých událostí, jako byla korunovace Napoleona Bonaparta, a blahořečení Johany z Arku. Tím pádem, vaše oči budou obdivovat krásu architektury katedrály, a vaše uši obdivují příběhy slávy.

Amsterdam do Paříže vlakem

Z Londýna do Paříže vlakem

Rotterdam do Paříže vlakem

Z Bruselu do Paříže vlakem

 

Notre-Dame Cathedral and the Paris Canal

 

11. Nejvíce fascinující katedrály v Evropě: Bazilika svatého Marka, Benátky

Je to jedna z nejkrásnějších bazilik v Evropě, ale jsou to tajné památky, které obsahuje bazilika svatého Marka, což z něj činí nejzajímavější katedrálu v Evropě. Podle legend, Bazilika svatého Marka byla postavena pro uložení ostatků evangelisty Marka, jeden ze čtyř apoštolů, poté, co obchodníci ukradli z Egypta. Tento příběh představuje 13 století mozaika, nad levými dveřmi při vstupu do baziliky.

dodatečně, V bazilice svatého Marka je cennější poklad než korunní klenot královské rodiny - Pala dOro. Pala je byzantská alter, posetý více než 2000 drahokamy. dospět k závěru,, pokud plánujete navštívit jeden mezník v Benátkách, Bazilika svatého Marka je ta pravá, pro zvědavé, cestovatelé milující krásu a historii.

Milán do Benátek vlakem

Florencie do Benátek vlakem

Bologna do Benátek vlakem

Treviso do Benátek vlakem

 

Colorful people out Saint Mark's Basilica in Venice Italy

 

12. Svatý. Víta, Praha

Přes řeky, a mosty, na legendárním Pražském hradě, budete okouzleni katedrálou svatého Víta. Trvalo to blízko 6 století dokončit gotickou katedrálu, k nejpozoruhodnější a nejpozoruhodnější pamětihodnosti Prahy. Doba, která byla věnována stavbě katedrály svatého Víta, se odráží v architektonické kombinaci stylů.

Katedrála svatého Víta má renesanci, gotický, a barokní prvky: jako věž jižní věže a velké varhany v severní části. Okna z barevného skla jsou pozoruhodným prvkem každé katedrály a chrámu sv. Vitova okna nepadají na kráse z ostatních fascinujících katedrál v Evropě.

Norimberk do Prahy vlakem

Mnichov do Prahy vlakem

Berlín do Prahy vlakem

Vídeň do Prahy vlakem

 

Prague's Saint Vitus Cathedral

 

WRádi vám pomůžeme naplánovat nezapomenutelný výlet do nich 12 fascinující katedrály v Evropě vlakem, Vstupte do světa Uložit vlak.

 

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek „ 12 Nejúžasnější katedrály v Evropě “na vaše stránky? Můžete buď pořídit naše fotografie a text, nebo nám můžete dát odkaz na tento blogový příspěvek. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fmost-fascinating-cathedrals-europe%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)