Czas czytania: 8 minuty
(Poprawiony: 21/04/2023)

Anioły, świeży, kolorowe jasne okna malowane na szkle, to kilka elementów w 12 najbardziej fascynujące katedry w Europie. Każda katedra jest wyższa, większy, i bardziej urzekające niż inne, każdy zawiera elementy drugiego.

 

1. Katedra Duomo, Mediolan

Mediolan co roku przyciąga miliony turystów. Katedra w Mediolanie, Katedra w Mediolanie to jedyny punkt orientacyjny, który zadziwi Cię na pierwszy rzut oka. To zajęło 600 lat na budowę największej katedry we Włoszech, elegancki, wdzięczny, i oszałamiający w jasnoróżowym marmurze.

Witraże, elementy gotyckie, i złoty posąg Madonniny na szczycie to tylko kilka elementów, które Cię zafascynują. Więc, jeśli naprawdę chcesz podziwiać fascynującą gotycką katedrę w Mediolanie?, wtedy możesz chodzić po dachu. Więc, Katedra w Mediolanie jest jedyną katedrą na świecie, gdzie możesz chodzić po dachu.

Z Florencji do Mediolanu Pociągiem

Z Florencji do Wenecji pociągiem

Z Mediolanu do Florencji Pociągiem

Z Wenecji do Mediolanu pociągiem

 

Duomo Milan Cathedral is a must sightseeing

 

2. Katedra Sagrada Familia, Barcelona

Jedyna katedra wciąż trwająca od tego czasu 1882, Sagrada Familia Gaudiego, jest dziełem sztuki. Katedra Sagrada to mieszanka hiszpańskiego późnego gotyku, Art Nouveau, i architektura katalońskiego modernizmu. Projekt Gaudiego był 18 iglice, reprezentować 12 apostołowie, Maryja Dziewica, czterech ewangelistów, i najwyższego Jezusa Chrystusa.

Dodatkowo, każda z trzech fasad ma zupełnie inny wygląd zewnętrzny: Fasada Pasji, Chwała, i Fasada Narodzenia. Więc, tak wiele do zobaczenia i odkrycia, dobrze zaplanuj swoją podróż do Barcelony, aby nie przegapić tej niesamowitej katedry?.

 

Sagrada Familia from above picture

 

3. Najbardziej fascynujące katedry w Europie: Katedra w Kolnerze, Kolonia

Zbudowany ponad 7 wieki, Katedra w Kolonii to zapierający dech w piersiach symbol architektury gotyckiej. co więcej, Katedra w Kolonii jest siedzibą arcybiskupa Kolonii i najwyższym wiosennym kościołem w całej Europie.

co ciekawe, ten wspaniały zabytek był kiedyś stajnią i stodołą na siano podczas rewolucji francuskiej. Dzisiaj, nie zobaczysz żadnych reliktów tego etapu w historii katedry. Wnętrze jest tak samo piękne jak na zewnątrz z witrażami i skarbami. Kolner Dom szczególnie zapiera dech w piersiach w nocy i podczas zachodu słońca.

Z Berlina do Akwizgranu pociągiem

Z Frankfurtu do Kolonii pociągiem

Drezno do Kolonii pociągiem

Aachen do Kolonii pociągiem

 

Kolner Cathedral Cologne at night time

 

4. Bazylika Santa Maria Del Fiore, Florencja

Różowy, jasnozielony, i biała marmurowa fasada, i mozaikowe podłogi wewnątrz, Bazylika Santa Maria we Florencji to niezwykła renesansowa katedra. do tego, Miłośnicy sztuki nie mogą przegapić fresków Sądu Późnego Giorgio Vasariego na suficie.

Katedra we Florencji to więcej niż punkt orientacyjny?. Nawet jeśli nie lubisz sztuki, ta katedra zafascynuje Cię i sprawi, że będziesz podziwiać oszałamiającą grafikę przez wiele godzin. Jeśli potrzebujesz odetchnąć świeżym powietrzem, następnie wspinaj się na kopułę Brunelleschi, aby podziwiać widoki na magiczną Florencję.

Z Rimini do Florencji Pociągiem

Z Rzymu do Florencji pociągiem

Z Pizy do Florencji Pociągiem

Wenecja do Florencji Pociągiem

 

 

5. Najbardziej fascynujące katedry w Europie: Karols Katedra, Wiedeń

Symbol Wiednia, St. Katedra Karola zachwyca białą fasadą i jasnozielonymi kopułami. Zaprojektowany w stylu barokowym, St. Karola urzeka odwiedzających od czasów 19ten stulecie. Katedra została zaprojektowana na cześć patrona św. Karola Boromeusza, podajnik, i sługą cierpienia w plagach Europy w 16ten stulecie.

Jednakże, najbardziej fascynująca cecha St. Bazylika Karola jest 1250 metrów kwadratowych fresków w kopule. W przeciwieństwie do innych katedr europejskich, tutaj można wjechać panoramiczną windą, aby podziwiać freski z bliska. Więc, Podsumowując, St. Nie można przegapić katedry Karola w Wiedniu city ​​break wakacje w Europie.

Salzburg do Wiednia pociągiem

Pociągiem z Monachium do Wiednia

Graz do Wiednia pociągiem

Praga do Wiednia pociągiem

 

Scenic Charles Cathedral in Vienna

 

6. Katedra Le Mans, Francja

Dedykowany św. Julianowi, pierwszy biskup Le Mans, Katedra Le Mans, to wspaniała mieszanka architektoniczna stylu francuskiego gotyku i romańskiej nawy. Jedną z fascynujących cech, które przykują twoją uwagę, są przypory podtrzymujące zewnętrzną część we wspaniałym designie. Tym samym fasada katedry Le Mans jest jedną z najpiękniejszych w Europie.

co więcej, witraże i anioły namalowane na suficie katedry uzupełniają Le Mans’ zapierającą dech w piersiach architekturę i pozostawić wiele skarbów do odkrycia w tej 500-letniej katedrze.

Z Dijon do Prowansji pociągiem

Pociągiem z Paryża do Prowansji

Z Lyonu do Prowansji pociągiem

Marsylia do Prowansji pociągiem

 

A Rainbow over Le Mans Cathedral

 

7. Najbardziej fascynujące katedry w Europie: St. Katedra Pawła, Londyn

Dominuje panoramę Londynu, ale na zewnątrz, Katedra św. Pawła nie jest jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach zabytków. Piękno St. Katedra Świętego Pawła ujawni się, jeśli poświęcisz trochę czasu na spacer. Następnie, będziesz zachwycony grą białego i czarnego wystroju. co więcej, w katedrze mieści się ponad 300 pomniki najlepszych w Wielkiej Brytanii, takich jak sam Wren, który zaprojektował wspaniałą katedrę.

Jednakże, jeden z najbardziej fascynujących elementów w St. Katedra Pawła to szeptana galeria. tak, jeśli szepniesz po jednej stronie galerii, ściany przeniosą go na drugi koniec.

Pociągiem z Amsterdamu do Londynu

Pociągiem z Paryża do Londynu

Berlin do Londynu pociągiem

Z Brukseli do Londynu pociągiem

 

Crowds outside St. Paul's Cathedral, London, UK

 

8. Katedra w Berlinie

Pomimo poważnych uszkodzeń podczas II wojny światowej, Katedra Berlińska to oszałamiająca katedra z fontanną i zieloną trawą z przodu. Katedra Berlińska została zbudowana jako część berlińskiego pałacu miejskiego, ale architekt Julius Carl Raschdorff przekształcił go, aby odzwierciedlić chwałę i wielkość St. Katedra Pawła w Londynie. Tylko w 1993, renowacja została zakończona, po upadku wielkiego muru berlińskiego.

Najbardziej fascynujące elementy berlińskiej katedry to freski, złote ozdoby, i posągi. Dodatkowo, Organy spodka ze swoją romantyczną i rozpływającą się w sercu muzyką są ostatnimi i największymi romantycznymi organami w Niemczech i warto poświęcić czas, aby usiąść i po prostu wymienić. A zatem, wejdź na platformę widokową z widokiem na Berlin, aby zakończyć wycieczkę w jednym z 12 najbardziej fascynujące katedry w Europie.

Z Frankfurtu do Berlina pociągiem

Lipsk do Berlina pociągiem

Z Hanoweru do Berlina pociągiem

Hamburg do Berlina pociągiem

 

Beautiful day in Berlin Cathedral

 

9. Najbardziej fascynujące katedry w Europie: Święty Bazylego, Moskwa

Jeden z najbardziej fascynujące miejsca do odwiedzenia w Rosji jest Sobór Wasyla Błogosławionego w Moskwie. Nie możesz przegapić tej niesamowitej katedry i zobaczysz ją z dowolnego miejsca na Placu Czerwonym i poza nim. Gdy podchodzisz bliżej, centralny kościół z dziewięcioma innymi kościołami wokół niego?.

Najbardziej fascynującą cechą jest to, że świątynie te są połączone specjalnymi sklepionymi przejściami. Iwan Groźny był mózgiem katedry św. Bazylego, a wielokolorowe kopuły do ​​dziś pozostają tajemnicą. Chociaż ten typ konstrukcji pojawił się w XVII wieku, ale wybór kolorów jest nieznany.

 

The Famous Saint Basil's Cathedral at the heart of Moscow

 

10. Katedra Notre Dame, Paryż

Gargulce rozety i witraże są 2 funkcji, które przyciągną Cię, podobnie jak miliony innych odwiedzających katedrę Notre Dame w Paryżu. Wspaniały na zewnątrz, i piękny w środku, skarbiec katedry zabierze Cię ponad najbardziej romantyczne miasto na świecie, dla widoki panoramiczne.

Matka Boża stoi na Ile de la Cite i jest poświęcona Najświętszej Maryi Pannie. Dodatkowo, katedra była miejscem ważnych wydarzeń, takich jak koronacja Napoleona Bonaparte, i beatyfikacja Joanny d'Arc. A zatem, Twoje oczy będą podziwiać piękno architektury katedry, a twoje uszy podziwiają opowieści o chwale,.

Amsterdam do Paryża pociągiem

Londyn do Paryża pociągiem

Pociągiem z Rotterdamu do Paryża

Pociągiem z Brukseli do Paryża

 

Notre-Dame Cathedral and the Paris Canal

 

11. Najbardziej fascynujące katedry w Europie: Bazylika św. Marka, Wenecja

To jedna z najpiękniejszych bazylik w Europie, ale to tajne relikwie, w których znajduje się Bazylika św. Marka, co czyni ją najbardziej fascynującą katedrą w Europie. Według legend, Bazylika św. Marka została zbudowana, aby pomieścić relikwie Marka Ewangelisty, jeden z czterech apostołów, po tym, jak kupcy okradli Egipt. Ta historia przedstawia 13th mozaika wieku, nad lewymi drzwiami po wejściu do bazyliki.

do tego, W Bazylice św. Marka znajduje się cenniejszy skarb niż klejnot koronny rodziny królewskiej – Pala dOro. Pala to bizantyjska alter, wysadzane ponad 2000 kamienie szlachetne. Podsumowując, jeśli planujesz odwiedzić jeden punkt orientacyjny w Wenecji?, Bazylika św. Marka jest jedyna, dla ciekawskich, podróżnicy kochający piękno i historię.

Mediolan do Wenecji pociągiem

Z Florencji do Wenecji pociągiem

Bolonia do Wenecji pociągiem

Treviso do Wenecji pociągiem

 

Colorful people out Saint Mark's Basilica in Venice Italy

 

12. St. Katedra Wita, Praga

Przez rzeki, i mosty, w legendarnym Zamku Praskim, zachwyci Cię katedra św. Wita. Zajęło to blisko 6 wieki, aby ukończyć gotycką katedrę, do najbardziej niezwykłego i najbardziej zauważalnego punktu orientacyjnego w Pradze. Czas potrzebny na zbudowanie katedry św. Wita znajduje odzwierciedlenie w architektonicznej mieszance stylów.

Katedra św. Wita ma renesans, gotyk, i elementy barokowe: jak iglica wieży południowej i wielkie organy w części północnej. Witraże są niezwykłą cechą każdej katedry i St. Okna Wita nie odbiegają urodą od innych fascynujących katedr w Europie.

Norymberga do Pragi pociągiem

Pociągiem z Monachium do Pragi

Z Berlina do Pragi pociągiem

Wiedeń do Pragi pociągiem

 

Prague's Saint Vitus Cathedral

 

WChętnie pomożemy Ci zaplanować niezapomnianą podróż do nich 12 fascynujące katedry w Europie pociągiem, Wejdź do świata Zapisz pociąg.

 

 

Czy chcesz osadzić nasz wpis na blogu „ 12 Najbardziej fascynujące katedry w Europie” na Twojej stronie? Możesz zrobić nasze zdjęcia i napisać tekst lub przekazać nam kredyt z linkiem do tego posta na blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fmost-fascinating-cathedrals-europe%2F – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)