Lugemise aeg: 8 minutit
(Viimati uuendatud: 21/04/2023)

Inglid, värske, klaasvärviga värvilised heledad aknad, on mõned elemendid 12 kõige põnevamad katedraalid Euroopas. Iga katedraal on kõrgem, suurem, ja lummavam kui teine, igaüks sisaldab üksteise elemente.

 

1. Duomo katedraal, Milano

Milano meelitab igal aastal miljoneid turiste. Milano katedraal, Milano katedraal on üks maamärk, mis teid esimesel pilgul hämmastab. See võttis 600 aastat, et ehitada Itaalia suurim katedraal, elegantne, graatsiline, ja uimastatav heleroosast marmorist.

Vitraažaknad, gooti elemente, ja Madonnina kuldne kuju ülaosas on vaid mõned elemendid, mis teid lummavad. Niisiis, kui soovite tõeliselt imetleda põnevat gooti stiilis Milano katedraali, siis saate katusel kõndida. Niisiis, Milano katedraal on ainus katedraal maailmas, kus saab katusel kõndida.

Firenze Milaanosse rongiga

Firenze Veneziasse rongiga

Milano Firenzesse rongiga

Veneetsiast Milaanosse rongiga

 

Duomo Milan Cathedral is a must sightseeing

 

2. Sagrada Familia katedraal, Barcelona

Ainus katedraal, mis on siiani pooleli 1882, Gaudi Sagrada Familia katedraal, on kunstiteos. Sagrada katedraal on segu Hispaania hilisgootikast, Juugend, ja katalaani modernismi arhitektuur. Gaudi disain oli 18 torni, esindama 12 apostlid, Neitsi Maarja, neli evangelisti, ja kõrgeim Jeesus Kristus.

Lisaks, kõigil kolmel fassaadil on täiesti erinev välisilme: kirgede fassaad, Au, ja sündimisfassaad. Niisiis, nii palju näha ja avastada, planeerige oma reis Barcelonasse hästi, et mitte unustada seda hämmastavat katedraali.

 

Sagrada Familia from above picture

 

3. Kõige põnevamad katedraalid Euroopas: Kolneri katedraal, Kölni

Üle ehitatud 7 sajandeid, Kölni katedraal on hingemattev gooti arhitektuuri sümbol. enamgi veel, Kölni katedraal on Kölni peapiiskopi asukoht ja kõrgeim kevadkirik kogu Euroopas.

huvitavalt, see suurepärane vaatamisväärsus oli Prantsuse revolutsiooni ajal stabiilne ja heinaküün. Täna, te ei näe katedraali ajaloos selle etapi säilmeid. Interjöör on sama ilus kui vitraažakende ja aaretega välisilme. Kolner Dom on eriti hingemattev öösel ja päikeseloojangu ajal.

Berliinist Aacheni rongiga

Frankfurdist Kölni rongiga

Dresden Kölni rongiga

Aachen Kölni rongiga

 

Kolner Cathedral Cologne at night time

 

4. Santa Maria Del Fiore basiilika, Firenze

Roosa, heleroheline, ja valge marmorist fassaad, ja sees mosaiikpõrandad, Firenze Santa Maria basiilika on tähelepanuväärne renessansiaegne katedraal. Lisaks, Giorgio Vasari hilisotsuse freskosid laes ei tohi kunstihuvilised kahe silma vahele jätta.

Firenze katedraal on rohkem kui maamärk. Isegi kui sa kunsti ei huvita, see katedraal lummab teid ja hoiab teid tundide kaupa imetlemas suurepäraseid kunstiteoseid. Kui vajate värsket õhku, seejärel ronige Brunelleschi kupolile, kust avaneb vaade maagilisele Firenzele.

Rimini Firenzesse rongiga

Rooma Firenzesse rongiga

Pisa Firenzesse rongiga

Veneetsiast Firenzesse rongiga

 

 

5. Kõige põnevamad katedraalid Euroopas: Charlies katedraal, Viin

Viini sümbol, St. Karli katedraal on oma valge fassaadiga ja heleroheliste kuplitega vapustav. Disainitud barokkstiilis, St. Karli katedraal võlub külastajaid alates aastast 19th sajandil. Katedraal loodi pühak Charles Borromeo austamiseks, söötja, ja kannatuste minister Euroopa nuhtlustes aastal 16th sajandil.

Kuid, kõige põnevam omadus St.. Charles Basilica on 1250 ruutmeetrit freskosid kopulas. Erinevalt teistest Euroopa katedraalidest, siin saate panoraamliftiga lähedalt freskod imetleda. Niisiis, Kokkuvõtteks, St. Kaarli katedraal Viinis ei tohi unustada linnapuhkus Euroopas.

Salzburgi Viini rongiga

Münchenist Viini rongiga

Grazist Viini rongiga

Prahast Viini rongiga

 

Scenic Charles Cathedral in Vienna

 

6. Le Mans'i katedraal, Prantsusmaa

Pühendatud Saint Julianile, esimene Le Mans'i piiskop, Le Mans'i katedraal, on suurepärane arhitektuuriline segu prantsuse gooti stiilis ja romaani stiilis. Üks põnevaid omadusi, mis köidab teie tähelepanu, on suurepärase kujundusega välised toed. Seega on Le Mansi katedraali fassaad üks ilusamaid Euroopas.

enamgi veel, katedraali laele maalitud vitraaž ja inglid lisavad Le Mansile’ hingekosutav arhitektuur ja jäta selle 500-aastase katedraali sees avastamiseks palju aardeid.

Dijonist Provence'i rongiga

Pariisist Provence'i rongiga

Lyonist Provence'i rongiga

Marseille 'rongiga Provence'i

 

A Rainbow over Le Mans Cathedral

 

7. Kõige põnevamad katedraalid Euroopas: St. Pauli katedraal, London

See domineerib Londoni siluetis, aga väliselt, Püha Pauluse katedraal ei ole üks hingematvamaid vaatamisväärsusi. Ilu St.. Pauluse katedraal paljastab end, kui võtate aega sisse astuda. Siis, olete valge ja musta kujunduse mängul hämmingus. enamgi veel, katedraalis on rohkem kui 300 mälestusmärke Suurbritannia parimatest, nagu Wren ise, kes kujundas uhke katedraali.

Kuid, üks põnevamaid elemente St.. Pauluse katedraal on sosistava galerii. jah, kui sosistate galerii ühel küljel, seinad kannavad selle teise otsa.

Amsterdamist Londonisse rongiga

Pariisist Londonisse Rongiga

Berliinist Londonisse Rongiga

Brüsselist Londonisse Rongiga

 

Crowds outside St. Paul's Cathedral, London, UK

 

8. Berliini katedraal

Hoolimata sellest, et nad olid Teises maailmasõjas tõsiselt kahjustatud, Berliini katedraal on vapustav katedraal, mille esiküljel on purskkaev ja roheline rohi. Berliini katedraal ehitati Berliini linnapalee osana, kuid arhitekt Julius Carl Raschdorff muutis selle, et kajastada Püha Püha hiilgust ja suursugusust. Pauluse katedraal Londonis. Ainult sees 1993, restaureerimine lõpetati, pärast suure Berliini müüri langemist.

Berliini katedraali kõige põnevamad elemendid on freskod, kuldsed kaunistused, ja kujud. Lisaks, romantilise ja südantsulava muusikaga Saucer orel on viimane ja suurim romantiline orel Saksamaal ning tasub pühendada aega istumisele ja lihtsalt loetlemisele. seega, minge Berliini linnavaate vaateplatvormile, et lõpetada oma ringreis ühes 12 kõige põnevamad katedraalid Euroopas.

Frankfurdist Berliini rongiga

Leipzigist Berliini rongiga

Hannover Berliini rongiga

Hamburgist Berliini rongiga

 

Beautiful day in Berlin Cathedral

 

9. Kõige põnevamad katedraalid Euroopas: Püha Basiiliku katedraal, Moskva

üks kõige põnevamad kohad Venemaal on Moskvas Püha Basiili katedraal. Te ei saa sellest hämmastavast katedraalist ilma jääda ja näete seda igast Punase väljaku punktist ja kaugemalgi. Lähemale astudes, keskkirik, mille ümber on veel üheksa kirikut.

Kõige põnevam omadus on see, et need templid on omavahel ühendatud spetsiaalsete võlvkäikudega. Ivan Julm oli Püha Vassili katedraali looja, ja mitmevärvilised kuplid on tänaseni mõistatus. Kuigi seda tüüpi disain ilmus 17. sajandil, kuid värvivalik pole teada.

 

The Famous Saint Basil's Cathedral at the heart of Moscow

 

10. Notre Dame'i katedraal, Pariis

Gargoyles roos ja vitraažaknad on 2 funktsioonidest, mis teid meelitavad, nagu ka miljonid teised Pariisi Notre Dame'i katedraali külastajad. Väliselt uhke, ja seest armas, katedraali riigikassa viib teid maailma kõige romantilisema linna kohale, jaoks panoraamvaatega.

Jumalaema seisab Ile de la Cites ja on pühendatud Pühale Neitsile. Lisaks, katedraal oli suurte sündmuste koht, nagu Napoleon Bonaparte kroonimine, ja Joan Arci õndsakskuulutamine. seega, teie silmad imetlevad katedraali arhitektuuri ilu, ja teie kõrvad imetlevad kuulsuslugusid.

Amsterdamist Pariisi rongiga

Londonist Pariisi rongiga

Rotterdami Pariisi rongiga

Brüsselist Pariisi rongiga

 

Notre-Dame Cathedral and the Paris Canal

 

11. Kõige põnevamad katedraalid Euroopas: Püha Markuse basiilika, Veneetsia

See on üks ilusamaid basiilikaid Euroopas, kuid Püha Markuse basiilikas asuvad salajased säilmed, muutes selle kõige põnevamaks katedraaliks Euroopas. Legendide järgi, Püha Markuse basiilika ehitati evangelist Markuse säilmete hoidmiseks, üks neljast apostlist, pärast seda, kui kaupmehed Egiptusest varastasid. Selles loos on 13 sajandi mosaiik, basiilikasse sisenedes vasakpoolse ukse kohal.

Lisaks, Püha Markuse basiilikas on väärtuslikum aare kui kuningliku pere kroonijuveel - Pala dOro. Pala on Bütsantsi alter, täis rohkem kui 2000 vääriskivid. Kokkuvõtteks, kui kavatsete külastada ühte Veneetsia maamärki, Püha Markuse basiilika on üks, uudishimulike jaoks, ilu- ja ajaloohuvilised reisijad.

Milaanost Veneetsiasse rongiga

Firenze Veneziasse rongiga

Bolognast Veneetsiasse rongiga

Treviso Veneetsiasse rongiga

 

Colorful people out Saint Mark's Basilica in Venice Italy

 

12. St. Vituse katedraal, Praha

Üle jõgede, ja sillad, legendaarses Praha lossis, teid võlub Püha Vituse katedraal. See võttis ligi 6 sajandeid gooti stiilis katedraali valmimiseks, Praha kõige tähelepanuväärsemale ja silmapaistvamale maamärgile. Püha Vituse katedraali ehitamiseks kulunud aeg kajastub stiilide arhitektuurilises segus.

Püha Vituse katedraalil on renessanss, Gooti, ja barokk elemente: nagu lõunatorni torn ja põhjaosa suur orel. Vitraažaknad on tähelepanuväärne omadus igas katedraalis ja St.. Vituse aknad ei lange teiste Euroopa põnevate katedraalide ilu alla.

Nürnbergist Prahasse Rongiga

Münchenist Prahasse Rongiga

Berliinist Prahasse Rongiga

Viinist Prahasse Rongiga

 

Prague's Saint Vitus Cathedral

 

Waitame hea meelega unustamatu reisi nendeni 12 põnevad katedraalid Euroopas rongiga, Sisestage maailma Salvesta rong.

 

 

Kas soovite kinnistada meie blogipostituse “ 12 Kõige põnevamad katedraalid Euroopas ”teie saidile? Võite teha meie fotosid ja teksti või anda meile tunnustust selle ajaveebi postituse lingiga. Või klõpsake siin: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fet%2Fmost-fascinating-cathedrals-europe%2F – (Kerige natuke näha Manustuskood)