Čas na čtení: 5 minut
(Aktualizováno: 08/09/2023)

Nejžhavějším trendem v cestovním ruchu je ekologický cestovní. To platí i pro cestující, kteří vášnivě vracejí komunitě, a nejen dopřát si bezstarostnou dovolenou. Pokud jste chytrý cestovatel, pak pro vás není udržitelné cestovní ruch cizím pojmem.

Co je udržitelný cestovní ruch? jak můžete hrát svoji roli při ochraně a budování místních komunit? Najdete naše 10 tipy na udržitelný cestovní ruch zasvěcené a snadno sledovatelné.

 

Spropitné 1: Cestování udržitelným cestovním ruchem

Cestovat vlakem, autobus, nebo loď je šetrnější k životnímu prostředí než letadlo. Znečištění ovzduší způsobené vlaky je podstatně menší než jakékoli jinými prostředky veřejné dopravy nebo soukromé auto.

Protože vzdálenosti mezi většinou evropských zemí jsou velmi malé, cestování vlakem napříč zeměmi je skvělou příležitostí, jak si užít výhledy, a být chytrým cestovatelem. Proto, cestování vlakem je na vrcholu každé udržitelné cestovní agendy a na naší 10 nejlepší udržitelné cestovní tipy.

Ceny vlaků z Milána do Říma

Ceny vlaků z Florencie do Říma

Ceny vlaků z Pisy do Říma

Ceny vlaků z Neapole do Říma

 

Sustainable Tourism Travel Tips

 

Spropitné 2 Pro udržitelný cestovní ruch: Úspora energie

Jedna z výhod cestování, a být turistem se ve všem hýčká. Pro některé turisty, to může zahrnovat život jako honorář na dovolené. nicméně, tento způsob cestování bude naši planetu stát víc. Pokud chcete být chytrým cestovatelem, můžete začít šetřením energie a elektřiny. Proto, jeden z nejlepších 10 nejlepším tipem na cestování v oblasti udržitelného cestovního ruchu je vždy rozsvítit světla, AC, a vypnutá televize, když odejdete z místnosti.

Ceny vlaků z Amsterdamu do Paříže

Ceny vlaků z Londýna do Paříže

Ceny vlaků z Rotterdamu do Paříže

Ceny vlaků z Bruselu do Paříže

 

Spropitné 3: Zelená turistika

Další tip na udržitelný cestovní ruch se týká ochrany přírody, a můžete začít pobytem na značených stezkách. Značená stezka je tam, abyste se drželi přírodní zdroje a zázraky v Evropě v bezpečí před poškozením. Taky, tímto způsobem nepřerušíte jakákoli divoká zvířata nebo ekosystémy fauny kolem.

Ceny vlaků z La Rochelle do Nantes

Ceny vlaků z Toulouse do La Rochelle

Ceny vlaků z Bordeaux do La Rochelle

Ceny vlaků z Paříže do La Rochelle

 

Green Hiking is a Sustainable Travel Tip

 

Spropitné 4 Pro udržitelné cestování v cestovním ruchu: Udržuj to čisté

Přenášení malé tašky na odpadky je dalším úžasným příkladem ekologického cestování. Například, pomocí této tašky můžete sbírat odpadky, které po sobě zanechali ostatní cestovatelé. Tak, přispějete k udržení nejkrásnější přírodní divy v Evropě čisté a bezpečné.

Ceny vlaků z Bruselu do Amsterdamu

Ceny vlaků z Londýna do Amsterdamu

Ceny vlaků z Berlína do Amsterdamu

Ceny vlaků z Paříže do Amsterdamu

 

 

Spropitné 5: Nakupovat na místě

Místní nakupování a ruční výrobky jsou úžasným příkladem udržitelného cestovního ruchu. Místo přispívání ke škodám způsobeným při dovozu zboží, přispíváte do místní komunity. Nakupování místních řemesel a zboží je úžasným sociálním a ekonomickým přínosem pro místní komunitu. Po všem, kulturní investice jsou obrovskou součástí udržitelného cestovního ruchu.

Ceny vlaků z Amsterdamu do Londýna

Ceny vlaků z Paříže do Londýna

Ceny vlaků z Berlína do Londýna

Ceny vlaků z Bruselu do Londýna

 

Sustainable Shopping tips Europe

 

Spropitné 6: Zabalte si opakovaně použitelnou tašku

I když existuje světový trend udržitelných a recyklovatelných nákupních tašek, stále se můžete ocitnout s plastovým sáčkem. Všichni víme, že vedlejší poškození může způsobit jeden plastový sáček, pokud ho zvíře najde, nebo poškození životního prostředí v dlouhodobém horizontu. Opakovaně použitelná taška je skvělá pro nákupy na místních trzích a v supermarketech. Je skvělé zabalit si opakovaně použitelnou a skládací tašku všechny suvenýry.

Ceny vlaků z Mnichova do Innsbrucku

Ceny vlaků ze Salcburku do Innsbrucku

Ceny vlaků z Oberstdorf do Innsbruck

Ceny vlaků z Grazu do Innsbrucku

 

Sustainable Traveling by packing reusable items

 

Spropitné 7 Pro udržitelné cestování v cestovním ruchu: Jezte místně

Podpora místních podniků je součástí inteligentního a odpovědného cestovatele. Jste hostem v cizí zemi a kultuře, a měli byste vždy prokazovat svou úctu a vděčnost místní komunitě. To bude mít obrovský ekonomický a environmentální dopad.

Dále, jídlo je úžasná příležitost učit se o místní kuchyni. Příběhy, koření, a pokrmy vám řeknou vše, o čem potřebujete vědět místní kultura.

Ceny vlaků z Lyonu do Ženevy

Ceny vlaků z Curych do Ženeva

Ceny vlaků z Paříže do Ženevy

Ceny vlaků z Bern do Ženevy

 

Spropitné 8: Zabalte si opakovaně použitelný šálek kávy

Jedním z nejlepších zážitků při cestování je určitě nákup místního pečiva a kávy, a začít den ve skvělém úhlu pohledu. nicméně, pokud si myslíte, že všichni ostatní cestovatelé praktikují stejné návyky, brzy bude náš svět plný plastových kelímků. Tak, zabalení opakovaně použitelné láhve na vodu a šálku na kávu znamená změnu vašich zvyků, ale přemýšlejte o tom, jak moc to pomůže snížit plastový odpad.

Ceny vlaků z Vídně do Budapešti

Ceny vlaků z Prahy do Budapešti

Ceny vlaků z Mnichova do Budapešti

Ceny vlaků z Grazu do Budapešti

 

Pack A Reusable Coffee Cup for a Sustainable Tourism

 

Spropitné 9: Vyberte si výlety zaměřené na ochranu přírody a outdoorové aktivity

Trávit dovolenou venku, v evropských lesích a vysočinách je jedním z nejlepších 10 cestovní tipy na udržitelný cestovní ruch.

Klíčovým prvkem udržitelného cestovního ruchu je indická ochrana přírody, která chrání divokou zvěř. Tyto ochranářské organizace často zachraňují ohrožená zvířata, Sázet stromy, a hrát klíčovou roli při ochraně ekosystémů. Proto, vaše dovolená v Evropě bude mít přidanou hodnotu, kromě objevování přírodních divů, rezervy, a národní parky v Evropě.

Ceny vlaků z Norimberku do Prahy

Ceny vlaků z Mnichova do Prahy

Ceny vlaků z Berlína do Prahy

Ceny vlaků z Vídně do Prahy

 

Outdoor acitivities are key for Sustainable Tourism Travel

 

Spropitné 10: Vyberte si ekologické ubytování

Existuje mnoho skvělých typů ubytování v Evropě, a nejlepší způsob, jak si užít přírodní zázraky, je zůstat pár kroků od hotelu. Malé a nezávislé hostince, ubytování v soukromí, a konzervační lóže obvykle najmou místní obyvatele, a podporovat místní komunitu.

Dále, ochrana divoké zvěře nabízí výlety a dobrovolnické programy výměnou za ubytování. Tím pádem, budete mít obrovské štěstí, že si budete moci užít nejúžasnější přírodní rezervace a přírodní rezervace.

Typ ubytování, který si vyberete pro svou dovolenou v Evropě, je klíčem k plnění vaší role chytrého cestovatele. Neděláte průzkum o nejlepším ubytování je jedním z cestovní chyby, kterým je třeba se vyhnout.

Ceny vlaků z Milána do Benátek

Ceny vlaků z Florencie do Benátek

Ceny vlaků z Bologny do Benátek

Ceny vlaků z Trevisa do Benátek

 

Cestování vlakem je skvělý způsob, jak zahájit ekologickou cestu napříč evropskými památkami a výhledy. Tady v Uložit vlak, rádi vám pomůžeme naplánovat ekologickou dovolenou do Evropy vlakem.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „10 tipů na cestování udržitelným cestovním ruchem“? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsustainable-tourism-travel-tips%2F%3Flang%3Dcs Cvičení– (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)