Czas czytania: 5 minuty
(Poprawiony: 08/09/2023)

Najgorętszy trend w branży turystycznej to podróż ekologiczny. Dotyczy to również podróżnych, z pasją dzielą się swoją społecznością, a nie tylko rozkoszowanie się beztroskimi wakacjami. Jeśli jesteś inteligentnym podróżnikiem, podróżowanie w ramach zrównoważonej turystyki nie jest dla Ciebie obcą koncepcją.

Co to jest turystyka zrównoważona? jak możesz odegrać swoją rolę w ochronie i budowaniu lokalnych społeczności? Znajdziesz nasze 10 wskazówki dotyczące zrównoważonej turystyki wnikliwe i łatwe do naśladowania.

 

Wskazówka 1: Zrównoważone podróże turystyczne

Podróżować pociągiem, autobus, lub łodzią jest bardziej przyjazny dla środowiska niż samolot. Zanieczyszczenie powietrza powodowane przez pociągi jest znacznie mniejsze niż przez jakiekolwiek inne inne środki transportu publicznego lub prywatny samochód.

Ponieważ odległości między większością krajów w Europie są bardzo małe, podróżowanie pociągiem po krajach to świetna okazja do podziwiania widoków, i bądź mądrym podróżnikiem. W związku z tym, podróż pociągiem jest najważniejszym punktem każdego programu zrównoważonych podróży 10 najlepsze wskazówki dotyczące zrównoważonych podróży.

Ceny pociągów z Mediolanu do Rzymu

Ceny pociągów z Florencji do Rzymu

Ceny pociągów z Pizy do Rzymu

Ceny pociągów z Neapolu do Rzymu

 

Sustainable Tourism Travel Tips

 

Wskazówka 2 Dla zrównoważonej turystyki turystycznej: Oszczędzanie energii

Jedna z zalet podróżowania, a bycie turystą to rozpieszczanie się we wszystkim. Dla niektórych turystów, może to oznaczać życie po królewsku na wakacjach. Jednakże, ten sposób podróżowania będzie kosztował naszą planetę więcej. Jeśli chcesz być inteligentnym podróżnikiem, możesz zacząć od oszczędzania energii i elektryczności. W związku z tym, jeden z najlepszych 10 najlepsze wskazówki dotyczące zrównoważonej turystyki to zawsze włączanie świateł, AC, i telewizor wyłączony, kiedy wychodzisz z pokoju.

Ceny pociągów z Amsterdamu do Paryża

Ceny pociągów z Londynu do Paryża

Ceny pociągów z Rotterdamu do Paryża

Ceny pociągów z Brukseli do Paryża

 

Wskazówka 3: Zielona turystyka

Kolejna wskazówka dotycząca zrównoważonej turystyki dotyczy ochrony przyrody, i możesz zacząć od pozostania na oznakowanych szlakach. Należy zachować oznakowany szlak zasoby naturalne i cuda w Europie zabezpieczone przed uszkodzeniem. Również, w ten sposób nie będziesz przerywać wszelkie dzikie zwierzęta lub otaczające ekosystemy fauny.

Ceny pociągów La Rochelle do Nantes

Ceny pociągów z Tuluzy do La Rochelle

Ceny pociągów z Bordeaux do La Rochelle

Ceny pociągów z Paryża do La Rochelle

 

Green Hiking is a Sustainable Travel Tip

 

Wskazówka 4 Dla zrównoważonych podróży turystycznych: Utrzymywać w czystości

Zabranie ze sobą małej torby na śmieci to kolejny niesamowity przykład ekologicznej podróży. Na przykład, możesz użyć tej torby do zbierania wszelkich śmieci pozostawionych przez innych podróżnych. Więc, będziesz przyczyniać się do utrzymania najpiękniejsze cuda natury w Europie czyste i bezpieczne.

Ceny pociągów z Brukseli do Amsterdamu

Ceny pociągów z Londynu do Amsterdamu

Ceny pociągów z Berlina do Amsterdamu

Ceny pociągów z Paryża do Amsterdamu

 

 

Wskazówka 5: Kupuj lokalnie

Lokalne zakupy i ręcznie robione produkty to wspaniały przykład zrównoważonej turystyki. Zamiast przyczyniać się do szkód powstałych w procesie importu towarów, wspierasz lokalną społeczność. Kupowanie lokalnych wyrobów rzemieślniczych i towarów to niesamowity społeczny i ekonomiczny wkład w lokalną społeczność. Po wszystkim, inwestycje kulturalne to ogromna część zrównoważonej turystyki.

Ceny pociągów z Amsterdamu do Londynu

Ceny pociągów z Paryża do Londynu

Ceny pociągów z Berlina do Londynu

Ceny pociągów z Brukseli do Londynu

 

Sustainable Shopping tips Europe

 

Wskazówka 6: Zapakuj torbę wielokrotnego użytku

Chociaż istnieje światowy trend dotyczący ekologicznych i nadających się do recyklingu toreb na zakupy, nadal możesz znaleźć się z plastikową torbą. Wszyscy wiemy, jakie szkody uboczne może spowodować jedna plastikowa torba, jeśli znajdzie ją zwierzę, lub szkody dla środowiska na dłuższą metę. Torba wielokrotnego użytku świetnie nadaje się na zakupy na lokalnych rynkach i w supermarketach. Świetnym pomysłem jest spakowanie składanej torby wielokrotnego użytku wszystkie pamiątki.

Ceny pociągów z Monachium do Innsbrucka

Ceny pociągów z Salzburga do Innsbrucka

Ceny pociągów z Oberstdorf do Innsbrucka

Ceny pociągów z Graz do Innsbrucku

 

Sustainable Traveling by packing reusable items

 

Wskazówka 7 Dla zrównoważonych podróży turystycznych: Jedz lokalnie

Wspieranie lokalnych firm jest częścią bycia mądrym i odpowiedzialnym podróżnikiem. Jesteś gościem w obcym kraju i kulturze, i zawsze powinni okazywać szacunek i wdzięczność lokalnej społeczności. Będzie to miało ogromny wpływ na gospodarkę i środowisko.

Ponadto, jedzenie to niesamowita okazja do nauki o lokalnej kuchni. Historie, przyprawy, a naczynia powiedzą Ci wszystko, o czym musisz wiedzieć lokalna kultura.

Ceny pociągów z Lyonu do Genewy

Ceny pociągów z Zurychu do Genewy

Ceny pociągów z Paryża do Genewy

Ceny pociągów Berno do Genewy

 

Wskazówka 8: Zapakuj kubek wielokrotnego użytku do kawy

Jednym z najlepszych doświadczeń podczas podróży jest zdecydowanie kupowanie lokalnych ciast i kawy na wynos, i rozpocząć dzień w świetnym punkcie widokowym. Jednakże, jeśli pomyślisz o wszystkich innych podróżnikach praktykujących te same nawyki, wkrótce nasz świat będzie pełen plastikowych kubków. Więc, pakowanie butelki na wodę wielokrotnego użytku i filiżanki do kawy oznacza zmianę nawyków, ale zastanów się, jak bardzo pomoże to zmniejszyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych.

Ceny pociągów z Wiednia do Budapesztu

Ceny pociągów z Pragi do Budapesztu

Ceny pociągów z Monachium do Budapesztu

Ceny pociągów z Graz do Budapesztu

 

Pack A Reusable Coffee Cup for a Sustainable Tourism

 

Wskazówka 9: Wybierz wycieczki skoncentrowane na ochronie przyrody i zajęcia na świeżym powietrzu

Spędzać wakacje na świeżym powietrzu, w lasach i na wyżynach Europy jest jednym z czołowych 10 wskazówki dotyczące zrównoważonej turystyki.

Wspieranie lokalnych rezerwatów, które chronią dziką przyrodę, jest kluczowym elementem zrównoważonej turystyki. Te organizacje ochrony przyrody często ratują zagrożone zwierzęta, sadzić drzewa, i odgrywają kluczową rolę w ochronie ekosystemów. W związku z tym, Twoje wakacje w Europie będą miały wartość dodaną, oprócz odkrywania cudów natury, rezerwy, oraz parki narodowe w Europie.

Ceny pociągów z Norymbergi do Pragi

Ceny pociągów z Monachium do Pragi

Ceny pociągów z Berlina do Pragi

Ceny pociągów z Wiednia do Pragi

 

Outdoor acitivities are key for Sustainable Tourism Travel

 

Wskazówka 10: Wybierz zakwaterowanie przyjazne dla środowiska

W Europie jest wiele wspaniałych typów zakwaterowania, a najlepszym sposobem na cieszenie się cudami natury jest pozostanie kilka kroków dalej. Małe i niezależne karczmy, kwatery prywatne, a loże konserwatorskie zazwyczaj zatrudniają mieszkańców, i wspierać lokalną społeczność.

Dodatkowo, ochrona przyrody oferuje wycieczki i programy wolontariatu w zamian za zakwaterowanie. A zatem, będziesz miał ogromne szczęście, aby cieszyć się najbardziej niesamowitymi rezerwatami przyrody i przyrody.

Rodzaj zakwaterowania, który wybierzesz na wakacje w Europie, jest kluczem do spełnienia Twojej roli jako inteligentnego podróżnika. Brak wyszukiwania najlepszego zakwaterowania jest jednym z problemów błędy w podróży, których należy unikać.

Ceny pociągów z Mediolanu do Wenecji

Ceny pociągów z Florencji do Wenecji

Ceny pociągów z Bolonii do Wenecji

Treviso do Wenecji Ceny pociągów

 

Podróż pociągiem to świetny sposób na rozpoczęcie przyjaznej dla środowiska podróży po europejskich rezerwatach przyrody i widokach. Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować ekologiczne wakacje do Europy pociągiem.

 

 

Czy chcesz zamieścić nasz wpis na blogu „10 wskazówek dotyczących zrównoważonej turystyki w podróży” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsustainable-tourism-travel-tips%2F%3Flang%3Dpl W pobliżu– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)