Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 08/09/2023)

Najhorúcejším trendom v cestovnom ruchu je ekologický cestovný. To platí aj pre cestujúcich, ktorí sa vášnivo venujú komunite, a nielen dopriať si bezstarostnú dovolenku. Ak ste inteligentný cestovateľ, potom pre vás nie je trvalo udržateľné cestovné ruchom cudzí pojem.

Čo je udržateľný cestovný ruch? ako môžete hrať svoju úlohu pri ochrane a budovaní miestnych komunít? Nájdete naše 10 tipy na udržateľný cestovný ruch prehľadné a ľahko sledovateľné.

 

Tip 1: Trvalo udržateľný cestovný ruch

Cestovať vlakom, autobus, alebo loď je ekologickejšia ako lietadlo. Znečistenie ovzdušia spôsobené vlakmi je podstatne menšie ako akékoľvek inými prostriedkami verejnej dopravy alebo súkromné ​​auto.

Pretože vzdialenosti medzi väčšinou krajín v Európe sú veľmi malé, cestovanie vlakom po krajinách je skvelou príležitosťou, ako si vychutnať výhľady, a byť inteligentným cestujúcim. teda, cestovanie vlakom je na vrchole každej udržateľnej cestovnej agendy a na našom 10 najlepšie tipy na udržateľné cestovanie.

Ceny vlakov z Milána do Ríma

Ceny vlakov z Florencie do Ríma

Ceny vlakov z Pisy do Ríma

Ceny vlakov z Neapolu do Ríma

 

Sustainable Tourism Travel Tips

 

Tip 2 Za udržateľný cestovný ruch: Úspora energie

Jedna z výhod cestovania, a byť turistom sa vo všetkom rozmaznávate. Pre niektorých turistov, to môže zahŕňať život na dovolenke ako honorár. Avšak, tento spôsob cestovania bude našu planétu stáť viac. Ak chcete byť inteligentným cestovateľom, môžete začať šetrením energie a elektriny. teda, jeden z vrchných 10 najlepším cestovateľským tipom na udržateľný cestovný ruch je vždy rozsvietiť svetlo, AC, a vypnutá televízia, keď odchádzaš z miestnosti.

Ceny vlakov z Amsterdamu do Paríža

Ceny vlakov z Londýna do Paríža

Ceny vlakov z Rotterdamu do Paríža

Ceny vlakov z Bruselu do Paríža

 

Tip 3: Zelená turistika

Ďalším tipom na trvalo udržateľný cestovný ruch v oblasti cestovného ruchu je ochrana prírody, a môžete začať pobytom na značených chodníkoch. Značený chodník sa tam musí držať prírodných zdrojov a divov v Európe v bezpečí pred poškodením. Tiež, týmto spôsobom nebudete vyrušovať akékoľvek divé zvieratá alebo ekosystémy fauny v okolí.

Ceny vlakov z La Rochelle do Nantes

Ceny vlakov z Toulouse do La Rochelle

Ceny vlakov z Bordeaux do La Rochelle

Ceny vlakov z Paríža do La Rochelle

 

Green Hiking is a Sustainable Travel Tip

 

Tip 4 Za trvalo udržateľný cestovný ruch: Udržujte to čisté

Priniesť si so sebou malú tašku na odpadky je ďalším úžasným príkladom ekologického cestovania. Napríklad, z tejto tašky môžete zbierať odpadky, ktoré po sebe zanechali ďalší cestujúci. Takže, prispejete k udržaniu najkrajšie prírodné divy v Európe čisté a bezpečné.

Ceny vlakov z Bruselu do Amsterdamu

Ceny vlakov z Londýna do Amsterdamu

Ceny vlakov z Berlína do Amsterdamu

Ceny vlakov z Paríža do Amsterdamu

 

 

Tip 5: Nakupujte miestne

Nákup miestnych výrobkov a ručne vyrobených výrobkov je úžasným príkladom udržateľného cestovného ruchu. Namiesto prispievania k škodám spôsobeným v procese dovozu tovaru, prispievate do miestnej komunity. Nakupovanie miestnych remesiel a tovaru je úžasným sociálnym a ekonomickým prínosom pre miestnu komunitu. Po všetkom, kultúrne investície sú obrovskou súčasťou trvalo udržateľného cestovného ruchu.

Ceny vlakov z Amsterdamu do Londýna

Ceny vlakov z Paríža do Londýna

Ceny vlakov z Berlína do Londýna

Ceny vlakov z Bruselu do Londýna

 

Sustainable Shopping tips Europe

 

Tip 6: Zbaľte si opakovane použiteľnú tašku

Aj keď existuje svetový trend udržateľných a recyklovateľných nákupných tašiek, stále sa môžete ocitnúť s igelitovou taškou. Všetci vieme, aké vedľajšie škody môže spôsobiť jedna plastová taška, ak ju zviera nájde, alebo poškodenie životného prostredia z dlhodobého hľadiska. Taška na opakované použitie je skvelá na nakupovanie na miestnych trhoch a v supermarketoch. Je skvelé zabaliť si opakovane použiteľnú a skladaciu tašku všetky suveníry.

Ceny vlakov z Mníchova do Innsbrucku

Ceny vlakov zo Salzburgu do Innsbrucku

Ceny vlakov z Oberstdorf do Innsbruck

Ceny vlakov z Grazu do Innsbrucku

 

Sustainable Traveling by packing reusable items

 

Tip 7 Za trvalo udržateľný cestovný ruch: Jedzte lokálne

Podpora miestnych podnikateľov je súčasťou inteligentného a zodpovedného cestovateľa. Ste hosťom v cudzej krajine a kultúre, a mali by ste vždy preukazovať svoju úctu a vďaku miestnej komunite. Bude to mať obrovský hospodársky a environmentálny vplyv.

Ďalej, jedlo je úžasná príležitosť naučiť sa o miestnej kuchyni. Príbehy, korenie, a jedlá vám povedia všetko, čo potrebujete vedieť miestnej kultúry.

Ceny vlakov z Lyonu do Ženevy

Zürich do Ženevy ceny vlakov

Ceny vlakov z Paríža do Ženevy

Ceny vlakov z Bernu do Ženevy

 

Tip 8: Zbaľte si opakovane použiteľný pohár na kávu

Jedným z najlepších zážitkov na cestách je určite nákup miestneho pečiva a kávy, a začnite deň skvelým hľadiskom. Avšak, ak si myslíte, že všetci ostatní cestovatelia cvičia rovnaké návyky, čoskoro bude náš svet plný plastových pohárov. Takže, zabaliť si opakovane fľašu s vodou a šálku na kávu znamená zmeniť svoje zvyky, ale myslite na to, ako veľmi to pomôže pri znižovaní plastového odpadu.

Ceny vlakov z Viedne do Budapešti

Ceny vlakov z Prahy do Budapešti

Ceny vlakov z Mníchova do Budapešti

Ceny vlakov z Grazu do Budapešti

 

Pack A Reusable Coffee Cup for a Sustainable Tourism

 

Tip 9: Vyberte si výlety zamerané na ochranu prírody a vonkajšie aktivity

Trávite dovolenku vonku, v európskych lesoch a vysočinách je jedným z vrcholov 10 tipy na trvalo udržateľný cestovný ruch.

Zadržiavanie miestnych konzervácií, ktoré chránia divokú zver, je kľúčovým prvkom trvalo udržateľného cestovného ruchu. Tieto ochranárske organizácie často zachraňujú ohrozené zvieratá, Sadiť stromy, a zohrávať kľúčovú úlohu pri ochrane ekosystémov. teda, Vaša dovolenka v Európe bude mať pridanú hodnotu, okrem objavovania prírodných divov, rezervy, a národné parky v Európe.

Ceny vlakov z Norimbergu do Prahy

Ceny vlakov z Mníchova do Prahy

Ceny vlakov z Berlína do Prahy

Ceny vlakov z Viedne do Prahy

 

Outdoor acitivities are key for Sustainable Tourism Travel

 

Tip 10: Vyberte si ekologické ubytovanie

Existuje veľa úžasných typov ubytovania v Európe, a najlepším spôsobom, ako si vychutnať prírodné zázraky, je zostať len pár krokov od hotela. Malé a nezávislé hostince, priváty, a ochranárske lóže zvyčajne najímajú miestnych obyvateľov, a podporovať miestnu komunitu.

Navyše, ochrana divej zveri ponúka zájazdy a dobrovoľníckych programov výmenou za ubytovanie. teda, budete mať obrovské šťastie, že si môžete vychutnať tie najúžasnejšie divočiny a prírodné rezervácie.

Typ ubytovania, ktorý si vyberiete pre svoju dovolenku v Európe, je kľúčom k splneniu vašej úlohy inteligentného cestovateľa. Neuskutočnenie prieskumu o najlepšom ubytovaní je jedným z cestovné chyby, ktorým sa treba vyhnúť.

Ceny vlakov z Milána do Benátok

Ceny vlakov z Florencie do Benátok

Ceny vlakov z Bologne do Benátok

Ceny vlakov z Trevisa do Benátok

 

Cestovanie vlakom je skvelým spôsobom, ako zahájiť svoj ekologický výlet po európskych pamiatkach a výhľadoch. tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať ekologickú dovolenku do Európy vlakom.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok „10 turistických tipov na udržateľný cestovný ruch“? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsustainable-tourism-travel-tips%2F%3Flang%3Dsk Zloženie: 100% bavlna.– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)