Čas čítania: 7 minúty
(Aktualizované: 01/05/2021)

Úchvatné horské štíty, kvitnúce údolia, vodopády, jazierka, a rozmanitú divočinu, Európa je domovom najnezabudnuteľnejších prírodných rezervácií na svete. Tráviť cez obrovské zelené krajiny, ktoré kvitnú na jar, 5 z najkrajších prírodných rezervácií v Európe sú chránené národné parky, ktoré vítajú cestujúcich z celého sveta. Ak máte radi turistiku, trekking, alebo sa tešiť zo svätyne prírody, potom budete milovať naše 5 top nezabudnuteľných prírodných rezervácií v Európe.

 

1. Prírodná rezervácia Dolomit Belluno v Taliansku

Prírodná rezervácia Belluno bola založená v roku 1990 na ochranu nádhernej divokej prírody Dolomitov. Nachádza sa na okraji Dolomitov v severné Taliansko, Na jar je prírodný park Belluno úchvatný. Na zelené kopce a nádherná hora vrcholy sú pokryté kobercami kvetov. Bez ohľadu na vašu fyzickú zdatnosť, budete mať skvelý čas pri spoznávaní tejto prírodnej rezervácie, pretože existuje veľa trás. Prírodná rezervácia Belluno v Európe je ideálna pre začiatočníkov aj skúsených turistov.

32000 hektáre vzácnej flóry a vápencové štíty, prírodná rezervácia Belluno sa rozprestiera od údolia Cismon do údolia Piave. Vďaka mnohým dedinám v oblasti údolia Piave je bohatá rozmanitosť fauny i kultúry. Teda pri návšteve prírodnej rezervácie Belluno v Európe, Dostanete príležitosť na skvelú cestu za prírodnými zázrakmi a kultúrnymi klenotmi.

Ako sa dostať do prírodnej rezervácie Belluno?

Prírodná rezervácia Belluno je menej ako 3 hodiny cesty vlakom z Benátok.

Kde sa môžem ubytovať v okolí parku Belluno?

Je tu veľa horských chát, B&B, a hotely.

Koľko dní by som mal stráviť v prírodnej rezervácii Belluno?

Rezervácia Dolomitov Belluno je jednou z najväčších a 5 najnezabudnuteľnejších prírodných rezervácií v Európe. tiež, Belluno je krásny prírodný park, mali by ste teda minúť minimálne 3 dni spoznávania a užívania si lagún, hory, a prírodná nádhera.

Ceny vlakov z Florencie do Milána

Ceny vlakov z Florencie do Benátok

Ceny vlakov z Milána do Florencie

Ceny vlakov z Benátok do Milána

 

Výlet do nezabudnuteľných prírodných rezervácií v Európe

 

2. Prírodná rezervácia Vysoké Taury v Rakúsku

Najväčšia prírodná rezervácia v európskych Alpách sa nachádza v Rakúsku. V rezervácii Vysoké Taury sa žije 10,000 živočíšnych druhov, 1,800 rastlín, a Grossglockner, Najvyšší vrch Rakúska, na 4,798 mnm. Tento vynikajúci vrchol sa nachádza medzi 200 ďalšie vrcholy, zelená fauna, horských jazier, a vodopády.

Údolia prírodnej rezervácie Vysoké Taury sú plné nádherných ľadovcov, starobylá a malebná dedina názory, kvetinové koberce, a lesy. Tento európsky prírodný park je útočiskom pre svojich návštevníkov a šťastných obyvateľov okolitých regiónov. najmä, Náučný chodník Umbalfalle s vodopádmi a riekami, kde uvidíte niektoré z najúžasnejšie vodopády v Európe.

Ako sa dostať do prírodnej rezervácie Vysoké Taury?

Prírodná rezervácia Vysoké Taury sa nachádza veľmi blízko mesta Mallnitz. Viedeň do Vysokých Taur vlakom je asi 5 hodiny.

Kde sa môžem ubytovať v okolí parku Vysoké Taury?

Mallnitz je známe mesto vo Vysokých Tauroch s mnohými možnosťami ubytovania.

Koľko dní by som mal stráviť vo Vysokých Taurách?

Existuje veľa rozmanitých turistické chodníky vo Vysokých Tauroch prírodná rezervácia, takže plánovanie a 4-5 najlepsi je denny vylet. Týmto spôsobom môžete preskúmať park a blízke mestá.

Ceny vlakov z Mníchova do Salzburgu

Ceny vlakov z Viedne do Salzburgu

Ceny vlakov z Grazu do Salzburgu

Ceny vlakov z Linzu do Salzburgu

 

Prírodná rezervácia Vysoké Taury v Rakúsku

3. Prírodná rezervácia Ecrins vo Francúzsku

Pri túre touto úžasnou prírodnou rezerváciou vo francúzskych Alpách, určite pozor na orly, lasice, vŕba tetrova, a mnoho ďalších divých zvierat ktoré tomu hovoria domov. Táto ohromujúca rezervácia v európskych Alpách je jednou z krásnych národné parky budete mať možnosť objaviť.

Ľadovce, vysoké hory, alpské zelené krajiny, a čerstvý vzduch, Ecrinsova scenéria a krajina vás chytia za dušu.

Ako sa dostať do prírodnej rezervácie Ecrins?

Do národného parku Ecrins sa môžete dostať z ktoréhokoľvek miesta vo Francúzsku. Prírodná rezervácia sa nachádza v blízkosti francúzskych hraníc s Talianskom. Je blízko Lyonu, Marseilles, a Ženeva vo Švajčiarsku, takže cestovanie vlakom cez Francúzsko do Ecrins je skvelá voľba.

Kde sa môžem ubytovať v okolí parku Ecrins?

Od hotelov vhodných pre rodiny až po prázdninové prenájmy, v okolí prírodnej rezervácie Ecrins je veľa možností ubytovania.

Koľko dní by som mal stráviť v Ecrins?

Je to na vás. Či už sa rozhodnete venovať pre 7 dni alebo ísť na víkendovú prestávku, budete mať absolútne snový výlet.

Ceny vlakov z Marseille do Lyonu

Ceny vlakov z Paríža do Lyonu

Ceny vlakov z Lyonu do Paríža

Ceny vlakov z Lyonu do Avignonu

 

Prírodná rezervácia Ecrins vo Francúzsku

4. Prírodná rezervácia Saské Nemecko a České Švajčiarsko v Českej republike

Úžasná prírodná rezervácia Saské Švajčiarsko sa rozprestiera od Nemecka po Česko. Polabské vápencové hory a svetovo preslávený skalný útvar Pravcicka Brana už predstavovali „leva, čarodejnica, a skriňa “. Táto úchvatná prírodná rezervácia je jednou z najnezabudnuteľnejších prírodných rezervácií v Európe s mnohými vyhliadkami priateľskými k Instagramu na vrchole kaňonu..

Leto alebo zima, zelené cesty, a chodníky sú dobre a ľahko rozlíšiteľné v zelenej vegetácii po oboch stranách kaňonu a rieky. Saske nemecko, alebo České Švajčiarsko, závisí od vašej pôvodnej cesty alebo konečného cieľa, čo je nádherná oáza a turistický raj pre cestujúcich z celého sveta.

Ako sa dostať do prírodných rezervácií Saského Nemecka alebo Českého Švajčiarska?

Do tejto úžasnej prírodnej rezervácie sa môžete dostať v Celodenný výlet po Európe z Prahy alebo Drážďan.

Kde sa môžem ubytovať v okolí národného parku?

Prírodná rezervácia sa nachádza na hranici Nemecka a Českej republiky, možnosti ubytovania sú nekonečné.

Koľko dní by som mal stráviť v Českom Švajčiarsku?

Celodenný výlet je absolútnou nevyhnutnosťou, a ak môžete stráviť niekoľko dní, potom sa to veľmi odporúča.

Ceny vlakov z Norimbergu do Prahy

Ceny vlakov z Mníchova do Prahy

Ceny vlakov z Berlína do Prahy

Ceny vlakov z Viedne do Prahy

 

 

5. Prírodná rezervácia Ordesa And Monte Perdido vo Francúzsku

Nachádza sa priamo v strede medzi Španielskom a Francúzskom, Ordesa a Mount Perdido sú jedny z najúžasnejších prírodných rezervácií v Európe. Aj keď sa nachádza na francúzskej strane s vrcholom 3,355 m. názov pohorie Monte Perdido dostal svoj názov, pretože ho nebolo vidno z francúzskej strany hranice.

Veľkolepá Ordesa je a Svetové dedičstvo UNESCO v Európe a biosférickú rezerváciu divočiny a fauny. Je domovom údolia Ordesa, vodopády, rozmanitá divočina, vrátane orla skalného, a 32 druhy cicavcov. Počas túry a obdivovania výhľadov na pohorie Pyreneje, určite dávajte pozor na Svište, Jastraby, a sovy, tiež. teda, Prírodná rezervácia Ordesa a Monte Perdido je úžasná svätyňa a cieľ v Európe pre každého typu cestujúcich.

z 3 hodín ‘do 2 dňový trekový výlet, Ordesa ponúka rôzne turistické chodníky, pre rôzne úrovne kondície.

Ako sa dostať do prírodnej rezervácie Ordesa?

K rezerváciám Ordesa a Monte Perdido sa dostanete z Francúzska aj zo Španielska. Od Zaragosy po Torla-Ordesa je to asi 5 hodiny príp 3 hodín z Barcelony. Ak cestujete do Francúzska, potom Toulouse je 7 hodiny preč.

Kde sa môžem ubytovať v parku Ordesa?

V Torle nájdete veľké možnosti ubytovania, z penziónov a hotelov.

Koľko dní by som mal stráviť v prírodnej rezervácii Ordesa?

Ordesa a hora Perdido sú tiež známe ako Yosemitský park v Európe. teda, mali by ste zostať minimálne 3 dni, vrátane turistiky a relaxácie.

5 z najnezabudnuteľnejších prírodných rezervácií v Európe ponúkajú epické výhľady a turistické chodníky k ohromujúcim vodopádom na svete. teda, turistika po zelených dolinách, obdivovanie kvetinových polí a vrcholov hôr je ten najväčší dar, aký si môžete dať. V najúžasnejších európskych krajinách nie je nič príjemnejšie a inšpiratívnejšie ako divoká príroda.

Ceny vlakov z Paríža do Rouenu

Ceny vlakov z Paríža do Lille

Ceny vlakov z Rouen do Brestu

Ceny vlakov z Rouenu do Le Havru

 

Ordesa a Monte Perdido

 

tu na Save A Train, radi vám pomôžeme naplánovať si dovolenku vlakom do prírodných rezervácií podľa vášho výberu.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok „5 najnezabudnuteľnejších prírodných rezervácií v Európe“? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/unforgettable-nature-reserves-europe/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)