Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 03/03/2023)

Úchvatné horské štíty, kvitnúce údolia, vodopády, jazierka, a rozmanitú divočinu, Európa je domovom najnezabudnuteľnejších prírodných rezervácií na svete. Tráviť cez obrovské zelené krajiny, ktoré kvitnú na jar, 5 z najkrajších prírodných rezervácií v Európe sú chránené národné parky, ktoré vítajú cestujúcich z celého sveta. Ak máte radi turistiku, trekking, alebo sa tešiť zo svätyne prírody, potom budete milovať naše 5 top nezabudnuteľných prírodných rezervácií v Európe.

 

1. Prírodná rezervácia Dolomit Belluno v Taliansku

Prírodná rezervácia Belluno bola založená v roku 1990 na ochranu nádhernej divokej prírody Dolomitov. Nachádza sa na okraji Dolomitov v severnom Taliansku, Na jar je prírodný park Belluno úchvatný. Na zelené kopce a nádherná hora vrcholy sú pokryté kobercami kvetov. Bez ohľadu na vašu fyzickú zdatnosť, budete mať skvelý čas pri spoznávaní tejto prírodnej rezervácie, pretože existuje veľa trás. Prírodná rezervácia Belluno v Európe je ideálna pre začiatočníkov aj skúsených turistov.

32000 hektáre vzácnej flóry a vápencové štíty, prírodná rezervácia Belluno sa rozprestiera od údolia Cismon do údolia Piave. Bohatá rozmanitosť je v oblasti fauny a kultúry vďaka množstvu dedín v oblasti údolia Piave. Teda pri návšteve prírodnej rezervácie Belluno v Európe, Dostanete príležitosť na skvelú cestu za prírodnými zázrakmi a kultúrnymi klenotmi.

Ako sa dostať do prírodnej rezervácie Belluno?

Prírodná rezervácia Belluno je menej ako 3 hodiny cesty vlakom z Benátok.

Kde sa môžem ubytovať v okolí parku Belluno?

Je tu veľa horských chát, B&B, a hotely.

Koľko dní by som mal stráviť v prírodnej rezervácii Belluno?

Rezervácia Dolomitov Belluno je jednou z najväčších a 5 najnezabudnuteľnejších prírodných rezervácií v Európe. Tiež, Belluno je krásny prírodný park, mali by ste teda minúť minimálne 3 dni spoznávania a užívania si lagún, hory, a prírodná nádhera.

Ceny vlakov z Florencie do Milána

Ceny vlakov z Florencie do Benátok

Ceny vlakov z Milána do Florencie

Ceny vlakov z Benátok do Milána

 

A trip to an Unforgettable Nature Reserves Europe

 

2. Prírodná rezervácia Vysoké Taury v Rakúsku

Najväčšia prírodná rezervácia v európskych Alpách sa nachádza v Rakúsku. V rezervácii Vysoké Taury sa žije 10,000 živočíšnych druhov, 1,800 rastlín, a Grossglockner, Najvyšší vrch Rakúska, pri 4,798 mnm. Tento vynikajúci vrchol sa nachádza medzi 200 ďalšie vrcholy, zelená fauna, horských jazier, a vodopády.

Údolia prírodnej rezervácie Vysoké Taury sú plné nádherných ľadovcov, starobylá a malebná dedina názory, kvetinové koberce, a lesy. Tento európsky prírodný park je útočiskom pre svojich návštevníkov a šťastných obyvateľov okolitých regiónov. najmä, náučný chodník Umbalfalle s vodopádmi a riekami, kde uvidíte niektoré z najúžasnejšie vodopády v Európe.

Ako sa dostať do prírodnej rezervácie Vysoké Taury?

Prírodná rezervácia Vysoké Taury sa nachádza veľmi blízko mesta Mallnitz. Viedeň do Vysokých Taur vlakom je asi 5 hodiny.

Kde sa môžem ubytovať v okolí parku Vysoké Taury?

Mallnitz je známe mesto vo Vysokých Tauroch s mnohými možnosťami ubytovania.

Koľko dní by som mal stráviť vo Vysokých Taurách?

V okolí je veľa rôznych turistických chodníkov Vysoké Taury prírodná rezervácia, takže plánovanie a 4-5 najlepsi je denny vylet. Týmto spôsobom môžete preskúmať park a blízke mestá.

Ceny vlakov z Mníchova do Salzburgu

Ceny vlakov z Viedne do Salzburgu

Ceny vlakov z Grazu do Salzburgu

Ceny vlakov z Linzu do Salzburgu

 

Hohe Tauern Nature Reserve In Austria

3. Prírodná rezervácia Ecrins vo Francúzsku

Pri túre touto úžasnou prírodnou rezerváciou vo francúzskych Alpách, určite pozor na orly, lasice, vŕba tetrova, a mnoho ďalších divých zvierat ktoré tomu hovoria domov. Táto úžasná rezervácia v európskych Alpách je jednou z najkrajších národné parky budete mať možnosť objaviť.

S ľadovcami, vysoké hory, alpské zelené krajiny, a čerstvý vzduch, Ecrinsova scenéria a krajina vás chytia za dušu.

Ako sa dostať do prírodnej rezervácie Ecrins?

Do národného parku Ecrins sa môžete dostať z ktoréhokoľvek miesta vo Francúzsku. Prírodná rezervácia sa nachádza v blízkosti francúzskych hraníc s Talianskom. Je blízko Lyonu, Marseilles, a Ženeva vo Švajčiarsku, takže cestovanie vlakom cez Francúzsko do Ecrins je skvelá voľba.

Kde sa môžem ubytovať v okolí parku Ecrins?

Od hotelov vhodných pre rodiny až po prázdninové prenájmy, v okolí prírodnej rezervácie Ecrins je veľa možností ubytovania.

Koľko dní by som mal stráviť v Ecrins?

Je to na vás. Či už sa rozhodnete venovať 7 dni alebo ísť na víkendovú prestávku, budete mať absolútne snový výlet.

Ceny vlakov z Marseille do Lyonu

Ceny vlakov z Paríža do Lyonu

Ceny vlakov z Lyonu do Paríža

Ceny vlakov z Lyonu do Avignonu

 

Ecrins Nature Reserve In France

4. Prírodná rezervácia Saské Nemecko a České Švajčiarsko v Českej republike

Úžasná prírodná rezervácia Saské Švajčiarsko sa rozprestiera od Nemecka po Česko. Polabské vápencové hory a svetovo preslávený skalný útvar Pravcicka Brana už predstavovali „leva, čarodejnica, a skriňa “. Táto úchvatná prírodná rezervácia je jednou z najnezabudnuteľnejších prírodných rezervácií v Európe s mnohými vyhliadkami priateľskými k Instagramu na vrchole kaňonu..

Leto alebo zima, zelené cesty, a chodníky sú dobre a ľahko rozlíšiteľné v zelenej vegetácii po oboch stranách kaňonu a rieky. Saske nemecko, alebo České Švajčiarsko, závisí od vašej pôvodnej cesty alebo konečného cieľa, čo je nádherná oáza a turistický raj pre cestujúcich z celého sveta.

Ako sa dostať do prírodných rezervácií Saského Nemecka alebo Českého Švajčiarska?

Do tejto úžasnej prírodnej rezervácie sa môžete dostať v Celodenný výlet po Európe z Prahy alebo Drážďan.

Kde sa môžem ubytovať v okolí národného parku?

Prírodná rezervácia sa nachádza na hranici Nemecka a Českej republiky, možnosti ubytovania sú nekonečné.

Koľko dní by som mal stráviť v Českom Švajčiarsku?

Celodenný výlet je absolútnou nevyhnutnosťou, a ak môžete stráviť niekoľko dní, potom sa to veľmi odporúča.

Ceny vlakov z Norimbergu do Prahy

Ceny vlakov z Mníchova do Prahy

Ceny vlakov z Berlína do Prahy

Ceny vlakov z Viedne do Prahy

 

 

5. Prírodná rezervácia Ordesa And Monte Perdido vo Francúzsku

Nachádza sa priamo v strede medzi Španielskom a Francúzskom, Ordesa a Mount Perdido sú jedny z najúžasnejších prírodných rezervácií v Európe. Aj keď sa nachádza na francúzskej strane s vrcholom 3,355 m. názov pohorie Monte Perdido dostal svoj názov, pretože ho nebolo vidno z francúzskej strany hranice.

Veľkolepá Ordesa je a Svetové dedičstvo UNESCO v Európe a biosférickú rezerváciu divočiny a fauny. Je domovom údolia Ordesa, vodopády, rozmanitá divočina, vrátane orla skalného, a 32 druhy cicavcov. Počas túry a obdivovania výhľadov na pohorie Pyreneje, určite dávajte pozor na Svište, Jastraby, a sovy, tiež. teda, Prírodná rezervácia Ordesa a Monte Perdido je úžasná svätyňa a cieľ v Európe pre každého typu cestujúcich.

Od 3 hodín ‘do 2 dňový trekový výlet, Ordesa ponúka rôzne turistické chodníky, pre rôzne úrovne kondície.

Ako sa dostať do prírodnej rezervácie Ordesa?

K rezerváciám Ordesa a Monte Perdido sa dostanete z Francúzska aj zo Španielska. Od Zaragosy po Torla-Ordesa je to asi 5 hodiny príp 3 hodín z Barcelony. Ak cestujete do Francúzska, potom Toulouse je 7 hodiny preč.

Kde sa môžem ubytovať v parku Ordesa?

V Torle nájdete veľké možnosti ubytovania, z penziónov a hotelov.

Koľko dní by som mal stráviť v prírodnej rezervácii Ordesa?

Ordesa a hora Perdido sú tiež známe ako Yosemitský park v Európe. teda, mali by ste zostať minimálne 3 dni, vrátane turistiky a relaxácie.

5 z najnezabudnuteľnejších prírodných rezervácií v Európe ponúkajú epické výhľady a turistické chodníky k ohromujúcim vodopádom na svete. teda, turistika po zelených dolinách, obdivovanie kvetinových polí a vrcholov hôr je ten najväčší dar, aký si môžete dať. V najúžasnejších európskych krajinách nie je nič príjemnejšie a inšpiratívnejšie ako divoká príroda.

Ceny vlakov z Paríža do Rouenu

Ceny vlakov z Paríža do Lille

Ceny vlakov z Rouen do Brestu

Ceny vlakov z Rouenu do Le Havru

 

Ordesa And Monte Perdido

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať si dovolenku vlakom do prírodných rezervácií podľa vášho výberu.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok „5 najnezabudnuteľnejších prírodných rezervácií v Európe“? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/unforgettable-nature-reserves-europe/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)