Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 03/03/2023)

Nefes kesen dağ zirveleri, çiçek açan vadiler, şelaleler, göller, ve çeşitli yaban hayatı, Avrupa, dünyanın en unutulmaz doğa rezervlerine ev sahipliği yapıyor. İlkbaharda çiçek açan muazzam yeşil topraklarda harcama yapmak, 5 Avrupa'nın en güzel doğa koruma alanlarından biri, dünyanın her yerinden gezginleri ağırlayan koruma altındaki milli parklardır.. Eğer yürüyüşe meraklıysan, yürüyüş, veya doğanın sığınağının tadını çıkarmak, o zaman seveceksin 5 Avrupa'nın en unutulmaz doğa rezervleri.

 

1. İtalya'da Belluno Dolomit Doğa Koruma Alanı

Belluno doğa rezervi 1990 Dolomitler'in güzel vahşi doğasını korumak için. Dolomit'in eteklerinde yer alan kuzey İtalya, Belluno doğa parkı ilkbaharda nefes kesici. , yeşil tepeler ve muhteşem dağ zirveler çiçek halılarıyla kaplıdır. Fitness seviyeniz ne olursa olsun, Bu doğa rezervini keşfetmek için harika zaman geçireceksiniz, çeşitli yollar olduğu için. Avrupa'daki Belluno doğa rezervi hem yeni başlayanlar hem de deneyimli yürüyüşçüler için mükemmeldir.

32000 hektarlık nadir flora ve kireçtaşı zirveleri, Belluno doğal rezervi Cismon vadisinden Piave vadisine kadar uzanır.. Piave vadisi bölgesindeki birçok köy sayesinde hem fauna hem de kültür açısından zengin çeşitlilik. Böylece, Avrupa'daki Belluno doğa rezervini ziyaret ettiğinizde, doğal harikalar ve kültürel mücevherlerle harika bir keşif yolculuğuna çıkma şansı elde edersiniz.

Belluno Doğa Koruma Alanı'na Nasıl Gidilir??

Belluno doğa rezervi daha az 3 Venedik'ten saat tren yolculuğu.

Belluno Parkı Çevresinde Nerede Kalabilirim?

Birçok dağ kulübesi var, B&B, ve oteller.

Belluno Tabiatı Koruma Alanı'nda Kaç Gün Harcamalıyım?

Belluno Dolomitleri rezervi, en büyük ve 5 Avrupa'nın en unutulmaz doğa rezervleri. Ayrıca, Belluno güzel bir doğal park, bu yüzden en azından harcamalısın 3 lagünleri keşfetmek ve tadını çıkarmak için günler, dağlar, ve doğal ihtişam.

Floransa - Milano Tren Fiyatları

Floransa - Venedik Tren Fiyatları

Milano - Floransa Tren Fiyatları

Venedik - Milano Tren Fiyatları

 

A trip to an Unforgettable Nature Reserves Europe

 

2. Avusturya'da Hohe Tauern Doğa Koruma Alanı

Avrupa Alplerindeki en büyük doğa rezervi Avusturya'da bulunmaktadır.. Hohe Tauern rezervi ev sahipliği yapmaktadır 10,000 hayvan türleri, 1,800 bitkiler, ve Grossglockner, Avusturya'nın en yüksek zirvesi, de 4,798 Deniz seviyesinden metre. Bu olağanüstü zirve, 200 diğer zirveler, yeşil fauna, dağ gölleri, ve şelaleler.

Hohe Tauern doğa koruma alanının vadileri muhteşem buzullarla doludur, antik ve manzaralı köy görünümler, çiçek halıları, ve ormanlar. Bu Avrupa doğa parkı, çevredeki bölgelerde yaşayan ziyaretçiler ve şanslı sakinleri için bir sığınaktır.. Özellikle, şelaleler ve nehirlerin Umbalfalle Doğa Yolu, bazılarını nerede göreceksiniz en şaşırtıcı şelaleler Avrupa'da.

Hohe Tauern Doğa Koruma Alanı'na Nasıl Gidilir??

Hohe Tauern doğa rezervi, Mallnitz kasabasına çok yakındır. Viyana'dan Hohe Tauern'e trenle yaklaşık 5 saat.

Hohe Tauern Parkı Etrafında Nerede Kalabilirim?

Mallnitz, birçok konaklama seçeneği ile Hohe Tauern'de ünlü bir kasabadır..

Hohe Tauern'de Kaç Gün Harcamalıyım?

Birçok farklı yürüyüş parkuru var. Yüksek Tauern doğa rezervi, bu yüzden planlamak 4-5 günlük gezi en iyisidir. Bu şekilde parkı ve yakın kasabaları keşfedebilirsiniz.

Münih - Salzburg Tren Fiyatları

Viyana - Salzburg Tren Fiyatları

Graz - Salzburg Tren Fiyatları

Linz - Salzburg Tren Fiyatları

 

Hohe Tauern Nature Reserve In Austria

3. Fransa'da Ecrins Doğa Koruma Alanı

Fransız Alplerindeki bu muhteşem doğa rezervinde yürüyüş yaparken, kartallara dikkat ettiğinizden emin olun, kakalar, söğüt orman tavuğu, ve diğer birçok vahşi hayvan buna ev diyor. Avrupa Alpleri'ndeki bu çarpıcı rezerv, en güzel rezervlerden biridir. Ulusal parklar keşfetme şansın olacak.

buzullarla, yüksek dağlar, Alpin yeşil alanları, ve temiz hava, Ecrins'in manzarası ve manzarası ruhunuzu yakalayacak.

Ecrins Doğa Koruma Alanı'na Nasıl Gidilir??

Ecrins milli parkına Fransa'nın her yerinden ulaşabilirsiniz.. Doğa rezervi, İtalya ile Fransa sınırının yakınında yer almaktadır.. Lyon'a yakın, Marsilya, ve İsviçre'de Cenevre, Bu yüzden Fransa'da Ecrins'e tren yolculuğu harika bir seçenek.

Ecrins Parkı Çevresinde Nerede Kalabilirim?

Aile dostu otellerden tatil kiralamalarına, Ecrins doğa koruma alanının çevresinde çeşitli konaklama seçenekleri var.

Ecrins'de Kaç Gün Harcamalıyım?

Sana kalmış. Adamaya karar verseniz de 7 günler ya da hafta sonu tatili için gidin, kesinlikle rüya gibi bir yolculuğa çıkacaksın.

Marsilya - Lyon Tren Fiyatları

Paris - Lyon Tren Fiyatları

Lyon - Paris Tren Fiyatları

Lyon - Avignon Tren Fiyatları

 

Ecrins Nature Reserve In France

4. Çek Cumhuriyeti'nde Sakson Almanya ve Bohem İsviçre Doğa Koruma Alanı

Muhteşem doğa koruma alanı Sakson İsviçre, Almanya'dan Çek Cumhuriyeti'ne kadar uzanır.. Elbe kireçtaşı dağları ve dünyaca ünlü Pravcicka Brana kaya oluşumu şimdiden “Aslan, cadı, ve Dolap ”filmi. Bu nefes kesici doğa rezervi, kanyonun tepesindeki birçok Instagram dostu bakış açısıyla Avrupa'nın en unutulmaz doğa rezervlerinden biridir..

Yaz ya da kış, yeşil yollar, ve parkurlar iyi işaretlenmiştir ve kanyonun ve nehrin her iki tarafındaki yeşil bitki örtüsünde kolayca ayırt edilebilir. Sakson Almanya, veya Bohem İsviçre, orijinal yolculuğunuza veya son varış noktanıza bağlıdır, dünyanın dört bir yanından gelen gezginler için harika bir vaha ve yürüyüş cenneti olan.

Sakson Almanya Veya Bohemya İsviçre Doğa Rezervlerine Nasıl Gidilir?

Bu muhteşem doğa rezervine şuradan ulaşabilirsiniz: Günlük geziyle Avrupa Prag veya Dresden'den.

Milli Parkın Çevresinde Nerede Kalabilirim?

Doğa rezervi hem Almanya hem de Çek Cumhuriyeti sınırında yer aldığından, konaklama seçenekleri sonsuz.

Bohem İsviçre'de Kaç Gün Harcamalıyım?

Günlük gezi mutlak bir zorunluluktur, ve birkaç gün geçirebilirsen, o zaman şiddetle tavsiye edilir.

Nürnberg - Prag Tren Fiyatları

Münih - Prag Tren Fiyatları

Berlin - Prag Tren Fiyatları

Viyana - Prag Tren Fiyatları

 

 

5. Fransa'daki Ordesa ve Monte Perdido Doğa Koruma Alanı

İspanya ve Fransa'nın tam ortasında yer alır, Ordesa ve Perdido Dağı, Avrupa'daki en muhteşem doğa rezervlerinden bazılarıdır.. Fransız tarafında yer almasına rağmen, 3,355 m. Monte Perdido dağ silsilesi adı, sınırın Fransız tarafından görünmediği için adını aldı..

Muhteşem Ordesa hem bir Avrupa'da UNESCO Dünya Mirası ve yaban hayatı ve fauna için bir biyosfer rezervi. Ordesa vadisine ev sahipliği yapıyor, şelaleler, çeşitli yaban hayatı, altın kartal dahil, ve 32 memeli türleri. Pireneler sıradağlarının manzaralarını yürüyüşe çıkarırken ve hayranlıkla izlerken, Marmots'a dikkat ettiğinizden emin olun, Şahinler, ve baykuşlar, de. bu nedenle, Ordesa ve Monte Perdido doğa koruma alanı, her tür gezgin için Avrupa'da muhteşem bir sığınak ve destinasyondur..

İtibaren 3 saat'e kadar 2 günlük yürüyüş gezisi, Ordesa, çeşitli yürüyüş parkurları sunar, farklı fitness seviyeleri için.

Ordesa Doğa Koruma Alanı'na Nasıl Gidilir?

Ordesa ve Monte Perdido rezervine hem Fransa hem de İspanya'dan ulaşılabilir. Zaragosa'dan Torla-Ordesa'ya 5 saat veya 3 Barselona'dan saatler. Fransa'ya seyahat ediyorsanız, o zaman Toulouse 7 saatler uzakta.

Ordesa Park Etrafında Nerede Kalabilirim?

Torla'da harika konaklama seçenekleri bulabilirsiniz, misafirhanelerden ve otellerden.

Ordesa Doğa Koruma Alanında Kaç Gün Harcamalıyım?

Ordesa ve Perdido Dağı, Avrupa'nın Yosemite parkı olarak da bilinir.. bu nedenle, en azından kalmalısın 3 günler, yürüyüş ve dinlenme zamanı dahil.

5 Avrupa'nın en unutulmaz doğa koruma alanlarından biri, dünyanın çarpıcı şelalelerine uzanan destansı manzaralar ve yürüyüş parkurları sunar. bu nedenle, yeşil vadilerde yürüyüş, çiçek tarlalarına ve dağ zirvelerine hayran olmak kendinize verebileceğiniz en büyük hediyedir. Avrupa'nın en muhteşem ülkelerindeki vahşi doğadan daha rahatlatıcı ve ilham verici hiçbir şey olamaz.

Paris - Rouen Tren Fiyatları

Paris - Lille Tren Fiyatları

Rouen - Brest Tren Fiyatları

Rouen - Le Havre Tren Fiyatları

 

Ordesa And Monte Perdido

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, Tatilinizi tercih ettiğiniz doğa rezervlerine trenle planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

"Avrupa'nın En Unutulmaz 5 Doğa Rezervi" blog yazımızı sitenize eklemek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/unforgettable-nature-reserves-europe/?lang=tr - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)