Okuma zamanı: 8 dakika
(Son olarak Güncelleme: 27/05/2022)

Bir kaç gün buralardan gitmeyi düşünmek? planlama konusunda ne Bazı günlük geziler Paris trenle seyahat etmek? Fransızca trenler hızlı, kolay, ve çevre dostu yol Fransa'da dolaş. İle Bir Tren Kaydet, Eğer hiçbir ilave ücret dakika içinde kitap mümkün olacak, çok! Gol!

Paris çok iyi Fransa ve teşekkür tümüne ile bağlı TGV trenleri (Tren bir Grande Vitesse) Bazıları 5 en iyi günlük geziler Paris mümkündür 4 saat veya daha kısa! İşte Paris'e seyahat ederken yapmayı düşünmeniz gereken gezilerle ilgili araştırmamız..

 

1. Gezileri Tren MARSİLYA'DA By Seyahat etmek (Provence-Alpes-Cote d'Azur)

İstanbul'dan gelen güneşli bir kaçış arıyorsanız, Marsilya gidilecek yer. Daha rağmen hızlı hareket, bu güneşli günler yakında sona eriyor olacak. Marsilya harita üzerinde uzak görünüyor ama Marsilya'ya Paris sadece 3.5 TGV ile trenle saat. Marsilya, içinde Provence-Alpes-Cote d'Azur bölgesi, Fransız Rivierası bir parçasıdır. Birçok kişi Korsika Adası'na giderken hızla Marsilya'yı ziyaret ancak şehir kendi başına keşfetmek için serin yerdir.

Eğer Marsilya'yı ziyaret etmelisiniz Neden?

Marseilles Trips To Travel By Train

, hava Marsilya harika artı çok şeyler vardır içinde görmek ve şehir yapmak. Merkez Marsilya şehir manzaraları çoğunu yoğunlaşmaktadır, Böyle güzel eski liman olarak. Marsilya'nın masif dikdörtgen liman gelenek olmuştur 2,600 yaş ve tek görme daha bölgenin detaylı fazlasıdır.

Üç tarafı çoğunlukla 18. yüzyıl eski depoları kapalı geniş gezinti yerleri ile iskeleleridir.

Neredeyse Bunların her biri bir varmış gibi görünüyor kafe, balık restoran, veya zemin katta bar, açık oturma size bir pastis hemşire olarak açılmak bu büyüleyici şehirde yaşamı görebilirsiniz.

Endüstri uzun zamandır modern rıhtımlardan rıhtımlara, kuzeyinde, ve eski limandaki teknelerin çoğu zevk içindir.

Ama içteki Quai des Belges de, son yakalamak hala kıyıya çıkardım her sabah su ile balık pazarı satılacak.

Paris'ten bu günübirlik trenle yapılması tavsiye edilir.

 

Muhafız Our Lady Bazilikası

France West Coastline

Bu eski liman güneyindeki silueti üzerinde yükselen bu anıt kaçırmak zor.

Bu bir 19. yüzyıl neo-Bizans bulunuyor kilise 150 su üstünde metre, onun kulenin tepesinde büyük altın Virgin heykelinin ve Çocuk ile Marsilya denizcilik topluluklar üzerinde izlemek için.

yüzyıllar boyunca La Garde üzerinde dini kutsal ve gözetleme kulesi olmuştu, ve bazilika da bir şapel dahil bir rönesans kale alt seviyesi içermektedir.

tırmanış içinde hafife alınacak değil yaz, ama orada bir turist treni Eski Liman düzenli çıkış yapan.

söylemeye gerek yok, bu manzara Buraya gelen çene düşüyor.

 

Treni ile Marsilya'ya Paris

Marsilya bulunur 773 Paris'in güneyindeki km. Marsilya'ya Paris trenle seyahat etmek gezileri çok kolay. Paris'ten Marsilya'ya direkt trenler Paris Gare de Lyon'dan bir yolculuk için hareket eder. 3.5 saat. Üzerinde Marsilya'ya seyahat ediyorsanız yaz hafta sonları öneririz tren bilet rezervasyonu Peşinen.

Paris Marsilya trenleri

Paris trenleri Marsilya

Marsilya Trains Nice

Marsilya Clermont Ferrand trenleri

 

2. ZİYARETİ ROUEN (Normandiya)

Roeun Trips To Travel By Train

Nehri kenarında bulunan onun, Rouen Paris'e yakın bir günlük gezi ve Normandiya'nın idari başkenti. arasında lakaplı “şehir 100 çan kuleleri”. Rouen olan bir zengin tarihi, ilginç müzeler, ve iyi gastronomi.

Rouen biridir en güzel kısa 5 En iyi günlük geziler Paris trenle seyahat etmek. Nedeniyle sermayeden kısa mesafeye (126 km), Birçok kişi Paris'ten günlük geziler Rouen ziyaret ama bu daha bir kaç saatten hak eden bir şehirdir.

Bazı botanik bahçeleri görmek istiyor olun, tepeler keşfetmek için bir taban kısmına sahip Normandiya bölgesi, ya da sadece bazı cityscapes yapıştırmak istediğiniz (ahşap çerçeveli cepheli komple), Hiçbir Rouen inanılmaz güzel olduğunu inkar var!

Sanat Sahne

Tarih boyunca, şehir de muhteşem olması için belgelenmiştir Sanat sahnesi, bu güne kadar hala doğrudur şey. 20. yüzyılda, Claude Monet gibiler, yanı sıra birçok diğerleri, şehre cesaret ve hatta kasaba boyamak için ilham edildi.

Şimdi, Rouen'in sokakların birçoğu yayalara kalır, Şehirde dolaşmak gerçekten geri adım benzer hisseder yani. araba yok, Arnavut kaldırımlı yolları, Bir liman bölgesi, ve hatta bir antik bölge: ne aşk değil? Haziran-Eylül aylarında Rouen'i ziyaret edin, hatta ücretsiz bir ışıkla tedavi edileceksiniz. katedralde sergilemek güneş battığında ve alacakaranlık battığında.

 

Treni ile Rouen Paris

Rouen bulunur 126 Paris'ten km. Rouen Paris trenle seyahat etmek gezileri çok kolay. Rouen izne Paris'i Trenler Paris Saint Lazare Tren İstasyonu saatlik. yolculuk 1h alır 15 dk 1 saate 45 beni, trende bağlı olarak.

Paris Rouen trenleri

Paris trenleri Rouen

Paris Calais trenleri

Rouen Calais trenleri

 

3. ZİYARETİ LYON (Auvergne - Rhône Alpes)

Lyon Trips To Travel By Train

Lyon, Fransa'da üçüncü büyük şehri, Fransa'da ziyarete üst şehirlerinden biridir. şehir de yaşam kalitesi ile bilinir, Çağdaş Roma döneminden güzel miras mimari, ve iyi gastronomi.

Lyon ziyaret etmelidir Neden?

Lyon biridir Fransa nın en güzel şehirler, ve bu şekilde zevk faaliyetleri sayısız vardır. Fourbiere Tepesi teklifler güzel panoramik manzarası şehrin ve ziyaretinize başlamak için harika bir yer. keşfetmek Vieux Lyon, Şehrin tarihi merkezi ve dayak kalp, ilginç olan Ortaçağ ve Rönesans mimarlık ve güzel bir atmosfer. Lyon rezil mutfağının tadına aldıktan sonra, o kafa zamanı olduğunu Peninsula (Lyon'un nehir bağlı yarımada) daha güzel mimari ve bazıları için güzel alışveriş.

 

Treni ile Lyon Paris

Lyon bulunur 463 Paris'ten km, Paris'ten bu günlük gezi sizi Paris'ten çok farklı olan Fransa'nın en büyük ikinci şehrine tanıtacak.. Lyon Paris tren hızlı seyahat etmek gezileri. Lyon izne Paris'i Trenler Paris Bastille saatlik bir seyahat Etrafında 2 saat, trende bağlı olarak.

Lyon Trains için Marsilya

Paris Lyon trenleri

Paris Trains Lyon

Avignon Trains Lyon

 

4. ZİYARETİ LA ROCHELLE (yeni Aquitaine)

LA ROCHELLE ve adalar geleceğe dönük binden fazla yaş bir şehir olan! Atlantik sahil kalbinde yer alan, Şehir büyük bir ekonomik içine deniz tabanı değiştirdi, turistik, ve kültürel varlık, Eşsiz güzelliği koruyarak.

La Rochelle ziyaret etmelidir Neden?

Eski Liman, biri yalnızca görkemli kuleleri hayran olabilir, Kentin veliler. Atlantik bakan, Onlar yüzyıllar boyunca La Rochelle gücünü ve zenginliğini tanıklık ettik. Bunlar deniz tahkimatı, Tarihsel Anıtlar olarak sınıflandırılan Ortaçağ'da ve bugün inşa, La Rochelle ziyaret ettiğinizde öne. liman giriş her iki tarafında, Saint-Nicolas Kulesi, ve Zincir Kulesi bir duvar ile ona bağlı. En sonunda, Fener Kulesi var, vakti zamanında bir deniz feneri ve hapishane.

 

Ile de Re Ziyaret:

Adanın güney tarafında bulunan Bois-Plage-en-Re eski biridir deniz tatil Fransa'da. okyanusa aç, kasaba kalitesiyle gurur duyuyor Sahiller. Ona Mavi Bayrak verildi 2015 (örnek kıyıları bir işareti). aracılığıyla köyü ziyaret onun sokakları ve caddeleri sarma, Hoş Mayıs-Eylül hollyhocks ile kaplı.

 

Treni ile La Rochelle Paris

La Rochelle yer 469 Paris'ten km. Paris'ten La Rochelle'ye trenle seyahat etmek için geziler kolaydır. Gare de Montparnasse La Rochelle izinli doğrudan TGV trenleri ve sadece La Rochelle Paris'i bağlantı 3 saat.

Nantes Trains için La Rochelle

Toulouse La Rochelle trenleri

Bordo La Rochelle trenleri

Paris La Rochelle trenleri

 

 

5. Seyahatler'e bizim son seçimi Tren DEAUVILLE By Seyahat etmek (Normandiya)

DEAUVILLE Normandy Trips To Travel By Train

Deauville Normandiya kıyısında bulunan, Trouville'e bitişik ve güneybatı Honfleur. 'Normandiya Rivierası'nın bir parçası Deauville, güzel bir sahil kasabasıdır. Bu büyük bir plajı vardır, Büyük binalar, büyük mağazalar, ve yıllık film Festival. Ünlü yarış pistinden bahsetmeye bile gerek yok, Golf kursu yanı sıra kumarhane. Daha ne istiyorsunuz olabilir?

Deauville, Paris'ten bir günlük gezi için harika bir aday, Üçüncü Napolyon'un üvey kardeşinin vizyonu olarak hayata başladı. Trouville komşu kasaba, bataklıklara ve kum tepelerine baktı ve bir yarış pisti inşa etmeye karar verdi. Yarış pisti ile deniz arasına zarif villalar yapıldı ve Deauville doğdu..

Başlangıçta kurulan ve 19. yüzyılda geliştirilen rağmen, bu gelişme ikinci dalga Deauville gerçekleşti 20. yüzyılın başlarında oldu. Bu sahil boyunca ünlü tahta dahil, sofistike kumarhane, ve büyük oteller. Otel Normandiya ve Royal Hotel, ve golf sahası.

 

Treni ile Deauville Paris

Deauville bulunduğu 220 Paris'in batısında km. Deauville Paris gerçekten çok kolay trenle seyahat etmek gezileri. Paris'ten Deauville'e direkt trenler kalkıyor Paris Saint-Lazare tren istasyonu saatlik tren yolculuğu sürer 2 saat.

Paris Le Mans trenleri

Paris Trains Nantes

Paris Rennes trenleri

Rouen Lille trenleri

 

Söylemek evet (Evet Fransızca) için 5 yardımı ile trenle seyahat etmek için Paris'ten en iyi günlük geziler Bir Tren Kaydet! hiçbir ekstra, gizli ücretler, Yaygara yok. Sadece eğlence!

 

 

Blog yazımızı gömmek istiyor musunuz “5 İyi Gün Gezileri Paris Tarafından Tren Seyahat etmek” Siteniz üzerine? Eğer fotoğraf ve metin alıp sadece bu blog yayınına bir bağlantı ile bize kredi vermek ya. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fday-trips-travel-train-paris%2F%3Flang%3Dtr- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)