Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 24/05/2021)

Herkesin favori Avrupa filminden “tepeler müzik sesiyle yaşıyor”. Aslında aşağıdaki 12 dağlar sana şarkı söyletecek ve kalbini dans ettirecek. Ünlü Alpler ve Pirenelerden gizli mücevherler Çek Cumhuriyeti'nin, bir yürüyüşte bize katılın 12 Avrupa'nın en güzel dağları.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. İsviçre'deki Matterhorn Dağı

Gornergat'tan Rothorn dağ zirvelerine, Matterhorn, Zermatt'ın her yerinden hayranlıkla izlenebilir.. Matterhorn karlı şapka ve üçgen formu, inanılmaz pitoresk dağ manzaraları yaratın.

İlkbaharda veya kışın, ünlü Matterhorn, dağlarda muhteşem bir tatil yeridir. Matterhorn'u İsviçre Alpleri'nde bulabilir ve aşağıdakiler arasından seçim yapabilirsiniz: yukarı tırmanma 4,478 metre, Zermatt'tan Hornli Hut'a kadar en popüler rotada yürüyüş yapmak.

Matterhorn yürüyüşü, Avrupa'daki en güzel yürüyüşlerden biridir, yeşil İsviçre çayırlarının derinliklerinde. Böyle, doğanın güzelliğini hayranlıkla seyrederken muhteşem fotoğraflar için bolca yeriniz olacak ve nefesinizi yakalayacaksınız..

Basel'den Interlaken'e Trenle

Cenevre'den Zermatt'a Trenle

Bern'den Zermatt'a Trenle

Lucerne'den Zermatt'a Trenle

 

Picturesque Mountains and lakes in Matterhorn Mountain Switzerland

 

2. Lauterbrunnen Vadisi'nde Jungfrau, İsviçre

Güzel Lauterbrunnen vadisinde ve ülkesi 72 şelaleler, muhteşem Jungfrau sıradağlarını bulacaksınız. saat 4,158 metre, Jungfrau, Bernese Alpleri'ndeki en yüksek dağdır..

Tekrar, Avrupa'nın en yüksek dağ treninden tırmanmayı veya muhteşem Jungfrau dağ manzarasının keyfini çıkarmayı seçebilirsiniz.. Mittelland'ın bir tarafından Vosges'e kadar, ve diğer tarafınızdaki Aletsch buzulu, kesinlikle nefes kesici.

Lucerne'den Lauterbrunnen'e Trenle

Geneve'den Lauterbrunnen'e Trenle

Lucerne'den Interlaken'e Trenle

Zürih'ten Interlaken'e Trenle

 

Hiking the Jungfrau mountain in Lauterbrunnen Valley Switzerland

 

3. Doğu Tirol'de Grossglockner, Avusturya

En yüksek Grossglockner dağının çevresi 266 Avusturya çatısı denen yerde küçük zirveler. Bu dağ silsilesi, Avrupa'daki nefes kesici dağ manzaralarından birini yaratır.. Grossglockner, uzun boylu duruyor 3,798 metre, ve Grossvenediger 3,666 metre, Avusturya'nın en güzel dağ manzaralarından birini yaratıyor.

Bunları bulacaksın 2 Hohe Tauren'deki devler Ulusal park. Burada dağ bisikletine gidebilirsin, yürüyüş veya kaya tırmanışı. Bu şekilde, pitoresk manzaralara her açıdan hayran olabilirsiniz..

Viyana'dan Landeck Ischgl'e Trenle

Münih'ten Landeck Ischgl'e Trenle

Salzburg'dan Landeck Ischgl'e Trenle

Zürih'ten Landeck Ischgl'e Trenle

 

Hiker in Grossglockner, East Tyrol, Austria

 

4. Avrupa'nın En Güzel Dağları: High Dachstein In Avusturya

Avusturya'nın ikinci en yüksek dağı Hoher Dachstein'dır., büyüleyici Halstatt kasabasında. Hoher Dachstein, kış ve yaz aylarında en güzel dağ ve göl manzaralarını sunar.. Yazın, yemyeşil ve çiçek açan karst dağına hayran kalacaksın. Kışın, dağın zirvesinden kayak yapmaya gitmek.

ancak, Hallstatt'taki en güzel dağ manzaraları şu adrestedir: 5 Hallstatt Gölü'nün parmak ucu. Nisan'dan Eylül'e kadar ziyaret ediyorsanız, sıcak kış katmanları giyin, yılın bu zamanında hala kar yağıyor ve donuyor olabilir. Daha ödüllendirici ve heyecan verici bir deneyim için sonuna kadar yürümeyi tercih etmediğiniz sürece, bu muhteşem bakış açısına teleferikle ulaşabilirsiniz..

Münih'ten Hallstatt'a Trenle

Innsbruck'tan Hallstatt'a Trenle

Passau'dan Hallstatt'a Trenle

Rosenheim'dan Hallstatt'a Trenle

5. Chamonix-Mont-Blanc, Fransa

Chamonix, Alpler'in en yüksek dağıdır. Sadece 15 sınırdan dakikalar, Chamonix bir kış harikalar diyarıdır. İşte, Mont Blanc'ın pitoresk manzaraları karşısında uçacaksın.

Mont Blanc trenini yapabilirsin, veya Chamonix kasabasındaki kafe ve restoranlardan pitoresk manzaralara hayran kalın. ek olarak, Aiguille du Midi'ye veya Mer du Glace'e yürüyebilirsiniz. Seçtiğiniz her iki aktivite, Fransa'nın en güzel dağlarından birinin nefes kesen dağ manzarası her yerde size eşlik edecek.

Lyon'dan Nice'e Trenle

Paris'ten Nice'e Trenle

Cannes'dan Paris'e Trenle

Cannes'dan Lyon'a Trenle

 

A Train in the snowy mountains of Chamonix-Mont-Blanc, France

6. Avrupa'nın En Güzel Dağları: Pireneler

Muhteşem Pireneler, en güzel dağ manzaralarını sunar. Fransa'daki yedi dağ silsilesi, Vosges, Jura, Massif Central, Armorican Masifi, ve Korsika Masifi.

Bu dağ silsilesi o kadar büyük ki, Atlantik Okyanusu'ndan Akdeniz'e yürüyüş yapmanız gerekecek.. Büyüleyici antik kentleri sadece ziyaret etmekle kalmayacaksın, ama aynı zamanda başka bir doğa harikasına hayran olmak için paha biçilmez bir şansınız olacak. Bu mucize elbette Grande Cascade de Gavarnie veya Gavarnie şelalesi.. Bir damla ile 422 metre, Avrupa'nın ikinci en yüksek şelalesi.

bu nedenle, fotoğraflarınız kesinlikle National Geographic mükemmel olacak.

 

The Most Picturesque Mountains of The Pyrenees, Europe

7. Avrupa'nın En Güzel Dağları: Fransa'da Val Thorens

Yüksek 2300 Fransız Alplerindeki metre, Val Thorens karlı dağları kışın en güzel dağlarıdır. Yamaçları kaydırın, ateşin yanında bir fincan sıcak kakao içmek, veya teleferikten manzaranın tadını çıkarmak, manzaralar oldukça nefes kesici.

ancak, çoğu kayak için Val Thorens'e giderken, başka bir mevsimde oldukça nefes kesici. Tarentaise Vadisi büyüleyici kır evleriyle doludur., çayırlar, ve Isere nehri, arka planda Val Thorens dağları ile, tüm yıl boyunca hayranlık uyandıran pitoresk manzaralar yaratın.

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

Skiing in the Picturesque Mountains of Val Thorens In France, Europe

8. İtalya'daki Dolomitler

Ne zaman seçim yapabilirsin 7 izleme noktaları, manzara gerçekten muhteşem bir yer. Dolomit dağları Güney İtalya'da sıralanır, Avrupa'nın en güzel doğa rezervlerinden biridir. Dahası, dünyanın en popüler yürüyüş yerlerinden biridir.

Bolzano'dan bir günlük gezide Dolomitler'e hayran kalmayı seçebilirsiniz., veya 20 kilometrelik bir daire üzerinde. Etkinlikler, piknik ve resim noktaları, ve yürüyüş parkurları, sonsuz. Her şeyin üstünde, görüşler kesinlikle nefes kesici, yolculuğunuzun herhangi bir noktasında.

Yukarıda listelenen tüm nedenlerden dolayı, Dolomitler, İtalyan dağlarında bir tatil için ideal bir yer.

Milano'dan Venedik'e Trenle

Floransa'dan Venedik'e Trenle

Bologna'dan Venedik'e Trenle

Treviso'dan Venedik'e Trenle

 

Bicycles going uphill in the The Dolomites In Italy

9. Avrupa'nın En Güzel Dağları: Galler'deki Snowdon Dağı

Snowdon Dağı o kadar güzel ki kendi yürüyüş uygulamasına sahip olması şaşırtıcı değil. Snowdon, Galler'de yer almaktadır, ve sonra 6-8 saat yürüyüşü, Snowdonia'nın muhteşem manzaralarına hayran olabilirsiniz, Anglesey, pembrokeshire, ve İrlanda.

ek olarak, yüksekliğinden 1085 metre, sen de yapabileceksin tüm güzel gölleri gör. Örneğin, Cwellyn Gölü ve Mynydd Mawr, Cwellyn Gölü yolunun sonunda muhteşem manzaralar sunmaktadır..

 

Most Picturesque Mountains In Europe: Mount Snowdon In Wales

10. Çek Cumhuriyeti'nde Adrspach-Teplice

Çek Cumhuriyeti çoğunlukla güzel Prag'la tanınır.. Harika Bohemya ve rock köyü hakkında çok az şey biliyor, Adrspach-Teplice. Adrspach, Polonya sınırına yakın bir konumdadır ve kesinlikle bir yeri hak etmektedir. Avrupa'nın muhteşem doğa harikaları.

Adrspach-Teplice, kaya oluşumlarının ortasına inşa edilmiş bir köydür., dik dik, labirentlerle, turuncu bir akıntı, ve yollar. Bu büyüleyici yer sadece 1824. O zamandan beri, sıra dışı şeyler arayan gezginler için özel bir destinasyon olmuştur..

İşte, döngü yolunda yürüyebilirsin, Gotik kapıdan ve gizli geçitlerden. İçeriden muhteşem kaya oluşumlarını hayranlıkla izlemek ve mavi göle ulaşmak gibisi yoktur.. Bu dev kayaların kalbinde yürüyeceğiniz için, yazın ziyaret etmek en iyisidir, günler daha uzun ve bol ışık olduğunda.

Nürnberg'den Prag'a Trenle

Münih'ten Prag'a Trenle

Berlin'den Prag'a Trenle

Viyana'dan Prag'a Trenle

 

 

11. Lüksemburg'daki Mullerthal Bölgesi

Bazıları ile Avrupa'nın en güzel bakış açıları, Lüksemburg'daki Mullerthal dağları, doğal yollar ve gizli gizemli noktalar sunar. Ormanlara yürürken, gölleri ve kaynakları geç, yeşil kayalık tepeler, bir çocuk masalına adım attığınızı keşfedeceksiniz.

Mullerthal bölgesi, Avrupa'daki en özel manzara ve manzaralardan bazılarına sahiptir.. Kaleler, mağaralar, köprüler, ve şelaleler, baktığınız her yerde muhteşem manzaralar var. Böylece, yürüyüş veya bisiklete binme, en az birkaç gün yaptığınızdan emin olun, Mullerthal'ın pitoresk dağ manzaralarına hayran olmak için.

Lüksemburg'dan Colmar'a Trenle

Lüksemburg'dan Brüksel'e Trenle

Antwerp'den Lüksemburg'a Trenle

Metz'den Lüksemburg'a Trenle

 

The Green Path of Mullerthal Region In Luxembourg

12. Avrupa'nın En Güzel Dağları: Stanserhorn, İsviçre

Karlı zirveler, parlak yeşil tepeler, ve vadideki büyüleyici küçük kır evleri, Stanserhorn'dan gelen manzaralar en güzel. Muhteşem Stanserhorn dağı sadece 20 Lucern'den trenle dakikalar uzaklıkta ve harika bir günlük gezi yapıyor muhteşem İsviçre.

Burada, İsviçre Alpleri'nin ve göllerin muhteşem panoramik manzarası için teleferikle dağın tepesine çıkabilirsiniz.. Stanserhorn’un pitoresk dağ manzaralarına hayran kalmanın bir başka harika yolu da piknik yeri. Bu şekilde günü güzellikte ve Alplerde dinlenip nefes alarak geçireceksiniz.’ temiz hava.

Zürih'ten Lucerne'ye Trenle

Bern'den Lucerne'ye Trenle

Cenevre'den Lucerne'ye Trenle

Konstanz'dan Lucerne'ye Trenle

 

Peak of Stanserhorn, Switzerland

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, tatilinizi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. 12 trenle Avrupa'nın en güzel dağları.

 

 

"Avrupa'nın En Güzel 12 Dağ" adlı blog yazımızı sitenize eklemek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fmost-picturesque-mountains-europe%2F- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)