Okuma zamanı: 5 dakika
(Son olarak Güncelleme: 28/08/2021)

Bir Tren Kaydet Size getiriyor 5 Belçika'da en büyüleyici gizli mücevherler ziyaret etmek! Belçika'ya sadece biradan daha fazlası var. ilginç kaleler keşfedin, gizli heykeller, ve henüz radarınızda olmayan ama tamamen olması gereken şehirler! Belçika yakında aşık olacak gizli mücevherler hiçbir sıkıntısı vardır.

 

1. Mechelen Underrated Şehir

Mechelen Brüksel ve Anvers arasında yarım. Şehir merkezi gabled Rönesans evleri ile karakterizedir, özenle restore, pazar yeri varken Gotik katedralin hakim olduğu bir tarafta ve belediye binası, Ayrıca Gotik, diğer taraftan, başka bir açıdan. mechelen genellikle daha popüler yerler lehine göz ardı edilir. ancak, yüzeyin altında çizik ve yakında ülkede ve kesinlikle Belçika'da gizli mücevherler biri ziyaret etmek ise zaman değer daha güzel bir Belçika yerleşim keşfedeceksiniz!

Brüksel-Mechlen trenleri

Antwerp-Mechlen trenleri

Bu to-Mechlen trenler

Mechlen trenlerine yalan söyle

Mechelen Most Charming Hidden Gems In Belgium

 

2. Tienen Şeker Kasabası

küçük kasaba olabilir (Şekerli!) Hiç taze kahve veya fincan çay yanında bir şeker küp zevk varsa, o zaman hiç şüphesiz muhtemelen Tienen küçük kasaba işlenmiş olacaktır. Bu küçük şehir Leuven'den çok uzak değil. Aşınmış yolun dışı ve Flanders'daki Flaman Brabant'ın tam kalbinde, bu yerleşim bir zamanlar Roma seramik ve cam yapımının kalbinde yer aldı! Bu ziyarete Belçika'da Gizli Gems biridir ana nedenlerinden biridir!

Tienen'de göründüğünden daha fazlası var. bariz ana kiliseler ötesine bak. Ambiyansı içinize çekin ve yerel yemekleri tadabilirsiniz (Geleneksel Flaman mutfağı böyle güveç gibi birçok et-ağır zımba içerir, köfteler, ve midye).

Kasabanın görülmesi gereken daha belirgin bir özelliği Sint Germanuskerk, Bir tepesinde dikkat çekici bir Romanesk kilise UNESCO Çan Kulesi ve 13. yüzyıla kadar uzanan. Temmuz ve Ağustos ayında, carillon konserler her Çarşamba gerçekleşecek. takviminize ekleyin!

Liege - Tienen trenleri

Brüksel - Tienen trenleri

Antwerp - Tienen trenleri

Namur - Tienen trenleri

Tienen Most Charming Hidden Gems In Belgium

 

3. hoeilaart, Flaman Brabant

Kolayca can Bir treni yakalamak Brüksel'e bir tren Kaydet yardımı ile. Sonra Güney hoeilaart kasabasına hızlı bir otuz dakika yolculuğu. Burada Sonian ormanına açılan geçidi ve 5 Belçika'daki En Büyüleyici Gizli Mücevherler ziyaret etmek!

Eğer doğayı keşfetmek seviyorsanız, bu mükemmel bir üs, Yoğun Brüksel dışında. Orman Müzesi Jan van Ruusbroec Ziyaret, birçok yürüyüş parkurları birini keşfetmek önce orman hakkında bilgi edinmek için.

Hoeilaart başka gizli mücevher vardır; Belçika'daki en iyi üzümlere ev sahipliği yapıyor. Hoeilaart bir zamanlar olarak biliniyordu cam şehir çünkü üzüm dolu seraların tüm. Üretim sene içerisinde azalmıştır iken, Hoeilaart üzüm hala ülke çapında değerlidir, ve bu kadar çabuk dışarı satmak, onlara ellerini almak için doğrudan kaynağa gitmek en iyisidir.

Lille - Hoeilaart trenleri

Brusseles-to-Hoeilaart trenleri

Antwerp - Hoeilaart trenleri

Liege Hoeilaart trenler için

Hoeilaart, Flemish Brabant, Belgium

 

4. Büyüleyici Gizli Mücevher – Tongeren, Limburg

ziyaret edin Belçika'nın en eski şehri. Zengin Gallo Roma tarihi nedeniyle bir takma ad verildi. Bu tarihin İşaretler şehir boyunca görülebilir, ama en iyi başlangıç ​​noktası ödüllü Gallo Roma Müzesi. Bir kez interaktif sergiler kendinizi batmış, kendi kendine güdümlü biri ile sokaklara çıkmak yürüyüş turları Tongeren'de tarihin katmanlarını keşfetmek.

Bu küçük şehrin UNESCO listesindeki iki anıtı var, Our Lady ve beguinage Bazilikası çan kulesi. Beguines hayatı hakkında bilgi, kiliseye kendilerini adamış kadınlar, Beguinage'ye Müzesi Beghina de. Pazar günleri, Tongeren beneluxs en büyük Antika Pazarı ev sahipliği yapıyor, daha fazlasıyla 350 tarihin her döneminden antika satan tezgah sahipleri.

Eğer hala geçmişin dolgusunu almadıysanız 5 Belçika'daki En Büyüleyici Gizli Mücevherler, pitoresk resmi bahçede bir gezinti için yakındaki Alden Beisen Kalesi durdurmak.

Maastricht-Tongeren trenleri

Liege-Tongeren trenleri

Aachen-Tongeren trenleri

Bonn-Tongeren trenleri

Tongeren, Limburg, Belgium

 

5. Büyüleyici Gizli Mücevher – binche, Hainaut

Hainaut Belçika bölgesinde binche kasaba Wallonia diğer birçok küçük kasaba gibi görünüyor. Sadece bir büyük olan uykulu bir yer turistik, Karnaval ve Maskeler mükemmel Uluslararası Müzesi, veya anne.

Çarşamba Ash giden günlerde, Binche uykulu şey ama. Binche Carnival dünyasında eşsiz ve kesinlikle bir gizli mücevher! kutlama ayrıntılı kostümleri kapsar, müzik, dans, içme ve eğlence adil biraz! Aslında kadar özel, UNESCO insanlık oral ve Maddi miras bir Masterpiece'in olarak yazılı olduğu.

adetleri ve törenleri yabancılara tamamen açıklanamaz görünebilir, neyse ki anne canlı ayrıntılı olarak her şeyi açıklamak için var. Binche Karnaval katılıyor gerçekten unutulmaz deneyim.

Brüksel-Binche trenleri

Antwerp-Binche trenleri

Lille-Binche trenleri

Reims-Binche trenleri

 

 

keşfetmeye hazır 5 Belçika'daki En Büyüleyici Gizli Mücevherler? Sonra üzerine üzerine kafa Bir Tren Kaydet şimdi. Gizli maliyetler ile dakikada Kitap, Sadece gizli mücevherler!

 

 

Blog yazımızı gömmek istiyor musunuz “5 Belçika'daki En Büyüleyici Gizli Mücevherler” Siteniz üzerine? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhidden-gems-belgium%2F%3Flang%3Dtr – (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)