Okuma zamanı: 5 dakika
(Son olarak Güncelleme: 04/11/2022)

Gezginler, trene getirilmesi yasak olan eşyaların listesinin dünya çapındaki tüm demiryolu şirketleri için geçerli olduğunu düşünebilir.. ancak, durum böyle değil, ve bir ülkede trene birkaç eşya getirilmesine izin verilirken başka bir ülkede yasak. yine de, valizinizi çok fazla paketlemekten endişe etmeseydiniz yardımcı olurdu, çantayı başınızın üstündeki rafa koyabileceğinizi unutmayın., koltuklar arasında, veya girişin yanında belirlenmiş bir alanda.

Avrupa'daki trenler dünyanın en iyilerinden bazıları, harika bir yolculuk deneyimi sunan gemideki tesislerle. Trene binmek bazen uçmaktan daha iyidir çünkü zamandan ve paradan tasarruf sağlar. ancak, havaalanları gibi, trenlere getirilecek kısıtlı eşyaların bir listesi var.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

Lütfen, yolcuların trenlere binmesine izin verilmeyen öğelerin tam listesine bakın:

  • Her türlü silah: hançerler, bıçaklar, patlayıcılar, ve ruhsatsız ateşli silahlar.
  • Alkol
  • Gaz kutuları ve diğer yanıcı maddeler.
  • Uçan eşyalar (helyum balonları gibi) veya tel teması korkusu için uzun nesneler, elektrik sıkıntısı, ve elektrik çarpması riski.
  • Radyoaktif maddeler.
  • Bagaj ve bagaj fazlalığı 100 santimetre.

Bu kısa öğe listesi, havaalanlarından birine benzer. Liste aynı iken, uçmak yerine trenle seyahat etmek, tren istasyonunda güvenlik kontrolünden geçmenize gerek olmadığı için size önemli ölçüde zaman kazandırır.. Dahası, check-in yapmaya veya tren istasyonuna varmaya gerek yok 3 kalkış saatinden saatler önce. Bu faktörler, Avrupa'daki seyahat deneyiminde büyük bir fark yaratıyor. Alt çizgi, Avrupa'da trenle seyahat etmek kıtayı ve manzarayı keşfetmenin en dikkat çekici yollarından biridir..

Amsterdam Trains Brüksel

Londra Amsterdam trenleri

Amsterdam Trains için Berlin

Paris Amsterdam trenleri

 

What Items Are Not Allowed to board with On a Train

 

SSS: Trenlerde Hangi Eşyalara İzin Verilmez?

Trenlerde Sigara İçilebilir mi?

Demiryolu şirketleri’ Öncelik yolcular’ güvenliğin yanı sıra en iyi seyahat deneyimini sağlamak. Böylece, Tüm yolcuların dumansız bir yolculuğun keyfini çıkarabilmeleri için trenlerde sigara içmek yasaktır. Sigara içenler uzaklara seyahat ederken bu politikayı dikkate almalıdır ve önlerinde uzun bir tren yolculuğu vardır..

Bu soruna olası bir çözüm, çok şehirli bir tren yolculuğu planlamaktır.. Örneğin, yeterli zamanınız varsa, yolculuğu birkaç güne bölmek idealdir.. Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta, sigara içilmesine yalnızca tren istasyonlarında belirlenmiş yerlerde izin verilmesidir., veya platformlar, İsviçre tren istasyonlarında olduğu gibi.

Utrecht Trains Brüksel

Antwerp Utrecht trenleri

Berlin Utrecht trenleri

Paris Utrecht trenleri

 

Trenlerde Araçlara İzin Var mı??

Motorlu araçlar trenlerde yasaktır. Yolcular el bagajı olarak katlanır bisiklet ve scooter getirebilirler.. Çantaları uzağa koyabildiğin sürece, trenlerde ek ücret ödemeden hafif ulaşım araçlarına izin verilir.

ek olarak, yolcular trenlere spor malzemeleri getirebilir, kayak ekipmanı gibi. Böylece, tren değiştirmeden doğrudan havaalanından seyahat edebilir ve harika bir kayak tatili yaşayabilirsiniz.. Üstelik, katlanmayan ürünler için, sörf tahtaları gibi, doğrudan demiryolu şirketine danışmak en iyisidir.

Amsterdam için Londra Trenler

Paris Londra trenleri

Berlin Londra trenleri

Londra Trains Brüksel

 

 

Trenlerde Evcil Hayvanlara İzin Verilir mi??

Sıkıntıyı minimumda tutmak için, yolcular evcil hayvanlarıyla bazı kısıtlamalar dahilinde seyahat edebilirler.. Köpekler gibi evcil hayvanlar, kediler, ve gelinciklere trenlerde izin verilir. Yolcular, evcil hayvanlarını taşımadıkları sürece ek bir ücret karşılığında bilet satın almadan evcil hayvanlarını trenlere getirebilirler.’ ağırlık aşıyor 10 kilogram. Bu durumda, yolcular bir tren bileti almalı ve evcil hayvanı el bagajı olarak getirmelidir. Dahası, tasmalı ve yolcunun kucağına oturabilen köpeklere trenlerde izin verilir. Örneğin, Avusturya Federal Demiryolu OBB, köpeğinizi ücretsiz getirebilirsiniz.

ancak, yolcular büyük köpeklerle italyanca seyahat edebilir FRECCIAROSSA, Gümüş ok, ve Frecciabiana ek ücret için trenler, sadece birinci ve ikinci sınıfta, ama icrada değil. Dahası, Fransa'daki uluslararası rotalarda, trenlerde köpeklere izin verilir. ancak, yolcunun onlar için bir tren bileti alması gerekiyor. Böylece, bir muameleyi paketlemek için temel ipuçlarından biridir. evcil hayvanlarla trenlerde seyahat etmek.

Viyana trenleri Salzburg

Münih Viyana trenleri

Graz Viyana trenleri

Prag Viyana trenleri

 

Traveling With Pets on Trains is allowed in many cases

 

Trenlerde Bagaj Kısıtlamaları Var mı??

Trenle seyahat etmenin en iyi yanı bagaj kısıtlaması olmamasıdır.. Uçuşların ve havaalanlarının aksine, trenlerde bagaj kontrolü yok. Böyle, Tüm yolcuların güvenliğini sağlamak için bagajı uygun şekilde yerleştirdiğiniz sürece en fazla dört çanta getirebilirsiniz.. ancak, Avrupa'da tatilinizin tadını en iyi şekilde çıkarmak için, el bagajını hazırla yolculuğunuzun tadını çıkarabilmeniz için akıllıca.

Frankfurt Berlin trenleri

Leipzig Berlin trenleri

Hanover Berlin trenleri

Hamburg Berlin trenleri

 

Harika bir tren yolculuğu, en harika ve konforlu tren güzergahında en iyi tren biletlerini bulmakla başlar.. biz Bir Tren Kaydet Bir tren yolculuğuna hazırlanmanıza ve en iyi tren biletlerini en iyi fiyatlarla bulmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır..

 

 

“Trenlerde Hangi Eşyalara İzin Verilmez” blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın:

https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fitems-not-allowed-on-trains%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)