Czas czytania: 5 minuty
(Poprawiony: 04/11/2022)

Podróżni mogą pomyśleć, że lista przedmiotów, których nie wolno wnosić pociągiem, dotyczy wszystkich przewoźników kolejowych na całym świecie. Jednakże, Tak nie jest, i kilka rzeczy można wwieźć pociągiem w jednym kraju, ale jest to zabronione w innym. Niemniej jednak, pomogłoby, gdybyś nie martwił się zbytnio spakowaniem bagażu, pamiętaj, że możesz schować torbę w stojaku nad głową, między siedzeniami, lub w wyznaczonym miejscu przy wejściu.

Pociągi w Europie należą do najlepszych na świecie, z udogodnieniami na pokładzie, które zapewniają fantastyczne wrażenia z podróży. Podróż pociągiem jest czasami lepsza niż lot samolotem, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednakże, jak lotniska, jest lista przedmiotów objętych ograniczeniami, które można wwieźć do pociągów.

 

Proszę, spójrz na pełną listę przedmiotów, których pasażerowie nie mogą podróżować pociągami:

  • Wszystkie rodzaje broni: sztylety, noże, materiały wybuchowe, i nielicencjonowanej broni palnej.
  • Alkohol
  • Kanistry z gazem i inne łatwopalne substancje.
  • Przedmioty latające (takie jak balony z helem) lub długie przedmioty w obawie przed kontaktem przewodowym, brak prądu, i ryzyko porażenia prądem.
  • Substancje radioaktywne.
  • Przekroczenie kufrów i bagażu 100 cm.

Ta krótka lista pozycji jest podobna do listy lotnisk. Chociaż lista jest taka sama, podróżowanie pociągiem zamiast samolotem pozwala zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ nie ma potrzeby przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa na stacji kolejowej. co więcej, nie ma potrzeby odprawy ani przybycia na dworzec kolejowy 3 godziny przed godziną odlotu. Te czynniki mają ogromny wpływ na doświadczenie podróżowania po Europie. Dolna linia, podróżowanie pociągiem po Europie to jeden z najbardziej niezwykłych sposobów na poznanie kontynentu i krajobrazu.

Bruksela pociągów w Amsterdamie

Pociągi Londyn do Amsterdam

Pociągi Amsterdam Berlin

Paryż Pociągi Amsterdam

 

What Items Are Not Allowed to board with On a Train

 

FAQ: Jakie przedmioty nie są dozwolone w pociągach?

Czy palenie w pociągach jest dozwolone??

Firmy kolejowe’ priorytetem są pasażerowie’ bezpieczeństwo, a także zapewnienie najlepszych wrażeń z podróży. W ten sposób, palenie w pociągach jest zabronione, więc wszyscy pasażerowie mogą cieszyć się podróżą bez dymu. Palacze muszą wziąć pod uwagę tę politykę podczas dalekich podróży, a przed nami długa podróż pociągiem.

Możliwym rozwiązaniem tego problemu jest zaplanowanie podróży pociągiem wielomiejskim. Na przykład, rozłożenie podróży na kilka dni jest idealne, jeśli masz wystarczająco dużo czasu. Kolejną istotną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że palenie jest dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach na dworcach kolejowych, lub platformy, jak na szwajcarskich dworcach.

Bruksela pociągów Utrecht

Pociągi Antwerpia do Utrecht

Berlin Pociągi Utrecht

Paryż Pociągi Utrecht

 

Czy pojazdy są dozwolone w pociągach??

Pojazdy silnikowe są zabronione w pociągach. Pasażerowie mogą wnieść składane rowery i skutery jako bagaż podręczny. Dopóki możesz schować torby?, lekkie środki transportu są dozwolone w pociągach bez dodatkowych opłat.

Dodatkowo, pasażerowie mogą przewozić w pociągach sprzęt sportowy, jak sprzęt narciarski. A zatem, możesz podróżować prosto z lotniska bez przesiadek i spędzić fantastyczne wakacje na nartach. Ponadto, dla przedmiotów, które się nie składają, jak deski surfingowe, najlepiej skonsultować się bezpośrednio z przewoźnikiem kolejowym.

Pociągi Amsterdam do Londynu

Paryż Pociągi Londynie

Berlin pociągom Londynie

Bruksela pociągów w Londynie

 

 

Czy zwierzęta są dozwolone w pociągach??

Aby ograniczyć uciążliwość do minimum, pasażerowie mogą podróżować ze swoimi zwierzętami z pewnymi ograniczeniami. Zwierzęta domowe, takie jak psy, koty, a fretki są dozwolone w pociągach. Pasażerowie mogą zabrać swoje zwierzęta w pociągach bez kupowania biletu za dodatkową opłatą, chyba że zwierzęta’ waga przekracza 10 kg. W tym przypadku, pasażerowie powinni zakupić bilet kolejowy i zabrać zwierzę jako bagaż podręczny. co więcej, psy są dozwolone w pociągach, jeśli są na smyczy i mogą siedzieć na kolanach pasażera. Na przykład, na austriackich kolejach federalnych OBB, psa można przywieźć bezpłatnie.

Jednakże, pasażerowie mogą podróżować z dużymi psami po włosku czerwona strzała, Srebrna Strzała, i Frecciabiana pociągi za dodatkową opłatą, tylko w pierwszej i drugiej klasie, ale nie w kadrze wykonawczej. co więcej, na trasach międzynarodowych we Francji, psy są dozwolone w pociągach. Jednakże, pasażer musi kupić dla nich bilet kolejowy. A zatem, pakowanie smakołyków to jedna z podstawowych porad podróżowanie pociągami ze zwierzętami.

Salzburg Wiedeń Pociągi

Pociągi Monachium do Wiednia

Pociągi Wiedeń Graz

Praga Pociągi do Wiednia

 

Traveling With Pets on Trains is allowed in many cases

 

Czy w pociągach obowiązują ograniczenia dotyczące bagażu??

Najlepszą rzeczą w podróżowaniu pociągiem jest brak ograniczeń dotyczących bagażu. W przeciwieństwie do lotów i lotnisk, w pociągach nie ma kontroli bagażu. Więc, możesz zabrać ze sobą aż cztery torby, o ile odpowiednio umieścisz bagaże, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pasażerom. Jednakże, aby jak najlepiej cieszyć się wakacjami w Europie, przygotuj bagaż podręczny mądrze, abyś mógł cieszyć się podróżą.

Frankfurt w pociągach Berlin

Lipsk w pociągach Berlin

Hanover w pociągach Berlin

Hamburg w pociągach Berlin

 

Wspaniała podróż pociągiem zaczyna się od znalezienia najlepszych biletów kolejowych na najwspanialszej i najwygodniejszej trasie pociągu. Jesteśmy w Zapisz pociąg z przyjemnością pomożemy Ci przygotować się do podróży pociągiem i znaleźć najlepsze bilety kolejowe w najlepszych cenach.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „Jakie przedmioty nie są dozwolone w pociągach” na swojej stronie?? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj:

https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fitems-not-allowed-on-trains%2F – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)