Čas na čtení: 5 minut
(Aktualizováno: 04/11/2022)

Cestovatelé by si mohli myslet, že seznam věcí, které je zakázáno vozit do vlaku, platí pro všechny železniční společnosti po celém světě. nicméně, není tomu tak, a několik věcí je v jedné zemi dovoleno přivézt vlakem, ale v jiné je zakázáno. Nicméně, pomohlo by vám, kdybyste si s balením zavazadel příliš nelámali hlavu, mějte na paměti, že tašku můžete uložit do stojanu nad hlavou, mezi sedadly, nebo ve vyhrazeném prostoru vedle vchodu.

Vlaky v Evropě jsou jedny z nejlepších na světě, s vybavením na palubě, které nabízí fantastický zážitek z cesty. Jet vlakem je někdy lepší než letět, protože to může ušetřit čas a peníze. nicméně, jako letiště, existuje seznam předmětů s omezeným přístupem do vlaků.

 

Prosím, podívejte se na úplný seznam položek, které cestující nesmí ve vlacích:

  • Všechny druhy zbraní: dýky, nože, výbušniny, a nelicencované střelné zbraně.
  • Alkohol
  • Plynové kanystry a jiné hořlavé látky.
  • Létající předměty (jako jsou heliové balónky) nebo dlouhé předměty ze strachu z kontaktu s drátem, nedostatek elektřiny, a nebezpečí úrazu elektrickým proudem.
  • Radioaktivní látky.
  • Kufry a zavazadla přesahující 100 cm.

Tento krátký seznam položek je podobný jako u letišť. Zatímco seznam je stejný, cestování vlakem místo létání vám ušetří značný čas, protože není nutné procházet bezpečnostní kontrolou na vlakovém nádraží. navíc, není třeba se odbavovat ani přicházet na vlakové nádraží 3 hodin před časem odjezdu. Tyto faktory mají velký vliv na zážitek z cestování po Evropě. Sečteno a podtrženo, cestování vlakem po Evropě je jedním z nejpozoruhodnějších způsobů, jak prozkoumat kontinent a krajinu.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paříž Amsterdam vlaky

 

What Items Are Not Allowed to board with On a Train

 

FAQ: Jaké předměty nejsou ve vlacích povoleny

Je kouření povoleno ve vlacích?

Železniční společnosti’ nejvyšší prioritou jsou cestující’ bezpečnost a také poskytnout nejlepší zážitek z cestování. Takto, kouření ve vlacích je zakázáno, takže všichni cestující si mohou užít cestu bez kouře. Kuřáci musí vzít tuto zásadu v úvahu, když cestují daleko a čeká je dlouhá cesta vlakem.

Možným řešením tohoto problému je plánování cesty vlakem do více měst. Například, rozdělit si cestu na několik dní je ideální, pokud máte dostatek času. Další nezbytnou věcí je, že kouření je povoleno pouze na vyhrazených místech na nádražích, nebo platformy, jako na švýcarských nádražích.

Brusel Utrecht Vlaky

Antwerp do Utrecht Vlaky

Berlín do Utrecht Vlaky

Paris se Utrecht Vlaky

 

Jsou vozidla povolena ve vlacích?

Motorová vozidla jsou ve vlacích zakázány. Cestující si mohou vzít skládací kola a koloběžky jako příruční zavazadlo. Dokud můžete uložit tašky, lehké dopravní prostředky jsou ve vlacích povoleny bez příplatku.

Dále, cestující si mohou do vlaků vzít sportovní vybavení, jako lyžařské vybavení. Tím pádem, můžete cestovat přímo z letiště bez přestupu na vlak a užít si fantastickou lyžařskou dovolenou. Dále, pro předměty, které se neskládají, jako surfovací prkna, nejlepší je konzultovat přímo s železniční společností.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paříže do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

 

Jsou domácí zvířata povolena ve vlacích?

Aby obtěžování bylo co nejmenší, cestující mohou cestovat se svými mazlíčky za určitých omezení. Domácí zvířata jako psi, kočky, a fretky jsou ve vlacích povoleny. Cestující mohou vzít své mazlíčky do vlaků bez zakoupení jízdenky za příplatek, pokud nejsou domácími mazlíčky’ hmotnost přesahuje 10 kg. V tomto případě, cestující by si měli zakoupit jízdenku na vlak a vzít si zvíře jako příruční zavazadlo. navíc, psi jsou ve vlacích povoleni, pokud jsou na vodítku a mohou sedět na klíně cestujícího. Například, na Rakouské spolkové dráze OBB, psa si můžete vzít zdarma.

nicméně, cestující mohou cestovat s velkými psy po italštině červená šipka, Stříbrný šíp, a Frecciabiana vlaky za příplatek, pouze v první a druhé třídě, ale ne v exekutivě. navíc, na mezinárodních trasách ve Francii, psi jsou ve vlacích povoleni. nicméně, cestující si pro ně musí zakoupit jízdenku na vlak. Tím pádem, balení pamlsku je jedním ze základních tipů pro cestování ve vlacích s domácími mazlíčky.

Salzburg Vídeň Vlaky

Mnichov do Vídně Vlaky

Graz do Vídně Vlaky

Prahy do Vídně Vlaky

 

Traveling With Pets on Trains is allowed in many cases

 

Existují ve vlacích omezení zavazadel?

Nejlepší na cestování vlakem jsou žádná omezení na zavazadla. Na rozdíl od letů a letišť, ve vlacích není kontrola zavazadel. Tak, můžete si vzít až čtyři zavazadla, pokud zavazadla správně uložíte, abyste zajistili bezpečnost všech cestujících. nicméně, užít si co nejvíce dovolené v Evropě, připravte si příruční zavazadlo moudře, abyste si cestu užili.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Skvělá cesta vlakem začíná nalezením nejlepších jízdenek na nejúžasnější a nejpohodlnější vlakové trase. My v Uložit vlak rádi vám pomůžeme připravit se na cestu vlakem a najít nejlepší vlakové jízdenky za nejlepší ceny.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „Jaké položky nejsou ve vlacích povoleny“?? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde:

https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fitems-not-allowed-on-trains%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)