Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 04/11/2022)

Cestovatelia by si mohli myslieť, že zoznam vecí, ktoré je zakázané nosiť vo vlaku, sa vzťahuje na všetky železničné spoločnosti na celom svete. Avšak, nie je to tak, a niekoľko vecí je v jednej krajine dovolené priniesť do vlaku, ale v inej je to zakázané. Avšak, pomohlo by, keby ste si nerobili starosti s príliš veľkým balením batožiny, myslite na to, že tašku môžete uložiť do stojana nad hlavou, medzi sedadlami, alebo vo vyhradenom priestore vedľa vchodu.

Vlaky v Európe sú jedny z najlepších na svete, so zariadeniami na palube, ktoré ponúkajú fantastický zážitok z cesty. Cesta vlakom je niekedy lepšia ako let, pretože to môže ušetriť čas a peniaze. Avšak, ako letiská, existuje zoznam predmetov s obmedzeným prístupom, ktoré je možné priniesť do vlakov.

 

Prosím, pozrite si úplný zoznam položiek, ktoré cestujúci nemajú povolený vo vlakoch:

  • Všetky druhy zbraní: dýky, nože, výbušniny, a nelicencované strelné zbrane.
  • Alkohol
  • Plynové kanistre a iné horľavé látky.
  • Lietajúce predmety (ako sú héliové balóny) alebo dlhé predmety zo strachu z kontaktu s drôtom, nedostatok elektriny, a riziko úrazu elektrickým prúdom.
  • Rádioaktívne látky.
  • Kufre a batožina presahujúce 100 cm.

Tento krátky zoznam položiek je podobný zoznamu letísk. Zatiaľ čo zoznam je rovnaký, cestovanie vlakom namiesto lietania vám ušetrí značný čas, pretože nie je potrebné absolvovať bezpečnostnú kontrolu na vlakovej stanici. navyše, nie je potrebné registrovať sa alebo prísť na železničnú stanicu 3 hodín pred časom odletu. Tieto faktory výrazne ovplyvňujú cestovanie po Európe. Spodný riadok, cestovanie vlakom po Európe je jedným z najpozoruhodnejších spôsobov, ako preskúmať kontinent a krajinu.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

What Items Are Not Allowed to board with On a Train

 

FAQ: Aké predmety nie sú povolené vo vlakoch

Je fajčenie vo vlakoch povolené?

Železničné spoločnosti’ najvyššou prioritou sú cestujúci’ bezpečnosť, ako aj poskytnúť najlepší zážitok z cestovania. Touto cestou, fajčenie vo vlakoch je zakázané, aby si všetci cestujúci mohli užiť cestu bez dymu. Fajčiari musia brať túto zásadu do úvahy, keď cestujú ďaleko a čaká ich dlhá cesta vlakom.

Možným riešením tohto problému je plánovanie cesty vlakom vo viacerých mestách. napríklad, Rozložiť si cestu na pár dní je ideálne, ak máte dostatok času. Ďalšou podstatnou vecou, ​​ktorú treba poznamenať, je, že fajčenie je povolené len na vyhradených miestach na železničných staniciach, alebo platformy, ako na švajčiarskych železničných staniciach.

Brusel Utrecht Vlaky

Antwerp do Utrecht Vlaky

Berlín do Utrecht Vlaky

Paris sa Utrecht Vlaky

 

Sú vozidlá povolené vo vlakoch?

Motorové vozidlá sú vo vlakoch zakázané. Cestujúci si môže priniesť ako príručnú batožinu skladacie bicykle a kolobežky. Pokiaľ môžete uložiť tašky, ľahké dopravné prostriedky sú vo vlakoch povolené bez príplatku.

Navyše, cestujúci si môžu do vlakov priniesť športové vybavenie, ako lyžiarske vybavenie. teda, môžete cestovať priamo z letiska bez prestupovania a zažiť fantastickú lyžovačku. Ďalej, pre položky, ktoré sa neskladajú, ako surfovacie dosky, najlepšie je poradiť sa priamo so železničnou spoločnosťou.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

 

Sú domáce zvieratá povolené vo vlakoch?

Aby obťažovanie bolo čo najmenšie, cestujúci môžu cestovať so svojimi domácimi miláčikmi za určitých obmedzení. Domáce zvieratá ako psy, mačky, a fretky majú povolený vstup do vlakov. Cestujúci si môžu vziať svoje domáce zvieratá do vlakov bez zakúpenia lístka za príplatok, pokiaľ nie sú domácimi miláčikmi’ hmotnosť presahuje 10 kilogram. V tomto prípade, cestujúci by si mali kúpiť lístok na vlak a priniesť domáce zviera ako príručnú batožinu. navyše, psy môžu vo vlaku cestovať, ak sú na vodítku a môžu sedieť na kolenách cestujúceho. Napríklad, na rakúskej spolkovej železnici OBB, psa si môžete vziať so sebou zadarmo.

Avšak, cestujúci môžu cestovať s veľkými psami po taliansky Červená šípka, Strieborný šíp, a Frecciabiana vlaky za príplatok, len v prvej a druhej triede, ale nie vo výkonnej moci. navyše, na medzinárodných linkách vo Francúzsku, psy majú vo vlakoch povolený vstup. Avšak, cestujúci si pre nich musí kúpiť lístok na vlak. teda, balenie maškrty je jedným zo základných tipov pre cestovanie vo vlakoch s domácimi zvieratami.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

Traveling With Pets on Trains is allowed in many cases

 

Existujú obmedzenia pre batožinu vo vlakoch?

Najlepšia vec na cestovaní vlakom sú žiadne obmedzenia na batožinu. Na rozdiel od letov a letísk, vo vlakoch nie je kontrola batožiny. Takže, môžete si so sebou vziať až štyri tašky, pokiaľ batožinu správne uložíte, aby bola zaistená bezpečnosť všetkých cestujúcich. Avšak, aby ste si čo najviac užili dovolenku v Európe, pripravte si príručnú batožinu múdro, aby ste si cestu užili.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Skvelá cesta vlakom začína nájdením najlepších vlakových lístkov na tej najkrajšej a najpohodlnejšej vlakovej trase. My v Uložiť vlak radi vám pomôžeme pripraviť sa na cestu vlakom a nájsť najlepšie lístky na vlak za najlepšie ceny.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „Aké predmety nie sú povolené vo vlakoch“ na vašu stránku?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu:

https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fitems-not-allowed-on-trains%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)