Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 24/05/2021)

Z obľúbeného európskeho filmu pre všetkých “kopce sú živé zvukom hudby”. Skutočne nasledovné 12 hory vás prinútia spievať a vaše srdce bude tancovať. Od slávnych Álp a Pyrenejí po skryté drahokamy Českej republiky, pridajte sa k nám na túru k 12 najmalebnejšie hory Európy.

 

1. Hora Matterhorn vo Švajčiarsku

Od Gornergatu po vrcholky hôr Rothorn, Matterhorn môžete obdivovať kdekoľvek v Zermatte. Zasnežená čiapka Matterhorn a jej trojuholníkový tvar, vytvárajú neuveriteľne malebné výhľady na hory.

Na jar alebo v zime, slávny Matterhorn je úžasnou dovolenkovou destináciou v horách. Matterhorn nájdete vo švajčiarskych Alpách a môžete si vybrať medzi nimi liezť hore 4,478 metrov, na turistiku po najobľúbenejšej trase zo Zermattu cez chatu Hornli.

Túra Matterhorn je jednou z najmalebnejších túr v Európe, hlboko na zelených švajčiarskych lúkach. Takže, budete mať veľa miest na nádherné zábery a chytanie dychu pri obdivovaní krás prírody.

Bazilej do Interlaken s vlakom

Ženeva do Zermattu s vlakom

Bern do Zermattu s vlakom

Luzern do Zermattu s vlakom

 

Picturesque Mountains and lakes in Matterhorn Mountain Switzerland

 

2. Jungfrau v údolí Lauterbrunnen, Švajčiarsko

V krásnom údolí Lauterbrunnen a krajina 72 vodopády, nájdete nádherné pohorie Jungfrau. o 4,158 metrov, Jungfrau je najvyššia hora v Bernských Alpách.

znovu, môžete zvoliť výstup hore alebo si vychutnať fantastický výhľad na hory Jungfrau z najvyššie položeného horského vlaku v Európe. Z jednej strany Mittelland až po Vogézy, a ľadovec Aletsch na vašej druhej strane, absolútne úchvatné.

Luzern do Lauterbrunnen s vlakom

Z Ženevy do Lauterbrunnen s vlakom

Luzern do Interlakenu s vlakom

Z Zürichu do Interlakenu s vlakom

 

Hiking the Jungfrau mountain in Lauterbrunnen Valley Switzerland

 

3. Grossglockner vo východnom Tirolsku, Rakúsko

Najvyššia hora Grossglockner je obklopená 266 malé vrcholy v takzvanej streche Rakúska. Toto pohorie vytvára jeden z úchvatných výhľadov na hory v Európe. Grossglockner stojí vysoko na 3,798 metrov, a Grossvenediger o 3,666 metrov, vytvára jeden z najmalebnejších výhľadov na hory v Rakúsku.

Tieto nájdete 2 gigantov v Hohe Tauren národný park. Tu sa môžete venovať horskej cyklistike, turistika alebo horolezectvo. Takto môžete obdivovať malebné výhľady z ľubovoľného uhla.

Viedeň do Landeck Ischgl s vlakom

Mníchov do vlaku Landeck Ischgl

Salzburgom do Landeck Ischgl s vlakom

Z Zürichu do Landeck Ischgl s vlakom

 

Hiker in Grossglockner, East Tyrol, Austria

 

4. Najmalebnejšie hory v Európe: Vysoký Dachstein v Rakúsko

Druhou najvyššou horou Rakúska je Hoher Dachstein, Nachádza sa v pôvabnom meste Halstatt. Hoher Dachstein ponúka najmalebnejšie výhľady na hory a jazerá v zime aj v lete. V lete, budete obdivovať zelenú a kvitnúcu krasovú horu. V zime, ísť lyžovať z vrcholu hory.

Avšak, najkrajší výhľad na hory v Hallstatte musí byť pri 5 Prsty bodu Hallstattského jazera. Ak ste na návšteve od apríla do septembra, noste teplé zimné vrstvy, pretože v tomto ročnom období môže stále snežiť a mrznúť. Na túto úžasnú vyhliadku sa môžete vyviesť lanovkou, pokiaľ nemáte radšej pešiu turistiku a získať viac vzrušujúcich a vzrušujúcich zážitkov.

Mníchov do Hallstattu s vlakom

Z mesta Innsbruck do mesta Hallstatt vlakom

Passau do Hallstattu s vlakom

Rosenheim do Hallstattu s vlakom

5. Chamonix-Mont-Blanc, Francúzsko

Chamonix je najvyššia hora Álp. proste 15 minút od hranice, Chamonix je zimná krajina zázrakov. Tu, budete ohromení malebným výhľadom na Mont Blanc.

Môžete urobiť vlak Mont Blanc, alebo obdivujte malebné výhľady z kaviarní a reštaurácií v meste Chamonix. Navyše, mohli by ste sa vyšantiť na Aiguille du Midi alebo na Mer du Glace. Buď si vyberiete aktivitu, všade vás budú sprevádzať úchvatné výhľady na hory jedného z najmalebnejších hôr Francúzska.

Lyon do Nice vlakom

Paríž do Nice vlakom

Cannes do Paríža vlakom

Cannes do Lyonu s vlakom

 

A Train in the snowy mountains of Chamonix-Mont-Blanc, France

6. Najmalebnejšie hory v Európe: Pyreneje

Nádherné Pyreneje ponúkajú najkrajšie výhľady na hory. Sedem pohorí sa rozprestiera vo Francúzsku, Vosges, Jura, stredný masív, Armorikánsky masív, a Korzický masív.

Toto pohorie je také mohutné, že budete musieť vyraziť z Atlantického oceánu na Stredozemné more. Nielenže budete môcť navštíviť očarujúce starodávne mestá, ale budete mať tiež nezaplatiteľnú šancu obdivovať ďalší prírodný zázrak. Týmto zázrakom je samozrejme Grande Cascade de Gavarnie alebo vodopád Gavarnie. S kvapkou 422 metrov, je to druhý najvyšší vodopád v Európe.

teda, vaše obrázky budú absolútne dokonalé z National Geographic.

 

The Most Picturesque Mountains of The Pyrenees, Europe

7. Najmalebnejšie hory v Európe: Val Thorens vo Francúzsku

Vysoko hore 2300 metrov vo francúzskych Alpách, zasnežené hory Val Thorens sú najmalebnejšie hory v zime. Posuňte svahy, dať si šálku horúceho kakaa pri ohni, alebo sa kochať výhľadmi z lanovky, pamiatky sú celkom úchvatné.

Avšak, zatiaľ čo väčšina cestuje na lyžiach do Val Thorens, v ktoromkoľvek inom období je to celkom úchvatné. Údolie Tarentaise je plné pôvabných chatových domov, lúky, a rieka Isere, s horami Val Thorens v pozadí, vytvárať malebné scenérie, ktoré môžete obdivovať po celý rok.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Skiing in the Picturesque Mountains of Val Thorens In France, Europe

8. Dolomity v Taliansku

Kedy si môžete vybrať 7 vyhliadkové body, toto miesto je v krajine skutočne pôsobivé. Pohorie Dolomity sa rozprestiera v južnom Taliansku, sú jednou z najkrajších prírodných rezervácií v Európe. navyše, je to jeden z najpopulárnejších turistických cieľov na svete.

Môžete sa rozhodnúť obdivovať Dolomity na jednodňovom výlete z Bolzana, alebo na kruhovom 20 kilometrovom treku. Aktivity, piknikové a obrazové škvrny, a turistické chodníky, sú nekonečné. Na začiatok to všetko, výhľady sú úplne úchvatné, kedykoľvek na svojej ceste.

Zo všetkých dôvodov uvedených vyššie, Dolomity sú ideálnym cieľom pre dovolenku v talianskych horách.

Z Milána do Benátok s vlakom

Florencia do Benátok s vlakom

Bologna do Benátok s vlakom

Treviso do Benátok s vlakom

 

Bicycles going uphill in the The Dolomites In Italy

9. Najmalebnejšie hory v Európe: Mount Snowdon vo Walese

Mount Snowdon je taký krásny, že niet divu, že má svoju vlastnú aplikáciu na prechádzky. Snowdon sa nachádza vo Walese, a po a 6-8 hodinová túra, môžete obdivovať ohromujúci výhľad na Snowdonia, Anglesey, Pembrokeshire, a Írsko.

Navyše, z výšky 1085 metrov, budete tiež môcť vidieť všetky nádherné jazerá. Napríklad, jazero Cwellyn a Mynydd Mawr ponúkajú nádherný výhľad na konci chodníka Cwellyn.

 

Most Picturesque Mountains In Europe: Mount Snowdon In Wales

10. Adršpach-Teplice V Českej republike

Česká republika je známa predovšetkým krásnou Prahou. O nádherných Čechách a skalných dedinách vie len málokto, Adrspach-Teplice. Adrspach sa nachádza v blízkosti poľských hraníc a úplne si zaslúži miesto Úžasné prírodné zázraky Európy.

Adršpach-Teplice je obec postavená uprostred skalných útvarov, vztýčený vysoký, s labyrintmi, oranžový prúd, a chodníky. Toto fascinujúce miesto bolo objavené až v 1824. Odvtedy je zvláštnym cieľom cestujúcich, ktorí hľadajú neobyčajné miesto.

Tu, môžete ísť po slučke, cez gotickú bránu a tajné chodby. Nie je nič ako obdivovať úžasné skalné útvary zvnútra a dostať sa až k modrému jazeru. Pretože budete kráčať v srdci týchto obrovských skál, najlepšie je navštíviť v lete, keď sú dni dlhšie a je dostatok svetla.

Norimberg do Prahy s vlakom

Mníchov do Prahy vlakom

Z Berlína do Prahy vlakom

Viedeň do Prahy vlakom

 

 

11. Región Mullerthal v Luxemburgu

S niektorými z najkrajšie vyhliadky v Európe, pohorie Mullerthal v Luxemburgu ponúka malebné chodníky a skryté tajomné miesta. Keď kráčate do lesov, popri jazerách a prameňoch, zelené skalnaté kopce, zistíte, že ste vstúpili do detskej rozprávky.

Región Mullerthal má jedny z najšpeciálnejších krajín a výhľadov v Európe. zámky, jaskyne, mosty, a vodopády, všade, kam sa pozriete, sú nádherné výhľady. teda, pešiu turistiku alebo cykloturistiku, určite urobte aspoň pár dní, obdivovať malebný výhľad na hory Mullerthal.

Luxemburg do Colmar s vlakom

Luxemburg do Bruselu s vlakom

Antverpy do Luxemburgu vlakom

Metz do Luxemburgu s vlakom

 

The Green Path of Mullerthal Region In Luxembourg

12. Najmalebnejšie hory v Európe: Stanserhorn, Švajčiarsko

Zasnežené štíty, jasne zelené kopce, a pôvabné vidiecke domčeky v údolí, výhľady zo Stanserhornu sú najkrajšie. Nádherná hora Stanserhorn je spravodlivá 20 pár minút od Lucernu vlakom a robí si z neho nádherný jednodňový výlet nádherné Švajčiarsko.

Tu sa môžete vyviesť lanovkou na vrchol hory, kde sa môžete pokochať nádherným panoramatickým výhľadom na švajčiarske Alpy a jazerá. Ďalším skvelým spôsobom, ako obdivovať malebné výhľady na hory Stanserhorn, je výber a piknikové miesto. Takto budete tráviť deň relaxáciou a dýchaním krás a Álp’ čerstvý vzduch.

Z Zürichu do Luzernu s vlakom

Bern do Luzernu s vlakom

Ženeva do Luzernu s vlakom

Konstanz do Luzernu s vlakom

 

Peak of Stanserhorn, Switzerland

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať si dovolenku do 12 najmalebnejšie hory Európy vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „12 najmalebnejších hôr v Európe“ na svoju stránku? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fmost-picturesque-mountains-europe%2FZloženie: 100% bavlna.– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)