Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 28/01/2022)

Cesta do Európy cestuje späť v čase do čarovnej krajiny palácov, lesy, a najkrajšia príroda a vodopády. Či už cestujete do Talianska alebo Švajčiarska, plánovanie a 2 mesačný výlet v eurách, alebo len týždeň na jednu európsku krajinu, musíte si urobiť čas na preskúmanie 1 krásnych vodopádov v Európe, uvedené v našom 7 najkrajšie vodopády v Európe.

 

1. Najkrajšie vodopády v Európe: Vodopády Marmore, Taliansko

Vodopád Marmore zasahuje 165 ms najvyššou z 3 vo výške 85 m. teda, Najvyšší umelý vodopád v Európe je vodopád Marmore. Tento úchvatný vodopád sa nachádza v srdci regiónu Umbria a bol vytvorený starými Rimanmi.

Bielo sfarbené skaly a viacúrovňové vodopády sú ľahko dostupné vlakom z Ríma Termini do mesta Terni. Vlaky do Terni sú veľmi časté a každú hodinu odchádza vlak. Keď prídete na železničnú stanicu Terni, existujú autobusy, ktoré vás dovedú k vodopádu. Vstup na vodopády je spoplatnený.

Avšak, s lístkom na vlak Trenitalia, získate zľavu a to je ďalšia výhoda pre cestovanie vlakom k vodopádom Marmore:)

Trochu zasvätených tipov od nás k vám, existujú skvelé reštaurácie na úpätí vodopádov Marmore, ale dôrazne odporúčame, aby ste v Da Panzerotto chytili panini. S a piknik na pokojnom mieste pri vodopáde je oveľa lepšia ako turistická skúsenosť.

Vstupenky do Ríma do Terni

Vstupenky na Florencia - Rím

Vstupenky do Pisa do Ríma

Vstupenky na Neapol do Rím

 

Marmore, Italy

 

2. Geotermálne vodopády, Taliansko

Najznámejším a najfotografovanejším vodopádom v Taliansku je geotermálny vodopád v dedine Di Saturnia. Nachádza sa v Toskánsku, Horúce pramene Saturnia sú jedným z najkrajších prírodné horúce pramene v Európe. Toto malé mestečko je domovom slávnych horúcich prameňov už od rímskych čias. Vaša dovolenka v Toskánsku nebude úplná bez jedného dňa na horúcich vodopádoch Saturnie. Pramene sú vynikajúce pre relaxáciu po návšteve ďalších krásnych vodopádov v okolí, Mill, a pády Gorella.

Ohromujúce vodopády Saturnie sú cesta vlakom ďaleko od Ríma. najprv, pôjdete vlakom do Orbetello-Monte Arg. odtiaľ sa dostanete na krásne vodopády autom alebo taxíkom, všetko za menej ako 3 hodín z Ríma.

Vstupenky na Rím do Orbetello Monte Argentario

Janov Florencii vlakov

Sestri Levante do Ríma Vlaky

Parma Florencii vlakov

 

Most beautiful waterfalls in Italy

 

3. Najkrajšie vodopády v Európe: Vodopády Rýna, Švajčiarsko

S výhľadom na hrad Worth a zámok Laufen, Vodopády na Rýne sú jedným z najrozsiahlejších vodopádov v Európe. Na prvý pohľad, Vodopády na Rýne sa zdajú byť veľmi krátke, ale sú veľmi široké. Tieto krásne vodopády budete môcť objaviť v celej svojej sláve od a jazda loďou v rieke.

Najlepšie je navštíviť vodopády na Rýne v lete po roztopení ľadu a všetko okolo je svieže zelené. Vodopády Rýna sú a 50 minút jazdy vlakom od Zürichu a po oboch stranách vodopádov sú v skutočnosti dve vlakové stanice. teda, cestovanie k úžasným vodopádom je veľmi ľahké pre rodiny s deťmi aj pre rodiny s deťmi jednotlivci.

Vstupenky na Mníchov - Zürich

Vstupenky na trase Berlín - Zürich

Vstupenky na trase Bazilej - Zürich

Vstupenky na vlak Viedeň - Zürich

 

Rhine, Switzerland one of the most beautiful waterfalls in Europe

 

4. Vodopády Staubbach, Švajčiarsko

S výhľadom na roztomilú alpskú dedinu, Vodopád Staubbach v údolí Lauterbrunnen vo Švajčiarsku je veľkolepý. Krajina okolo tohto vysokého vodopádu pripomína romantický obraz. V skutočnosti sú 72 vodopády v údolí Lauterbrunnen, ale nepochybne, Vodopád Staubbach je najkrajší a najromantickejší zo všetkých. Na jar, Údolie ožíva v nádherných farbách a pohodlná teplota umožňuje pešiu turistiku a poznávanie oblasti.

Niektorí hovoria, že toto švajčiarske údolie inšpirovalo román J.R Tolkeina Tolendina Rivendell, ktorý možno zostal v malej dedine a obdivoval výhľad na vodopád z kaviarne pri jeho nohách.

Vodopády Staubbach sú v tesnej blízkosti mesta Bern a do údolí Lauterbrunnen sa dostanete za necelé 3 hodín vlakom vlakom z Lucernu alebo za menej ako 10 km 4 hodín zo Ženevy. Z vlakovej stanice, vodopády sú vzdialené pešo a stačí prejsť stredom mesta.

Vstupenky na Lucerne do Lauterbrunnen

Vstupenky na Geneve do Lauterbrunnen

Vstupenky na Interlaken z Lucernu do Interlaken

Vstupenky na Zürich do Interlaken

 

Staubbach Falls, Switzerland

 

5. Najkrajšie vodopády v Európe: Stuibenfall, Tirolsko, Rakúsko

Ak máte radi extrémy a hľadáte zvlášť krásne výhľady, absolútne zamilujete vodopád Stuibenfall v Tirolsku. Visuté mosty a špirálové veže robia túru k tomuto úžasnému vodopádu vzrušujúcim a vzrušujúcim. Najvyšší a najväčší vodopád v Tirolsku je 2,4 km, aby ste ho mohli preskúmať na jednodňovej túre. Na turisticky chodnik začína a končí na parkovisku v meste Umhausen.

Cestou sa musíte stretnúť s mnohými turistami a turistami, takže sa nemusíte báť osamotenia alebo straty.

Mníchov je iba 3 vlakom od Stuibenfall. Takže, To znamená, že ste mohli cez víkend ľahko uniknúť z rušného mesta na jeden z najkrajších vodopádov v Európe. Takže, na jarnej dovolenke v Európe si užijete prírodu aj Mníchov.

Vstupenky na Salzburg do Viedne

Vstupenky na Mníchov - Viedeň

Vstupenky Graz na Viedeň

Vstupenky Praha - Viedeň

 

Most Beautiful Waterfalls In Europe

 

6. Vodopády Krimml, Rakúsko

Nachádza sa v Rakúsku najväčší národný park, Národný park High Tauern, vodopád Krimml je trojstupňový vodopád, dosahujúci 1490 m v nadmorskej výške a 380 m vysoká. Starodávne lesy, fauna, jeleň, a orly krikľavé sú len niektoré z obyvateľov parku, ktoré by vám mohli skrížiť cestu na ceste k ďalšiemu úžasnému vodopádu v Európe. Ak ste kempingový nadšenec a skúsený turista, tento park a Krimmlské vodopády budú dosť nezabudnuteľné dobrodružstvo v rakúskej vysočine.

Krajina okolo vodopádov je mimoriadne pozoruhodná na jar po roztápaní snehu, keď lejú vodopády Krimml, spev vtákov a nádherné prebudenie fauny po dlhej zime.

Môžete buď riadiť, alebo Choď vlakom & autobus na vodopády Krimml. Cesta je kratšia ako 3 hodiny od Salzburgu a nie je čas chodiť do rakúskeho raja.

Vstupenky na Mníchov do Innsbrucku

Vstupenky na Salzburg do Innsbrucku

Vstupenky na Oberstdorf do Innsbruck

Vstupenky Graz na Innsbruck

 

 

7. Vodopády Gavarnie, Francúzsko

Nachádza sa v zelenej doline, vysoké vodopády Gavarnie vo Francúzsku sú 422 metrov vysoké a veľmi populárne medzi turistami. S výhľadom na Hautes Pyrenees, Vodopád Gavarnie je romantický a zároveň ideálny pre vážnych turistov, ktorí chcú objavovať a dobývať Francúzske Pyreneje. Vodopád Gavarnie je iba 40 minút jazdy od dediny Gavarnie.

Krásne vodopády sú iba na hranici medzi Francúzskom a Španielskom v nádherných Pyrenejach 4 vlakom od Toulouse vlakom.

Európa je vysnívanou destináciou pre sólo cestujúcich a rodiny. Cestovanie po Európe je veľmi ľahké a všetky krásne vodopády na našom zozname sú veľmi dobre dostupné vlakom alebo autobusom, pre jednodňové výlety alebo kempovanie, pre skúsených cestujúcich alebo začiatočníkov, ktorí sa cítia dobrodružne a snívajú o objavovaní toho najlepšieho z európskej prírody.

Vstupenky na Amsterdam - Paríž

Vstupenky Londýn - Paríž

Vstupenky do Rotterdam do Paríža

Vstupenky Brusel - Paríž

 

Gavarnie, France waterfall

 

tu na Uložiť vlak, Radi vám pomôžeme nájsť najlacnejšie letenky a cestovné trasy na niektorý z krásnych vodopádov na našom zozname.

 

 

Chcete vložiť naše blogu “7 Najkrajšie vodopády v Európe” na vaše stránky? Môžete buď vziať svoje fotografie a text a dávajú nám úver s odkazujúce na tomto blogu. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/most-beautiful-waterfalls-europe/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)