Čas čítania: 4 minút
(Aktualizované: 25/02/2022)

Predpokladajme, že čoskoro plánujete navštíviť Európsku úniu. V tom prípade, existuje rad tipov a rozhodujúce cestovanie informácie, ktoré vám pomôžu urobiť váš zážitok oveľa príjemnejším. Jeden by si mohol myslieť, že v tom nemôže byť skutočne veľký rozdiel potrebné na cestu do Európy v porovnaní s akýmkoľvek iným miestom na svete. stále, v jeho rozsiahlom rozšírení, existuje rad právnych dokumentov, ktoré by ste mohli potrebovať, aby ste sa dostali do Európy ako turisti. Tiež, veľmi odlišné podnebie, vtipy, a kultúrne osobitosti sú nevyhnutné, aby ste ich mali na pamäti.

 

1. Cestovanie do Európy: Chyťte svoj pas

Hlavným záujmom je cestovný pas, pretože to bude vaša prezentačná karta a kľúč k vašej prijímajúcej krajine. Najskôr sa postaráme o pas. Vaša prioritná vláda určuje, do ktorých krajín sa budete môcť dostať bez toho, aby ste museli vybavovať akékoľvek špeciálne doklady. Vždy je najlepšie skontrolovať, či sú vaše domovské a cieľové veľvyslanectvá v čase cesty udržiavané diplomatické vzťahy alebo zmluva.. Väčšina krajín z Ameriky a juhovýchodnej Ázie má nekontrolovaný prístup do väčšiny krajín Európy.

Keď už som to povedal, ak to tak nie je; získajte právneho výletného poradcu, ktorý vás môže sprevádzať pri vybavovaní vašich cestovných povolení. Možno budete potrebovať aj zdravotné osvedčenie a podobné, aby ste im umožnili prístup. Ak radi jazdíte v zahraničí, budete tiež potrebovať medzinárodné vodičské povolenie. Ak plánujete podnikať, na cestovanie môže byť potrebných mnoho ďalších medzinárodných povolení. Na webovej stránke vlády prijímajúcej krajiny si môžete skontrolovať, aké doklady sú potrebné podľa vášho zámeru vycestovať.

Lyon do Toulouse s vlakom

Paríž do Toulouse s vlakom

Nice do Toulouse s vlakom

Bordeaux do Toulouse s vlakom

 

Bring Valid Passport When Traveling In Europe

 

2. Naučte sa zodpovedajúcim spôsobom baliť

Európa je veľký a rozmanitý kontinent, od slnečných pláží Andalúzie v Španielsku po zasneženú východnú Tundru. Je nevyhnutné mať na pamäti podnebie a aktivity, ktoré plánujete robiť v zahraničí. Pamätajte, že sa nebalíte do zahraničia, neberte príliš veľa alebo málo; vďaka tomu stratíte menej času pri vyberaní oblečenia, pomôže ti na ceste na letisko, a dokonca ušetriť peniaze podľa vyhnúť sa poplatku za nadváhu. Najlepšie je usporiadať si cestovnú tašku alebo kufor v armádnom štýle, gúľanie nohavíc, košele, ponožky, a spodnú bielizeň ako rožok a všetky ich položte hrubé proti sebe. Vyhnete sa tak problémom so skladaním oblečenia a ušetríte miesto na umiestnenie hygienických výrobkov alebo elektroniky. Tento tip je tiež užitočný, ak si chcete priniesť oblečenie, ktoré ste si kúpili na cestu. Ďalšou dobrou radou je pribalenie si tašky navyše na darček alebo predmety na nakupovanie.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Pack Accordingly When Traveling To Europe

 

3. Cestovanie do Európy: Dajte svojim bankám vedieť, že budete v zahraničí a utratíte

Hackerské útoky na kreditné karty, ktoré sa vyskytli pred niekoľkými rokmi, spôsobili, že banky boli príliš opatrné pred rizikom. To ich priviedlo k vytvoreniu blokovej politiky, ktorá sa najskôr opýta, keď uvidia kreditnú kartu použitú v náhodnej krajine. Musíte sa osobne dostaviť do svojej banky alebo jej zavolať, pretože online upozornenia sa niekedy neberú do úvahy. Prijatím tohto ustanovenia sa vyhnete škodlivým a trápnym zážitkom pri nakupovaní. Ak pôjdete do banky, je dobré tiež získať miestnu menu, keď už ste tam. Výmenné poplatky sú pre turistov absurdne zvýšené vo väčšine európskych obchodov a výmenné body.

Salzburg do Viedne s vlakom

Mníchov do Viedne s vlakom

Graz do Viedne s vlakom

Praha do Viedne s vlakom

 

Let Your Banks and credit card companies Know You Will Be Abroad And Spending

 

4. Cestovanie do Európy: Rekapitulácia

Ak sa chystáte na „starý kontinent,„Nezabudnite si vziať so sebou svoju dokumentáciu a zaplatiť za akýkoľvek požadovaný druh medzinárodného povolenia. Tento druh papierovania je nevyhnutný, ak plánujete navštíviť rôzne krajiny v rámci tohto štátu európskych právnych predpisov. Ak plánujete výlet, je potrebné mať medzinárodné vodičské povolenie a vyhnúť sa rezerváciám. Tiež, nezabudni zabaliť zľahka a vziať do úvahy klímu a aktivity, ktoré budete v zahraničí znášať. Vždy nahlasujte, v ktorých krajinách plánujete míňať peniaze a vykonávať valuty iba s autorizovanými subjektmi. konečne, dostávate kontakt s rôznymi ľuďmi, potraviny, kultúr, nezabudnite sa zabaviť a užiť si zážitok.

Dusseldorf do Mníchova vlakom

Drážďany do Mníchova vlakom

Norimberg do Mníchova s ​​vlakom

Bonn do Mníchova s ​​vlakom

 

 

Teraz viete všetko, čo potrebujete vedieť, my v Uložiť vlak, sú pripravení pomôcť vám so všetkými ostatnými potrebami vlaku.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok s názvom „Všetko, čo potrebujete vedieť o cestovaní v Európe“? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feverything-know-traveling-europe%2F%3Flang%3Dsk– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)