Okuma zamanı: 4 dakika
(Son olarak Güncelleme: 25/02/2022)

Avrupa Birliği'ni yakın zamanda herhangi bir zamanda ziyaret etmeyi planladığınızı varsayalım.. Bu durumda, bir dizi ipucu var ve önemli seyahat deneyiminizi çok daha keyifli hale getirmeye yardımcı olacak bilgiler. Çok büyük bir farkın olamayacağı düşünülebilir. Avrupa'ya seyahat etmek için gerekli hususlar dünyadaki herhangi bir yere kıyasla. yine, onun geniş uzantısı içinde, turist olarak Avrupa'ya girmeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz bir dizi yasal belge var. Ayrıca, çok farklı iklimler, tuhaflıklar, orada akılda tutulması gereken kültürel özellikler önemlidir.

 

1. Avrupa'ya Seyahat: Pasaportunuzu Tutun

Pasaport, sunum kartınız ve alıcı ülkenizin anahtarı olacağından birincil endişe kaynağıdır.. Önce pasaportla ilgileneceğiz. Öncelikli hükümetiniz, herhangi bir özel evrak işlemek zorunda kalmadan hangi ülkelere girebileceğinizi belirler.. Seyahat ettiğiniz sırada evinizdeki ve gideceğiniz büyükelçiliklerinizin diplomatik ilişkilere veya bir anlaşmaya devam edip etmediğini kontrol etmek her zaman en iyisidir.. Amerika ve Güneydoğu Asya'daki çoğu ülke, Avrupa'daki ülkelerin çoğuna kontrolsüz erişime sahiptir..

Bunu söylerken, eğer durum bu değilse; seyahat izinlerinizi işlerken size rehberlik edebilecek yasal bir seyahat danışmanı edinin. Ayrıca erişim izni almak için sağlık sertifikalarına ve benzerlerine ihtiyacınız olabilir.. Yurtdışındayken araba kullanmaktan hoşlanıyorsanız, ayrıca ihtiyacınız olacak uluslararası sürücü belgesi. İş yapmayı planlıyorsan, seyahat etmek için gerekli başka birçok uluslararası izin olabilir. Ev sahibi ülkenin resmi web sitesinde seyahat amacınıza göre hangi evrakların gerekli olduğunu kontrol edebilirsiniz..

Lyon'dan Toulouse'a Trenle

Paris'ten Toulouse'a Trenle

Trenle Toulouse'a Güzel

Bordeaux'dan Toulouse'a Trenle

 

Bring Valid Passport When Traveling In Europe

 

2. Uygun Şekilde Paketlemeyi Öğrenin

Avrupa büyük ve çeşitli bir kıtadır, İspanya'nın güneşli Endülüs plajlarından karlı doğu Tundra'ya. İklimi ve yurtdışında yapmayı planlayacağınız etkinlikleri göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.. Ülkenizden taşınmak için hazırlanmadığınızı unutmayın., çok fazla ya da az alma; bu, kıyafet almak için daha az zaman kaybetmenize neden olur, havaalanına giderken sana yardım et, ve hatta tasarruf ile aşırı kilo ücretinden kaçınmak. Seyahat çantanızı veya valizinizi ordu tarzınızı düzenlemek en iyisidir, pantolonunu yuvarlamak, gömlek, çorap, ve bir kruvasan gibi iç çamaşırları ve hepsini birbirine sıkıca yerleştirin. Bu, giysilerinizi katlama zorluğunu ortadan kaldırır ve hijyen ürünlerine veya elektronik cihazlara uyacak yerden tasarruf etmenizi sağlar.. Bu ipucu, seyahatte satın aldığınız kıyafetleri getirmek istiyorsanız da kullanışlıdır.. Bir başka iyi tavsiye de, hediyeniz veya alışveriş eşyalarınız için fazladan bir çanta almanızdır..

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

Pack Accordingly When Traveling To Europe

 

3. Avrupa'ya Seyahat: Bankalarınız Yurt Dışında Olacağınızı Ve Harcama Yapacağınızı Bilsin

Birkaç yıl önce meydana gelen kredi kartı hackleme saldırısı, bankaları riske karşı fazlasıyla ihtiyatlı hale getirdi. Rastgele bir ülkede kullanılan bir kredi kartını gördüklerinde ilk önce daha sonra sor ilkesini sorarak bir blok oluşturmalarına yol açtı.. Çevrimiçi bildirimler bazen dikkate alınmadığından bankanıza şahsen gelmeniz veya onları aramanız gerekir.. Bu hükmü almak, alışveriş yaparken zararlı ve utanç verici deneyimlerden kaçınacaktır.. Bankaya giderseniz, oradayken yerel para birimi almak da iyi bir fikirdir.. Avrupa'daki dükkanların çoğunda turistler için döviz ücretleri saçma bir şekilde şişirilmiş durumda ve değişim noktaları.

Salzburg'dan Viyana'ya Trenle

Münih'ten Viyana'ya Trenle

Graz'dan Viyana'ya Trenle

Prag'dan Viyana'ya Trenle

 

Let Your Banks and credit card companies Know You Will Be Abroad And Spending

 

4. Avrupa'ya Seyahat: Tekrarlayan

"Eski Kıta" ya gidiyorsanız,"Belgelerinizi yanınızda getirmeyi ve gereken her türlü uluslararası izin için ödeme yapmayı unutmayın. İçerisindeki farklı ülkeleri ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bu tür evraklar çok önemlidir. Avrupa mevzuatı. Bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız, uluslararası bir sürücü iznine sahip olmak ve rezervasyonlardan kaçınmak gereklidir. Ayrıca, Hatırla hafifçe paketlemek ve yurtdışında yaşayacağınız iklim ve aktiviteleri göz önünde bulundurmak. Her zaman hangi ülkelerde para harcamayı planladığınızı rapor edin ve yalnızca yetkili kuruluşlarla döviz bozdurma yapın. son olarak, farklı insanlarla iletişim kuruyorsun, gıdalar, kültürler, eğlenmeyi ve deneyimin tadını çıkarmayı unutmayın.

Düsseldorf'tan Münih'e Trenle

Dresden'den Münih'e Trenle

Nürnberg'den Münih'e Trenle

Bonn'dan Münih'e Trenle

 

 

Artık bilmen gereken her şeyi biliyorsun, biz Bir Tren Kaydet, diğer tüm tren ihtiyaçlarınızda size yardımcı olmaya hazır.

 

 

"Avrupa'da Seyahat Etmek Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey" blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feverything-know-traveling-europe%2F%3Flang%3Dtr- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)