Okuma zamanı: 6 dakika
(Son olarak Güncelleme: 25/02/2022)

Güneşli plajlar, lüks villalar, ve ailesinin şirketi – Beth Ring Noel tatillerini geçirmenin mükemmel yolunu bulmuştu.. Chicago'da ikamet eden, lüks Mais Oui Villa'da sekiz günlük bir kaçamak için kocası ve beş çocuğuyla Jamaika'ya gitti.. Ring, Chicago'ya dönüş uçuşlarından günler önce kuru bir öksürük ve boğaz ağrısı geliştirene kadar mükemmel Karayip tatilinin tadını çıkarıyorlardı.. Oradan işlerin yokuş aşağı gittiğini söylemek yetersiz kalır.. Bunlar Yeni Normal'de Bilmeniz Gereken Çok Önemli Seyahat Bilgileri.

 

Yeni Normal'de Çok Önemli Seyahat Şeyleri: Karantina Kabusu

Jamaika'dan ayrılmalarından önceki gün, aile evde hızlı antijen COVID testleri yaptı. Standart havayolu protokollerine göre, biniş uçuşları için olumsuz bir rapor zorunludur.

Onların tam hayal kırıklığı için, Ring ve kocasının COVID-19 testi pozitif çıktı. Dönüş uçuşlarına binemiyorlar, aile, uçmaya izin verilene kadar Jamaika'da karantinaya almaya karar verdi.

Ancak ada ülkesinde düzgün bir karantina tesisi bulmak tamamen başka bir çileydi..

Mais Oui Villa, COVID-19 testi pozitif çıkan konukları kabul etmek için diğer tesislerle karşılıklı anlaşmalara sahiptir.. Ancak tatil sezonu nedeniyle turizmdeki büyük artış nedeniyle, Jamaika'daki konaklama tesislerinin çoğu ağzına kadar doluydu.

Ring ve ailesinin, hükümet tarafından işletilen bir karantina tesisine taşınmaktan başka seçeneği kalmamıştı.. Ancak temel olanakların ve hijyenin olmaması, kalışlarını zahmetli bir şekilde zorlaştırdı..

İşte o zaman Ring bir hava ambulansı servis ve evrakları doldurmaya başladı. Ailesinin, hükümetin zorunlu kıldığı on günlük karantinadan geçmeden Chicago'ya dönmesinin tek yolu buydu..

Gümüş astar, Ring ve ailesinin özel bir hava ambulansı rezervasyonu yapmayı başardı ve Yeni Yıl kutlamaları için zamanında eve döndü.. Ayrıca, ailesinden hiçbiri COVID-19 nedeniyle komplikasyon yaşamadı.

Ama Ring çok para ödedi $35,000 hava ambulans hizmetinden yararlanmak.

Amsterdam Londra trenleri

Paris Londra trenleri

Berlin Londra trenleri

Londra Trains Brüksel

 

Crucial Travel Stuff In The New Normal: Air Ambulance

 

Önemli Seyahat Eşyaları: Seyahatin Yeni Normali

Beth Ring'in karantina ve tahliye deneyimi bir istisna değil. Yurtdışına seyahat etmek isteyen turistler için hızla gerçeğe dönüşüyor.

Aşı sürüşleri dışarı çıkmayı daha güvenli hale getirdi. o, sırayla, birçok ülkeyi harekete geçirdi seyahat kısıtlamalarını hafifletmek. Ancak pandeminin sona ermediğini hatırlamak önemlidir..

İnsanlar COVID-19 ile sözleşme yapmaya devam ettiği sürece, çığır açan enfeksiyonlar ve yeni varyantlar tehdidi büyük görünecek. Bu sizi yeni yerler keşfetmekten alıkoymasa da, bir gezi planlarken son derece dikkatli olmalısınız. Yabancı bir ülkeye seyahat ediyorsanız, bahisler daha da yüksek olacak.

Bir sonraki tatiliniz için yola çıkmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç faydalı ipucu.:

 

1. Temel Bilgiler

COVID-19 aşınızı hızlandırmanız gerektiğini söylemeye gerek yok.. Kendi ülkenizde destekleyici çekimler mevcutsa, seyahat etmeden önce dozunuzu aldığınızdan emin olun. Ayrıca, aşı sertifikanızı indirin ve telefonunuza kaydedin.

Uçuş rezervasyonunuzu yaptıktan sonra, uçağa binmeden önce negatif bir RT-PCR raporuna ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için havayoluna danışın. Gideceğiniz yerdeki test ve karantina düzenlemelerini de kontrol etmeyi unutmayın..

 

2. Ulaşım Seçeneklerini Kontrol Edin

Havaalanları, otobüs terminalleri, ve tren istasyonları sizi bir ton patojene maruz bırakabilir, yeni koronavirüs dahil. Bu yüzden taşıma sırasında son derece dikkatli olmanız gerekir..

İyi haber şu ki, çoğu tren istasyonu ve hava limanı, yolcuların güvenliği için katı dekontaminasyon protokolleri uygulamıştır.. Yetkililer tarafından yayınlanan maskeleme ve sosyal mesafe kurallarına uyun.

Ayrıca, trenle seyahat ediyorsanız, el dezenfektanınızla birlikte bir çanta kişisel tuvalet malzemesi bulundurun. Trene binmeden önce negatif bir RT-PCR raporuna ihtiyacınız olup olmadığını öğrenin.

Bir gecelik yolculuk olacaksa, maruz kalma riskinizi en aza indirmek için bir uyku tulumu ve yastık taşıyın.

 

3. Karantina Planının Ana Hatlarını Çıkarın

Beth Ring'in deneyiminden öğrenmeniz gereken bir şey varsa,, yeni koronavirüs tüm önlemlerden kaçabilir. Maskelenmesine ve kalabalıktan kaçınmasına rağmen turistik, sonunda enfekte olabilirsin.

Çoğu durumda, bu, negatif test yapana kadar kendi ülkenize dönemeyeceğiniz anlamına gelir..

Bu nedenle, seyahatinizin başında bir karantina planını hazır bulundurmak daha akıllıca olacaktır.. Varış noktanızdaki karantina tesislerinin uygunluğunu kontrol ederek başlayın. Bazı özel otel ve tatil köylerinin COVID-19 pozitif konukların karantinaya alınmasına izin verip vermediğini öğrenin.

Ayrıca, COVID-19 pozitif misafirler için belirlenmiş bir karantina katı olup olmadığını öğrenmek için konaklama sağlayıcınızla görüşün.

alternatif olarak, tatil yerinizin yakınında yaşayan arkadaşlarınız veya tanıdıklarınızla iletişime geçebilirsiniz.. COVID-19 için pozitif test yaparsanız, birkaç gün kalmanıza izin verip vermeyeceklerini öğrenin..

 

4. Bir Hava Ambulans Servisiyle İletişime Geçin

Hava ambulanslarının kullanımı artık kazalar ve sağlıkla ilgili acil durumlarla sınırlı değil. Bugün, ABD'de ve dünya genelinde hava ambulansları, yolcu uçuşlarından yararlanamayan turistler için tercih edilen ulaşım şekli haline geliyor.

Yabancı bir ülkede COVID-19 için pozitif test ederseniz, tıbbi hava taşımacılığı, evinizin güvenliğine ve rahatlığına geri dönmeniz için tek seçenek olabilir.. Eğer geliştirirseniz bir hava ambulansı özellikle önemli olacaktır. ciddi komplikasyonlar hastalıktan.

Bu nedenle güvenilir ve tanınmış bir hava ambulansı operatörü ile iletişime geçmek iyi bir fikirdir.. Ulaşım maliyetini öğrenin, tıbbi nakil için gerekli belgelerin yanı sıra. Ayrıca, gemide mevcut olan aktivite ve ekipman türlerini kontrol edin.

Mevcut planınızın tıbbi hava taşımacılığı ve tahliye masraflarını kapsayıp kapsamadığını öğrenmek için sağlık sigortası sağlayıcınızla görüşün.. Ayrıca, seyahatiniz sırasında tıbbi masrafları karşılamak için sağlam bir seyahat sigortası planına yatırım yaptığınızdan emin olun..

Milan Napoli trenleri

Floransa Napoli trenleri

Venedik Napoli trenleri

Pisa Napoli trenleri

 

 

Yeni Normal'de Bilmeniz Gereken Önemli Seyahat Bilgileri: Son Paket Servisler

Yeni yerler keşfetmenin heyecanından daha ödüllendirici bir şey yoktur., kültürler, ve mutfaklar. ancak, pandemi sırasında seyahat etmek titiz bir planlama ve ekstra önlemler gerektirir. Yurtdışına seyahat planlıyorsanız, yola çıkmadan önce bir karantina ve tahliye planı hazırlamayı unutmayın.

Provence trenleri Dijon

Paris Provence trenleri

Provence Trains Lyon

Provence Trains için Marsilya

 

Crucial Travel Stuff In The New Normal - Evacuation plan

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, Yeni Normal'de Bilmeniz Gereken Önemli Seyahat Şeylerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz..

 

 

“Yeni Normalde Bilmeniz Gereken Çok Önemli Seyahat Bilgileri” adlı blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fcrucial-travel-stuff-new-normal%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)