Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 03/02/2023)

Máte veľa možností, keď sa rozhodnete, ako cestovať. Rovnako ako mená slávneho filmu, môžete ísť cez lietadlá, vlakov, a automobily. Pokiaľ ide o že vezme prehliadka Taliansko, však – jazda vlakom musí mať určité výhody.

 

vlakom COMFORT

dieťa si užíva jazdu vlakom

 

Letecká spoločnosť sedadlá sú notoricky málo priestor pre nohy, a nie je dovolené používať elektronické zariadenia počas vzletu a pristátia. To znamená, že u kratších letov, ste obmedzený na vaše malé sedačky pre väčšinu letu bez rozptýlenie, ktoré ponúka smartphony a technológie, toto je naozaj iné ako cesta vlakom.

Automobily často poskytujú o niečo viac priestoru, ale jazda môže byť hrboľatá a niektorí ľudia trpia chorobou auta – predovšetkým na tvrdý povrch dlhý výlet keď budete chcieť čítať alebo hrať hry. jazda vlakom, na druhej strane, Ponúka komfortné sedadlá a plynulú jazdu – neprerušovaný dlhú vzletu a pristátia krát, znovu iná skúsenosť od vlakom.

Pri cestovaní vlakom v Taliansku, si môžete vyskúšať extrémne komfortné ergonomické sedadlá a zvukotesné kabíny nové vysoká rýchlosť Červená šípka 1000 vlak.

Naples do Janova vlaky

Turin do Janova vlaky

Rimini do Janova vlaky

Siena do Janova vlaky

 

vlakom POHĽADY

Letecká doprava ponúka nádherný výhľad na letecké, ale len na krátku dobu, kým sa lietadlo vystúpi až nad vidiek. Kým diaľnice nie sú obvykle malebná, Cesty medzi mestami môže ponúknuť nádherné pohľady. Avšak, Vodič musí sústrediť na cestu, takže iba ostatní cestujúci môžu obdivovať zvlnené kopce alebo krásny oceán. Vlakom umožňuje všetkým cestujúcim vychutnať prírodné krásy oknami.

Jedna z vecí, budete počuť od ľudí, ktorí cestovali do Talianska po železnici je to, ako nádherné to je cestovanie vlakom pri západe slnka.

Vlakovej cesty v Italy sú obzvlášť krásne Takže sa uistite, že cestujete pozdĺž Cinque Terra medzi Levantom a La Speziou alebo sa vydať na výlet po východnom pobreží od Rimini do Katánia.

Messina Palermo Vlaky

Syracuse do Palermo Vlaky

Sicily Palermo Vlaky

Catania Palermo Vlaky

 

 

NÁKLADY

vlakom pojazdu oveľa dostupnejšie ako lietanie. Požičanie auta môže byť nákladovo efektívne, ale keď vás pridať poistenie, plyn, a čas (viac času driving znamená viac nocí ubytovanie) Vaša cesta môže predražiť rýchlo. Môžete si tiež vziať cez noc vlakom, týmto spôsobom budete platiť za ubytovanie a dopravu v jednom.

Rím Levanto Vlaky

Siena do La Spezia Vlaky

Rimini do La Spezia Vlaky

La Spezia na Levanto Vlaky

 

PROSTREDIE

Čas západu slnka nad horami

 

Vlaky emitujú ďaleko menej emisie uhlíka ako lietadlá alebo autá. Vyplýva to zo štúdie, autá emitujú dvojnásobok množstvo CO2 ktoré vlaky robia.

Lietadlá spôsobujú najviac vplyv na životné prostredie. Pri výbere medzi lietania alebo pri vlakom, zváž toto: Lietadlá použiť väčšinu svojho paliva pre vzlet a pristátie. Zatiaľ čo toto vyrovnáva po celej dĺžke diaľkových letov, to znamená, že sa spotrebuje oveľa viac paliva na kilometer kratšie lety, ako je cestovanie do Talianska.

Okrem toho, Väčšina ľudí cestovať na letisko autom alebo taxíkom, pridanie viac uhlíkových emisií do ich celkového. To znamená, že dáva väčší zmysel životného prostredia vziať medzimestské vlakom než krátkom letu alebo jazdy.

Okrem benzínu a motorovej použitie, je tu aj hluk a znečistenie vzduchu, rovnako ako potreba pre parkovanie automobilov v mestách, ktoré už nemajú zelene.

Miláno Turín Vlaky

Lake Como do Turín Vlaky

Janov do Turín Vlaky

Parma do Turín Vlaky

 

vlakom BEZPEČNE

Pri meraní smrteľných nehôd na míľu cestujúceho, lietanie je oveľa bezpečnejšie ako vodičský. Tu je dôvod, prečo: tam je menšia pravdepodobnosť zlyhania ľudského faktora, a stať sa pilotom je oveľa ťažšie ako získať vodičský preukaz. Berúc do úvahy stav vozovky a únavu pri dlhých jazdách, je ľahké pochopiť, prečo sa rozhodli lietadlo je bezpečnejšie ako auto.

V porovnaní s vlakmi, však, roviny nie sú tak bezpečné. Vlaky cestujú pozdĺž trate pri nižších rýchlostiach, čo znamená, že je menšia šanca zhadzovať v porovnaní s lietadlami. V prípade vykoľajenia, pomalší rýchlosti znamenajú menšie riziko.

Florence Rimini vlakov

Rím Rimini Vlaky

Miláno Rimini Vlaky

Benátky Rimini Vlaky

 

CESTOVNÝ ČAS

Priemerne diaľnice pruh sa pohybuje okolo 2,500 osôb za hodinu – zatiaľ čo typický vlaková linka môže niesť 50,000 osôb za hodinu. Tým sa vlakom cestovať podstatne rýchlejšie ako hnacia, zvlášť keď vezmete do viaznuce prevádzku, prestať ulíc, semafory a nevyhnutné zlé zákruty. Na vrchu tamtoho, Vodič sa musí zamerať na ceste, tak budú môcť čítať, študovať, spánok, alebo pracovať.

Lietanie na dlhé vzdialenosti môže byť rýchlejšie ako cestovanie vlakom, ale na krátke vzdialenosti, letecká doprava nie je ušetriť čas. najprv, musíte sa dostať na letisko – Často sa nachádza ďaleko od obytných zón. Tiež je potrebné, aby sa tam najmenej hodinu pred časom vzletu k odbaveniu a prejsť bezpečnosťou. Ak ty skontrolujte si batožinu, budete musieť čakať na to na karuselu. A to všetko pred prípadným meškanie letu alebo pešo alebo autobusom medzi letiskovými terminálmi a bránami.

Janov do Venice Vlaky

Turin do Venice Vlaky

Parma do Venice Vlaky

La Spezia v Benátkach Vlaky

 

Accessibility

Slnko a vlaková stanica

 

Letisko sa často nachádzajú mimo mesto, čo znamená, akonáhle sa pristáť, budete ešte musieť vziať auto, autobus, alebo vlak do mesta. Keď príde na prezeranie pamiatok, cesty v mestských centrách môže byť preťažené a ťažko prístupných autom, takže pri vlak robí veľa zmysel v metropolitných oblastiach.

 

Hľadáte si kúpiť lístky na vlak bez rezervačných poplatkov? Navštívte SaveATrain.com to prístup k najlacnejšie sadzby vlakov.

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, Potom kliknite sem: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwhy-a-train-ride-is-the-best-way-to-see-italy%2F%3Flang%3Dsk – (Prejdite k kód pre vloženie)