Čas na čtení: 5 minut
(Aktualizováno: 03/02/2023)

Máte spoustu možností, když se rozhodnete, jak cestovat. Stejně jako jména slavného filmu, můžete jít přes letadla, vlaky, a automobily. Pokud jde o že vezme Prohlídka Itálie, nicméně – při jízdě vlakem existují určité výhody.

 

Vlakem COMFORT

dítě si užívá jízdu vlakem

 

Letecká společnost sedadla jsou notoricky málo prostor pro nohy, a není dovoleno používat elektronické zařízení během vzletu a přistání. To znamená, že u kratších letů, jste omezen na vaše malé sedačky pro většinu letu bez rozptýlení, které nabízí smartphony a technologie, je to opravdu něco jiného než jízda vlakem.

Automobily často poskytují o něco více prostoru, ale jízda může být hrbolatá a někteří lidé trpí nemocí auta – zejména na tvrdou plochu dlouhá cesta když budete chtít číst nebo hrát hry. jízda vlakem, na druhou stranu, Nabízí komfortní sedadla a plynulou jízdu – nepřerušovaný dlouhou vzletu a přistání krát, znovu jiný zážitek od vlakem.

Při cestování vlakem v Itálii, si můžete vyzkoušet extrémně komfortní ergonomická sedadla a zvukotěsné kabiny nové vysoká rychlost červená šipka 1000 vlak.

Naples do Janova vlaky

Turin do Janova vlaky

Rimini do Janova vlaky

Siena do Janova vlaky

 

Vlakem POHLEDY

Letecká doprava nabízí nádherný výhled na letecké, ale jen na krátkou dobu, dokud se letadlo vystoupá až nad venkov. Zatímco dálnice nejsou obvykle malebná, Silnice mezi městy může nabídnout nádherné pohledy. nicméně, Řidič musí soustředit na cestu, takže pouze ostatní cestující mohou obdivovat zvlněné kopce nebo krásný oceán. Vlakem umožňuje všem cestujícím vychutnat přírodní krásy okny.

Jedna z věcí, uslyšíte od lidí, kteří cestovali do Itálie po železnici je to, jak nádherné to je cestování vlakem při západu slunce.

Vlakové cesty v Italy jsou obzvláště krásné takže se ujistěte, že cestujete po Cinque Terra mezi Levantem a La Spezií nebo se vydat na výlet po východním pobřeží od Rimini do Katánie.

Messina Palermo Vlaky

Syracuse do Palermo Vlaky

Sicily Palermo Vlaky

Catania Palermo Vlaky

 

 

NÁKLADY

Vlakem pojezdu mnohem dostupnější než létání. Půjčení auta může být nákladově efektivní, ale když vás přidat pojištění, plyn, a čas (více času driving znamená více nocí ubytování) Vaše cesta může prodražit rychle. Můžete si také vzít přes noc vlakem, tímto způsobem budete platit za ubytování a dopravu v jednom.

Řím Levanto Vlaky

Siena do La Spezia Vlaky

Rimini do La Spezia Vlaky

La Spezia na Levanto Vlaky

 

PROSTŘEDÍ

Čas západu slunce nad horami

 

Vlaky emitují daleko méně uhlíkové emise než letadla nebo auta. Vyplývá to ze studie, auta emitují dvojnásobek množství CO2 které vlaky dělají.

Letadla způsobují nejvíce zásah do životního prostředí. Při výběru mezi létání nebo při vlakem, zvaž toto: Letadla použít většinu svého paliva pro vzlet a přistání. Zatímco toto vyrovnává po celé délce dálkových letů, to znamená, že se spotřebuje mnohem více paliva na kilometr kratší lety, jako je cestování do Itálie.

Navíc k tomu, Většina lidí cestovat na letiště autem nebo taxíkem, přidání více uhlíkových emisí do jejich celkového. To znamená, že dává větší smysl životního prostředí vzít meziměstské vlakem než krátkém letu nebo jízdy.

Kromě benzinu a motorové použití, tam je také hluk a znečištění ovzduší, stejně jako potřeba pro parkování automobilů ve městech, která již nemají zeleně.

Milán Turín Vlaky

Lake Como do Turín Vlaky

Janov do Turín Vlaky

Parma do Turín Vlaky

 

Vlakem BEZPEČNĚ

Při měření úmrtí na míli cestujícího, létání je mnohem bezpečnější než řidičský. Zde je důvod, proč: tam je menší pravděpodobnost selhání lidského faktoru, a je mnohem obtížnější stát se pilotem než získat řidičský průkaz. S ohledem na stav vozovky a únavu při dlouhých jízdách, je snadné pochopit, proč se rozhodli letadlo je bezpečnější než auto.

Ve srovnání s vlaky, nicméně, roviny nejsou tak bezpečné. Vlaky cestují podél trati při nižších rychlostech, což znamená, že je menší šance shazovat ve srovnání s letadly. V případě vykolejení, pomalejší rychlosti znamenají menší riziko.

Florence Rimini vlaků

Řím Rimini Vlaky

Milán Rimini Vlaky

Benátky Rimini Vlaky

 

ČAS CESTY

Průměrně dálnice pruh se pohybuje kolem 2,500 osob za hodinu – zatímco typický vlaková linka může nést 50,000 osob za hodinu. Tím se vlakem cestovat podstatně rychleji než hnací, zvláště když vezmete v váznoucí provoz, přestat ulic, semafory a nevyhnutelné špatné zatáčky. Navíc, Řidič se musí zaměřit na silnici, tak budou moci číst, studie, spát, nebo pracovat.

Létání na dlouhé vzdálenosti může být rychlejší než cestování vlakem, ale na krátké vzdálenosti, letecká doprava není ušetřit čas. za prvé, musíte se dostat na letiště – Často se nachází daleko od obytných zón. Také je potřeba, aby se tam nejméně hodinu před časem vzletu k odbavení a projít bezpečností. jestli ty zkontrolovat zavazadla, budete muset čekat na to na karuselu. A to vše před případným zpoždění letu nebo pěšky nebo autobusem mezi letištními terminály a branami.

Janov do Venice Vlaky

Turin do Venice Vlaky

Parma do Venice Vlaky

La Spezia v Benátkách Vlaky

 

PŘÍSTUPNOST

Slunce a vlakové nádraží

 

Letiště se často nacházejí mimo město, což znamená, jakmile se přistát, budete ještě muset vzít auto, autobus, nebo trénovat do města. Když přijde na prohlížení památek, silnice v městských centrech může být přetížené a obtížně přístupných autem, takže při vlak dělá hodně smysl v metropolitních oblastech.

 

Hledáte si koupit jízdenky na vlak bez rezervačních poplatků? Návštěva SaveATrain.com to přístup k nejlevnější sazby vlaků.

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek na své stránky?, Potom klikněte sem: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwhy-a-train-ride-is-the-best-way-to-see-italy%2F%3Flang%3Dcs – (Přejděte k kód pro vložení)