Čas na čtení: 4 minut
(Aktualizováno: 30/04/2021)

Proč cestovat vlakem? Cestování vlakem je relaxační, praktická a nabízí sociální aspekt, že ostatní způsoby přepravy prostě nemohou rovnat. nicméně, cestovat se zdravotním postižením může být skličující pro některé. To neznamená, že si zábavu nemůžete užít, ačkoli. Tento článek nabízí několik základních oblastí, kterou je třeba se vzít v úvahu při plánování tvůj cesta vlakem takže cestující s postižením v Evropě je méně stresující.

I když existují některé problémy přístupnosti, Základním faktem je, že další výzkum děláte, čím více přístupné a zábavné vaše cesta bude! Například; Věděli jste, že zříceniny Herculaneum jsou téměř identické Pompeje, ale jsou invalidní vozík-friendly? A že výletních lodích se zdravotním postižením nebudou muset vzít “osel cesta” up útesů při návštěvě řecký ostrov Santorini? Vaše dovolená nemusí být boj - udělej si úkoly a vaše cesta může být vyplněn plně přístupné ubytování ubytování, přístupné trasy mezi přístupné turista atrakce, a nádherné přístupný cestovatelské zážitky.

 

Který vlak se vydat na Save-A-Train, pokud cestujete se zdravotním postižením?

Pokud máte několik možností k dispozici pro vás (Některé země mají pouze jeden železniční systém), pokusit se vybrat operátora, který nabízí nejvíce služby šité na míru vaší cestovat s potřebami osob se zdravotním postižením. A to; Pomoc stravování a přístupné lůžkové vozy. Umývárny by měly být dostatečně velké, aby vás a vaši vozík přizpůsobit spolu s doprovodem nebo průvodce. Jako vždy, zeptejte se, jak mnoho otázek, jak můžete v předstihu, aby se zabránilo zbytečným překvapení!

Cestování s postižením, jak nastoupit do vlaku s vozíkem

Vybavení a služby

Speciální Traveling se službou invalidního se mohou lišit od jednoho regionu do druhého, v závislosti na několika kritériích; auta na konkrétní vlak, Zařízení na různých stanic podél vaší trasy, a dokonce i vaše zásady dopravce týkající se přístupnosti.

Paříže do Londýna Vlaky

V Bruselu do Paříže Vlaky

Frankfurt je Pařížské Vlaky

Kolín nad Rýnem Brusel Vlaky

 

Číst Your Ticket a Know Your trasy na cestách s postižením

Jakmile je obdržíte, pečlivě si prohlédněte lístek a itinerář. Ujistěte se, že jste spokojeni se svými politikami a předpisy tak, že si nejste překvapen svými různými zastávkami (zejména při cestách do zahraničí).

Kolín nad Rýnem do Frankfurtu Vlaky

Mnichov do Frankfurtu Vlaky

Hanover do Frankfurtu Vlaky

Hamburg do Frankfurtu Vlaky

 

Rampy a hmotnostních limitů

Nastupování a vystupování z vlaku je samozřejmě důležitou součástí cesty. ujistěte se, že vaše odletové a příletové stanice jsou vybaveny platformy na vysoké úrovni nebo na invalidním vozíku výtahů. Díky tomu bude mnohem snazší se dostat dál a mimo vlak na cestách s postižením.

Milan se Pompeje Vlaky

Florence na Pompeje vlaků

Salerno v Pompejích Vlaky

Neapol Pompeje Vlaky

 

Cestování s postižením, vlak rampa pro invalidní vozík

Extra zavazadla při cestách do zahraničí se zdravotním postižením

Většina dopravců budou snažit vyhovět lidi cestující s postižením a potenciál zavazadlo mohou vyžadovat (např. invalidní vozík, kyslíkové láhve, atd.). Pokud víte, že budete potřebovat další požadavky zavazadla, ať váš operátor vědět předem.

Benátky do Říma Vlaky

Venice do Milán Vlaky

Lyon je Pařížské Vlaky

Zurich Interlaken Vlaky

 

Až dorazíš

Zůstat v nejvíce přístupných částech města. Toto je jedna z nejtěžších částí plánování cesty vlakem při cestování s postižením. Možná jste si našel skvělý přístupný hotel, ale to, co najdete, když jdete / dojezdu přední dveře? Jsou tam kopce a schody do všech směrů? Budete muset převrátit dlažební kostky? Existují dostupné restaurace v okolí? Je velmi důležité, aby výzkum hotel sousedství. Můžeš použít Street View v Mapách Google získat ležel na zemi, pak email hotel se svými dotazy.

Se všemi admin tak, jak, nezapomeňte si vzít čas na odpočinek a užít si dobrodružství. Trvat nějaký čas, aby vyhovoval vašim spolucestující, pohled z okna, nebo jednoduše ztratit na chvíli, jak budete cestovat na trase, takže mnozí z nich nevydal.

 

Lístky na vlaky si můžete objednat mezi Nejrychlejší vlaky v Evropě na Save-A-Train téměř každý cílový narukoval výše 3 minut, na Nejlevnější sazby jízdenka na vlak a zbaven nepříjemných rezervační poplatky!

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek na své stránky??, Potom klikněte sem: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftraveling-disability-europe%2F%0A%3Flang%3Dcs– (Přejděte k kód pro vložení)