Čas čítania: 4 minút
(Aktualizované: 30/04/2021)

Prečo cestovať vlakom? Cestovanie vlakom je relaxačný, praktická a ponúka sociálny aspekt, že ostatní spôsoby prepravy jednoducho nemôžu rovnať. Avšak, cestovať so zdravotným postihnutím môže byť skľučujúca pre niektoré. To neznamená, že si zábavu nemôžete užiť, hoci. Tento článok ponúka niekoľko základných oblastí, ktorou je potrebné sa vziať do úvahy pri plánovaní tvoj výlet vlakom takže cestujúci s postihnutím v Európe je menej stresujúce.

I keď existujú niektoré problémy prístupnosti, Základným faktom je, že ďalší výskum robíte, čím viac prístupné a zábavné vaša cesta bude! Napríklad; Vedeli ste, že zrúcaniny Herculaneum sú takmer identické Pompeje, ale sú invalidný vozík-friendly? A že výletných lodiach so zdravotným postihnutím nebudú musieť vziať “somár cesta” up útesov pri návšteve grécky ostrov Santorini? Vaša dovolenka nemusí byť boj - urob si úlohy a vaša cesta môže byť vyplnený plne prístupné ubytovanie ubytovanie, prístupné trasy medzi prístupné turista atrakcie, a nádherné prístupný cestovateľské zážitky.

 

Akým vlakom sa vydať na cestu Save-A-Train, ak cestujete so zdravotným postihnutím?

Ak máte niekoľko možností k dispozícii pre vás (Niektoré krajiny majú iba jeden železničný systém), pokúsiť sa vybrať operátora, ktorý ponúka najviac služby šité na mieru vašej cestovať s potrebami osôb so zdravotným postihnutím. a to; Pomoc stravovanie a prístupné lôžkové vozne. Umyvárne by mali byť dostatočne veľké, aby vás a vašu vozík prispôsobiť spolu s doprovodom alebo sprievodcu. Ako vždy, opýtajte sa, ako veľa otázok, ako môžete v predstihu, aby sa zabránilo zbytočným prekvapenie!

Cestovanie s postihnutím, ako nastúpiť do vlaku s vozíkom

Vybavenie a služby

Špeciálny Traveling so službou invalidného sa môžu líšiť od jedného regiónu do druhého, v závislosti od niekoľkých kritérií; autá na konkrétny vlak, Zariadenia na rôznych staníc pozdĺž vašej trasy, a dokonca aj pravidlá vášho operátora týkajúce sa dostupnosti.

Paríža do Londýna Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

Frankfurt je Parížskej Vlaky

Kolín nad Rýnom Brusel Vlaky

 

Čítať Your Ticket a Know Your trasy na cestách s postihnutím

Keď ich dostanete, starostlivo si skontrolujte cestovný lístok a itinerár. Uistite sa, že ste spokojní so svojimi politikami a predpismi tak, že si nie ste prekvapený svojimi rôznymi zastávkami (najmä pri cestách do zahraničia).

Kolín nad Rýnom do Frankfurtu Vlaky

Mníchov do Frankfurtu Vlaky

Hanover do Frankfurtu Vlaky

Hamburg do Frankfurtu Vlaky

 

Rampy a hmotnostných limitov

Nastupovanie a vystupovanie z vlaku je samozrejme dôležitou súčasťou cesty. uistite sa, že vaše odletovej a príletovej stanice sú vybavené platformy na vysokej úrovni alebo na invalidnom vozíku výťahov. Vďaka tomu bude oveľa ľahšie sa dostať ďalej a mimo vlaku na cestách s postihnutím.

Milan sa Pompeje Vlaky

Florence na Pompeje vlakov

Salerno v Pompejach Vlaky

Neapol Pompeje Vlaky

 

Cestovanie s postihnutím, vlak rampa pre invalidný vozík

Extra batožinu pri cestách do zahraničia so zdravotným postihnutím

Väčšina dopravcov budú snažiť vyhovieť ľudí cestujúcich s postihnutím a potenciál batožina môžu vyžadovať (napr. invalidný vozík, kyslíkové fľaše, atď.). Ak viete, že budete potrebovať ďalšie požiadavky batožinu, nech váš operátor vedieť vopred.

Benátky do Ríma Vlaky

Venice do Miláno Vlaky

Lyon je Parížskej Vlaky

Zurich Interlaken Vlaky

 

Keď prídeš

Zostať v najviac prístupných častiach mesta. Toto je jedna z najťažších častí plánovania vašej cesty vlakom so zdravotným postihnutím. Možno ste si našiel skvelý prístupný hotel, ale to, čo nájdete, keď idete / dojazdu predné dvere? Sú tam kopca a schody do všetkých smerov? Budete musieť prevrátiť dlažobné kocky? Existujú dostupné reštaurácie v okolí? Je veľmi dôležité, aby výskum hotel susedstve. Môžeš použiť Street View v Mapách Google získať ležal na zemi, potom email hotel so svojimi otázkami.

So všetkými admin tak, ako, nezabudnite si vziať čas na odpočinok a užiť si dobrodružstvo. Trvať nejaký čas, aby vyhovoval vašim spolucestujúci, pohľad z okna, alebo jednoducho stratiť na chvíľu, ako budete cestovať na trase, takže mnohí z nich nevydal.

 

Lístky na vlaky si môžete objednať medzi Najrýchlejší vlaky v Európe na Save-A-Train takmer každý cieľový narukoval vyššie 3 minút, na Najlacnejšie sadzby lístok na vlak a zbavený nepríjemných rezervačné poplatky!

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku??, Potom kliknite sem: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftraveling-disability-europe%2F%0A%3Flang%3Dsk– (Prejdite k kód pre vloženie)