Čas čítania: 5 minút
(Aktualizované: 29/10/2021)

Pevne veríme, že železničná doprava je jedným z najlepších a najviac ekologické spôsoby cestovania. Za týmto účelom, koordinovali sme s takmer dvoma desiatkami rôzni prevádzkovatelia vlakov aby vám priniesli najlepšie a najlacnejšie cestovné lístky po celej Európe. To znamená, že vám môžeme ponúknuť stovky možností na našej mape trás.

Z vysokorýchlostného Eurostaru do báječný spací vlak trás, trávime všetok svoj čas nájsť najlepšie ceny, takže si nemusíte. Za týmto účelom, Vytvorili sme článok sprievodcu mapami trás, ktorý ukazuje niektoré z našich najpopulárnejších trás. Patria sem výlety z Londýna do Paríža, Florence k Rímu, a všade medzi tým.

Ak tu svoju stanicu nevidíte – neboj! Naše partnerstvo nám umožní vám nájsť vstupenky na rade rôznych vlakových liniek – miestne trasy, medzinárodné spojenia, a to najlepšie z vysokorýchlostného cestovania.

Takže nájsť si nejaký výlet inšpiráciu, a keď ste pripravení, choďte na našu stránku vyhľadávania a nájdite najlepšie a najlacnejšie cestovné lístky!

 

European Alps with snow

Príklady našich najobľúbenejších trás:

 

1. Vlaky z medzinárodného letiska London St Pancras do Paríža

Vlak, ktorý premáva z Londýna do Paríža, je jedným z najrýchlejších v Európe. Prevádzkuje Eurostar, zo Spojeného kráľovstva do Francúzska sa dostanete za dve hodiny a šestnásť minút. To vám dáva viac ako dosť času na spanie, chytiť vlak, a užite si a jednodňový výlet do francúzskeho hlavného mesta. Popadnite bagetu a putujte po Louvri – alebo si jednoducho užite všetky krásy, ktoré Paríž ponúka.

Odlety z Londýna St Pancras sa vyskytujú pravidelne, vlaky jazdia takmer každú hodinu. To isté možno povedať o návrate z Paríža do Londýna, a na palube nájdete všetko najlepšie vybavenie, ktoré sa očakáva od špičkovej vlakovej trasy.

Ak ste pobyt v Paríži, môžete tiež jazdiť opačným smerom, ktoré vás prinúti prísť do Londýna skoro ráno, ak si budete priať. Môžete sa vydať na SoHo a zúčastniť sa Broadwayovej show alebo si jednoducho užiť nejaký cestovný lístok. Tak aj tak, vlak ponúka maximálnu flexibilitu v časoch odchodu.

 

 

Vstupenky na Amsterdam - Paríž

Vstupenky Londýn - Paríž

Vstupenky do Rotterdam do Paríža

Vstupenky Brusel - Paríž

 

2. Vlaky z Florencie do Ríma Termini

Dve z najlepších talianskych miest, Florencia a Rím sú domovom stoviek obyvateľov turistické atrakcie pre každého návštevníka. Umení nadšenci môžu zatúlať Vatikán na nahliadnutie do Sixtínska kaplnka. Foodies si môžete pochutnať na niektorej z najčerstvejších byvolích mozzarelly v okolí. Čokoľvek si vyberiete, títo dvaja talianska mestabáječné miesta stráviť týždeň alebo päť.

Ešte lepšie, vlaky spájajúce Florenciu a Rím sú hojné a lacné. Cesta trvá len hodinu a pol a mimo okien máte navyše bonus za nádhernú krajinu.

 

Train Route Maps Guide to Rome

 

Vstupenky na Miláno do Ríma

Vstupenky na Florencia - Rím

Vstupenky do Pisa do Ríma

Vstupenky na Neapol do Rím

 

3. Mapa trás: Vlaky z Ríma do Milána

Už sme hovorili o Ríme, ale Miláno je ďalšie nádherné mesto v Taliansku. Na rozdiel od juhu Talianska sú jablká pomaranče, Milan je moderný obr. Známy pre svoju špičkovú módu a high-tech udalosti, Mesto je nevyhnutnou zastávkou počas každej talianskej dovolenky. Aj keď počasie nie je úplne ako v Stredozemnom mori, stále si môžete užiť krásna architektúra a dokonca múzeum alebo dve v ktoromkoľvek ročnom období.

Cesta z Ríma do Milána je dlhšia ako cesta z Florencie. Nemusíte sa báť, však, stále je to zvládnuteľné tri a pol hodiny. To vám dáva viac času užiť si scenérie!

 

Europe Train Route Maps Guide To Milan

 

Janov do Milána vstupenky

Vstupenky do Ríma do Milána

Vstupenky na Bologna do Miláno

Vstupenky na Florencia - Miláno

 

4. Vlaky z Hamburgu do Kodane

Je nevyhnutné pre každú európsku dovolenku, hamburg, a Kodaň možno nie sú prvé mestá, ktoré vám napadnú turizmus. To je hanba, hoci, pretože obe mestá sú plné histórie a farebných kanálov. Hamburg je veľké prístavné mesto na severe Nemecka. Možno ste o tom už počuli kvôli jeho prepojeniu s internetom mimoriadne populárne jedlo hamburgery. Zábavný fakt – ľudia žijúci v Hamburgu sa tiež nazývajú Hamburgers.

Kodaň, na druhej strane, je hlavným mestom Dánska. Aj keď budete chcieť navštíviť internet leto alebo riziko chladného počasia, v tomto prímorskom meste je čo robiť. Od pestrofarebných budov po bary s pivnicou, dánske hlavné mesto má takmer všetko.

Vlak medzi oboma mestami bude chvíľu trvať. Cesta trvá vyše šesť hodín, takže nezabudnite priniesť zábavu. Ako bolo povedané, vlaky sú moderné a majú k dispozícii niekoľko odchodov, takže si môžete odpočívať a relaxovať v pokoji.

 

Train Route Maps Guide to Copenhagen

 

Hamburg do Kodaň Vlaky

Hanover do Kodaň Vlaky

Berlín do Kodaň Vlaky

Frankfurt do Berlin Vlaky

 

5. Mapa trás: Vlaky z Zürichu do Bernu

Ak ste niekedy chceli cestovať po Alpách, nenájdete lepšie základne na preskúmanie ako Zürich a Bern. Obidve sa nachádzajú v krajina Švajčiarska, tieto mestá sú od seba vzdialené iba hodinu cez vlak. Možno ste si to neuvedomili, Bern je hlavné mesto Švajčiarska, ani jedno z jeho populárnejších miest ako Ženeva alebo Zürich. Mesto sa pýši viac ako miliónom obyvateľov a je plné malebnej krásy.

medzitým, Zürich je známy pre svoje bankovníctvo – ocitnete sa však uprostred svojej polohy pri jazere, nie z jej budov. Mesto bolo natrvalo osídlené 2,000 rokov a pozostáva z takmer päťstotisíc ľudí.

Odchody vlakov sú časté a prevádzkujú ich moderné vlaky, na tejto krátkej ceste však nebudete mať dosť času na to, aby ste sa o tom porozprávali. Pripojte sa k WiFi zadarmo, trochu prehliadať, a potom ste hotoví – ideálny spôsob cestovania!

 

Zurich Canal

 

Vstupenky na Zurich To Bern

Ženeva To Bern vstupenky

Vstupenky na Interlaken To Bern

Vstupenky na Zürich do Hamburg

S mnohými partnermi vo väčšine Európy, ste povinní nájsť trasu, ktorá sa vám páči. Či už hľadáte miestne možnosti alebo plánujete celoživotný výlet po transkontinentálnej úrovni, držať sa Uložiť vlak nájsť najlepšie dostupné lístky za najlepšie možné ceny.

 

 

Chcete vložiť naše blogu “Sprievodca mapami európskych vlakových trás” na vaše stránky? Môžete buď vziať svoje fotografie a text a dávajú nám úver s odkazujúce na tomto blogu. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/europe-train-route-maps-guide/?lang=sk Zloženie: 100% bavlna.- (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)