Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 30/04/2021)

ah, Švajčiarsko, krásna a pokojná krajina pohodlne usadená medzi Taliansko, Francúzsko, a Nemecko. Stojí za to navštíviť, aby ste zistili, prečo je Švajčiarsko neustále hodnotené ako jedna z najšťastnejších krajín na svete. Tak čo si myslíte o tom, kedy si myslíte, že,švajčiarsko '? Ja som hádať, zasnežené vrcholy, syr, a čokoláda. K dispozícii bude veľa času na čokoládu a fondue na Swiss Vaca, ale uistite sa, že zahŕňajú všetky kultúrne, prírodné, a historických upozorňuje táto krajina má ponúknuť. Od epických jázd vlakov a horské treky do čeľuste-zvrhnutie architektúry, Švajčiarsko má čo ponúknuť každý typ cestovateľ pri každom ročnom období. Poďme rozobrať niektoré z must-DOS pre váš výlet do Švajčiarska.

 

Cestovať vlakom

Cestovanie vlakom je úžasný spôsob, ako vidieť túto malú krajinu. Požičanie auta cesty a vypnutia môže byť vhodnejšie forma dopravy v mnohých krajinách, ale cestovanie vlakom vo Švajčiarsku je kultový zážitok! Vlaky sú čisté, načas, a cestovať cez niektoré z najviac dych berúce scenérie vo svete. Okrem toho, niektoré z trás vlakov majú stále veľmi zachovalý, historické vagóny, že sa budete cítiť, akoby ste sa v starom filme! Niektoré z najznámejších ciest patria Jungfraujoch, GoldenPass linka, a Glacier Express. Niektoré z týchto ciest sú priložené Eurail priesmyk, a niektoré, ktoré nie sú bude ponúkať zľavy pre držiteľov Passu Eurail. Vlaky vo Švajčiarsku nie sú vždy lacné, takže trochu vopred plánovanie vám pomôžu ušetriť nejaké frankov, či už sú cestovanie cross-country alebo len s denný výlet!

Interlaken do Bazilej vlakom

Bern do Interlaken vlakom

Lucerne do Interlaken vlakom

Zürich do Interlaken vlakom

 

naučiť lyžovať

Švajčiarske Alpy sú jedným z najviac ikonický Zimné športy destinácií vo svete. Premýšľajte dni na svahoch, a noci schúlená s teplým šálkou čaju a horúcej misku polievky syrový. Ak ste z teplou klímou a nikdy lyžovať predtým, Zimné výlety, ako by to mohlo len zdať ako niečo, čo vidíte vo filmoch. Môžete sa naučiť lyžovať kedykoľvek vo svojom živote a vo Švajčiarsku má dostatok stredísk to sú ideálne pre začiatočníkov, s lyžiarske výcviky a králiček kopcov. Mnoho stredísk ponúka aj kurzy pre deti, vďaka Švajčiarsku skvelým miestom pre rodiny s deťmi ísť na lyžiarske zájazdy!

Vstupenky na vlak Zürich do St Moritz

Zermatt do St Moritz Vlak vstupenky

Vstupenky na vlak Lyon do St Moritz Train

Vstupenky na vlak do Bazilej do mesta St Moritz

 

návšteva jaskyne:

jaskyne sú nie Prvá vec, ktorú som si myslel, keď som plánoval svoju cestu do Švajčiarska buď. Avšak, Švajčiarsko má mnoho krásnych a zaujímavých jaskýň k návšteve, a to najmä v teplejších letných mesiacoch.

Zürich - Zermatt Časy vlakov

Ženeva do Zermatt Časy vlakov

Časy vlakov Bern - Zermatt

Časy vlakov Lucerne do Zermatt

 

Jaskyňa Gruebisbalm

Táto veľká jaskyňa má jazero a banketová sála vnútri ktoré môžu skutočne pojať asi 400 ľudí a byť prenajaté na udalosti, ako večeru formou bufetu, strany, a svadby. Udalosti tam majú DJs, tanečnice, a hudobníci. Môžeš historický vlak z Vitznau do jedinečnej destinácie. Ich internetové stránky sú iba v nemčine, ale môžete použiť Google Chrome na vyhľadanie akýchkoľvek cudzojazyčných webových stránok, kde nájdete ďalšie cestovné informácie - môžete zapnúť automatický preklad!

 

st. happy Pozor

st. Beatus jaskyne je vynesie jeden z najpôsobivejších jaskynných systémov v krajine. Otvorené od prvého týždeň z marec na prvý týždeň v októbri, To je ideálnou destináciou pre jednotlivcov alebo skupiny návšteve western Švajčiarsko v teplejších mesiacoch roka. Môžete si prezrieť jaskyne sám, alebo pripojiť sa na jednom z vedená zájazdy že pravidelne sa stalo po celý deň. Psy sú vítaní pripojiť sa k vám v jaskyni, ako, ale budete musieť kúpiť vstupenku za ne! Zahrnuté v vstupné (len pre človeka, Prepáč) je vstup do jaskyne múzea St Beatus, ktorý vás naučí históriu, folklór, a geológie jaskynného systému!

 

 

Titlis Glacier Jaskyňa

Tento je pre zimné mesiace. ľadovcové jaskyne, tiež známy ako ľadovej jaskyne, sú len zriedka tento prístup. Návšteva tejto otherworldy jaskyne z dávnej ľadu nutnosťou pre každého lyžovanie v blízkosti Engelberg. Zababušiť do svojich najteplejších zimné oblečenie a plahočiť cez jaskyňu v modro-farebný koridorov vytvorených výhradne z ľadu!

 

Navštívte jeden z druhu múzea

Každé veľké mesto má histórie alebo vedecké múzeum, ktoré je úžasné city ​​breaks a daždivé dni. Avšak, Niektoré ciele majú skutočne unikátny múzea že jednoducho by nemala chýbať. Ľudia prichádzajú z celého sveta k návšteve H.R. Geiger múzeum v Gruyere.

H.R. Geiger je známy švajčiarsky umelec, ktorý je známy po celom svete pre svoju morbídne a futuristické umelecké dielo. Možno ho poznáme ako umelec, ktorý vytvoril tvormi vo filme Alien. Ak máte radi podivné, nepredvídateľný umenie ponorte sa do Geigerovho múzea a pokračujte kokteilom v tematickom bare Geiger v ďalšom obchode. Nie sú oboznámení s jeho umením? Vydajte sa na virtuálnu prehliadku múzea predtým, než idete.

Časy vlakov Lyon - Ženeva

Zürich - Ženeva Časy vlaku

Časy vlakov z Paríža do Ženevy

Časy vlakov v Lucerne do Ženevy

 

Dopriať v dome fondue

fondue je jeden z najznámejších pokrmov vyjsť zo Švajčiarska, a to nie je náhoda. Ľudia boli jesť tavené syry z komunálnej banku po stovky rokov v západnej frankofónnej časti Švajčiarska. Avšak, v roku 1930 Švajčiari Syr Union agresívne na trh tento pokrm na národnej i medzinárodnej úrovni, ohlasuje to ako národné jedlo Švajčiarska ako spôsob predaja nadbytočného množstva krajiny syr. A my sme radi, že oni robili, kto nemá rád s rozpusteným syrom a chlebom? Spárovanie fondue suchým biele víno, a určite to nemáčajte dvakrát!

Časy vlakov v Bazileji a Zürichu

Časy vlakov v Bazileji a Ženeve

Časy vlakov v Bazileji a Interlakene

Časy vlakov Basel - Bern

 

Nezabudnite O čokoláde

je čas pre reálny Dôvod, prečo sa chystáte do Švajčiarska – čokoláda! Švajčiarsko je veľmi známy pre svoje čokoládové, a na rohoch ulíc všade v krajine nájdete veľa luxusných čokoládárok, však, Zürich je preslávené svojimi čokoládovými zájazdov. Existuje čokoládová prehliadka zmestí sa do každého rozpočtu! Môžete využiť sobotu ranná pešia prehliadka ktorá kombinuje najdôležitejšie miesta v meste s niektorými z najlepších čokolád v meste. Môžete skúsiť brať prehliadku malej čokoládovne, a skúsenosť vytvoriť vlastné čokoládovú tyčinku. Pre skutočne luxusné letné aktivity, vziať čokolády prehliadka lodí k Lindt a Sprüngli továreň.

Časy vlakov Interlaken do Zürichu

Časy vlakov Lucerne do Zürichu

Časy vlakov Bern - Zürich

Časy vlakov Ženeva - Zürich

 

hore Európy

ok, teraz, že ste zaplnili a čokoládu a syr, Je čas, aby sa znovu do pohybu! Švajčiarske hory nie sú len pre zimné lyžovanie! Existujú dychberúce letné túry že môžete ísť po celej krajine, ale región Jungfrau by mal byť vysoko na zozname vedierko. Jungfraujoch je najvyšším bodom v Európe 3,454 metrov (~ 11,330 nôh) a pohľad by nemala chýbať. Je tam železnica, ktorá vás tam zavezie po celý rok, ak nie ste veľkým turistom, alebo navštíviť počas zimy. Ak ste sa na výzvu vyskúšať niektoré z týchto trás v oblasti. Mnohé z týchto ciest má jemné potravín a nápojov zariadení pozdĺž cesty, takže sa nemusíte báť, nebudete musieť drsné neho!

 

Máte nejaké obľúbené lokality vo Švajčiarsku? Dajte nám vedieť a Nezabudnite, najlepšie webové stránky Objednať Vlaky vstupenky je Save A Train

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, môžete buď vziať svoje fotografie a text a stačí nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-experiences-switzerland-winter-summer%2F%3Flang%3Dsk – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)