Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 08/10/2021)

Existuje nespočetné množstvo sprievodcov s tipmi a odporúčaniami pre akýkoľvek typ cesty do Európy, a akýkoľvek typ cestujúceho. Tieto príručky sú skvelé na spoznávanie histórie a kultúry, ale nepovedia vám o európskych interných tipoch. Pešie túry zadarmo sú fantastickým spôsobom, ako spoznať Európu, a v každom európskom meste nájdete bezplatnú pešiu prehliadku mesta.

Noste pohodlnú obuv, pretože odchádzame na cestu do 7 najlepšie bezplatné pešie výlety v Európe.

 

1. Najlepšia pešia prehliadka mesta Prahou

Anglicky hovoriaci sprievodca sa s vami stretne na adrese Hostel s ananásom v Starom meste za 2.5 hodinová pešia prehliadka po Prahe. Pešiu túru začnete v známe Staromestské námestie, pokračujte k ikonickému Karlovmu mostu. Z turistického centra do najlepších miest na obed a pitie v meste, Praha robí a nerobí, cestu ukončíte množstvom odporúčaní a príbehov, o ktorých ste v príručkách nikdy nečítali.

Bezplatná pešia prehliadka Prahy je jednou z 7 najlepšie pešie výlety v Európe, kvôli špeciálnemu sprievodcovi. Z prehliadky odídete nadšení z objavovania Prahy, a so skvelým zoznamom reštaurácií, ktoré ponúkajú cenovo dostupné obedové menu. Navyše, dozviete sa o bar-hoppingu na najlepšie české remeselné pivo, a najlepší výhľad na ohromujúcu Prahu.

Ceny vlakov z Norimbergu do Prahy

Ceny vlakov z Mníchova do Prahy

Ceny vlakov z Berlína do Prahy

Ceny vlakov z Viedne do Prahy

 

Prague city view is the start of the Best free walking tours Europe

 

2. Amsterdam, Holandsko

Pešia prehliadka Amsterdamu, tiež známa ako pešia prehliadka mesta FreeDam, všetko je o objavovaní a užívaní si najliberálnejšieho mesta v Európe. Prehliadka odchádza každý deň z miesta stretnutia v Burze cenných papierov na 3-hodinovú pešiu prehliadku, od legiend starého Amsterdamu po moderné a trendy príbehy Amsterdamu.

Počas nich 3 zábavné hodiny, stretnete cestovateľov z celého sveta a dozviete sa o liberálnej protidrogovej politike Amsterdamu, okres červené svetlá, politika, a históriu od sprievodcov’ zábavné príbehy. Navyše, na peších túrach zadarmo, zasvätené tipy nájdete v sprievodcovi ďalej najlepšie jednodňové výlety z Amsterdamu a po celej Európe.

 

 

Ceny vlakov z Bruselu do Amsterdamu

Ceny vlakov z Londýna do Amsterdamu

Ceny vlakov z Berlína do Amsterdamu

Ceny vlakov z Paríža do Amsterdamu

 

3. Najlepšia pešia prehliadka mesta v Berlíne

Originálna berlínska bezplatná prehliadka mesta je najlepším spôsobom, ako spoznať históriu mesta, orientačné body, a zdôrazňuje za pár hodín. Je to skvelá úvodná pešia prehliadka jedného z najmodernejších miest v Nemecku, s bohatou históriou, a politiku.

Okrem historických zaujímavostí, Berlín ponúka rôzne prehliadky, ktoré ukážu Berlín z rôznych uhlov pohľadu; umelecké, gurmán, alebo nápoje na stred. v pešej prehliadke mesta Originál v Berlíne, navštíviš 6 hlavných pamiatok v Berlíne, a vypočuť si príbehy za berlínskym múrom a kultúrou.

Originálna berlínska bezplatná pešia prehliadka mesta odchádza dvakrát denne, od miesta stretnutia o “die Bude”. Sprievodca bude čakať v originálnom bezplatnom tričku na prechádzku v Berlíne a rád odporučí najlepšie miesta na párty v meste., a ako cestujte z Berlína do ďalších veľkých miest Nemecka a národné rezervy.

Ceny vlakov z Frankfurtu do Berlína

Ceny vlakov z Lipska do Berlína

Ceny vlakov z Hannoveru do Berlína

Ceny vlakov z Hamburgu do Berlína

 

Berlin City view from the street

 

4. Benátky, Taliansko

Benátky sú jedným z najmenších miest v Taliansku. Avšak, je veľmi ľahké sa stratiť, keď sa túlate v jeho úzkych uličkách a dychberúci architektúru. Bezplatná prechádzka mestom Benátky vás prevedie históriou, kultúra, umenie, a architektúra na a 2.5 hodinová prehliadka. Vášnivá sprievodkyňa Simona vám povie všetko o meste, kuchyne, a miesta pre romantiku.

Vrcholom bezplatnej pešej túry po Benátkach je Simona, sprievodca, a zábavná atmosféra. Bez ohľadu na dážď, počet ľudí, budete mať rozprávkový čas a získate množstvo odporúčaní pre talianske jedlo a nápoje Eprol v Benátkach.

Ceny vlakov z Milána do Benátok

Ceny vlakov z Florencie do Benátok

Ceny vlakov z Bologne do Benátok

Ceny vlakov z Trevisa do Benátok

 

Venice Canals are the Best free walking tours Europe

 

5. Parížska najlepšia pešia prehliadka mesta

Paríž je jedným z naj turistickejších miest v Európe, vo svete nehovoriac. Keď je Eiffelova veža a Avenue des Champs-Elysees preplnená turistami, je ťažké vychutnať si kúzlo ikonických miest mesta. ale, na pešej túre zadarmo, váš sprievodca zabezpečí, že z týchto pamiatok získate to najlepšie, a mnoho ďalších v jedinečnej štylizovanej prehliadke.

Paríž je domovom mnohých skrytých drahokamov, počet bezplatných peších túr je teda nekonečný. Existujú denné a nočné prehliadky, zájazdy pre každú štvrť, kulinárske a umelecké zájazdy. Avšak, najlepšia bezplatná pešia prehliadka mesta v Paríži je skryté drahokamy a tajné parížske turné. Sprievodca vás prevedie skrytými chodbami Louvru, budovy na tajné fotografické spoty, ďaleko od davov a do srdca Parížana.

Ceny vlakov z Amsterdamu do Paríža

Ceny vlakov z Londýna do Paríža

Ceny vlakov z Rotterdamu do Paríža

Ceny vlakov z Bruselu do Paríža

 

Paris louvre museum

 

6. Prechádzka po meste Zürich bez čokolády

Okrem skvelého a zábavného sprievodcu, Najlepšia pešia prehliadka mesta Zürich je kulinárskym nebom. Prečo sa prechádzať starým mestom a vrcholmi Zürichu v tradičnom štýle, keď to môžete okoreniť božskou švajčiarskou čokoládou. Ochutnajte hľuzovky, dozvedieť sa viac o extrakcii kakaa, a navštívte stránku najlepšie čokolády v Európe ako obdivujete kostol Lindenhof a Grossmunster.

Bezplatná pešia prehliadka Zürichu je 2 hodín a odchádza každú sobotu z Paradeplatz, a nie je potrebné sa registrovať.

Ceny vlakov z Interlakenu do Zürichu

Ceny vlakov z Luzern do Zürichu

Ceny vlakov z Lugana do Zürichu

Ceny vlakov zo Ženevy do Zürichu

 

Zurich canal is one of the Best free walking tours Europe

 

7. Viedeň, Rakúsko

Najlepší spôsob, ako začať spoznávanie Viedne je na bezplatnej pešej prehliadke mesta Vitajte vo Viedni. V približne 2 hodín získate krátku históriu Viedne a jej hlavných pamiatok, kde môžete na obed z Maríny ochutnať viedenskú kuchyňu, jeden z najlepších sprievodcov vo Viedni.

Dvakrát denne, sprievodca na vás bude čakať na námestí Albertina na historickú prehliadku Viedne.

Ceny vlakov zo Salzburgu do Viedne

Ceny vlakov z Mníchova do Viedne

Ceny vlakov z Grazu do Viedne

Ceny vlakov z Prahy do Viedne

 

Vienna, Austria view from above

záver

Najlepšie na peších túrach zadarmo je sprievodca. Zatiaľ čo väčšina prehliadok je v angličtine, sprievodca doručí všetko, čo potrebujete o meste, vo vynikajúcej angličtine. Na každú otázku odpovieme a prehliadku zakončíte úžasnými odporúčaniami, anekdoty, a informácie o meste. Druhá najlepšia vec je, že 7 najlepšie pešie prehliadky mesta v Európe, sú, že sú zadarmo, krátke a k veci, a pútavé.

 

Prechádzky mestom zadarmo v Európe - časté otázky

Sú tieto pešie výlety skutočne zadarmo?

Pešie prehliadky mestom sú založené na tipoch. Význam, na platenie si nemusíte rezervovať miesto na zájazde, ale na konci prehliadky, mali by ste poďakovať skvelému sprievodcovi tipom.

Koľko musím dať na prepitné?

Sklápanie sa líši od mesta k mestu, ale v priemere je prepitné od 5 do 15 €.

Ako nájdem príručku?

Bezplatní sprievodcovia po meste sa s vami stretnú v centrálnych stretávacích bodoch, a spoznáte ich podľa košele. Navyše, s najväčšou pravdepodobnosťou prídu a pozdravia vás.

Existujú pešie výlety v iných jazykoch okrem angličtiny?

Väčšina peších výletov po Európe ponúka výlety v angličtine a miestnom jazyku, s niekoľkými prehliadkami v iných jazykoch. To sa líši od mesta k mestu, a cestovné kancelárie.

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať cestu do najlepších európskych miest a pešie výlety vlakom.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok „7 najlepších peších túr v Európe“? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://a politiku Zloženie: 100% bavlna.– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)