Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 08/10/2021)

Постојат безброј прирачници со совети и препораки за секаков вид патување во Европа, и кој било вид патник. Овие водичи се одлични за учење за историјата и културата, но тие нема да ви кажат за инсајдерските совети во Европа. Бесплатните тури за пешачење се фантастичен начин да ја откриете Европа, и ќе најдете бесплатна турнеја по градско пешачење во секој европски град.

Носете удобни чевли, затоа што заминуваме на пат кон 7 најдобри бесплатни тури за пешачење во Европа.

 

1. Најдобра бесплатна турнеја низ пешачење низ градот во Прага

Водич на англиски јазик ќе ве пречека на Хостел од ананас во Стариот град за 2.5 часовна прошетка низ Прага. Startе ја започнете турнејата за пешачење во познатиот плоштад на Стариот град, продолжете кон иконскиот мост Чарлс. Од туристичкиот центар до најдобрите места во градот за ручек и пијалоци, Прага стори и не стори, ќе го завршите патувањето со тони препораки и приказни за кои никогаш нема да прочитате во упатствата.

Бесплатната турнеја низ градот во Пешак е една од најпознатите 7 најдобри тури за пешачење во Европа, заради специјалниот водич. Theе ја напуштите турнејата возбудена за да ја откриете Прага, и со одлична листа на ресторани кои нудат поволно менија за ручек. во прилог, ќе научите за бар-скокање за најдобро чешко занаетчиско пиво, и најдобрите погледи на зачудувачката Прага.

Цените на возот од Нирнберг до Прага

Цени на возот од Минхен до Прага

Цени на возот од Берлин до Прага

Цените на возот од Виена до Прага

 

Prague city view is the start of the Best free walking tours Europe

 

2. Амстердам, Холандија

Бесплатна турнеја во Амстердам за пешачење, исто така позната како турнеја за шетање низ градот ФриДам, е за откривање и уживање во најлибералниот град во Европа. Турнејата заминува секој ден од точката на средба на Берзата за 3-часовна обиколка, од легендите на Стариот Амстердам до модерните и трендовски приказни на Амстердам.

За време на овие 3 забавни часови, ќе се сретнете со патници од целиот свет и ќе научите за либералната политика за лекови во Амстердам, област со црвени светла, политика, и историја од водичите’ забавни приказни. во прилог, на бесплатни тури за пешачење, можете да добиете инсајдерски совети од упатството најдобрите дневни патувања од Амстердам и низ цела Европа.

 

 

Цени на возот од Брисел до Амстердам

Цени на возот од Лондон до Амстердам

Цени на возот од Берлин до Амстердам

Цени на возот од Париз до Амстердам

 

3. Најдобра бесплатна турнеја низ градско пешачење во Берлин

Оригиналната бесплатна прошетка низ градот во Берлин е најдобриот начин да ја откриете историјата на градот, обележја, и нагласува за неколку часа. Одлична е воведната турнеја за возење во еден од највисоките градови во Германија, со богата историја, и политиката.

Покрај историските главни моменти, Берлин нуди различни турнеи кои ќе го прикажуваат Берлин од различни агли; уметнички, прехранбена храна, или пијалоци во центарот. во оригиналната бесплатна турнеја низ градско пешачење, ќе го посетиш 6 од главните обележја во Берлин, и слушнете за приказните зад берлинскиот wallид и културата.

Оригиналната бесплатна турнеја низ градско пешачење во Берлин заминува двапати на ден, од точката на средба на “Пупката”. Водичот ќе чека во оригинална бесплатна турнеја во маица во Берлин и со задоволство ќе ги препорача најдобрите места за забава во градот, и како да патуваат од Берлин до другите големи градови во Германија и националните резерви.

Цени на возот од Франкфурт до Берлин

Цените на возот од Лајпциг до Берлин

Цените на возот од Хановер до Берлин

Цените на возот од Хамбург до Берлин

 

Berlin City view from the street

 

4. Венеција, Италија

Венеција е еден од најмалите градови во Италија. сепак, многу е лесно да се изгуби кога шетате низ неговите тесни улички и неверојатен архитектура. Бесплатната турнеја низ Венеција низ градот ќе ве води низ историјата, културата, уметност, и архитектура на а 2.5 часови турнеја. Страсната водилка Симона ќе ви каже сè за градот, кујна, и спотови за романса.

Врв на бесплатната турнеја во Венеција е Симона, водичот, и забавната атмосфера. Без оглед на дождот, бројот на луѓе, ќе имате прекрасно време и ќе добиете многу препораки за италијанска храна и Епрол пијат во Венеција.

Цени на возот од Милано до Венеција

Цените на возот од Фиренца до Венеција

Цените на возот од Болоња до Венеција

Цени на возот од Тревизо до Венеција

 

Venice Canals are the Best free walking tours Europe

 

5. Најдобра бесплатна турнеја низ градско пешачење во Париз

Париз е еден од најтуристичките градови во Европа, да не зборуваме во светот. Кога е Ајфеловата кула и Авенијата на Елисејските полиња се преполни со туристи, тешко е да уживате во магијата на иконите на градот. но,, на бесплатна тура за пешачење, вашиот водич ќе осигури дека ќе го добиете најдоброто од овие обележја, и многу повеќе во уникатна стилизирана турнеја.

Париз е дом на многу скриени скапоцени камења, така, бројот на бесплатни тури за пешачење е бесконечен. Постојат дневни и ноќни тури, тури за секое маало, кулинарски и уметнички патувања. Сепак, најдобрата бесплатна турнеја по градско пешачење во Париз е скриените скапоцени камења и тајна турнеја во Париз. Водичот ќе ве однесе низ скриените пасуси на Лувр, згради до тајни фото-спотови, далеку од народот и во срцето на Паризиен.

Цени на возот од Амстердам до Париз

Цените на возот од Лондон до Париз

Цени на возот од Ротердам до Париз

Цените на возот од Брисел до Париз

 

Paris louvre museum

 

6. Бесплатно шетање низ градот во Чиколадо во Цирих

Во прилог на одличниот и забавен водич, Најдобрата бесплатна турнеја по градско пешачење во Цирих е кулинарското небо. Зошто да се прошетате низ стариот дел на градот и главните моменти во Цирих во традиционален стил, кога ќе можете да го зачините со божествено швајцарско чоколадо. Вкусете тартуфи, научете за екстракција на какао, и посета на најдобри чоколади во Европа како што се восхитувате на црквата Линденхоф и Гросмунстер.

Бесплатната тура за одење во Цирих е 2 долги часови и поаѓа секоја сабота од Парадеплац, и нема потреба да се регистрирате.

Цените на возот Интерлакен до Цирих

Цени на возот од Луцерн до Цирих

Цени на возот од Лугано до Цирих

Цени на возот од Geneенева до Цирих

 

Zurich canal is one of the Best free walking tours Europe

 

7. Виена, Австрија

Најдобар начин да започнете со истражување на Виена е на Добредојдовте во бесплатна турнеја низ градско пешачење. Приближно 2 часови ќе добиете кратка историја на Виена и нејзините главни обележја, каде што можете да ја вкусите виенската кујна за ручек од Марина, еден од најдобрите водичи во Виена.

Два пати на ден, водичот ќе ве чека на плоштадот Албертина за историска турнеја низ Виена.

Цени на возот од Салцбург до Виена

Цени на возот од Минхен до Виена

Цените на возот од Грац до Виена

Цените на возот од Прага до Виена

 

Vienna, Austria view from above

заклучок

Најдоброто нешто во врска со бесплатните тури за одење е водичот. Додека повеќето турнеи се на англиски јазик, водичот ќе испорача сè што треба да знаете за градот на одличен англиски јазик. На секое прашање ќе биде одговорено и ќе ја завршите турнејата со неверојатни препораки, анегдоти, и информации за градот. Втората најдобра работа е што 7 најдобри турнеи по градско пешачење во Европа, дали се слободни, кратко и до точка, и ангажирање.

 

Најчесто поставувани прашања за бесплатни тури низ градот

Дали овие бесплатни тури за пешачење се навистина бесплатни?

Бесплатните туристички патувања низ градот се базирани на совет. Значење, не треба да резервирате место на турнејата за плаќање, но на крајот од турнејата, треба да му се заблагодарите на одличниот водич со наведување.

Колку треба да советувам?

Ppingивеењето варира од град до град, но во просек бакшишот е од 5 до 15 евра.

Како да го најдам упатството?

Бесплатни водичи за патувања низ градот ќе ве пречекаат на централните места за состаноци, и ќе ги препознаете по нивната кошула. во прилог, тие најверојатно ќе излезат и ќе ве поздрават.

Дали има тури за пешачење на други јазици, освен на англиски јазик?

Повеќето бесплатни тури за пешачење во Европа нудат тури на англиски и на локалниот јазик, со неколку турнеи на други јазици. Ова варира од град до град, и тур-оператори.

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да го испланирате вашето патување во најдобрите европски градови и тури за прошетки со воз.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „7 најдобри бесплатни тури за пешачење во Европа“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-free-walking-tours-europe/?lang=mk </s>avkanî– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ja_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / zh-cn да / FR / или де и на повеќе јазици.