Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 18/11/2022)

Nedotknuté prúdy, svieže zelené údolia, husté lesy, dychberúce vrcholy, a najkrajšie trasy na svete, Alpy v Európe, sú ikonické. Alpské národné parky v Európe sú len pár hodín od najrušnejších miest. Avšak, verejná doprava robí tieto prírodné rezervácie a alpské hory ľahko dostupné. Tu sú najlepšie tipy na objavovanie alpských národných parkov vlakom s radami, ako sa dostať do alpských parkov.

Rakúske Alpy: Park Vysoké Taury

Preťahovanie cez 1,856 štvorcové kilometre, Národný park Vysoké Taury je najväčším chráneným alpským parkom v Alpách. Svieže zelené údolia, romantické chatky v lese, nádherné kvitnúce kopce na jar, a biele alpské štíty – Alpy Tirolska sú úplne úžasné.

Či už sa venujete turistike, jazda na bicykli, alebo lezenie, Alpy Hohe Tauern ponúkajú najkrajšie výhľady a malebné miesta. Najlepšie na cestovaní do alpského parku Vysoké Taury je, že sa oplatí navštíviť ho kedykoľvek počas roka. Vďaka rozľahlosti tohto alpského parku, najlepšie je aspoň týždeň venovať spoznávaniu prírody a hôr v okolí.

Najúžasnejšie veci, ktoré môžete robiť v Hohe Taurn

 • Preskúmajte najdlhší ľadovec vo východnej Európe – ľadovec Pasterze
 • Navštívte Krimmlské vodopády
 • Výšľap na Grossglockner, najvyššia hora Rakúska
 • Hľadajte kamzíky a kozorožce šplhajúce na mnohé vrcholy

Ako sa dostať do alpského parku Vysoké Taury

Najlepší spôsob, ako cestovať do sviežich zelených údolí a nádherných vrcholov alpských Vysokých Taur, je vlakom. Najcentrálnejším bodom rakúskych Álp je mesto Mallnitz. Vlak odchádza sedemkrát denne zo železničnej stanice Mallnitz. Takže, cestujúci do rakúskych Álp môžu cestovať z celého Rakúska vlakmi OBB a užiť si malebný výlet do ohromujúcich Álp.

Národný park Vysoké Taury je menej ako 4 hodiny vlakom zo Salzburgu. Cesta do národného parku priamo z viedenského letiska je v okolí 6 hodiny vlakom a vyžaduje si prestup v Salzburgu. teda, ak je dosť času, Salzburg je nádherný a stojí za to zostať cez noc alebo tri dni na ceste do Vysokých Taur.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

Alps National Parks By Train

Francúzske Alpy: Národný park Ecrins

Malebné výhľady na svieže zelené údolia, zrkadlo jazera, a alpské vrcholy národného parku Ecrins sú úchvatné. Nachádza sa v srdci francúzskych Álp, Ecrins má niečo jedinečné, čo môže ponúknuť každému návštevníkovi: turistov, nadšencov cyklistiky, rodiny, a pár na romantickom úteku.

Francúzske Alpy sú známe Alpe d’Huez, lezecká cesta na Tour de France. Tento veľkolepý rozsah alpských hôr má viac ako 100 vrcholy, tokov, a vodopády.

Najúžasnejšie veci, ktoré môžete robiť v Ecrins

 • Urobte si piknik vo všetkých siedmich údoliach v parku Ecrins
 • Obdivujte ľadovec Grand Pic De La Meije alebo naň vylezte
 • Hľadaj kozorožce a orly skalné
 • Zaplávajte si v rieke Ubaye, obklopený jedným z najkrajšie lesy v Európe
 • Vydajte sa na kitesurfing v Serre-Poncon

Ako sa dostať do Ecrins

Cestovanie do francúzskych Álp je veľmi jednoduché. Cestovatelia sa do Ecrins dostanú z letiska v Turíne, marseille, a Pekný. Či už prilietate alebo cestujete vlakom z iných európskych krajín, vlaky TGV a TER spájajú veľké mestá v regióne. Cesta vlakom do Ecrins z Marseille je cca 6 hodiny. Aj keď to znie ako dlhá cesta, medzimestské vlaky sú veľmi pohodlné, a čo je najdôležitejšie, výhľady z cesty vlakom sú krásne. z toho dôvodu, vaša cesta do nádhernej prírody Ecrins začína vo vlaku.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

Cycling The Alps

švajčiarske Alpy: Alpský park Jungfrau-Aletsch

S nádherným ľadovcom Great Aletsch, bujná vegetácia, a rieky pretínajúce údolia – švajčiarsky alpský park Jungfrau je jedným z najlepších alpských parkov v Európe. Eiger je jedným z najmalebnejších vrcholov hôr v celej Európe.

Vysokohorská železnica je jednou z unikátov alpského parku Jungfrau. Návštevníci Jungfrau sa môžu povoziť po horskej železnici a vychutnať si z nej úžasný výhľad na ľadovec 4 úžasné vyhliadky. Tento špeciálny zážitok pridáva na sláve Jungfrau, okrem krásneho lesa, chodníky, a krajina – na jar av lete priťahuje stovky milovníkov prírody.

Ako sa dostať do alpského parku Jungfrau

Jungfrau je vzdialený vlakom od Interlakenu a Lauterbrunnenu. Cesta z Interlakenu do stanice Grindelwald je 30 minút a 2.5 hodiny z Zürichu. Cesta autom je približne rovnaká, ale vlak je ekologický a umožňuje vám vychutnať si neuveriteľné výhľady.

Najlepšie veci, ktoré môžete robiť vo švajčiarskych Alpách

 • Navštívte malebné údolie Lauterbrunnen
 • Objavte výhľady na Bernské Alpy z vrcholu Harder Kulm
 • Odvážte sa ísť na 10-minútovú jazdu lanovkou
 • Pešia turistika 2.2 km Mürren Via Ferrata
 • Výlet na Matterhorn, jeden z najmalebnejšie hory v Európe

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

Talianske Alpy: Národný park Belluno Dolomity

Známy ako národný park Dolomitov, Belluno Dolomiti je jedným z nich najkrajšie prírodné rezervácie. Alpské vrcholy priťahujú veľa turistov a horolezcov, ktorí snívajú o tom, že vystúpia na vrchol, aby mohli obdivovať najkrajšie výhľady na svete.

Okrem veľkolepých hôr, talianske Alpy sú domovom veľkolepých vodopádov, pružiny, a lúky. Rozľahlý park ponúka vynikajúce turistické chodníky, od ľahkých až po náročné trate, Paternkofel chodník, a Tre Cime Di Laveredo Capanna chodník je len 2 z nádherných chodníkov.

Ako sa dostať do Dolomitov

Zatiaľ čo tam sú lety do Bolzana, najbližšie mesto k Dolomitom, ísť vlakom do Bolzana je lepšie. Cestovatelia do talianskych Álp môžu ísť vlakom z Milána Bergamo cez Benátky a dostať sa vlakom do Dolomitov za niečo málo cez 7 hodiny. Alternatívou k letu do Bergama je letieť do Benátok a potom ísť vlakom alebo taxíkom, a za menej ako hodinu, ocitnete sa v talianskych Alpách.

Najlepšie veci v talianskych Alpách

 • Pešia turistika Talianska Via Ferrata
 • Zostaňte cez noc v Refugio, alebo chatrč, najčastejšie sa nachádza na turistickom chodníku, na odľahlom mieste. Pobyt vám umožní prelomiť veľmi dlhú a náročnú túru, okrem toho, že zažijete slávu hôr a prírody v uvoľnenejšej a magickejšej atmosfére.
 • Obdivujte Enrosadiru, keď sa štíty hôr pri východe a západe slnka sfarbia do ružových odtieňov.
 • Výlet z chaty na chatu

Miláno Rím Vlaky

Florence k Rímu Vlaky

Vlaky z Benátok do Ríma

Naples do Ríma Vlaky

 

Rock Climbing In Alps

Nemecké Alpy: Národný park Berchtesgaden

Najstarší alpský park v Európe a jediný alpský park v Nemecku, Národný park Berchtesgaden je domovom viac ako 700 druhy vtákov a zvierat. Nemecké Alpy hraničia s rakúskymi Alpami, ktoré sú známe nedotknutými potokmi, zelené doliny, lesy, dych berúce vrcholky hôr, a idylická príroda.

navyše, krytina 210 km štvorcových, Nemecké Alpy Berchtesgaden ponúkajú fantastické turistické chodníky. Navyše, lanovka vyvezie cestujúcich na najvyšší a najvýznamnejší vrchol Jenner Mountain na 1,874 metrov.

Úžasné veci, ktoré môžete robiť v nemeckých Alpách

 • Užite si plavbu loďou po jazere Königssee
 • Objavte bavorskú kultúru, kuchyne, a tradície
 • Túra k jazeru Obersee cez sviežu zelenú dolinu
 • Vydajte sa na túru k vodopádom Röthbach a cestou obdivujte zrkadlový odraz v jazerách

Ako sa dostať do národného parku Berchtesgaden

Návštevníci môžu priletieť na letisko Salzburg, ktorý je 30 kilometrov od Berchtesgadenu. Potom choďte vlakom alebo autobusom, alebo si požičajte auto a vycestujte do Berchtesgadenských Álp. Najlepšia cesta, ktorý je zároveň ekologický, je cestovať vlakom. Z Mníchova a Salzburgu premávajú vlaky, ale vlaky nie sú priame a vyžadujú si prestup vo Freilassingu.

Či už cestujete vlakom alebo autobusom, Berchtesgaden je menej ako 3 hodiny z Mníchova. Takže, krása alpskej krajiny je dostupná z rušného mestského centra – ideálne na víkendový pobyt. Avšak, Ak máš čas, venujte aspoň týždeň spoznávaniu nezabudnuteľných alpských národných parkov vlakom.

Vlaky z Düsseldorfu do Mníchova

Vlaky z Drážďan do Mníchova

Norimberg do Mníchov Vlaky

Vlaky z Bonnu do Mníchova

 

Mountain Lake In The Alps

 

Skvelá cesta začína nájdením najlepších lístkov na vlak. tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať nádhernú cestu vlakom do národných parkov Álp vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „Národné parky Alpy vlakom“Na vaše stránky? Môžete buď nasnímať naše fotografie a napísať text, alebo nám môžete uviesť odkaz na tento blogový príspevok. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Falps-national-parks-by-train%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)