Čas na čtení: 7 minut
(Aktualizováno: 18/11/2022)

Nedotčené proudy, svěží zelená údolí, husté lesy, dechberoucí vrcholy, a nejkrásnější trasy na světě, Alpy v Evropě, jsou ikonické. Alpské národní parky v Evropě jsou jen pár hodin od nejrušnějších měst. Nicméně, veřejná doprava činí tyto přírodní rezervace a alpské hory snadno dostupné. Zde jsou nejlepší tipy na poznávání alpských národních parků vlakem s radami, jak se do alpských parků dostat.

Rakouské Alpy: Park Vysoké Taury

Protahování napříč 1,856 kilometry čtvereční, Národní park Vysoké Taury je největším chráněným alpským parkem v Alpách. Svěží zelená údolí, romantické chatky v lese, nádherné kvetoucí kopce na jaře, a bílé alpské štíty – tyrolské Alpy jsou naprosto úžasné.

Ať už se věnujete pěší turistice, cyklistika, nebo lezení, Alpy Hohe Tauern nabízejí nejmalebnější výhledy a malebná místa. Nejlepší na cestování do alpského parku Hohe Tauern je to, že stojí za to ho navštívit kdykoli během roku. Díky rozlehlosti tohoto alpského parku, nejlepší je alespoň týden věnovat poznávání přírody a hor v okolí.

Nejúžasnější věci, které můžete dělat ve Hohe Taurn

 • Prozkoumejte nejdelší ledovec ve východní Evropě – ledovec Pasterze
 • Navštivte Krimmlské vodopády
 • Výšlap na Grossglockner, nejvyšší hora Rakouska
 • Hledejte kamzíky a kozorožce šplhající po mnoha vrcholcích

Příjezd do alpského parku Hohe Tauern

Nejlepší způsob, jak cestovat do svěžích zelených údolí a nádherných vrcholů alpských Vysokých Taur, je vlakem. Nejcentrálnějším bodem rakouských Alp je město Mallnitz. Vlak odjíždí sedmkrát denně z vlakového nádraží Mallnitz. Tak, cestující do rakouských Alp mohou cestovat z celého Rakouska vlaky OBB a užít si scénický výlet do ohromujících Alp.

Národní park Vysoké Taury je menší než 4 hodin vlakem ze Salzburgu. Cesta do národního parku přímo z vídeňského letiště je v okolí 6 hodin vlakem a vyžaduje přestup na vlak v Salcburku. Proto, pokud je dost času, Salzburg je nádherný a stojí za to zůstat přes noc nebo tři dny na cestě do Hohe Tauern.

Salzburg Vídeň Vlaky

Mnichov do Vídně Vlaky

Graz do Vídně Vlaky

Prahy do Vídně Vlaky

 

Alps National Parks By Train

Francouzské Alpy: Národní park Ecrins

Malebné výhledy na svěží zelená údolí, zrcadlo jezera, a alpské vrcholy národního parku Ecrins jsou úchvatné. Nachází se v srdci francouzských Alp, Ecrins má co nabídnout každému návštěvníkovi: turisty, cyklistické nadšence, rodiny, a pár na romantickém útěku.

Francouzské Alpy jsou známé Alpe d’Huez, horolezecká cesta na Tour de France. Tento velkolepý rozsah alpských hor má více než 100 vrcholy, proudy, a vodopády.

Nejúžasnější věci, které můžete dělat v Ecrins

 • Udělejte si piknik ve všech sedmi údolích v parku Ecrins
 • Obdivujte ledovec Grand Pic De La Meije nebo na něj vylezte
 • Hledejte kozorožce a zlaté orly
 • Plavat v řece Ubaye, obklopený jedním z nejkrásnější lesy v Evropě
 • Vydejte se na kitesurfing v Serre-Poncon

Jak se dostat do Ecrins

Cestování do francouzských Alp je velmi snadné. Cestující se mohou do Ecrins dostat z letiště v Turíně, Marseille, a pěkný. Ať už přilétáte nebo cestujete vlakem z jiných evropských zemí, vlaky TGV a TER spojují velká města v regionu. Cesta vlakem do Ecrins z Marseille je o 6 hodiny dlouhé. I když to zní jako dlouhá cesta, meziměstské vlaky jsou velmi pohodlné, a nejdůležitějsí, výhledy z cesty vlakem jsou krásné. Proto, vaše cesta do nádherné přírody Ecrins začíná ve vlaku.

Amsterdam je Pařížské Vlaky

Londýna do Paříže Vlaky

Rotterdam je Pařížské Vlaky

V Bruselu do Paříže Vlaky

 

Cycling The Alps

Švýcarské Alpy: Alpský park Jungfrau-Aletsch

S nádherným ledovcem Great Aletsch, bujná vegetace, a řeky protínající údolí – švýcarský alpský park Jungfrau je jedním z nejlepších alpských parků v Evropě. Eiger je jedním z nejmalebnějších horských vrcholů v celé Evropě.

Alpská železnice je jednou z unikátů alpského parku Jungfrau. Návštěvníci Jungfrau se mohou svézt po horské železnici a vychutnat si úžasný výhled na ledovec 4 úžasné vyhlídkové body. Tento zvláštní zážitek přidává na slávě Jungfrau, kromě krásného lesa, stezky, a krajina – na jaře a v létě přitahuje stovky milovníků přírody.

Jak se dostat do alpského parku Jungfrau

Jungfrau je cesta vlakem z Interlakenu a Lauterbrunnenu. Cesta z Interlakenu do stanice Grindelwald je 30 minut a 2.5 hodin z Curychu. Cesta autem je přibližně stejná, ale vlak je ekologický a umožňuje vám vychutnat si neuvěřitelné výhledy.

Nejlepší věci, které můžete dělat ve švýcarských Alpách

 • Navštivte malebné údolí Lauterbrunnen
 • Objevte výhledy na Bernské Alpy z vrcholu Harder Kulm
 • Odvažte se vyrazit na 10minutovou jízdu lanovkou
 • Vydejte se na výlet 2.2 km Mürren Via Ferrata
 • Výšlap na Matterhorn, jeden z nejmalebnější hory v Evropě

Interlaken do Curych Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Curych Vlaky

Geneva do Curych Vlaky

 

Italské Alpy: Národní park Belluno Dolomity

Známý jako národní park Dolomity, Belluno Dolomiti je jedním z nich nejkrásnější přírodní rezervace. Alpské vrcholy přitahují mnoho turistů a horolezců, kteří sní o dosažení vrcholu, aby obdivovali nejmalebnější výhledy na světě.

Kromě velkolepých hor, italské Alpy jsou domovem velkolepých vodopádů, pružiny, a louky. Rozlehlý park nabízí skvělé turistické stezky, od lehkých až po náročné tratě, Stezka Paternkofel, a Tre Cime Di Laveredo Capanna stezka je jen 2 z nádherných stezek.

Jak se dostat do Dolomit

Zatímco tam jsou lety do Bolzana, nejbližší město k Dolomitům, jet vlakem do Bolzana je lepší. Cestovatelé do italských Alp mohou jet vlakem z Milána Bergama přes Benátky a dostat se vlakem do Dolomit za něco málo přes 7 hodin. Alternativou k letu do Bergama je letět do Benátek a poté jet vlakem nebo taxíkem, a za méně než hodinu, ocitnete se v italských Alpách.

Nejlepší věci, které můžete dělat v italských Alpách

 • Vydejte se na výlet Italská Via Ferrata
 • Zůstaňte přes noc v Refugio, nebo chata, nejčastěji se nachází na turistické stezce, na odlehlém místě. Pobyt vám umožní zlomit velmi dlouhou a náročnou túru, kromě toho, že zažijete slávu hor a přírody v uvolněnější a kouzelnější atmosféře.
 • Obdivujte Enrosadiru, kdy se štíty hor při východu a západu slunce zbarví do růžových odstínů.
 • Putování od chaty k chatě

Milán Řím Vlaky

Florence k Římu Vlaky

Vlaky z Benátek do Říma

Naples do Říma Vlaky

 

Rock Climbing In Alps

Německé Alpy: Národní park Berchtesgaden

Nejstarší alpský park v Evropě a jediný alpský park v Německu, Národní park Berchtesgaden je domovem více než 700 druhů ptáků a zvířat. Německé Alpy sousedí s Alpami rakouskými, které jsou pověstné nedotčenými potoky, zelená údolí, lesy, dechberoucí horské vrcholy, a idylická příroda.

navíc, krytina 210 km čtverečních, německé Alpy Berchtesgaden nabízí fantastické turistické stezky. Dále, lanovka vyveze cestující na nejvyšší a nejvýraznější vrchol Jenner Mountain 1,874 metrů.

Úžasné věci dělat v německých Alpách

 • Užijte si projížďku lodí po jezeře Königssee
 • Objevte bavorskou kulturu, kuchyně, a tradicemi
 • Pěší túra k jezeru Obersee svěže zeleným údolím
 • Vydejte se na výlet k vodopádům Röthbach a cestou obdivujte zrcadlový odraz v jezerech

Jak se dostat do národního parku Berchtesgaden

Návštěvníci mohou letět na letiště v Salcburku, který je 30 kilometrů od Berchtesgadenu. Pak jeďte vlakem nebo autobusem, nebo si půjčte auto a vydejte se do Berchtesgadenských Alp. Nejlepší způsob, který je navíc ekologický, je cestovat vlakem. Z Mnichova a Salcburku jezdí vlaky, ale vlaky nejsou přímé a vyžadují přestup ve Freilassingu.

Ať už cestujete vlakem nebo autobusem, Berchtesgaden je menší než 3 hodin z Mnichova. Tak, krása alpské krajiny je dostupná z rušného městského centra – ideální na víkendový útěk. nicméně, Pokud máš čas, věnujte alespoň týden poznávání nezapomenutelných Alpských národních parků vlakem.

Dusseldorf do Mnichov Vlaky

Dresden do Mnichov Vlaky

Norimberk do Mnichov Vlaky

Bonn Mnichov Vlaky

 

Mountain Lake In The Alps

 

Skvělá cesta začíná nalezením nejlepších vlakových jízdenek. Tady v Uložit vlak, rádi vám pomůžeme naplánovat nádhernou cestu vlakem do alpských národních parků vlakem.

 

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek „Národní parky Alp vlakem“Na váš web? Můžete buď pořídit naše fotografie a text, nebo nám můžete dát odkaz na tento blogový příspěvek. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Falps-national-parks-by-train%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)