Čas na čtení: 7 minut
(Aktualizováno: 24/05/2021)

Z oblíbeného evropského filmu pro všechny “kopce jsou živé zvukem hudby”. Opravdu následující 12 hory vás donutí zpívat a vaše srdce bude tancovat. Od slavných Alp a Pyrenejí po skryté drahokamy České republiky, připojte se k nám na túru k 12 nejmalebnější hory v Evropě.

 

1. Hora Matterhorn Ve Švýcarsku

Od Gornergatu po vrcholky hor Rothorn, Matterhorn lze obdivovat odkudkoli v Zermattu. Zasněžená čepice Matterhorn a její trojúhelníkový tvar, vytvářejte neuvěřitelně malebné výhledy na hory.

Na jaře nebo v zimě, slavný Matterhorn je úžasná prázdninová destinace v horách. Matterhorn najdete ve švýcarských Alpách a můžete si vybrat mezi nimi lezení nahoru 4,478 metrů, na turistiku po nejpopulárnější trase ze Zermattu přes Hornli Hut.

Túra na Matterhorn je jednou z nejmalebnějších túr v Evropě, hluboko na zelených švýcarských loukách. Tak, budete mít spoustu míst pro nádherné snímky a chytání dechu při obdivování krás přírody.

Basilej do Interlaken s vlakem

Ženeva do Zermatt vlakem

Bern do Zermattu vlakem

Lucern do Zermattu vlakem

 

Picturesque Mountains and lakes in Matterhorn Mountain Switzerland

 

2. Jungfrau v údolí Lauterbrunnen, Švýcarsko

V krásném údolí Lauterbrunnen a země 72 vodopády, najdete nádherné pohoří Jungfrau. V 4,158 metrů, Jungfrau je nejvyšší hora v Bernských Alpách.

Znovu, můžete si vybrat výstup nebo si užít fantastické výhledy na hory Jungfrau z nejvyššího horského vlaku v Evropě. Z jedné strany Mittelland až k Vosges, a ledovec Aletsch na vaší druhé straně, naprosto dechberoucí.

Lucern do Lauterbrunnen s vlakem

Z Ženevy do Lauterbrunnen s vlakem

Lucern do Interlaken s vlakem

Curych do Interlaken s vlakem

 

Hiking the Jungfrau mountain in Lauterbrunnen Valley Switzerland

 

3. Grossglockner ve východním Tyrolsku, Rakousko

Nejvyšší hora Grossglockner je obklopena 266 malé vrcholy na střeše Rakouska. Toto pohoří vytváří jeden z úchvatných výhledů na hory v Evropě. Grossglockner stojí vysoko na 3,798 metrů, a Grossvenediger v 3,666 metrů, vytváří jeden z nejmalebnějších výhledů na hory v Rakousku.

Najdete je 2 obry v Hohe Tauren národní park. Zde se můžete věnovat jízdě na horském kole, turistika nebo horolezectví. Takto můžete obdivovat malebné výhledy z jakéhokoli úhlu.

Vídeň do Landeck Ischgl s vlakem

Mnichov do Landeck Ischgl s vlakem

Salcburk do Landeck Ischgl s vlakem

Curych do Landeck Ischgl s vlakem

 

Hiker in Grossglockner, East Tyrol, Austria

 

4. Nejmalebnější hory v Evropě: High Dachstein In Rakousko

Druhou nejvyšší horou Rakouska je Hoher Dachstein, nachází se v půvabném městě Halstatt. Hoher Dachstein nabízí nejmalebnější výhledy na hory a jezera v zimě i v létě. V létě, budete obdivovat zelenou a kvetoucí krasovou horu. V zimě, jít lyžovat z vrcholu hory.

nicméně, nejmalebnější výhledy na hory v Hallstattu musí být u 5 Prsty bodu Hallstattského jezera. Pokud jste na návštěvě od dubna do září, nosit teplé zimní vrstvy, protože v tomto ročním období může stále sněžit a mrznout. Na toto úžasné hledisko se můžete vyvézt lanovkou, pokud dáváte přednost pěší turistice až k příjemnějšímu a vzrušujícímu zážitku.

Mnichov do Hallstattu s vlakem

Innsbruck do Hallstatt vlakem

Pasov do Hallstattu s vlakem

Rosenheim do Hallstattu s vlakem

5. Chamonix-Mont-Blanc, Francie

Chamonix je nejvyšší hora v Alpách. Prostě 15 minut od hranice, Chamonix je zimní říše divů. Tady, budete ohromeni malebným výhledem na Mont Blanc.

Můžete jet vlakem Mont Blanc, nebo obdivujte malebné výhledy z kaváren a restaurací ve městě Chamonix. Dále, můžete vyrazit na výlet do Aiguille du Midi nebo Mer du Glace. Buď si vyberete aktivitu, úchvatný výhled na hory jednoho z nejmalebnějších hor ve Francii vás bude provázet všude.

Lyon do Nice s vlakem

Paříž do Nice vlakem

Cannes do Paříže vlakem

Cannes do Lyonu vlakem

 

A Train in the snowy mountains of Chamonix-Mont-Blanc, France

6. Nejmalebnější hory v Evropě: Pyreneje

Nádherné Pyreneje nabízejí nejkrásnější výhledy na hory. Sedm pohoří ve Francii, Vosges, Jura, Massif Central, Armorican Massif, a Korsický masiv.

Toto pohoří je tak obrovské, že budete muset vyrazit z Atlantského oceánu do Středozemního moře. Nejen, že budete moci navštívit okouzlující starobylá města, ale budete mít také neocenitelnou šanci obdivovat další přírodní zázrak. Tímto zázrakem je samozřejmě vodopád Grande Cascade de Gavarnie nebo Gavarnie. S kapkou 422 metrů, je to druhý nejvyšší vodopád v Evropě.

Proto, vaše fotky budou naprosto dokonalé z National Geographic.

 

The Most Picturesque Mountains of The Pyrenees, Europe

7. Nejmalebnější hory v Evropě: Val Thorens Ve Francii

Vysoko v 2300 metrů ve francouzských Alpách, zasněžené hory Val Thorens jsou nejmalebnějšími horami v zimě. Posuňte svahy, mít šálek horkého kakaa u ohně, nebo si užívat výhledy z lanovky, památky jsou docela dechberoucí.

nicméně, zatímco většina cestuje na lyže do Val Thorens, v jakékoli jiné sezóně je to dechberoucí. Údolí Tarentaise je plné okouzlujících chatových domů, louky, a řeka Isere, s horami Val Thorens v pozadí, vytvářejte malebné scenérie, které můžete obdivovat po celý rok.

Amsterdam do Paříže vlakem

Z Londýna do Paříže vlakem

Rotterdam do Paříže vlakem

Z Bruselu do Paříže vlakem

 

Skiing in the Picturesque Mountains of Val Thorens In France, Europe

8. Dolomity v Itálii

Kdy si můžete vybrat 7 pozorovací body, místo je v krajině skutečně velkolepé. Pohoří Dolomity se rozkládá v jižní Itálii, jsou jednou z nejkrásnějších přírodních rezervací v Evropě. navíc, je to jeden z nejpopulárnějších turistických cílů na světě.

Můžete se rozhodnout obdivovat Dolomity na jednodenním výletu z Bolzana, nebo na kruhovém treku dlouhém 20 kilometrů. Aktivity, místa na piknik a obrázek, a turistické stezky, jsou nekonečné. Na začátek všeho, pohledy jsou naprosto dechberoucí, kdykoli na vaší cestě.

Ze všech výše uvedených důvodů, Dolomity jsou ideální destinací pro dovolenou v italských horách.

Milán do Benátek vlakem

Florencie do Benátek vlakem

Bologna do Benátek vlakem

Treviso do Benátek vlakem

 

Bicycles going uphill in the The Dolomites In Italy

9. Nejmalebnější hory v Evropě: Mount Snowdon Ve Walesu

Mount Snowdon je tak krásný, že není divu, že má vlastní aplikaci na procházky. Snowdon leží ve státě Wales, a po a 6-8 hodinový výlet, můžete obdivovat úžasný výhled na Snowdonia, Anglesey, Pembrokeshire, a Irsko.

Dále, z výšky 1085 metrů, budete také moci vidět všechna krásná jezera. Například, jezero Cwellyn a Mynydd Mawr nabízejí nádherný výhled na konci stezky k jezeru Cwellyn.

 

Most Picturesque Mountains In Europe: Mount Snowdon In Wales

10. Adršpach-Teplice v České republice

Česká republika je známá především krásnou Prahou. Jen málokdo ví o nádherných Čechách a skalní vesnici, Adršpach-Teplice. Adrspach se nachází v blízkosti polských hranic a zcela si zaslouží místo Úžasné přírodní divy Evropy.

Adršpach-Teplice je vesnice postavená uprostřed skalních útvarů, vztyčení vysoký, s labyrinty, oranžový proud, a stezky. Toto fascinující místo bylo objeveno pouze v 1824. Od té doby je zvláštní destinací pro cestovatele, kteří hledají mimořádné.

Tady, můžete projít smyčkovou stezkou, přes gotickou bránu a tajné chodby. Není nic jako obdivovat úžasné skalní útvary zevnitř a dostat se k modrému jezeru. Protože budete kráčet v srdci těchto obřích skal, nejlepší je navštívit v létě, když jsou dny delší a je tam spousta světla.

Norimberk do Prahy vlakem

Mnichov do Prahy vlakem

Berlín do Prahy vlakem

Vídeň do Prahy vlakem

 

 

11. Mullerthal Region V Lucembursku

S některými z nejkrásnější pohledy v Evropě, pohoří Mullerthal v Lucembursku nabízí malebné stezky a skrytá tajemná místa. Jak jdete do lesů, kolem jezer a pramenů, zelené skalnaté kopce, zjistíte, že jste vstoupili do dětské pohádky.

Region Mullerthal má jedny z nejvíce zvláštních krajin a pohledů v Evropě. zámky, jeskyně, mosty, a vodopády, kamkoli se podíváte, jsou nádherné výhledy. Tím pádem, pěší turistika nebo jízda na kole, nezapomeňte udělat alespoň několik dní, obdivovat malebný výhled na hory Mullerthal.

Lucemburk do Colmar s vlakem

Lucemburk do Bruselu vlakem

Antverpy do Lucemburku vlakem

Metz do Lucemburku vlakem

 

The Green Path of Mullerthal Region In Luxembourg

12. Nejmalebnější hory v Evropě: Stanserhorn, Švýcarsko

Zasněžené vrcholy, jasně zelené kopce, a okouzlující malé venkovské domy v údolí, výhledy ze Stanserhornu jsou nejkrásnější. Nádherná hora Stanserhorn je spravedlivá 20 pár minut od Lucern vlakem a dělá nádherný jednodenní výlet dovnitř nádherné Švýcarsko.

Zde se můžete vyvézt lanovkou až na vrchol hory, abyste měli nádherný panoramatický výhled na švýcarské Alpy a jezera. Dalším skvělým způsobem, jak obdivovat malebné výhledy na hory Stanserhornu, je výběr a místo na piknik. Takto budete trávit den odpočinkem a dýcháním krásy a Alp’ čerstvý vzduch.

Curych do Lucern s vlakem

Bern do Lucernu s vlakem

Ženeva do Lucernu s vlakem

Konstanz do Lucern s vlakem

 

Peak of Stanserhorn, Switzerland

 

Tady v Uložit vlak, rádi vám pomůžeme naplánovat si dovolenou do 12 nejmalebnější hory v Evropě vlakem.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „12 nejmalebnějších hor v Evropě“? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fmost-picturesque-mountains-europe%2FCvičení– (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)