Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 18/11/2022)

Bozulmamış akışlar, yemyeşil vadiler, kalın ormanlar, nefes kesen zirveler, ve dünyanın en güzel yolları, Avrupa'daki Alpler, ikoniktir. Avrupa'daki Alpler milli parkları, en yoğun şehirlerden sadece birkaç saat uzaklıktadır.. yine de, toplu taşıma, bu doğa rezervlerine ve dağ dağlarına ulaşımı kolaylaştırır. Alp parklarına ulaşım konusunda tavsiyeler ile birlikte Alpler milli parklarını trenle keşfetmek için en iyi ipuçlarını burada bulabilirsiniz..

 • Demiryolu taşımacılığı yolculuğuna en çevre dostu yoludur. Bu makale Tren Seyahat hakkında eğitmek için yazılmıştır ve tarafından yapıldı Bir Tren Kaydet, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

Avusturya Alpleri: Yüksek Tauern Parkı

boydan boya uzanan 1,856 kilometrekare, Hohe Tauern milli parkı, Alpler'deki en büyük Alp korumalı Park'tır.. Yemyeşil vadiler, ormanda romantik kulübeler, baharda muhteşem çiçek açan tepeler, ve beyaz dağ zirveleri - Tirol Alpleri kesinlikle büyüleyici.

Doğa yürüyüşlerine meraklı olup olmadığınızı, döngü, veya tırmanma, Hohe Tauern Alpleri en doğal manzaraları ve doğal yerleri sunar. Hohe Tauern dağ parkına seyahat etmenin en iyi yanı, yılın herhangi bir zamanında ziyaret etmeye değer olmasıdır.. Bu dağ parkının enginliği sayesinde, en az bir haftayı bölgedeki doğayı ve dağları keşfetmeye ayırmak en iyisidir..

Hohe Taurn'da Yapılacak En Muhteşem Şeyler

 • Doğu Avrupa'daki en uzun buzulu keşfedin - Pasterze Buzulu
 • Krimml Şelalelerini ziyaret edin
 • Grossglockner'a yürüyüş, Avusturya'nın en yüksek dağı
 • Birçok zirveye tırmanan güderi ve dağ keçisi arayın

Hohe Tauern Alp Parkı'na Ulaşım

Hohe Tauern dağının yemyeşil vadilerine ve muhteşem zirvelerine seyahat etmenin en iyi yolu trenle. Avusturya Alplerinin en merkezi noktası Mallnitz şehridir.. Tren Mallnitz tren istasyonundan günde yedi kez kalkıyor. Böyle, Avusturya Alpleri'ne giden gezginler, Avusturya'nın dört bir yanından OBB trenleriyle seyahat edebilir ve nefes kesici Alpler'e doğru manzaralı yolculuğun keyfini çıkarabilirler..

Hohe Tauern milli parkı daha az 4 Salzburg'dan trenle saat. Viyana havaalanından doğrudan milli parka seyahat etmek yaklaşık 6 saat trenle ve Salzburg'da tren değiştirmeyi gerektiriyor. bu nedenle, yeterli zaman varsa, Salzburg harika ve Hohe Tauern'e giderken gece veya üç gün kalmaya değer.

Viyana trenleri Salzburg

Münih Viyana trenleri

Graz Viyana trenleri

Prag Viyana trenleri

 

Alps National Parks By Train

Fransız Alpleri: Ecrins Milli Parkı

Yemyeşil vadilerin doğal manzaraları, ayna göller, ve Ecrins milli parkının dağ zirveleri nefes kesici. Fransız Alpleri'nin kalbinde yer almaktadır., Ecrins her ziyaretçiye sunacak benzersiz bir şeye sahiptir.: yürüyüşçüler, bisiklet tutkunları, aileleri, ve romantik bir kaçamak yapan çift.

Fransız Alpleri, Alpe d'Huez ile ünlüdür., Tour de France'daki tırmanma rotası. Alp dağlarının bu muhteşem silsilesi, birden fazla 100 zirveler, Canlı Yayınlar, ve şelaleler.

Ecrins'te Yapılacak En Muhteşem Şeyler

 • Ecrins Parkı'ndaki yedi vadide piknik yapın
 • Grand Pic De La Meije buzuluna hayran kalın veya tırmanın
 • Dağ keçilerini ve altın kartalları arayın
 • Ubaye nehrinde yüzün, biri ile çevrili Avrupa'nın en güzel ormanları
 • Serre-Poncon'da uçurtma sörfü yapmaya gidin

Ecrins'e Ulaşım

Fransız Alplerine seyahat etmek çok kolay. Gezginler Torino'daki havaalanından Ecrins'e ulaşabilir, Marsilya, ve hoş. İster uçakla ister diğer Avrupa ülkelerinden trenle seyahat edin, TGV ve TER trenleri bölgedeki büyük şehirlere bağlanmaktadır.. Marsilya'dan Ecrins'e tren yolculuğu yaklaşık 6 saatlerce uzun. Bu uzun bir yolculuk gibi görünse de, şehirlerarası trenler çok rahat, ve en önemlisi, tren yolculuğundan manzaralar çok güzel. bundan dolayı, Ecrins'in harika doğasına yolculuğunuz trende başlıyor.

Paris Trains Amsterdam

Londra Paris trenleri

Paris trenleri Rotterdam

Paris Trains Brüksel

 

Cycling The Alps

Swiss Alps: Jungfrau-Aletsch Alp Parkı

Muhteşem Büyük Aletsch Buzulu ile, yemyeşil bitki örtüsü, ve vadileri aşan nehirler - İsviçre Jungfrau dağ parkı, Avrupa'nın en iyi dağ parklarından biridir. Eiger, tüm Avrupa'nın en güzel dağ zirvelerinden biridir..

Alp rayı, Jungfrau dağ parkı ile ilgili benzersiz şeylerden biridir.. Jungfrau'yu ziyaret edenler, dağ rayına binebilir ve buzulun muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilirler. 4 inanılmaz bakış noktaları. Bu özel deneyim, Jungfrau'nun görkemine katkıda bulunur., güzel ormanın yanı sıra, rotaları, ve manzara - ilkbahar ve yaz aylarında yüzlerce doğa severin ilgisini çekiyor.

Jungfrau Alp Parkına Ulaşım

Jungfrau, Interlaken ve Lauterbrunnen'den bir tren yolculuğu uzaklıktadır.. Interlaken'den Grindelwald istasyonuna yolculuk 30 dakika ve 2.5 Zürih'ten saatler. Araba ile yolculuk yaklaşık olarak aynı, ancak tren çevre dostudur ve inanılmaz manzaraların keyfini çıkarmanıza izin verir..

İsviçre Alplerinde Yapılacak En İyi Şeyler

 • Pitoresk Lauterbrunnen Vadisi'ni ziyaret edin
 • Harder Kulm'un tepesinden Bernese Alpleri'nin manzaralarını keşfedin
 • 10 dakikalık bir füniküler fermuar yolculuğuna çıkmaya cesaret edin
 • yürüyüş 2.2 km Mürren Via Ferrata
 • Matterhorn'a yürüyüş, biri Avrupa'nın en güzel dağları

Interlaken Zürih trenleri

Lucerne Zürih trenleri

Zürih Trains için Bern

Cenevre Zürih trenleri

 

İtalyan Alpleri: Belluno Dolomites Ulusal Parkı

Ulusal Dolomitler Parkı olarak bilinir, Belluno Dolomiti bunlardan biri. en güzel doğa rezervleri. Alp zirveleri, dünyanın en doğal manzaralarına hayranlıkla bakmak için zirveye ulaşmayı hayal eden birçok yürüyüşçü ve dağcıyı cezbeder..

Muhteşem dağların yanı sıra, İtalyan Alpleri muhteşem şelalelere ev sahipliği yapar, yaylar, ve çayırlar. Geniş park, mükemmel yürüyüş parkurları sunar, hafiften zorlu parkurlara kadar değişen, Paternkofel izi, ve Tre Cime Di Laveredo Capanna parkuru sadece 2 harika parkurlardan.

Dolomitler'e Ulaşım

Bolzano'ya uçuşlar varken, Dolomitler'e en yakın şehir, trenle Bolzano'ya gitmek daha iyidir. İtalyan Alpleri'ne giden gezginler, Milano Bergamo'dan Venedik üzerinden bir trene binebilir ve trenle biraz daha uzun bir sürede Dolomitler'e ulaşabilirler. 7 saat. Bergamo'ya uçmanın bir alternatifi, Venedik'e uçmak ve ardından trene veya taksiye binmektir., ve bir saatten daha kısa sürede, kendinizi İtalyan alplerinde bulacaksınız.

İtalyan Alplerinde Yapılacak En İyi Şeyler

 • yürüyüş İtalyanca Via Ferrata
 • Geceyi bir Refugio'da geçirin, veya kulübe, çoğunlukla bir yürüyüş parkurunda bulunur, tenha bir yerde. Konaklama, çok uzun ve zorlu bir yürüyüşe ara vermenizi sağlar, dağların ve doğanın ihtişamını daha rahat ve büyülü bir atmosferde deneyimlemenin yanı sıra.
 • Enrosadira'ya hayran kalın, gün doğumu ve gün batımında dağların dorukları pembe tonlarında renklendiğinde.
 • Kulübeden kulübeye yürüyüş

Roma Trains Milan

Roma trenleri Floransa

Venedik Roma trenleri

Roma Trains Napoli'nin

 

Rock Climbing In Alps

Alman Alpleri: Berchtesgaden Milli Parkı

Avrupa'daki en eski dağ parkı ve Almanya'daki tek dağ parkı, Berchtesgaden milli parkı birden fazla hayvana ev sahipliği yapmaktadır. 700 kuş ve hayvan türleri. Alman Alpleri, Avusturya Alpleri ile sınır komşusudur., bozulmamış akarsuları ile ünlü olan, yeşil vadiler, ormanlar, nefes kesen dağ zirveleri, ve pastoral doğa.

Dahası, kapsayan 210 kilometre kare, Alman Alpleri Berchtesgaden muhteşem yürüyüş parkurları sunar. ek olarak, teleferik, yolcuları en yüksek ve en seçkin zirve olan Jenner Dağı'na götürür. 1,874 metre.

Alman Alplerinde Yapılacak Harika Şeyler

 • Königssee Gölü'nde tekne gezintisinin tadını çıkarın
 • Bavyera kültürünü keşfedin, mutfak, ve gelenekler
 • Yemyeşil vadi boyunca Obersee Gölü'ne doğru yürüyüş yapın
 • Röthbach Şelalesi'ne yürüyüş yapın ve yoldaki göllerdeki ayna yansımasına hayran kalın

Berchtesgaden Ulusal Parkı'na Ulaşım

Ziyaretçiler Salzburg havaalanına uçabilir, hangisi 30 Berchtesgaden'den kilometrelerce uzakta. Sonra bir trene veya otobüse binin, veya bir araba kiralayın ve Berchtesgaden Alpleri'ne seyahat edin. En iyi yol, aynı zamanda çevre dostu olan, trenle seyahat etmektir. Münih ve Salzburg'dan tren seferleri var, ancak trenler direkt değil ve Freilassing'de aktarma gerektiriyor.

İster trenle ister otobüsle seyahat edin, Berchtesgaden daha az 3 Münih'ten saatler. Böyle, Alp manzarasının güzelliğine yoğun şehir merkezinden erişilebilir – bir hafta sonu kaçamağı için mükemmel. ancak, Eğer zamanın varsa, unutulmaz Alpler Milli Parklarını trenle keşfetmeye en az bir hafta ayırın.

Münih trenleri Düsseldorf

Münih Trains Dresden

Münih trenleri Nürnberg

Münih Trains Bonn

 

Mountain Lake In The Alps

 

Harika bir yolculuk, en iyi tren biletlerini bulmakla başlar. Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, Alpler milli parklarına trenle harika bir tren yolculuğu planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

“Trenle Alpler Ulusal Parkları” blog yazımızı eklemek ister misiniz?"Sitenize? Fotoğraflarımızı ve metnimizi çekebilir veya bu blog gönderisine bir bağlantı ile bize kredi verebilirsiniz.. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Falps-national-parks-by-train%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)