Okuma zamanı: 8 dakika
(Son olarak Güncelleme: 18/11/2022)

99% Yaban hayatı arayanların oranı destansı bir safari gezisi için Afrika'ya gitmeyi tercih ediyor. ancak, biz seçtik 10 dünyadaki en iyi vahşi yaşam yerleri, Avrupa'dan Çin'e, daha az seyahat eden, ama en unutulmaz ve özel yerler.

 

1. Çin'de Jiuzhaigou

Ana Sayfa 40% vahşi hayvan türlerinin, ve Çin'deki fauna, Jiuzhaigou Vadisi 4800 metre yüksekliğinde. Jiuzhaigou Vadisi biridir 10 dünyanın en iyi vahşi yaşam destinasyonları ile nefes kesen manzara ve zengin ekosistem.

Jiuzhaigou Vadisi'nde, görmek için paha biçilmez bir şansın olacak Dev Panda, kırmızı panda, Sichuan alınıyor, ve kalkık burunlu maymun. Bunlar, Jiuzhaigou vadisinde yüzyıllardır yaşayan diğer nadir hayvanlardan sadece birkaçı.. Bu nesli tükenmekte olan türler bir şelale bölgesinde yaşıyor, göller, kireçtaşı dağları, ve Krast oluşumları, ruhunuzu ve vahşi yaşam tatilinizi yepyeni bir seviyeye yükseltecek olağanüstü güzellikte bir yer.

Çin'deki Jiuzhaigou Vadisi Nerede??

Güzel Jiuzhaigou Vadisi, Çin'in Sichuan eyaletindedir ve Pekin veya Chengdu'dan erişilebilir..

 

Animal on a tree in Jiuzhaigou Valley, China

 

2. Dünyanın En İyi Vahşi Yaşam Yerleri: Çin'de Shennongjia

Sichuan Kalkık burunlu Maymunu görmek için çok uzağa gitmenize gerek yok çünkü bu nadir maymun orta Çin ormanlarında yaşıyor.. doğru, Shennongjia Doğa Koruma Alanı Hubei eyaletinde yaramaz maymunun evi, Beyaz ayı, Bulutlu, ortak leoparlar, ve Asya kara ayısı.

ek olarak, Shennongjia Doğa Koruma Alanı, yüksek tepeler ve alçak nehirlerle olağanüstü güzeldir. Kıştan yaza, vahşi doğanın görüşleri yıl boyunca değişir, ziyaret etmeye karar verdiğinizde farklı bir deneyim vaat ediyor. ancak, ziyaret için en iyi zaman mayıs-eylül arası, ve biletlerini ayırtmalısın.

Çin'deki Shennongjia Doğa Koruma Alanı Nerede??

Shennongjia rezervi Çin'in merkezinde, ve vahşi yaşam üssünüzü Muyu kasabasında yapmak en iyisidir.

 

 

3. Dünyanın En İyi Vahşi Yaşam Yerleri: Huangshan Dağı Çin

Şairlere ve yazarlara bir ilham, Huangshan Dağı'nın dünyadaki harika bir vahşi yaşam destinasyonu olması şaşırtıcı değil. Huangshan, Anhui eyaletinde bir subtropikal iklim bölgesinde bulunur.. bu nedenle, benekli kartalın yanı sıra, ve Asya yaban kedisi, buradaki bitkiler ve çiçekler tüm Çin'deki en güzel ve en özeldir..

Nadir vahşi hayvanlar’ habitat eski çam ağaçları ve granitik kaya oluşumlarıdır, bulutların üzerinde nereye uçabilirdin. Tek yapmanız gereken şunlardan birini seçmek 70 nefes kesen bölgedeki zirveler manzara doğa rezervinin. Sonuç olarak, görülecek çok şey var, rezervasyon yapmalısın 2-3 unutulmaz günler Huangshan'da vahşi yaşam tatili.

Çin'deki Huangshan Dağı Doğa Koruma Alanı Nerede??

Huangshan Dağı 3 Şangay'dan saatler uzakta yüksek Hızlı Tren, Anhui eyaletinde.

 

Best Wildlife Destinations In The World: Mount Huangshan In China

 

4. Dünyanın En İyi Vahşi Yaşam Yerleri: İtalya'da Yunuslar için Liguria

Liguria ve beş ülke renkli ve doğal sahil şeridi ve kasabaları ile ünlüdür.. Bilmiyorsan diye, Liguria ayrıca balina ve yunus izlemek için harika bir yer. Mayıs'tan Eylül'e, Büyüleyiciyi aramak için Liguria'daki birçok tekne turundan birine gidebilirsiniz. İtalya'da deniz yaşamı.

Cinque Terre'deki pitoresk sahiller ve kayalıklar gizli koylarla doludur, ve deniz altı harikaları. Böyle, tekneden veya dalmak, ve şnorkelle yüzme, Liguria'daki deniz canlılarına hayran kalacaksınız. Ligurya'da bir vahşi yaşam tatili kuşkusuz yazı geçirmenin en iyi yollarından biridir..

La Spezia'dan Riomaggiore'ye Trenle

Floransa'dan Riomaggiore'ye Trenle

Modena'dan Riomaggiore'ye Trenle

Livorno'dan Riomaggiore'ye Trenle

 

Wildlife Dolphin in Liguria In Italy

 

5. Pirenelerde Vahşi Yaşam Tatili

Başınızın üzerinde yükselen altın kartal gibi yırtıcı kuşlar, ve patikalarda dağ keçisi ve dağ keçisi, Pireneler dünyadaki bir başka muhteşem vahşi yaşam destinasyonudur. Şaşırtıcı dağ zirveleri, karlı kapaklar, ve çiçek açan doğa, Fransız Pireneleri parkı, Avrupa'nın en iyi vahşi yaşam tatil yerlerinden biridir.

Böyle, muhteşem Pirenelerde yürüyüşe ek olarak, ayı izleme gezisine çıkabilirsin, veya av kuşları fotoğraf turu. Fransız Pireneleri Avrupa'da popüler bir tatil yeri olmasına rağmen, alan çok geniş ve diğer gezginlerin bölgeyi korkutup kaçırması konusunda endişelenmenize gerek yok. vahşi ve güzel hayvanlar.

Fransız Pirenelerine Gitmenin En İyi Yolu Nedir??

Eurostar'ı Londra'dan almak, ve sonra Paris veya Lille'den Toulouse'a giden TGV treni, Pireneler'e giden en iyi seyahat rotasıdır..

Lyon'dan Toulouse'a Trenle

Paris'ten Toulouse'a Trenle

Trenle Toulouse'a Güzel

Bordeaux'dan Toulouse'a Trenle

 

Wildlife Holiday In The Pyrenees

 

6. Dünyanın En İyi Vahşi Yaşam Yerleri: Camargue Fransa'da

Fransa'daki Camargue ulusal rezervi, 1972 ve bir korumalı milli park. yine, lagünler ve bataklık, Avrupa'nın en çok korunan alanlarıdır, ve burada ev 400 kuş türleri ve büyük pembe flamingo.

Burada ayrıca Avrupa'nın en büyük nehri boyunca yürüyüş yapma şansınız olacak., Delta, ve vahşi atları ara. Dahası, sBurada görebileceğiniz özel kuşlardan bazıları Mor Balıkçıllar, Küçük Sumrular, ve kara başlı martı.

Gitmek için en iyi zaman, kuşların ve gri atların geldiği yaz aylarında.

Camargue'a Seyahat Etmenin En İyi Yolu Nedir??

Paris'ten Nimes'e giden bir trene binebilirsiniz., Marsilya, veya Arles, ve sonra otobüs.

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

Wildlife Horse Destination In The Camargue, France

 

7. Avusturya'da Fisser Hofe

517 kilometrelerce yaban hayatı, Batı Tirol'deki Fisser Hofe, Avusturya'nın en iyi korunan sırlarından biridir. Bu noktayı pek kimse bilmiyor, ama burada vahşi yaşam fotoğrafçılığı için güzel noktalar bulacaksınız.

İlkbaharda Fisser Hofe çiçek açıyor, ve nefis Apollo kelebeğini yakalayacak kadar şanslı olabilirsin. belki, ufukta bir Kara kartal göreceksin, veya diğer vahşi güderi, dağ keçisi, ve yaban domuzu. ancak, Bu nadir hayvanları görmenin en iyi yolu dağa çıkmaktır., ile 3000 metre, Fisser Hofe'daki birçok parkurdan birinde.

Avusturya'da Fisser Hofe'a Gitmenin En İyi Yolu Nedir??

Şuradan OBB trenleri ile seyahat edebilirsiniz: büyük şehirler Avusturya'dan Tirol'deki Fiss kasabasına. salzburg, Viyana, veya Innsbruck'tan Fiss'e OBB treni ile seyahat etmek popüler tren seyahati rotalarıdır.

Salzburg'dan Viyana'ya Trenle

Münih'ten Viyana'ya Trenle

Graz'dan Viyana'ya Trenle

Prag'dan Viyana'ya Trenle

 

Amazing Butterfly in Fisser Hofe, Austria

 

8. Dünyanın En İyi Vahşi Yaşam Yerleri: Tuna Nehri'nde Yaban Hayatı

itibaren Almanya'da Kara Orman, Avrupa'dan Romanya'ya, Tuna Nehri, dünyanın en iyi vahşi yaşam yerlerinden biridir. bu nedenle, büyük bir su ve yiyecek kaynağı olarak, Tuna Nehri'nin nesli tükenmekte olan türleri tespit etmek için en iyi yerlerden biri olması şaşırtıcı değil.

Örneğin, küçük Avrupalı ​​yalıçapkını muhteşem 400 Tuna Nehri'nde yaşayan kuş türleri. ek olarak, benn Zemplen Tepeleri, ve Aggtelek milli parkı, izleyebilirsin 73 memeli türleri, kızıl tilki ve kahverengi tavşan gibi.

Düsseldorf'tan Münih'e Trenle

Dresden'den Münih'e Trenle

Nürnberg'den Münih'e Trenle

Bonn'dan Münih'e Trenle

 

Best Wildlife Destinations In The World: Mini Birds on The Danube River

 

9. Almanya'daki Merfelder Bruch Doğa Koruma Alanı

Avrupa'daki son vahşi at sürüsüne ev sahipliği yapan ve şimdiye kadarki en güzel manzaralardan biri, koşan vahşi atların görüntüsüdür.. bu nedenle, Hohe Mark parkı, yaban hayatı izlemek için favori bir destinasyondur.

ek olarak, ormanların ve yeşil alanların ortasında, güzel Dulmen Pony'yi fark ettiğiniz için şanslı olabilirsiniz. Dulmen Pony bir at türüdür, Merfelder Bruch'da yaşamak, vahşi atların kasabasında, veya Ren-Vestfalya. Merfelder Bruch, doğal ortamlarında özgürce yaşayan her iki at türü için de bir sığınaktır..

Merfelder Bruch'a Seyahat Etmenin En İyi Yolu Nedir??

Trenle İngiltere'den veya Almanya'nın herhangi bir yerinden Kolon ve Kuzey Ren-Vestfalya'ya gitmek. Sonra bir tura katılabilir veya Merfelder Bruch'a araba kiralayabilirsiniz..

Frankfurt'tan Berlin'e Trenle

Leipzig'den Berlin'e Trenle

Hannover'den Berlin'e Trenle

Hamburg'dan Berlin'e Trenle

 

Merfelder Bruch Nature Reserve In Germany

 

10. Dünyanın En İyi Vahşi Yaşam Yerleri: İsviçre Alplerinin Wengen Çiçekleri

Bizim tüm harika yerler 10 dünyadaki en iyi vahşi yaşam yerleri, Avrupa'daki en nadir vahşi hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır.. ancak, Wengen, inanılmaz vahşi faunaya ev sahipliği yapar ve botanik cennetidir.. bulunan İsviçre Alplerinde, buradaki görüşler kesinlikle hayranlık uyandırıyor, karlı dağlarla, yeşil yemyeşil vadiler, şelaleler, ve en muhteşem çiçek.

Temmuz ayında yabani kelebekler nadir bulunan Lady Terlik Orkide'yi süslüyor, trompet ustaları, Saksafonlar, ve Eiger buzulu boyunca diğer muhteşem çiçekler. Bu çarpıcı çiçekler, İsviçre Alplerinin yüksek kesimlerinde yetişir., muhteşem Lauterbrunnen vadisinin yukarısında. Böyle, Bu doğa harikalarını görmek için bulutlara ve berrak mavi gökyüzüne tırmanmaya hazır olun.

Wengen Bernese Oberland'a Gitmenin En İyi Yolu Nedir??

Lauterbrunnen vadisine giden bir trene binin, ve sonra Wengen köyüne giden bir tren.

Zürih'ten Wengen'e Trenle

Cenevre'den Wengen'e Trenle

Bern'den Wengen'e Trenle

Basel'den Wengen'e Trenle

 

Scenic Wildlife Destinations In The World: Wengen Flowers of the Swiss Alps

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, Birine unutulmaz bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız, veya hepsi 10 dünyadaki en iyi vahşi yaşam yerleri: Avrupa veya Çin genelinde trenle.

 

 

"Dünyanın En İyi 10 Vahşi Yaşam Yeri" blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-wildlife-destinations-world%2F%3Flang%3Dtr- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)