Czas czytania: 8 minuty
(Poprawiony: 11/06/2022)

99% poszukiwaczy dzikiej przyrody wybiera podróż do Afryki na epicką wycieczkę safari. Jednakże, wybraliśmy 10 najlepsze miejsca dla dzikich zwierząt na świecie, z Europy do Chin, mniej uczęszczanych, ale najbardziej zapadające w pamięć i wyjątkowe miejsca.

 

1. Jiuzhaigou w Chinach

Dom do 40% gatunków dzikich zwierząt, i fauna w Chinach, Dolina Jiuzhaigou jest 4800 metrów wysokości. Dolina Jiuzhaigou jest jednym z 10 najlepsze miejsca dla dzikich zwierząt na świecie z piersiach krajobraz i bogaty ekosystem.

W dolinie Jiuzhaigou, będziesz miał bezcenną szansę zobaczyć Giant Panda, czerwona panda, Syczuan takin, i małpa z zadartym nosem. To tylko kilka z innych rzadkich zwierząt żyjących w dolinie Jiuzhaigou od wieków. Te zagrożone gatunki żyją w rejonie wodospadów, jezior, wapienne góry, i formacje Krast, miejsce o niezwykłej urodzie, które podniesie Twój nastrój i wakacje z dziką przyrodą na zupełnie nowy poziom.

Gdzie jest dolina Jiuzhaigou w Chinach?

Piękna dolina Jiuzhaigou znajduje się w prowincji Syczuan w Chinach i jest dostępna z Pekinu lub Chengdu.

 

Animal on a tree in Jiuzhaigou Valley, China

 

2. Najlepsze miejsca na dziką przyrodę na świecie: Shennongjia w Chinach

Aby zobaczyć małpę syczuańską, nie musisz podróżować daleko, ponieważ ta rzadka małpa żyje w lasach środkowych Chin. Zgadza się, Shennongjia Rezerwat przyrody w prowincji Hubei jest domem dla niegrzecznej małpy, biały niedźwiedź, zachmurzone, lamparty zwyczajne, i azjatycki niedźwiedź czarny.

Dodatkowo, Rezerwat przyrody Shennongjia jest wyjątkowo piękny z wysokimi szczytami i niskimi rzekami. Od zimy do lata, widoki dzikiej przyrody zmieniają się w ciągu roku, obiecując inne doświadczenie za każdym razem, gdy zdecydujesz się odwiedzić. Jednakże, najlepszy czas na wizytę to od maja do września, i powinieneś zarezerwować bilety.

Gdzie jest rezerwat przyrody Shennongjia w Chinach?

Rezerwat Shennongjia znajduje się w centrum Chin, i najlepiej jest założyć bazę dzikiej przyrody w mieście Muyu.

 

 

3. Najlepsze miejsca na dziką przyrodę na świecie: Góra Huangshan W Chinach

Inspiracja dla poetów i pisarzy, nie jest zaskakujące, że góra Huangshan jest niesamowitym miejscem dla dzikiej przyrody na świecie. Huangshan znajduje się w subtropikalnej strefie klimatycznej w prowincji Anhui. W związku z tym, oprócz orlika grubodziobego, i azjatycki dziki kot, rośliny i kwiaty są najpiękniejsze i najbardziej wyjątkowe w całych Chinach.

Rzadkie dzikie zwierzęta’ siedliskiem są stare sosny i granitowe formacje skalne, gdzie można było szybować ponad chmurami. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać jeden z plików 70 szczyty w okolicy zapierają dech w piersiach malownicze widoki rezerwatu przyrody. Konkluzja, tak wiele do zobaczenia, powinieneś zarezerwować 2-3 dni na niezapomniane chwile wakacje z dziką przyrodą w Huangshan.

Gdzie jest rezerwat przyrody Mount Huangshan w Chinach?

Góra Huangshan jest 3 godziny drogi od Szanghaju przez pociąg ekspresowy, w prowincji Anhui.

 

Best Wildlife Destinations In The World: Mount Huangshan In China

 

4. Najlepsze miejsca na dziką przyrodę na świecie: Liguria dla delfinów we Włoszech

Liguria i Pięć krain słyną z kolorowego i malowniczego wybrzeża i miasteczek. Gdybyś nie wiedział, Liguria to także fantastyczne miejsce do obserwacji wielorybów i delfinów. Od maja do września, można było wybrać się na jedną z wielu wycieczek łodzią w Ligurii w poszukiwaniu fascynujących życie morskie we Włoszech.

Malownicze wybrzeża i klify Cinque Terre są pełne ukrytych zatoczek, i podwodne cuda. Więc, z łodzi lub nurkowanie w, oraz nurkowanie, będziesz zaskoczony morską fauną w Ligurii. Urlop z dziką przyrodą w Ligurii to niewątpliwie jeden z najlepszych sposobów na spędzenie lata.

La Spezia do Riomaggiore pociągiem

Z Florencji do Riomaggiore pociągiem

Modena do Riomaggiore pociągiem

Pociągiem z Livorno do Riomaggiore

 

Wildlife Dolphin in Liguria In Italy

 

5. Urlop Dzikich Zwierząt W Pirenejach

Ptaki drapieżne, takie jak orzeł przedni, szybujące nad twoją głową, a na szlakach kozice i koziorożce, Pireneje to kolejny wspaniały cel dla dzikiej przyrody na świecie. Zadziwiające szczyty górskie, zaśnieżone czapki, i kwitnąca przyroda, francuski park w Pirenejach jest jednym z najlepszych miejsc wypoczynku dzikiej przyrody w Europie.

Więc, oprócz wędrówek po wspaniałych Pirenejach, możesz udać się na wyprawę tropiącą niedźwiedzia, lub wycieczka fotograficzna ptaków drapieżnych. Chociaż francuskie Pireneje są popularnym miejscem wypoczynku w Europie, teren jest rozległy i nie powinieneś się martwić, że inni podróżnicy go odstraszą dzikie i piękne zwierzęta.

Jak najlepiej dostać się do francuskich Pirenejów?

Biorąc Eurostar z Londynu, a następnie pociąg TGV z Paryża lub Lille do Tuluzy to najlepsza trasa do Pirenejów.

Lyon do Tuluzy pociągiem

Pociągiem z Paryża do Tuluzy

Miło do Tuluzy pociągiem

Bordeaux do Tuluzy pociągiem

 

Wildlife Holiday In The Pyrenees

 

6. Najlepsze miejsca na dziką przyrodę na świecie: Camargue We Francji

Rezerwat narodowy Camargue we Francji powstał w r 1972 i jest chroniony park narodowy. Nadal, laguny i bagna to najbardziej chronione obszary w Europie, a tu jest dom 400 gatunki ptaków i większy różowy flaming.

Tutaj również będziesz miał okazję przejść się wzdłuż największej rzeki w Europie, Delta, i szukaj dzikich koni. co więcej, sniektóre ze specjalnych ptaków, które można tu zobaczyć, to purpurowe czaple, Rybitwy małe, i śmieszka.

Najlepszą porą na wyjazd jest lato, kiedy przylatują ptaki i siwe konie.

Jaki jest najlepszy sposób podróżowania do Camargue?

Możesz pojechać pociągiem z Paryża do Nimes, Marsylia, lub Arles, a potem autobus.

Amsterdam do Paryża pociągiem

Londyn do Paryża pociągiem

Pociągiem z Rotterdamu do Paryża

Pociągiem z Brukseli do Paryża

 

Wildlife Horse Destination In The Camargue, France

 

7. Fisser Hofe w Austrii

517 kilometry dzikiej przyrody, Fisser Hofe w zachodnim Tyrolu to jeden z najlepiej strzeżonych sekretów Austrii. Niewielu wie o tym miejscu, ale tutaj znajdziesz piękne miejsca do fotografowania dzikiej przyrody.

Wiosną Fisser Hofe jest w pełnym rozkwicie, i możesz mieć szczęście, że złapiesz przepięknego motyla Apollo. Być może, na horyzoncie zobaczysz czarnego orła, lub inne dzikie kozice, koziorożec alpejski, i dzika. Jednakże, najlepszym sposobem na zobaczenie tych rzadkich zwierząt jest wędrówka po górach, do 3000 metrów, na jednym z wielu szlaków w Fisser Hofe.

Jaki jest najlepszy sposób, aby dostać się do Fisser Hofe w Austrii?

Możesz podróżować pociągami OBB z główne miasta w Austrii do miasta Fiss w Tyrolu. Salzburg, Wiedeń, lub z Innsbrucka do Fiss pociągiem OBB są popularnymi trasami podróży pociągiem.

Salzburg do Wiednia pociągiem

Pociągiem z Monachium do Wiednia

Graz do Wiednia pociągiem

Praga do Wiednia pociągiem

 

Amazing Butterfly in Fisser Hofe, Austria

 

8. Najlepsze miejsca na dziką przyrodę na świecie: Dzikość W Dunaju

z Czarny Las w Niemczech, w całej Europie do Rumunii, Dunaj to jedno z najlepszych miejsc dla dzikiej przyrody na świecie. W związku z tym, jako doskonałe źródło wody i pożywienia, nic dziwnego, że Dunaj jest jednym z najlepszych miejsc do wypatrzenia zagrożonych gatunków.

Na przykład, mały zimorodek europejski jest jednym z najwspanialszych 400 gatunki ptaków żyjących w Dunaju. Dodatkowo, jan Wzgórza Zemplenu, i park narodowy Aggtelek, mogłeś oglądać 73 gatunki ssaków, jak rudy lis i brązowy zając.

Dusseldorf do Monachium pociągiem

Drezno do Monachium pociągiem

Norymberga do Monachium pociągiem

Bonn do Monachium pociągiem

 

Best Wildlife Destinations In The World: Mini Birds on The Danube River

 

9. Rezerwat przyrody Merfelder Bruch w Niemczech

Domem ostatniego stada dzikich koni w Europie i jednym z najpiękniejszych widoków w historii jest widok biegnących dzikich koni. W związku z tym, Park Hohe Mark jest ulubionym miejscem obserwacji dzikiej przyrody.

Dodatkowo, wśród lasów i terenów zielonych, możesz mieć szczęście, jeśli zobaczysz pięknego kucyka Dulmen. Kucyk Dulmen to rasa koni, mieszka w Merfelder Bruch, w miasteczku dzikich koni, czy Nadrenii-Westfalii. Merfelder Bruch to ostoja obu ras koni, które żyją swobodnie w swoim naturalnym środowisku.

Jaki jest najlepszy sposób podróżowania do Merfelder Bruch?

Podróż pociągiem z Wielkiej Brytanii lub dowolnego miejsca w Niemczech do Kolon i Nadrenii Północnej-Westfalii. Następnie możesz dołączyć do wycieczki lub wynająć samochód do Merfelder Bruch.

Z Frankfurtu do Berlina pociągiem

Lipsk do Berlina pociągiem

Z Hanoweru do Berlina pociągiem

Hamburg do Berlina pociągiem

 

Merfelder Bruch Nature Reserve In Germany

 

10. Najlepsze miejsca na dziką przyrodę na świecie: Wengen Kwiaty w Alpach Szwajcarskich

Wszystkie cudowne miejsca na naszej 10 najlepsze miejsca dzikiej przyrody na świecie są domem dla najrzadszych dzikich zwierząt w Europie. Jednakże, Wengen jest domem dla niesamowitej dzikiej fauny i jest rajem botanicznym. Usytuowany w Alpach Szwajcarskich, widoki tutaj są absolutnie inspirujące, z zaśnieżonymi górami, zielone, bujne doliny, wodospady, i najbardziej spektakularny kwiat.

W lipcu dzikie motyle zdobią rzadką orchideę Lady Slipper, goryczki trąbkowe, skalnice, i inne spektakularne kwiaty wzdłuż lodowca Eiger. Te wspaniałe kwiaty rosną na dużych wysokościach w Alpach Szwajcarskich, w górę wspaniałej doliny Lauterbrunnen. Więc, przygotuj się na wędrówkę do chmur i bezchmurnego nieba, aby zobaczyć te cuda natury.

Jaki jest najlepszy sposób, aby dostać się do Wengen Bernese Oberland?

Wsiądź do pociągu do doliny Lauterbrunnen, a potem pociąg do wioski Wengen.

Zurych do Wengen pociągiem

Genewa do Wengen pociągiem

Berno do Wengen pociągiem

Bazylea do Wengen pociągiem

 

Scenic Wildlife Destinations In The World: Wengen Flowers of the Swiss Alps

 

Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować niezapomnianą wycieczkę do jednego z nich, lub wszystkie 10 najlepsze miejsca dla dzikich zwierząt na świecie: pociągiem w całej Europie lub Chinach.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „10 najlepszych miejsc na świecie dla dzikiej przyrody” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-wildlife-destinations-world%2F%3Flang%3Dpl– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)