Czas czytania: 6 minuty
(Poprawiony: 29/10/2021)

Włochy to jeden z najbardziej popularnych miejsc turystycznych na świecie. Ludzie gromadzą się w kraju za fantastyczne jedzenie, kultura, oraz bogata historia. Faktycznie, nawet nie trzeba odwiedzić większych miastach doświadczyć uroków Włoch. Dobrym przykładem jest to uwodzicielski odcinek Riwiera Włoska znany jako Pięć krain. To jest popularne dla osób, które chcą korzystać z wybrzeża Morza Śródziemnego i odłączyć od stresującego tempa współczesnego życia. Chociaż istnieje wiele izolowanych miast i miasteczek na wybrzeżu Włoch, miast Cinque Terre są zdecydowanie najbardziej popularne. Ze względu na zainteresowanie tym fantastyczne miejsce, Zapisz pociąg zebrała krótki przewodnik, w jaki sposób, aby zobaczyć Cinque Terre pociągiem.

 

Dlaczego pojechać pociągiem?

Wielu turystów, które wcześniej nie odwiedzanych Cinque Terre może się zastanawiać, dlaczego pociąg jest najlepszym rozwiązaniem. Wynajem samochodu i jazda do tego spokojny rejon brzmi lepiej, dobrze? Źle. Aby zrozumieć, dlaczego nie jest to możliwe, istotne jest, aby wiedzieć, co sprawia, że ​​się Cinque Terre. Cinque Terre jest przede wszystkim składa się z pięciu wiosek rybackich, stąd nazwa (pięć ziemie). Osady te są Vernazzy, Cornigli, Manarola, Riomaggiore, oraz Monterosso al Mare. Były one pierwotnie pięć zamków z maleńkich społeczności wokół nich. Przetrwać, Te wioski uczestniczył w rybołówstwa i rolnictwa. Wsie były, do niedawna, połączony przez szlaków turystycznych i były tylko dostępne koleją lub morze.

Osady te nie są już w izolacji, jak były rok temu. Jednakże, nadal utrzymują pilota wrażenie, że wiele cieszyć. Drogi prowadzą do niektórych wsiach teraz, ale są one bardzo wąskie i może być niebezpieczna podróż dla tych, którzy są nowe drogi. Jeśli dojdziesz do wioski samochodem, nie będzie w stanie podróżować między nimi samochodem. Aby uniknąć niebezpieczeństwa i niedogodności, najlepiej jest odwiedzić wsie z najbardziej wygodny system pociągów transportowych.

 

Czego można oczekiwać od Cinque Terre linii kolejowej?

Linia kolejowa Cinque Terre ma sześć przystanków. Kolejność tych przystanków jest La Spezia (centralny węzeł komunikacyjny w okolicy), Riomaggiore, Manarola, Cornigli, Vernazzy, Monterosso, i wreszcie Levanto. Wyjazdy te są stosunkowo krótkie i nie ma tyle czasu. Podróż z La Spezia do Riomaggiore trwa około 10 minuty. Wycieczki między miastami Cinque Terre są o 5 każda minuta. Te pociągi przejść przez ciemne tunele, które sięgają do 1870. To jest ekscytujące doświadczenie przechodzenia przez ciemności, a potem nagle widząc jasności i wspaniałe widoki Morza Śródziemnego.

Pociągi te nie są tak częste, jak można by się spodziewać biorąc pod uwagę niewielką odległość między destynacjach. zwykle biegną po każdej godzinie, ale to może się zmieniać od czasu do czasu. Jednakże, zawsze najlepiej jest o to poprosić dodatkowe informacje dotyczące podróży przy zakupie biletu. Oprócz znajomości TERMINARZ i przemieszczania tego trasa pociągu, ważne jest, aby sprawdzić swoje bilety. Są to maszyny walidacji na platformach kolejowych, które można wykorzystać. Wszystko co musisz zrobić, to wsunąć wąską końcówkę biletu do gniazda małej żółtej maszyny i czekać, aby usłyszeć pieczątkę.

Arriving Cinque Terre by Train

 

1. Krótki przewodnik po Cinque Terre Pociągiem: Riomaggiore

Riomaggiore będzie to pierwszy przystanek albo (jeśli jesteś na czele z La Spezia) lub piąty zatrzymania (jeśli jesteś na czele z Levanto). Jednakże, to jest najprawdopodobniej będzie pierwszym przystankiem dla wielu turystów Cinque Terre, ponieważ jest to najszybszy sposób, aby się tam dostać. Riomaggiore jest największym z pięciu wsi, i jest to nieoficjalna stolica ponieważ głównym Office Park to tam. Budynki są położone wszystko po stromym wąwozie, aż do maleńkiego portu. Scena obierania pastelowych domów jest bardzo malownicze i pozostanie w pamięci na zawsze. Jest to fantastyczne widowisko o zachodzie słońca, i trzeba to zobaczyć pary, które chcą podzielić się wyjątkową chwilą.

La Spezia do Riomaggiore Trains

Florencja pociągom Riomaggiore

Modena Pociągi Riomaggiore

Livorno do Pociągi Riomaggiore

Riomaggiore Italy

 

2. Manarola

Manarola wieś Petit, który wydaje się rozlewać na dół do wybrzeża Cinque Terre na pierwszy rzut oka. Iluzja kaskadowe kolorowe budynki jest piękny widok. Jest to doskonała mieszanka włoskiej kultury i chropowaty charakter. Po wziąć w pięknym widokiem, można zwiedzić wioskę. Manarola ma mały port, który cechuje rampy łodzi i dziurę basen. To jest idealne miejsce aby popływać i uprawiać jakiś klif nurkowania. Towarzyszący port są liczne łodzie rybackie, które należą do mieszkańców Manarola. Tradycja połowu i jedzenie ryb jest wciąż żywy i rozwija się w miejscowości.

La Spezia do Pociągi Manarola

Riomaggiore do Manarola Trains

Sarzana pociągom Manarola

Levanto pociągom Manarola

Manarola to Cinque Terre by Train

 

3. Krótki przewodnik po Cinque Terre Pociągiem: Cornigli

Każda z pięciu wiosek ma swój urok. Corniglia jest wyjątkowy, ponieważ nie znajduje się na nabrzeżu. Jednakże, co brakuje w plaż, to więcej niż nadrabia z własnym niepowtarzalnym pięknem. Corniglia wydaje się bardziej odległa niż inne wioski. Jednakże, oferuje bardziej zrelaksowany i lokalny klimat. Wieś jest często pomijany dla swoich trudnych szlakach. W przeciwieństwie do innych wsi, które mogą być osiągnięte przez łódź, Corniglia jest włączona szczyt wzgórz i nie ma dostępu do morza. Jedynym sposobem, aby to osiągnąć jest wędrować ścieżką lub do Cinque Terre Pojedź pociągiem. Jednakże, istotne jest, aby pamiętać, że pociąg nie oszczędzi ci jakikolwiek wysiłek fizyczny. Nadal będzie trzeba chodzić po schodach, aby dotrzeć do centrum wsi i zobaczyć wszystko niewielkiej miejscowości oferty.

Corniglia ma fantastyczny punkt widokowy który pozwala zobaczyć większość okolicznych wzgórz i rozległych oceanów. Belvedere w miejscowości jest doskonałym miejscem, aby pójść i wziąć w piękno Cinque Terre. Gdy to zrobisz, że można cieszyć się aromatem ofert wieś, z niesamowitym pesto na pyszne wina. Corniglia ma bogatą historię produkcji wina, i jeśli masz szczęście wystarczy, aby zaprzyjaźnić się z mieszkańcami, można spróbować i dowiedzieć się o ich wina.

La Spezia do Pociągi Corniglia

Florencja pociągom Corniglia

Manarola do Corniglia Trains

Levant pociągom Corniglia

 

 

4. Vernazzy

Vernazza jest uważana za jedną z najpiękniejszych wsi nie tylko w Cinque Terre, ale cały kraj Włoch. Jest to z pewnością ukoronowaniem Klejnot Cinque Terre, który sprawia, że ​​wielu zakochać się w podróż. Ma bardziej eleganckie i tradycyjne poczucie, że inne gminy brakuje. Połącz to z wyjątkowym jedzeniem i wspaniałymi widokami, i masz miejsce, które gwarantuje drugą wizytę. Upewnij się, aby odwiedzić zamek Doria gdy w Vernazza. Zawiera on jednym z ostatnich oryginalnych wież, które chroniły ludzi dziesięcioleci wsi temu.

Corniglia do Vernazza Trains

Florencja pociągom Vernazza

Bolonia pociągom Vernazza

Riomaggiore do Vernazza Trains

Vernazza Coast

 

5. Krótki przewodnik po Cinque Terre Pociągiem: Monterosso Al Mare

Monterosso al Mare jest niewątpliwie najbardziej turystycznie i ośrodek-jak miasto w Cinque Terre. Ma samochody, hotele, i żwirowe plaże idealne dla turystów. Jeśli chcesz odwiedzić ten wspaniały części Włoch, ale wolę bardziej nowoczesny klimat, następnie Monterosso jest dla ciebie. Monterosso ma promenadę, która jest idealna na wieczorne spacery, a nawet lepiej, mają wyśmienitą kuchnię, która pozwoli każdemu cieszyć się owocami morza.

Rzym pociągom Tivoli

Tivoli pociągom Rzymie

Perugia pociągom Tivoli

Orvieto pociągom Tivoli

Monterosso Al Mare Sea

 

Jak widzisz, Cinque Terre ma wiele do zaoferowania, że ​​chcesz przeżyć wyjątkowe doświadczenia włoskie. Posiada pięć unikalnych wsie, które obiecują niezapomniane wrażenia. Zarezerwować bilet dla pociągów i daj się przeżyć przygodę, że w przeciwieństwie do innych.

 

 

Chcesz wdrożyć w naszym blogu “Szybka porada: Jak podróżować Cinque Terre Pociągiem” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/guide-travel-cinque-terre-train/?lang=pl – (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)