Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 29/10/2021)

Taliansko je jedným z najpopulárnejších turistické ciele vo svete. Ľudia sa hrnú do krajiny pre fantastické jedlo, kultúra, a bohatá história. v skutočnosti, Nemáte ešte musieť navštíviť veľké mestá zažiť kúzlo Taliansko. Dobrým príkladom je toho je zvodná úsek talianska riviéra známy ako Päť krajín. Jedná sa o obľúbenou destináciou Pre ľudí, ktorí si chcú užiť pobreží Stredozemného mora a odpojiť od stresujúce tempo moderného života. Aj keď existuje veľa izolovaných mestách a dedinách na pobreží Talianska, Do miest Cinque Terre je zďaleka najpopulárnejší. Vzhľadom k záujmu o túto fantastická destinácia, Uložiť vlak dal dohromady rýchly návod, ako vidieť Cinque Terre vlakom.

 

Prečo ísť vlakom?

Mnoho turistov, ktoré doteraz navštívili Cinque Terre Možno sa čudujete, prečo vlak je najlepšou voľbou. Požičanie automobilu a jazda na to pokojný región znie lepšie, správny? zle. Aby sme pochopili, prečo to nie je možné, Je dôležité vedieť, čo tvorí Cinque Terre. Cinque Terre je primárne skladá z piatich rybárskych dedín, odtiaľ názov (päť pozemky). Tieto dediny sú Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore, a Monterosso al Mare. Oni boli pôvodne päť hradov s malými komunít okolo nich. Prežiť, Tieto dediny sa zúčastnil lovu a chovu. obce boli, až do nedávnej doby, spojený turistické trasy a boli prístupné len po železnici alebo more.

Tieto dediny sú už nie v izolácii, ako tomu bolo pred rokmi. Avšak, oni ešte udržujú vzdialený pocit, že mnohí baví. Cesty vedú k niektorej z dedín teraz, ale sú veľmi úzka a môže byť nebezpečná cesta pre tých, ktorí sú na cestách. Pokiaľ dosiahnete dediny autom, nebudete môcť cestovať medzi nimi autom. Aby sa zabránilo akémukoľvek nebezpečenstvu a nepohodlie, je najlepšie navštíviť dediny s najpohodlnejšie systém dopravných vlakov.

 

Čo môžete očakávať od Cinque Terre železničnej trati?

Vlak linka Cinque Terre má šesť zastávok. Poradie týchto zastávok je La Spezia (ústredné dopravný uzol v oblasti), Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza, Monterosso, a potom konečne Levanto. Tieto cesty sú relatívne krátke a neberú toľko času. Cesta z La Spezia na Riomaggiore trvá asi 10 minút. Výlety medzi mestami Cinque Terre je asi 5 minút každý. Tieto vlaky prechádzať temnými tunely, ktoré sa datujú do roku 1870. Je to vzrušujúci zážitok ísť do tmy a potom zrazu vidia jas a úžasné výhľady Stredomoria.

Tieto vlaky nie sú tak časté ako by sa dalo očakávať vzhľadom k tomu, krátku vzdialenosť medzi destináciách. Oni zvyčajne beží raz za hodinu, ale to sa môže líšiť čas od času. Avšak, vždy je najlepšie požiadať ďalšie cestovné informácie pri nákupe cestovného lístka. Okrem poznať plán a cestovný čas to vlaková cesta, je veľmi dôležité overiť si svoje vstupenky. Existuje validačný stroje na vlakové nástupištia, ktoré môžete použiť. Jediné, čo musíte urobiť, je snímka úzky koniec lístka do otvoru malého žltého stroje a čakať počuť pečiatka.

Arriving Cinque Terre by Train

 

1. Rýchly sprievodca Cinque Terre By Train: Riomaggiore

Riomaggiore bude sa jednať o prvý zastávka (ak ste v čele od La Spezia) alebo piata zastávka (ak ste v čele od Levanta). Avšak, to je najviac pravdepodobné, že bude prvou zastávkou pre mnoho návštevníkov Cinque Terre, pretože je to najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať. Riomaggiore je najväčší z piatich dedín, a to je neoficiálne kapitál od hlavného parku kancelária je tam. Budovy sa rozkladajú všetky na strmé rokliny, celú cestu až do malého prístavu. Dejiskom lúpanie pastelové domy je malebná a zostane v pamäti navždy. Je to fantastický pohľad pri západe slnka vidieť, a je nevyhnutnosťou páry, ktoré sa chcú podeliť o zvláštny okamih.

La Spezia do Riomaggiore Vlaky

Florence na Riomaggiore vlakov

Modena do Riomaggiore Vlaky

Livorno do Riomaggiore Vlaky

Riomaggiore Italy

 

2. Manarola

Manarola je petit obec, ktorá sa objaví na rozliať sa na pobrežie, na prvý pohľad Cinque Terre. Ilúzia o kaskádové farebné budovy je krásny pohľad. Jedná sa o dokonalú zmes talianskej kultúry a drsnej prírody. Akonáhle budete mať v krásnym výhľadom, si môžete prezrieť na dedine. Manarola má malý prístav, ktorý predstavuje loď rampu a tôňa. to je ideálne miesto zaplávať a praktizovať nejaké útesu. Sprievodný prístavu sú početné rybárske lode, ktoré patria k obyvateľom Manarola. Tradícia chytať a jesť ryby je stále nažive a prosperujúce v obci.

La Spezia na Manarola Vlaky

Riomaggiore k Manarola Vlaky

Sarzana na Manarola Vlaky

Levanto k Manarola Vlaky

Manarola to Cinque Terre by Train

 

3. Rýchly sprievodca Cinque Terre By Train: Corniglia

Každá z piatich dedín má určité čaro. Corniglia je zvláštne, pretože nie je na nábreží. Avšak, čo mu chýba v plážach, to viac než vyrovná so svojou vlastnou jedinečnou krásu. Corniglia sa cíti vzdialenejšia ako iné dediny. Avšak, ponúka oveľa uvoľnenejšie a kolorit. V obci je často prehliadaná, pre svoje náročné chodníky. Na rozdiel od ostatných dedín, ktoré môže byť dosiahnuté lodí, Corniglia je zapnutá vrchol kopcov a nemá prístup k moru. Jediný spôsob, ako ho dosiahnuť, je výlet do Cinque Terre cesty alebo na chytiť vlak. Avšak, Je dôležité poznamenať, že vlak nebude vám ušetrí každá fyzická námaha. Stále budete musieť chodiť po schodoch dostať do centra dediny a vidieť všetko dedinke ponúk.

Corniglia má a fantastické hľadisko vďaka ktorej uvidíte väčšinu okolitých kopcov a rozsiahlych oceánov. Belvederu v obci je skvelé miesto, kam ísť a vziať v kráse Cinque Terre. Akonáhle to urobíte, že si môžete vychutnať chuť Obec ponúka, z úžasnej pestom do lahodného vína. Corniglia má bohatú históriu výroby vína, a ak ste dosť šťastie spriateliť sa s miestnymi, ste mohli ochutnať a dozvedieť sa o ich vínach.

La Spezia do Corniglia Vlaky

Florence na Corniglia vlakov

Manarola k Corniglia Vlaky

Levant do Corniglia Vlaky

 

 

4. Vernazza

Vernazza je považovaný za jeden z najkrajších dedín v nielen Cinque Terre, ale celá krajiny Taliansko. Je iste korunným klenotom Cinque Terre, ktorý robí veľa zamilovala cesty. To má viac elegantné a tradičné pocit, že ostatní dediny chýba. Spojte to s výnimočným jedlom a nádhernými pamiatkami, a dostanete miesto, ktoré zaručuje druhú návštevu. Nezabudnite navštíviť hrad Doria keď vo Vernazza. Obsahuje jeden z posledných pôvodných veží, ktoré chránili ľudia z dediny pred niekoľkými desiatkami rokov.

Corniglia k Vernazza Vlaky

Florence na Vernazza vlakov

Bologna do Vernazza Vlaky

Riomaggiore k Vernazza Vlaky

Vernazza Coast

 

5. Rýchly sprievodca Cinque Terre By Train: Monterosso Al Mare

Monterosso al Mare je bezpochyby turistické a rezort-ako mesto v oblasti Cinque Terre. má autá, hotely, a kamienkové pláže ideálne pre turistov. Ak chcete navštíviť tento úžasný časť Talianska, ale prednosť moderné atmosféru, potom Monterosso je pre vás. Monterosso je promenáda, ktorá je ideálna pre večerné prechádzky, a ešte lepšie, majú dobré jedlo, ktoré urobí každý vychutnať morské plody.

Rím Tivoli Vlaky

Tivoli do Ríma Vlaky

Perugia do Tivoli Vlaky

Orvieto do Tivoli Vlaky

Monterosso Al Mare Sea

 

Ako môžeš vidieť, Cinque Terre má čo ponúknuť návštevníkom, ktorí chcú zažiť jedinečný zážitok talianskej. Má päť unikátnych dedín, ktoré sľubujú nezabudnuteľný zážitok. Rezervovať letenku na vlak a nechajte zažiť dobrodružstvo, ktorý sa nepodobá žiadnemu inému.

 

 

Chcete vložiť naše blogu “Stručný návod: Ako cestovať Cinque Terre By Train” na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/guide-travel-cinque-terre-train/?lang=sk – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)