Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 29/10/2021)

Skryté pred davmi turistov, títo 10 najfarebnejšie miesta na svete, sú skutočne inšpiratívne. Umelci a spisovatelia našli inšpiráciu v týchto farebných destináciách. Takže, rozprávky sa plnia, a návšteva ktoréhokoľvek z týchto miest bude určite aj pre vás zážitkom, ktorý zmení váš život.

 

1. Najfarebnejšie miesta na svete: Päť krajín, Taliansko

Šedý zimný deň alebo modrý lyžiarsky letný deň, Cinque Terre je farebné za každého počasia. Krásne domy majú výhľad na modré more a vytvárajú ten najpestrejší obraz. navyše, každá dedina, ktorú v Cinque Terre navštívite, je farebnejšia ako tá druhá, s domami natretými žltou farbou, Ružová, červená, a oranžové tóny.

Takže, spolu s modrým morom a zelenými kopcami, región Cinque Terre v Taliansku je jedným z najfarebnejších miest na svete. Táto farebná cesta vlastne začína v meste La Spezia, veľké prístavné mesto a východiskový bod vlaku Cinque Terre. Cestovanie vlakom po Cinque Terre je najlepšie, pretože vlak prechádza každou z dedín, takže sa môžete počas dňa vrátiť a vrátiť sa na akékoľvek miesto, kedykoľvek budete chcieť.

La Spezia do Riomaggiore s vlakom

Florencia do Riomaggiore s vlakom

Modena do Riomaggiore s vlakom

Livorno do Riomaggiore s vlakom

 

1 of the Most Colorful Places In The World is Cinque Terre Italy

 

2. Pole tulipánov, Holandsko

Ružová, biely, oranžový, Fialová, Holandské tulipánové polia sú magické vo všetkých farbách dúhy. Najlepšie miesto, kde môžete vidieť úžasné tulipánové polia, je v Keukenhofe a krásu môžete obdivovať zadarmo. Nádherné polia sú od Keukenhofu vzdialené pätnásť minút chôdze. Avšak, naozaj vzácna krása pokračuje ďalších pätnásť minút k ešte krajším tulipánom.

Tento farebný výhľad si môžete vychutnať od apríla do polovice mája, počas tulipánov’ kvet. Veľké tulipánové polia sú krátkou cestou z Amsterdamu, tak to bude úžasné denný výlet do Holandska’ vidiek. Navyše, môžete si požičať bicykel ako miestni obyvatelia a obdivovať úchvatné kvety.

Z Bruselu do Amsterdamu vlakom

Z Londýna do Amsterdamu vlakom

Z Berlína do Amsterdamu vlakom

Paríž do Amsterdamu s vlakom

 

Colorful Red Tulip Fields, The Netherlands

 

3. Najfarebnejšie miesta na svete: Menton Cote D'Azur, Francúzsko

Na nádhernom pobreží Francúzskej riviéry, ale ďaleko od paparazzov v Monte Carle, Menton je ohromujúce živé pobrežné mesto. Pastelové domy Belle Epoque, pridajte na kráse tejto zasnenej dedinky a očarte každého prvého návštevníka.

Do Mentonu sa môžete dostať z akéhokoľvek miesta vo Francúzsku alebo Taliansku, pretože je veľmi blízko talianskych hraníc. Cote D’Azur je nádherný región vo Francúzsku a je skvelou destináciou pre relaxáciu. Takže, okrem vytvárania skvelých fotografií v pozadí farebného mesta, plavba loďou je skvelým spôsobom, ako stráviť úžasnú dovolenku v Mentone.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

The Most Colorful Place In The World is Menton Cote D’Azur, France

 

4. Pranier, Salvador

S názvom mesto v meste, a staré centrum mesta Pelourinho v Salvadore je jedným z najfarebnejších miest na svete. Kedysi miesto aukcie otrokov je dnes najfarebnejším a najživším miestom v Salvadore. Oblasť sa môže pochváliť farebnými fasádami koloniálnych budov a je domovom umelcov, hudobníci, a skvelý nočný život.

navyše, farebné Pelourinho je multikultúrne centrum, kde sa môžete dozvedieť o brazílskom a africkom dedičstve. Na skvelé reštaurácie v Pelo ponúkajú fantastické jedlá z oboch kuchýň. Takže, potom, čo dokončíte nákup suvenírov v mnohých ručne vyrobených obchodoch v okolí, môžete ochutnať úžasné jedlo z africkej a brazílskej kuchyne.

 

Pelourinho, Salvador

 

5. Najfarebnejšie miesta na svete: Vroclav, Poľsko

Najväčšie mesto západného Poľska, Vroclav je jedným zo skrytých klenotov Poľska. Wroclaw je očarujúca destinácia mimo vychodených ciest v Európe, a jeho farebná architektúra ho robí jedným z nich krásnych miest v Európe. Najfarebnejšie miesto na stredovekom trhovom námestí, kde si môžete vychutnať živú atmosféru v jednej z okolitých reštaurácií.

Takže, Na prechádzku farebnými uličkami a starým mestom si určite vezmite fotoaparát a dobrú vychádzkovú obuv. Od zimy do leta, farebná Vroclav vás privíta srdečným privítaním, a poľské pierogi plnené zemiakmi, syr, alebo ovocie.

 

Colorful Wroclaw rooftops In Poland

 

6. Ostrov Burano, Taliansko

Jeden z troch známych ostrovov neďaleko Benátok, Burano je farebný medzi tromi nádhernými talianskymi ostrovmi. A výlet na lodi preč od pevniny, Svetlé vymaľované domy Burana sú skvelé mimosezónna dovolenková destinácia. Aj keď môžete ostrov obklopiť 2 hodiny, nakoniec strávite celý deň, len fotiť.

Očarujúce rybárske domy pozdĺž mostov spolu s mnohými kanálmi dodávajú Buranu krásu. Tým sa pridá pohľadnicový obrázok jedného z najlepších 5 farebné miesta v Európe. Návšteva Burana je skvelým jednodňovým výletom z Benátok, skvelé na nákupy čipiek a popoludňajšie nápoje Aperol s výhľadom na benátsku lagúnu.

Z Florencie do Milána vlakom

Florencia do Benátok s vlakom

Z Milána do Florencie vlakom

Benátky do Milána vlakom

 

 

7. Najfarebnejšie miesta na svete: Nyhavn, Kodaň

Malebný prístav kedysi inšpiroval jedného z najväčších autorov detských kníh, aby napísal Princeznú a hrášok. Áno, č. 20 Mestský dom bol kedysi domovom Dána Hansa Christiana Andersena. Farebný Nyhavn bol živý centrálny prístav, kde ste mohli počuť námorníkov’ hovory takmer v akomkoľvek jazyku.

dnes, zrekonštruovaný Nyhavn je miesto, kde miestni obyvatelia prichádzajú na konci dňa relaxovať. Večera s jazzovou hudbou, sledovanie západu slnka nad loďami a farebnými mestskými domami, je pozoruhodný zážitok.

 

Colorful Houses by the canal In Copenhagen

 

8. Guatape, Kolumbia

S dverami, steny, a strechy sú v rôznych farbách, Mesto Guatape je najfarebnejšie mesto v Kolumbii. Toto farebné mesto je letovisko v Kolumbii, s nádherným výhľadom a horami. teda, aby bol úžasný pohľad celého mesta a jeho farieb, môžete vyliezť až na La Piedra del Penon, a na vrchole 740 krokoch sa vám otvorí úžasný pohľad na najfarebnejšie miesto na svete.

Avšak, najsvetlejšie časti mesta sú v Zocalos, spodné časti domov. Zocalos sú ručne maľované dekorácie, nejaké zvieracie alebo kvetinové maľby, a iné sú jednoducho farebné dekorácie. Uzavrieť, naplánujte si aspoň pár dní’ výlet do Guatape takže môžete preskúmať najjasnejšie a najfarebnejšie ulice na svete.

 

Downhill in Guatape, Colombia

 

9. Najfarebnejšie miesta na svete: Colmar, Francúzsko

Farebné hrazdené domy, kvetmi zdobené kanály, Colmar je nádherné francúzske mesto, kde ožívajú rozprávky. Nádherné kanály vás zavedú pôvabnými uličkami na otvorené námestia. Tu, rybári sedeli a rozprávali sa o dobrodružstvách dňa a príbehoch o mori.

Do Colmaru sa dostanete z Bazileja vo Švajčiarsku alebo z akéhokoľvek väčšieho mesta vo Francúzsku, vlakom. Takže, zapíšte si návštevu Colmaru do svojho európskeho dovolenkového itinerára. Ďalšou skvelou možnosťou je stráviť celú dovolenku iba v Colmare. Tak aj tak, v Colmare sa dá robiť veľa vecí okrem fotenia najfarebnejšieho miesta vo Francúzsku. Napríklad, plavba po kanáli, nakupovanie na krytom trhu, a ochutnávka alsaského vína.

Z Paríža do Colmaru vlakom

Zürich do Colmaru vlakom

Stuttgart do Colmaru vlakom

Luxemburg do Colmar s vlakom

Colorful Colmar In France

 

10. Chefchaouen, Maroko

Skryté v zelenom údolí, proste 2 hodiny z Tangeru, je najmodrejší a najvzácnejší drahokam Chefchaouen. Maľované modro-bielou farbou, s farebnými dekoráciami, Chefchaouen je najsvetlejším miestom v Maroku. Podobne ako na gréckom ostrove Santorini, malebné uličky a architektúra uchvátia aj tých najvážnejších cestovateľov.

Legendy hovoria, že jedinečný výber farieb pochádza z 15. storočia, keď v tomto malom meste žili Židia. teda, modrá farba symbolizuje oblohu a spojenie s bohom. Židia už nie sú obyvateľmi tohto malého mesta, miesto si však zachovalo svoju krásu po celé roky. dnes, toto malé mestečko láka tisíce turistov, tak sa pripravte na to, že za každým modrým rohom stretnete nadšené davy.

 

Blue & White Houses in Chefchaouen, Morocco

 

My v Uložiť vlak vám radi pomôžu pri plánovaní cesty do 10 najfarebnejšie miesta na svete.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 najfarebnejších miest na svete“ na svoju stránku?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fmost-colorful-places-world%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)