Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 29/10/2021)

Itálie je jedním z nejpopulárnějších turistické cíle ve světě. Lidé se hrnou do země pro fantastické jídlo, kultura, a bohatá historie. Ve skutečnosti, Nemáte ještě muset navštívit velká města zažít kouzlo Itálie. Dobrým příkladem je toho je svůdná úsek Italská riviéra známý jako Pět zemí. Jedná se o oblíbenou destinací Pro lidi, kteří si chtějí užít pobřeží Středozemního moře a odpojit od stresující tempo moderního života. I když existuje mnoho izolovaných městech a vesnicích na pobřeží Itálie, Do měst Cinque Terre je zdaleka nejpopulárnější. Vzhledem k zájmu o tuto fantastická destinace, Uložit vlak dal dohromady rychlý návod, jak vidět Cinque Terre vlakem.

 

Proč jet vlakem?

Mnoho turistů, které dosud navštívili Cinque Terre Možná se divíte, proč vlak je nejlepší volbou. Půjčení automobilu a jízda na to klidný region zní lépe, že jo? Špatně. Abychom pochopili, proč to není možné, Je důležité vědět, co tvoří Cinque Terre. Cinque Terre je primárně skládá z pěti rybářských vesnic, odtud název (pět pozemky). Tyto vesnice jsou Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore, a Monterosso al Mare. Oni byli původně pět hradů s malými komunit kolem nich. Přežít, Tyto vesnice se zúčastnil lovu a chovu. Obce byly, až do nedávné doby, spojen turistické trasy a byly přístupné pouze vlakem nebo moře.

Tyto vesnice jsou už ne v izolaci, jako tomu bylo před lety. nicméně, oni ještě udržují vzdálený pocit, že mnozí baví. Silnice vedou k některé z vesnic nyní, ale jsou velmi úzká a může být nebezpečná cesta pro ty, kteří jsou na cestách. Pokud dosáhnete vesnice autem, nebudete moci cestovat mezi nimi autem. Aby se zabránilo jakémukoli nebezpečí a nepohodlí, je nejlepší navštívit vesnice s nejpohodlnější systém dopravních vlaků.

 

Co můžete očekávat od Cinque Terre železniční trati?

Vlak linka Cinque Terre má šest zastávek. Pořadí těchto zastávek je La Spezia (ústřední dopravní uzel v oblasti), Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza, Monterosso, a pak konečně Levanto. Tyto cesty jsou relativně krátké a neberou tolik času. Cesta z La Spezia na Riomaggiore trvá asi 10 minut. Výlety mezi městy Cinque Terre je asi 5 minut každý. Tyto vlaky procházet temnými tunely, které se datují do roku 1870. Je to vzrušující zážitek jít do tmy a pak najednou vidí jas a ohromující výhled Středomoří.

Tyto vlaky nejsou tak časté jako by se dalo očekávat vzhledem k tomu, krátkou vzdálenost mezi destinacích. Oni obvykle běží jednou za hodinu, ale to se může lišit čas od času. nicméně, vždy je nejlepší požádat další cestovní informace při nákupu jízdenky. Kromě znát plán a cestovní čas to vlaková cesta, je velmi důležité ověřit si své vstupenky. Existuje validační stroje na vlaková nástupiště, které můžete použít. Jediné, co musíte udělat, je snímek úzký konec lístku do otvoru malého žlutého stroje a čekat slyšet razítko.

Arriving Cinque Terre by Train

 

1. Rychlý průvodce Cinque Terre By Train: Riomaggiore

Riomaggiore bude se jednat o první zastávka (pokud jste v čele od La Spezia) nebo pátá zastávka (pokud jste v čele od Levanta). nicméně, to je nejvíce pravděpodobné, že bude první zastávkou pro mnoho návštěvníků Cinque Terre, protože je to nejrychlejší způsob, jak se tam dostat. Riomaggiore je největší z pěti vesnic, a to je neoficiální kapitál od hlavního parku kancelář je tam. Budovy se rozkládají všechny na strmé rokle, celou cestu až do malého přístavu. Dějištěm loupání pastelové domy je malebná a zůstane v paměti navždy. Je to fantastický pohled při západu slunce vidět, a je to nutností páry, které chtějí sdílet zvláštní okamžik.

La Spezia do Riomaggiore Vlaky

Florence na Riomaggiore vlaků

Modena do Riomaggiore Vlaky

Livorno do Riomaggiore Vlaky

Riomaggiore Italy

 

2. Manarola

Manarola je petit obec, která se objeví na rozlít se do pobřeží, na první pohled Cinque Terre. Iluze o kaskádové barevné budovy je krásný pohled. Jedná se o dokonalou směs italské kultury a drsné přírody. Jakmile budete mít v krásným výhledem, si můžete prohlédnout na vesnici. Manarola má malý přístav, který představuje loď rampu a tůň. to je ideální místo zaplavat a praktikovat nějaké útesu. Doprovodný přístavu jsou četné rybářské lodě, které patří k obyvatelům Manarola. Tradice chytat a jíst ryby je stále naživu a prosperující v obci.

La Spezia na Manarola Vlaky

Riomaggiore k Manarola Vlaky

Sarzana na Manarola Vlaky

Levanto k Manarola Vlaky

Manarola to Cinque Terre by Train

 

3. Rychlý průvodce Cinque Terre By Train: Corniglia

Každá z pěti vesnic má určité kouzlo. Corniglia je zvláštní, protože není na nábřeží. nicméně, co mu chybí v plážích, to více než vyrovná se svou vlastní jedinečnou krásu. Corniglia se cítí vzdálenější než další vesnice. nicméně, nabízí mnohem uvolněnější a kolorit. V obci je často přehlížena, pro své náročné stezky. Na rozdíl od ostatních vesnic, které může být dosaženo lodí, Corniglia je zapnutá vrchol kopců a nemá přístup k moři. Jediný způsob, jak ho dosáhnout, je výlet do Cinque Terre cesty nebo na jet vlakem. nicméně, Je důležité poznamenat, že vlak nebude vám ušetří každá fyzická námaha. Stále budete muset chodit po schodech dostat do centra vesnice a vidět vše vesničce nabídek.

Corniglia má fantastické hledisko který vám umožní vidět většinu okolních kopců a obrovských oceánů. Belvederu v obci je skvělé místo, kam jít a vzít v kráse Cinque Terre. Jakmile to uděláte, že si můžete vychutnat chuť Obec nabízí, z úžasné pestem do lahodného vína. Corniglia má bohatou historii výroby vína, a pokud jste dost štěstí spřátelit se s místními, jste mohli ochutnat a dozvědět se o jejich vínech.

La Spezia do Corniglia Vlaky

Florence na Corniglia vlaků

Manarola k Corniglia Vlaky

Levant do Corniglia Vlaky

 

 

4. Vernazza

Vernazza je považován za jeden z nejkrásnějších vesnic v nejen Cinque Terre, ale celá země Itálie. Je jistě korunním klenotem Cinque Terre, který dělá mnoho zamilovala cesty. To má více elegantní a tradiční pocit, že ostatní vesnice chybí. Zkombinujte to s výjimečným jídlem a nádhernými památkami, a dostanete místo, které zaručuje druhou návštěvu. Nezapomeňte navštívit hrad Doria když ve Vernazza. Obsahuje jeden z posledních původních věží, které chránily lidé z vesnice před několika desítkami let.

Corniglia k Vernazza Vlaky

Florence na Vernazza vlaků

Bologna do Vernazza Vlaky

Riomaggiore k Vernazza Vlaky

Vernazza Coast

 

5. Rychlý průvodce Cinque Terre By Train: Monterosso Al Mare

Monterosso al Mare je bezesporu turistické a resort-jako město v oblasti Cinque Terre. Má auta, hotely, a oblázkové pláže ideální pro turisty. Chcete-li navštívit tento úžasný část Itálie, ale přednost moderní atmosféru, pak Monterosso je pro vás. Monterosso je promenáda, která je ideální pro večerní procházky, a ještě lépe, mají dobré jídlo, které učiní každý vychutnat mořské plody.

Řím Tivoli Vlaky

Tivoli do Říma Vlaky

Perugia do Tivoli Vlaky

Orvieto do Tivoli Vlaky

Monterosso Al Mare Sea

 

Jak můžete vidět, Cinque Terre má co nabídnout návštěvníkům, kteří chtějí zažít jedinečný zážitek italské. Má pět unikátních vesnic, které slibují nezapomenutelný zážitek. Rezervovat letenku na vlak a nechte zažít dobrodružství, který se nepodobá žádnému jinému.

 

 

Chcete, vložte si náš blog post “Rychlý průvodce: Jak cestovat Cinque Terre By Train” na vaše stránky? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/guide-travel-cinque-terre-train/?lang=cs – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)