Čas na čtení: 7 minut
(Aktualizováno: 07/08/2021)

V Evropě existuje mnoho nádherných a krásných památek. Za každým rohem, je třeba navštívit památník nebo zahradu. Jednou z nejzajímavějších a nejpozoruhodnějších památek je nádherná fontána, a vybrali jsme ručně 10 nejkrásnějších fontán v Evropě.

Hudební, extravagantní, Evropské fontány jsou velkolepé. Z Paříže do Budapešti, v centru města nebo na ostrově, tyto 10 úžasné fontány rozhodně stojí za návštěvu.

 

1. Fontána di Trevi V Římě

Největší a nejznámější fontána v Římě je fontána di Trevi. Tato nádherná fontána se rozlévá kolem 2,824,800 kubických stop vody každý den. Taky, v římských dobách to byl centrální zdroj vody. Tím pádem, uvidíte, že fontána di Trevi na křižovatce tří silnic „Tre Vie“ je fontána tří silnic.

V případě, že jste to nevěděli, fontána di Trevi je jedním ze sedmi divů Evropy. Proto, není divu, že nejkrásnější fontána v Evropě obsahovala mnoho filmů, jako Římský svátek.

Kde je Fontána di Trevi v Římě?

Úchvatná fontána di Trevi je jen 10 minut chůze od Španělských schodů. Můžete také jet tramvají na stanici Barberini.

Ceny vlaků z Milána do Říma

Ceny vlaků z Florencie do Říma

Ceny vlaků z Pisy do Říma

Ceny vlaků z Neapole do Říma

 

Trevi Fountain is one of the Most Beautiful Fountains In Rome and Italy

2. Fontána Trocadero

Nejpozoruhodnějším rysem fontány Trocadero je fontána ve Varšavě uprostřed. Má povodí, s 12 fontány obklopující to. Proto, scéna Eiffelovy věže a fontány je naprosto epická.

The krásné zahrady a fontány byly původně součástí Trocadero Palais, byly vytvořeny v 1878 s univerzální expozicí. Směrem k řece Seině, v pozadí Palais du Chaillot, a v přední části Eiffelovy věže, fontána Trocadero je perfektní místo na piknik v Paříži, a Evropa.

Jak se dostat na Trocadero?

K zahradám Trocadera a fontáně se dostanete metrem, na stanici Trocadero.

Ceny vlaků z Amsterdamu do Paříže

Ceny vlaků z Londýna do Paříže

Ceny vlaků z Rotterdamu do Paříže

Ceny vlaků z Bruselu do Paříže

 

3. Latona fontána ve Versailles

Existují 55 fontány v zahradách Versailles, ale nejkrásnější a nejpozoruhodnější je fontána Latona. Fontána La Latona byla inspirována Ovidiovými Proměnami, Latona, matka Appolla a Diany, zobrazen se svými dětmi v této slavné fontáně.

Tváří v tvář Canal Grande, můžete snadno spatřit a obdivovat vizi krále Ludvíka XIV odkudkoli ve Versailles. Během hlavní sezóny si můžete užít fontánu hudební show, která se koná 3 krát týdně.

Jak se dostat do Latona?

Versailleský palác se nachází ve městě Versailles, prostě 45 minut vlakem z Paříže. Můžete jet vlakem do stanice Versailles Chateau Rive Gauche. Pak je to jen kousek pěšky od nádraží k paláci a zahradám.

Ceny vlaků z La Rochelle do Nantes

Ceny vlaků z Toulouse do La Rochelle

Ceny vlaků z Bordeaux do La Rochelle

Ceny vlaků z Paříže do La Rochelle

 

The Latona Fountain In Versailles

 

4. Eftelingova fontána

Nejpůsobivější hudební show s fontánami v Evropě je hudební show s fontánami v zábavním parku Efteling. Budete ohromeni 12 minutová světelná a vodní show, kde žáby proměňují vodu v nádhernou baletní show.

Systém fontány Aqunura byl zkonstruován pro Efteling 60 výročí. dospět k závěru,, hudební show je skvělým zakončením rodinného výletu do nádherného Zábavní park Efteling.

Jak se dostat k fontáně Efteling?

Tento úžasný park je jen hodinu jízdy od Amsterdamu, takže je ideální pro zábavnou rodinu jednodenní výlet z Amsterdamu.

Ceny vlaků z Bruselu do Amsterdamu

Ceny vlaků z Londýna do Amsterdamu

Ceny vlaků z Berlína do Amsterdamu

Ceny vlaků z Paříže do Amsterdamu

 

 

5. 1o Nejkrásnější fontány v Evropě: Trafalgarská fontána

Mořské panny a tritony jsou ústředními sochami fontány na Trafalgarském náměstí. nicméně, na rozdíl od ostatních fontán, za výběrem těchto mořských tvorů není žádná legenda. Nejkrásnější fontána v Londýně byla původně postavena v roce 1841 minimalizovat prostor pro demonstranty.

Fontánu Trafalgar Square najdete přímo před Národní galerií v Londýně. Dále, měli byste vědět, že právě tam přicházejí Londýňané na vánoční zábavu. Tak, budete mít další skvělý důvod k návštěvě jedné z nejkrásnějších fontán v Evropě.

Jak se dostat k Trafalgarské fontáně v Londýně?

Na stanici metra Charing Cross můžete cestovat z kteréhokoli místa v Londýně.

Ceny vlaků z Amsterdamu do Londýna

Ceny vlaků z Paříže do Londýna

Ceny vlaků z Berlína do Londýna

Ceny vlaků z Bruselu do Londýna

 

Trafalgar Fountain London UK

 

6. Swarovski fontána v Innsbrucku

Tyrolský region je jedním z nejkrásnějších regionů v Rakousku, stejně jako domov ústředí Swarovski. Swarovski fontána je umístěna ve Swarovski Crystal Worlds, komplex zábavy a jídla. Byl skutečně navržen pro výrobce křišťálového skla, Swarovski.

Fontána má tvar lidské hlavy. Je to jedna z nejneobvyklejších fontán v Evropě, a rozhodně stojí za návštěvu, když jste na pěší turistice v Rakousku.

Jak se dostat do Swarovski fontána v Innsbruck?

Můžeš cestovat vlakem z Innsbrucku do Swarovski za méně než hodinu.

Ceny vlaků z Mnichova do Innsbrucku

Ceny vlaků ze Salcburku do Innsbrucku

Ceny vlaků z Oberstdorf do Innsbruck

Ceny vlaků z Grazu do Innsbrucku

 

Swarovski Fountain In Innsbruck is the one of the Most Unique and Beautiful Fountains in Europe

 

7. Jet Deau V Ženevě

Vodní paprsek, vodní paprsek v angličtině, je nejvyšší fontána v Evropě a může dosáhnout 400 metrů. Zpočátku, fontána byla postavena k řízení přetlaku hydraulického zařízení v La Coulouvreniere, ale brzy se stal symbolem moci.

Proto, při návštěvě Ženevy je docela těžké vynechat Jet Deau. Ve skutečnosti, můžete najít cestu k Ženevskému jezeru, pokud jednoduše sledujete vodní paprsek.

Ceny vlaků z Lyonu do Ženevy

Ceny vlaků z Curych do Ženeva

Ceny vlaků z Paříže do Ženevy

Ceny vlaků z Bern do Ženevy

 

Jet Deau In Geneva is The Most Special Fountain In Switzerland

 

8. Stravinského fontána, Paříž

Stravinského fontána v Centre Pompidou je hudební poctou ruskému skladateli, Igor Stravinskij. Jasně zbarvené rty, klaun, a další pobuřující sochy činí z této výstřední fontány jednu z nejneobvyklejších fontán v Evropě. Návrh vytvořili sochař Jean Tinguely a malíř Niki de Saint Phalle. Oba umělci mají velmi odlišné styly: dadaistický průmysl na jedné straně, a naopak jasný. Tak, spolu, jejich práce oslavuje nejlepší moderní klasickou hudbu 20. století.

Nepochybně, Stravinská fontána upoutá vaši pozornost, když ji budete obdivovat zblízka. Je to vlastně jako být svědkem cirkusového představení u vchodu do světoznámého centra Pompidou.

Jak se dostanu do Stravinského fontána?

Fontaine Stravinsky je u vchodu do centra Pompidou. Můžete jet metrem na stanici Hotel de Ville.

Ceny vlaků z Paříže do Marseille

Ceny vlaků z Marseille do Paříže

Ceny vlaků z Marseilles do Clermont Ferrand

 

9. Hudební fontána na Markétině ostrově v Budapešti

Největší fontána v Maďarsku každou hodinu zobrazuje úžasnou hudební a laserovou show. Květen až říjen, je nejlepší čas na návštěvu Markétinho ostrova v Budapešti. Piknik si můžete užít při sledování velkolepé vodní a světelné show.

Další vlastnost, díky níž je Křižíkova fontána jednou z 10 nejkrásnější fontány v Evropě, je, že existuje plán hudební show pro děti i dospělé.

Jak se dostanu do Fontána na Markétině ostrově?

K fontáně na Markétin ostrov se dostanete z centra Budapešti tramvají.

Ceny vlaků z Vídně do Budapešti

Ceny vlaků z Prahy do Budapešti

Ceny vlaků z Mnichova do Budapešti

Ceny vlaků z Grazu do Budapešti

 

The Margaret Island Musical Fountain In Budapest is Most Beautiful Fountains and Musical in Europe

 

10. Křižíkova fontána v Praze

Tančící fontána, Křižíkova fontána, se nachází nedaleko pražského výstaviště. Začínající od 8 odpoledne do půlnoci, budete si moci vychutnat nejlepší světla a nejlepší hudbu. Existují 4 ukazuje, kdy je každá hudba a světla úplně jiná než ostatní.

Křižíkova hudební fontána byla postavena v 1891 pro výstaviště. Od té doby baví davy. Večer s show bude skvělým zakončením pohádkového dne v Praze.

Jak se dostanu do Křižík?

K fontáně Křižík se snadno dostanete tramvají na stanici Vystaviště.

Ceny vlaků z Norimberku do Prahy

Ceny vlaků z Mnichova do Prahy

Ceny vlaků z Berlína do Prahy

Ceny vlaků z Vídně do Prahy

 

Krizik Fountain In Prague

 

Tady v Uložit vlak, rádi vám pomůžeme najít nejlevnější jízdenky na vlak do kterékoli z krásných fontán v Evropě.

 

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek „10 nejkrásnějších fontán v Evropě“Na váš web? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/most-beautiful-fountains-europe/?lang=cs Cvičení- (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)