Czas czytania: 7 minuty
(Poprawiony: 07/08/2021)

W Europie jest wiele wspaniałych i pięknych zabytków. Za każdym rogiem, jest pomnik lub ogród do odwiedzenia. Jednym z najbardziej ekscytujących i niezwykłych zabytków jest wspaniała fontanna, i wybraliśmy ręcznie 10 najpiękniejszych fontann w Europie.

Musical, ekstrawagancki, Europejskie fontanny są spektakularne. Z Paryża do Budapesztu, w centrum miasta lub na wyspie, te 10 niesamowite fontanny są całkowicie warte odwiedzenia.

 

1. Fontanna di Trevi W Rzymie

Największą i najbardziej znaną fontanną w Rzymie jest fontanna di Trevi. Ta wspaniała fontanna się rozlewa 2,824,800 metrów sześciennych wody każdego dnia. Również, w czasach rzymskich było to centralne źródło wody. A zatem, zobaczysz, że fontanna di Trevi na skrzyżowaniu trzech dróg „Tre Vie” jest fontanną trzech dróg.

Na wypadek, gdybyś nie wiedział, Fontanna di Trevi jest jednym z siedmiu cudów Europy. W związku z tym, nic dziwnego, że w najpiękniejszej fontannie w Europie ukazało się wiele filmów, podobnie jak rzymskie wakacje.

Gdzie jest Fontanna di Trevi w Rzymie?

Zapierająca dech w piersiach fontanna di Trevi znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od Schodów Hiszpańskich. Możesz także skorzystać z tramwaju do stacji Barberini.

Ceny pociągów z Mediolanu do Rzymu

Ceny pociągów z Florencji do Rzymu

Ceny pociągów z Pizy do Rzymu

Ceny pociągów z Neapolu do Rzymu

 

Fontanna di Trevi jest jedną z najpiękniejszych fontann w Rzymie i we Włoszech

2. Fontanna Trocadero

Najbardziej niezwykłą cechą fontanny Trocadero jest fontanna Warszawy w centrum. Ma kształt niecki, z 12 otaczające go fontanny. W związku z tym, scena wieży Eiffla i fontanny jest absolutnie epicka.

The piękne ogrody a fontanny były początkowo częścią Trocadero Palais, zostały stworzone w 1878 z uniwersalną ekspozycją. Z widokiem na Sekwanę, w tle Palais du Chaillot, i przed Wieżą Eiffla, fontanna Trocadero to idealne miejsce na piknik w Paryżu, i Europa.

Jak dostać się do Trocadero?

Do Ogrodów Trocadero i fontanny można dojechać metrem, do stacji Trocadero.

Ceny pociągów z Amsterdamu do Paryża

Ceny pociągów z Londynu do Paryża

Ceny pociągów z Rotterdamu do Paryża

Ceny pociągów z Brukseli do Paryża

 

3. Fontanna Latona w Wersalu

Tam są 55 fontanny w ogrodach Versailles, ale najpiękniejsza i najbardziej niezwykła jest fontanna Latona. Fontanna La Latona została zainspirowana Metamorfozami Owidiusza, Latona, matka Appolla i Diany, przedstawiona wraz z dziećmi w tej wspaniałej fontannie.

Z widokiem na Canal Grande, możesz łatwo dostrzec i podziwiać wizję króla Ludwika XIV z dowolnego miejsca w Wersalu. W sezonie można podziwiać występy muzyczne przy fontannie 3 razy w tygodniu.

Jak dojechać do Latony?

Pałac wersalski znajduje się w mieście Wersal, właśnie 45 minut pociągiem z Paryża. Możesz dojechać pociągiem do stacji Versailles Chateau Rive Gauche. Potem ze stacji jest tylko krótki spacer do pałacu i ogrodów.

Ceny pociągów La Rochelle do Nantes

Ceny pociągów z Tuluzy do La Rochelle

Ceny pociągów z Bordeaux do La Rochelle

Ceny pociągów z Paryża do La Rochelle

 

Fontanna Latona w Wersalu

 

4. Fontanna Efteling

Najbardziej imponującym pokazem fontann muzycznych w Europie jest pokaz fontann muzycznych w parku rozrywki Efteling. Będziesz zaskoczony 12 minuty pokaz światła i wody, gdzie żaby zamieniają wodę w piękny pokaz baletowy.

Dla Efteling skonstruowano system fontann Aqunura 60 rocznica. Podsumowując, spektakl muzyczny to świetne zakończenie rodzinnej wycieczki do cudowności Park rozrywki Efteling.

Jak dostać się do fontanny Efteling?

Ten niesamowity park znajduje się zaledwie godzinę drogi od Amsterdamu, więc jest idealny dla przyjemnej rodziny jednodniowa wycieczka z Amsterdamu.

Ceny pociągów z Brukseli do Amsterdamu

Ceny pociągów z Londynu do Amsterdamu

Ceny pociągów z Berlina do Amsterdamu

Ceny pociągów z Paryża do Amsterdamu

 

 

5. 1o Najpiękniejsze fontanny w Europie: Fontanna Trafalgar

Syreny i Trytony to centralne posągi fontanny na Trafalgar Square. jednak, w przeciwieństwie do innych fontann, za wyborem tych stworzeń morskich nie ma legendy. Najpiękniejsza fontanna w Londynie została pierwotnie zbudowana w 1841 aby zminimalizować przestrzeń dla demonstrantów.

Fontannę na Trafalgar Square znajdziesz tuż przed National Gallery w Londynie. Dodatkowo, powinieneś wiedzieć, że to tutaj londyńczycy przyjeżdżają na świąteczne zabawy. Więc, będziesz miał kolejny wspaniały powód, aby odwiedzić jedną z najpiękniejszych fontann w Europie.

Jak dostać się do fontanny Trafalgar w Londynie?

Do stacji metra Charing Cross można dojechać z dowolnego miejsca w Londynie.

Ceny pociągów z Amsterdamu do Londynu

Ceny pociągów z Paryża do Londynu

Ceny pociągów z Berlina do Londynu

Ceny pociągów z Brukseli do Londynu

 

Fontanna Trafalgar w Londynie w Wielkiej Brytanii

 

6. Fontanna Swarovskiego w Innsbrucku

Region Tyrolu to jeden z najpiękniejszych regionów Austrii, jak również domem dla siedziby Swarovski. Fontanna Swarovskiego znajduje się w Swarovski Crystal Worlds, kompleks rozrywki i jedzenia. W rzeczywistości został zaprojektowany dla producenta szkła kryształowego, Swarovski.

Fontanna ma kształt głowy mężczyzny. To jedna z najbardziej niezwykłych fontann w Europie, i zdecydowanie warte odwiedzenia podczas wędrówek po Austrii.

Jak dostać się do Fontanna Swarovskiego W Innsbruck?

Możesz podróżować pociągiem z Innsbrucka do Swarovskiego w mniej niż godzinę.

Ceny pociągów z Monachium do Innsbrucka

Ceny pociągów z Salzburga do Innsbrucka

Ceny pociągów z Oberstdorf do Innsbrucka

Ceny pociągów z Graz do Innsbrucku

 

Fontanna Swarovskiego w Innsbrucku jest jedną z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych fontann w Europie

 

7. Jet Deau w Genewie

Strumień wody, strumień wody w języku angielskim, to najwyższa fontanna w Europie, do której może dotrzeć 400 metrów. Początkowo, fontanna została zbudowana w celu kontroli nadciśnienia w instalacji hydraulicznej w La Coulouvreniere, ale wkrótce stał się symbolem władzy.

W związku z tym, podczas wizyty w Genewie trudno przegapić Jet Deau. w rzeczywistości, można było znaleźć drogę do Jeziora Genewskiego, jeśli po prostu podążasz za strumieniem wody.

Ceny pociągów z Lyonu do Genewy

Ceny pociągów z Zurychu do Genewy

Ceny pociągów z Paryża do Genewy

Ceny pociągów Berno do Genewy

 

Jet Deau w Genewie to najbardziej wyjątkowa fontanna w Szwajcarii

 

8. Fontanna Strawińskiego, Paryż

Fontanna Strawińskiego w Centre Pompidou to muzyczny hołd złożony rosyjskiemu kompozytorowi, Igor Strawiński. Jasne, kolorowe usta, klaun, i inne skandaliczne rzeźby sprawiają, że ta ekscentryczna fontanna jest jedną z najbardziej niezwykłych fontann w Europie. Projekt został stworzony przez rzeźbiarza Jeana Tinguely'ego i malarza Niki de Saint Phalle. Obaj artyści mają bardzo różne style: z jednej strony dadaistyczny industrial, i jasne z drugiej strony. Więc, razem, ich twórczość celebruje najlepszą współczesną muzykę klasyczną XX wieku.

Niewątpliwie, Fontanna Strawińskiego przyciągnie Twoją uwagę, gdy będziesz ją podziwiać z bliska. To tak, jakby być świadkiem występu cyrkowego przy wejściu do znanego na całym świecie centrum Pompidou.

Jak mogę dostać się do Fontanna Strawińskiego?

Fontaine Stravinsky znajduje się przy wejściu do centrum Pompidou. Metrem można dojechać do stacji Hotel de Ville.

Ceny pociągów z Paryża do Marsylii

Ceny pociągów z Marsylii do Paryża

Ceny pociągów z Marsylii do Clermont-Ferrand

 

9. Muzyczna Fontanna Wyspy Małgorzaty W Budapeszcie

Największa fontanna na Węgrzech co godzinę wyświetla wspaniały pokaz muzyczny i laserowy. Od maja do października, to najlepszy czas, aby odwiedzić Wyspę Małgorzaty w Budapeszcie. Możesz cieszyć się piknikiem, oglądając spektakularny pokaz wody i świateł.

Kolejna cecha, która sprawia, że ​​fontanna Krizikova jest jedną z 10 najpiękniejsze fontanny w Europie, jest taki, że istnieje plan muzyczny dla dzieci i dorosłych.

Jak mogę dostać się do Fontanna Wyspy Małgorzaty?

Możesz dostać się do fontanny na Wyspie Małgorzaty z centrum Budapesztu tramwajem.

Ceny pociągów z Wiednia do Budapesztu

Ceny pociągów z Pragi do Budapesztu

Ceny pociągów z Monachium do Budapesztu

Ceny pociągów z Graz do Budapesztu

 

Muzyczna fontanna Wyspy Małgorzaty w Budapeszcie to najpiękniejsze fontanny i musical w Europie

 

10. Fontanna Krizik W Pradze

Tańcząca fontanna, Fontanna Krizik, znajduje się w pobliżu praskiego centrum wystawowego. Zaczynając od 8 od południa do północy, będziesz mógł cieszyć się najlepszym światłem i najlepszą muzyką. Tam są 4 pokazuje, kiedy każdy jest zupełnie inny od drugiego pod względem muzyki i światła.

Fontanna muzyczna Krizik została zbudowana w r 1891 dla centrum wystawowego. Od tego czasu bawi tłumy. Wieczór z show będzie wspaniałym zakończeniem bajecznego dnia w Pradze.

Jak się dostanę do Krizik?

Do fontanny Krizika można łatwo dojechać tramwajem do stacji Vystaviste.

Ceny pociągów z Norymbergi do Pragi

Ceny pociągów z Monachium do Pragi

Ceny pociągów z Berlina do Pragi

Ceny pociągów z Wiednia do Pragi

 

Fontanna Krizik W Pradze

 

Tu na Zapisz Pociąg, z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć najtańsze bilety kolejowe do którejkolwiek z pięknych fontann w Europie.

 

 

Czy chcesz osadzić nasz wpis na blogu „10 najpiękniejszych fontann w Europie”W Twojej witrynie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/most-beautiful-fountains-europe/?lang=pl W pobliżu- (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)