Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 07/08/2021)

Avrupa'da birçok harika ve güzel simge yapı var. Her köşenin arkasında, ziyaret edilecek bir anıt veya bahçe var. En heyecan verici ve dikkat çekici manzaralardan biri muhteşem bir çeşmedir., ve biz elle seçtik 10 Avrupa'nın en güzel çeşmelerinden.

Müzikal, abartılı, Avrupa'nın çeşmeleri muhteşem. Paris'ten Budapeşte'ye, şehir merkezinde veya bir adada, bunlar 10 muhteşem çeşmeler kesinlikle görülmeye değer.

 

1. Roma'daki Trevi Çeşmesi

Roma'daki en büyük ve en ünlü çeşme Trevi çeşmesidir.. Bu muhteşem çeşme etrafa saçılıyor 2,824,800 her gün fit küp su. Ayrıca, Roma döneminde merkezi bir su kaynağıydı. Böylece, Üç yolun kavşağındaki Trevi çeşmesinin üç yol çeşmesi olan "Tre Vie".

Bilmiyorsan diye, Trevi çeşmesi Avrupa'nın yedi harikasından biridir. bu nedenle, Avrupa'nın en güzel çeşmesinin birçok filme yer vermiş olması şaşırtıcı değil, gibi Roma Tatili.

Roma'daki Trevi Çeşmesi Nerede?

Nefes kesici Trevi çeşmesi, İspanyol Merdivenleri'ne sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.. Ayrıca tramvayla Barberini istasyonuna da gidebilirsiniz.

Milano - Roma Tren Fiyatları

Floransa - Roma Tren Fiyatları

Pisa - Roma Tren Fiyatları

Napoli - Roma Tren Fiyatları

 

Trevi Fountain is one of the Most Beautiful Fountains In Rome and Italy

2. Trocadero Çeşmesi

Trocadero çeşmesinin en dikkat çekici özelliği merkezdeki Varşova çeşmesidir.. Havza şeklindedir, ile 12 çevreleyen çeşmeler. bu nedenle, Eyfel Kulesi ve çeşme sahnesi kesinlikle destansı.

, güzel bahçeler ve çeşmeler başlangıçta Trocadero Palais'in bir parçasıydı, yaratıldılar 1878 evrensel sergi ile. Seine Nehri'ne bakan, arka planda Palais du Chaillot, ve Eyfel Kulesi'nin önünde, Trocadero çeşmesi Paris'te mükemmel piknik yeri, ve Avrupa.

Trocadero'ya Nasıl Gidilir?

Trocadero Bahçeleri'ne ve çeşmeye metro ile ulaşabilirsiniz., Trocadero istasyonuna.

Amsterdam - Paris Tren Fiyatları

Londra - Paris Tren Fiyatları

Rotterdam - Paris Tren Fiyatları

Brüksel - Paris Tren Fiyatları

 

3. Versailles'daki Latona Çeşmesi

Var 55 bahçelerindeki çeşmeler Versay, ama en güzel ve dikkat çekici olanı Latona çeşmesidir. La Latona çeşmesi, Ovid'in Metamorfozlarından esinlenmiştir., Latona Appollo ve Diana'nın annesi, bu görkemli çeşmede çocukları ile tasvir edilmiştir.

Büyük Kanal karşısında, King Louis XIV’in vizyonunu Versailles’in her yerinden kolayca görebilir ve hayran olabilirsiniz. Yoğun sezonda gerçekleşen çeşme müzikal gösterisinin tadını çıkarabilirsiniz. 3 haftada bir kez.

Latona'ya Nasıl Gidilir?

Versailles sarayı Versailles kasabasında yer almaktadır, sadece 45 Paris'ten trenle dakika. Versailles Chateau Rive Gauche istasyonuna giden trene binebilirsiniz.. Sonra istasyondan saraya ve bahçelere sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde.

La Rochelle - Nantes Tren Fiyatları

Toulouse - La Rochelle Tren Fiyatları

Bordeaux - La Rochelle Tren Fiyatları

Paris - La Rochelle Tren Fiyatları

 

The Latona Fountain In Versailles

 

4. Efteling Çeşmesi

Avrupa'nın en etkileyici müzikli çeşme gösterisi, Efteling tema parkındaki müzikli çeşme gösterisidir.. Hayran kalacaksınız 12 dakika ışık ve su gösterisi, kurbağaların suyu güzel bir bale gösterisine dönüştürdüğü yer.

Efteling için Aqunura çeşme sistemi inşa edildi. 60 yıldönümü. sonuçlandırmak, müzikal gösteri, harika bir aile gezisi için harika bir son Efteling tema parkı.

Efteling Çeşmesine Nasıl Gidilir?

Bu muhteşem park Amsterdam'dan sadece bir saat uzaklıkta, bu yüzden eğlenceli bir aile için mükemmel Amsterdam'dan günübirlik gezi.

Brüksel - Amsterdam Tren Fiyatları

Londra - Amsterdam Tren Fiyatları

Berlin - Amsterdam Tren Fiyatları

Paris - Amsterdam Tren Fiyatları

 

 

5. 1o Avrupa'nın En Güzel Çeşmeleri: Trafalgar Çeşmesi

Denizkızları ve Tritonlar, Trafalgar Meydanı çeşmesinin merkezi heykelleridir.. ancak, diğer çeşmelerin aksine, bu deniz canlılarının seçiminin arkasında bir efsane yok. Londra'daki en güzel çeşme aslında 1841 göstericiler için alanı en aza indirmek için.

Trafalgar Meydanı çeşmesini Londra'daki Ulusal Galeri'nin hemen önünde bulacaksınız. ek olarak, Londralıların Noel eğlencesi için geldiği yer olduğunu bilmelisin. Böyle, Avrupa'nın en güzel çeşmelerinden birini ziyaret etmek için harika bir nedeniniz daha olacak.

Londra'daki Trafalgar Çeşmesine Nasıl Gidilir?

Charing Cross metro istasyonuna Londra'nın herhangi bir noktasından seyahat edebilirsiniz.

Amsterdam - Londra Tren Fiyatları

Paris - Londra Tren Fiyatları

Berlin - Londra Tren Fiyatları

Brüksel - Londra Tren Fiyatları

 

Trafalgar Fountain London UK

 

6. Innsbruck'taki Swarovski Çeşmesi

Tirol bölgesi, Avusturya'nın en güzel bölgelerinden biridir, Swarovski genel merkezinin yanı sıra. Swarovski çeşmesi Swarovski Crystal Worlds'te yer almaktadır., eğlence ve yemek kompleksi. Aslında kristal cam üreticisi için tasarlandı, Swarovski.

Çeşme bir erkek başı şeklindedir. Avrupa'nın en sıra dışı çeşmelerinden biridir., ve Avusturya'da yürüyüş yaparken kesinlikle görülmeye değer.

Nasıl Gidilir Swarovski Çeşmesi İçinde Innsbruck?

Yapabilirsin trenle seyahat İnnsbruck'tan Swarovski'ye bir saatten kısa sürede.

Münih - İnnsbruck Tren Fiyatları

Salzburg - İnnsbruck Tren Fiyatları

Oberstdorf - İnnsbruck Tren Fiyatları

Graz - İnnsbruck Tren Fiyatları

 

Swarovski Fountain In Innsbruck is the one of the Most Unique and Beautiful Fountains in Europe

 

7. Jet Deau Cenevre'de

Su jeti, İngilizce bir su jeti, Avrupa'nın en uzun çeşmesidir ve ulaşılabilen 400 metre. başlangıçta, çeşme, La Coulouvreniere'deki bir hidrolik tesisin aşırı basıncını kontrol etmek için inşa edildi, ama çok geçmeden gücün sembolü oldu.

bu nedenle, Cenevre'yi ziyaret ettiğinizde Jet Deau'yu kaçırmak oldukça zor. Aslında, Cenevre Gölü'ne giden yolu bulabilirsin, sadece su jetini takip edersen.

Lyon - Cenevre Tren Fiyatları

Zürih - Cenevre Tren Fiyatları

Paris - Cenevre Tren Fiyatları

Bern - Cenevre Tren Fiyatları

 

Jet Deau In Geneva is The Most Special Fountain In Switzerland

 

8. Stravinsky Çeşmesi, Paris

Centre Pompidou'daki Stravinsky çeşmesi, Rus bestecinin müzikal bir övgüsüdür., Igor Stravinsky. Parlak renkli dudaklar, bir palyaço, ve diğer çirkin heykeller, bu eksantrik çeşmeyi Avrupa'nın en sıra dışı çeşmelerinden biri yapıyor. Tasarım, heykeltıraş Jean Tinguely ve ressam Niki de Saint Phalle tarafından yapılmıştır.. Her iki sanatçının da çok farklı stilleri var: bir yandan Dadaist bir sanayi, ve öte yandan parlak. Böyle, birlikte, çalışmaları 20. yüzyılın en iyi modern klasik müziğini kutluyor.

Şüphesiz, Stravinsky çeşmesi, ona yakından hayran kaldığınızda dikkatinizi çekecek. Aslında dünyaca ünlü Pompidou merkezinin girişinde bir sirk gösterisine tanık olmak gibi.

Nasıl Gidilir Stravinsky Çeşmesi?

Fontaine Stravinsky, Pompidou merkezinin girişinde. Metro ile Hotel de Ville istasyonuna gidebilirsiniz.

Paris - Marsilya Tren Fiyatları

Marsilya - Paris Tren Fiyatları

Marsilya - Clermont Ferrand Tren Fiyatları

 

9. Budapeşte'deki Margaret Adası Müzikli Çeşmesi

Macaristan'ın en büyük çeşmesi her saat harika bir müzik ve lazer gösterisi sergiliyor. Mayıs-Ekim, Budapeşte'deki Margaret Adası'nı ziyaret etmek için en iyi zamandır. Muhteşem su ve ışık gösterisini izlerken pikniğin tadını çıkarabilirsiniz..

Krizikova çeşmesini bir 10 Avrupa'nın en güzel çeşmeleri, çocuklar ve yetişkinler için bir müzikal gösteri planı olması.

Nasıl Gidilir Margaret Adası Çeşmesi?

Budapeşte şehir merkezinden Margaret Adası çeşmesine tramvayla ulaşabilirsiniz..

Viyana - Budapeşte Tren Fiyatları

Prag - Budapeşte Tren Fiyatları

Münih - Budapeşte Tren Fiyatları

Graz - Budapeşte Tren Fiyatları

 

The Margaret Island Musical Fountain In Budapest is Most Beautiful Fountains and Musical in Europe

 

10. Prag'daki Krizik Çeşmesi

Dans eden çeşme, Krizik çeşmesi, Prag'ın sergi merkezinin yakınında. Den başlayarak 8 öğleden sonra gece yarısına kadar, en iyi ışıkların ve en iyi müziğin keyfini çıkarabileceksiniz. Var 4 müzik ve ışıklarda her birinin diğerinden tamamen farklı olduğunu gösterir.

Krizik müzikli çeşme, 1891 sergi merkezi için. O zamandan beri kalabalıkları eğlendiriyor. Gösterili bir akşam, Prag'da muhteşem bir gün için harika bir son olacak.

Nasıl ... yapabilirim krizik?

Vystaviste istasyonuna tramvayla Krizik çeşmesine kolayca ulaşabilirsiniz..

Nürnberg - Prag Tren Fiyatları

Münih - Prag Tren Fiyatları

Berlin - Prag Tren Fiyatları

Viyana - Prag Tren Fiyatları

 

Krizik Fountain In Prague

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, Avrupa'nın güzel çeşmelerinden herhangi biri için en ucuz tren biletlerini bulmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

"Avrupa'nın En Güzel 10 Çeşmesi" adlı blog yazımızı gömmek ister misiniz?"Sitenize? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/most-güzel-fountains-europe/?lang=tr ‎- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)