Čas čítania: 8 minút
(Aktualizované: 18/11/2022)

99% hľadačov divokej prírody sa rozhodli vycestovať do Afriky na výpravný výlet na safari. Avšak, vybrali sme 10 najlepšie destinácie divočiny na svete, z Európy do Číny, menej cestovaní, ale najpamätnejšie a zvláštne miesta.

 

1. Jiuzhaigou v Číne

Domov do 40% voľne žijúcich druhov zvierat, a fauny v Číne, údolie Jiuzhaigou je 4800 metrov na výšku. Údolie Jiuzhaigou je jedným z 10 najlepšie destinácie divočiny na svete s dychberúci krajinu a bohatý ekosystém.

V údolí Jiuzhaigou, budete mať neoceniteľnú šancu vidieť panda veľká, červená Panda, S'-čchuan takin, a opicu s nosom. Je to len niekoľko ďalších vzácnych zvierat žijúcich po celé storočia v údolí Jiuzhaigou. Tieto ohrozené druhy žijú v oblasti vodopádov, jazierka, vápencové hory, a krasové formácie, miesto pozoruhodnej krásy, ktoré pozdvihne vašu náladu a dovolenku v divočine na úplne novú úroveň.

Kde je údolie Jiuzhaigou v Číne?

Nádherné údolie Jiuzhaigou sa nachádza v čínskej provincii S'-čchuan a je prístupné z Pekingu alebo Čcheng-tu.

 

Animal on a tree in Jiuzhaigou Valley, China

 

2. Najlepšie destinácie divej zveri na svete: Shennongjia v Číne

Ak chcete vidieť opicu Sichuan s nosom, nemusíte cestovať ďaleko, pretože táto vzácna opica žije v lesoch strednej Číny.. to je správne, Shennongjia Prírodná rezervácia v provincii Hubei je domovom neposlušnej opice, biely medveď, zamračené, spoločné leopardy, a ázijský čierny medveď.

Navyše, prírodná rezervácia Shennongjia je mimoriadne krásna s vysokými vrcholmi a nízkymi riekami. Od zimy do leta, názory na divokú prírodu sa menia po celý rok, sľubuje iný zážitok, kedykoľvek sa rozhodnete navštíviť. Avšak, najlepší čas na návštevu je máj až september, a mali by ste si rezervovať letenky.

Kde je prírodná rezervácia Shennongjia v Číne?

Rezervácia Shennongjia sa nachádza v strede Číny, a najlepšie je vytvoriť si základňu divej zveri v meste Muyu.

 

 

3. Najlepšie destinácie divej zveri na svete: Mount Huangshan v Číne

Inšpirácia pre básnikov a spisovateľov, nie je prekvapujúce, že hora Huangshan je úžasnou prírodnou destináciou na svete. Huangshan sa nachádza v subtropickom podnebnom pásme v provincii Anhui. teda, okrem orla škvrnitého, a ázijská divá mačka, rastliny a kvety sú tu najkrajšie a najšpeciálnejšie v celej Číne.

Vzácne divé zvieratá’ biotopom sú starodávne borovice a granitické skalné útvary, kde ste sa mohli vznášať nad oblakmi. Musíte si len vybrať jednu z týchto možností 70 vrcholy v oblasti pre úchvatné scénické výhľady prírodnej rezervácie. Spodná čiara, s tolko vidiet, mali by ste si rezervovať 2-3 dni pre nezabudnuteľných dovolenka divočiny v Huangshan.

Kde je prírodná rezervácia Mount Huangshan v Číne?

Mount Huangshan je 3 hodín od Šanghaja o vysokorýchlostný vlak, v provincii Anhui.

 

Best Wildlife Destinations In The World: Mount Huangshan In China

 

4. Najlepšie destinácie divej zveri na svete: Ligúria pre delfíny v Taliansku

Ligúria a Päť krajín sú známe svojim farebným a malebným pobrežím a mestami. Keby ste to nevedeli, Ligúria je tiež fantastickým cieľom pre pozorovanie veľrýb a delfínov. Od mája do septembra, môžete ísť na jeden z mnohých výletov loďou v Ligúrii pri hľadaní fascinujúcich morský život v Taliansku.

Malebné pobrežia a útesy na Cinque Terre sú plné skrytých zátok, a podmorské zázraky. Takže, z člna resp potápať sa, a šnorchlovanie, budete ohromení morskou divočinou v Ligúrii. Prázdniny v divočine v Ligúrii sú nepochybne jedným z najlepších spôsobov, ako stráviť leto.

La Spezia do Riomaggiore s vlakom

Florencia do Riomaggiore s vlakom

Modena do Riomaggiore s vlakom

Livorno do Riomaggiore s vlakom

 

Wildlife Dolphin in Liguria In Italy

 

5. Prázdniny v divočine v Pyrenejach

Dravé vtáky ako orol skalný, ktorý sa týči nad vašou hlavou, a kamzíky a kozorožce v chodníkoch, Pyreneje sú ďalšou nádhernou prírodnou destináciou na svete. Úžasné horské štíty, zasnežené čiapky, a kvitnúca príroda, francúzsky pyrenejský park je jedným z najlepších dovolenkových cieľov v divočine v Európe.

Takže, okrem turistiky v nádherných Pyrenejach, mohli by ste ísť na výlet so sledovaním medveďov, alebo prehliadka fotografovania koristi. Francúzske Pyreneje sú síce obľúbenou dovolenkovou destináciou v Európe, oblasť je rozľahlá a nemali by ste sa obávať, že vás ostatní cestujúci vystrašia divé a krásne zvieratá.

Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do francúzskych Pyrenejí?

Vezmem Eurostar z Londýna, a potom vlak TGV z Paríža alebo Lille do Toulouse je najlepšou cestovnou cestou do Pyrenejí.

Lyon do Toulouse s vlakom

Paríž do Toulouse s vlakom

Nice do Toulouse s vlakom

Bordeaux do Toulouse s vlakom

 

Wildlife Holiday In The Pyrenees

 

6. Najlepšie destinácie divej zveri na svete: Camargue Vo Francúzsku

Národná rezerva Camargue vo Francúzsku bola vytvorená v roku 2006 1972 a je chránený národný park. stále, lagúny a močiare sú najviac chránenými krajinami v Európe, a tu je domov 400 druhy vtákov a plameniak ružový.

Tu budete mať tiež príležitosť prejsť sa po najväčšej rieke v Európe, Delta, a hľadaj divoké kone. navyše, sMedzi zvláštnymi vtákmi, ktoré tu môžete vidieť, sú Purpurové volavky, Rybáriky malé, a čajka čiernohlavá.

Najlepšie je ísť počas leta, keď dorazia vtáky a šedé kone.

Aký je najlepší spôsob cesty do Camargue?

Z Paríža do Nimes môžete ísť vlakom, marseille, alebo Arles, a potom autobus.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Wildlife Horse Destination In The Camargue, France

 

7. Fisser Hofe V Rakúsku

517 kilometrov divočiny, Fisser Hofe v západnom Tirolsku je jedným z najlepšie strážených tajomstiev Rakúska. Nie veľa vie o tomto mieste, ale tu nájdete nádherné miesta pre fotografovanie divočiny.

Na jar je Fisser Hofe v plnom kvete, a môžete mať to šťastie, že chytíte nádherného motýľa Apolla. Možno, zbadáte na obzore orla čierneho, alebo ostatných divých kamzíkov, kozorožec, a diviaky. Avšak, najlepší spôsob, ako vidieť tieto vzácne zvieratá, je vyraziť na horu, do 3000 metrov, na jednej z mnohých trás vo Fisser Hofe.

Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Fisser Hofe v Rakúsku?

Môžete cestovať vlakmi OBB z Hlavné mestá v Rakúsku do mesta Fiss v Tirolsku. Salzburg, Viedeň, alebo Innsbruck do Fiss vlakom OBB sú populárne trasy cestovania vlakom.

Salzburg do Viedne s vlakom

Mníchov do Viedne s vlakom

Graz do Viedne s vlakom

Praha do Viedne s vlakom

 

Amazing Butterfly in Fisser Hofe, Austria

 

8. Najlepšie destinácie divej zveri na svete: Divoká zver v Dunaji

Od Schwarzwald v Nemecku, po celej Európe do Rumunska, rieka Dunaj je jedným z najlepších cieľov divočiny na svete. teda, ako skvelý zdroj vody a potravy, niet divu, že rieka Dunaj je jedným z najlepších miest na spozorovanie ohrozených druhov.

Napríklad, malý európsky rybárik je jedným z nádherných 400 vtáčích druhov žijúcich v Dunaji. Navyše, jan Zemplínske vrchy, a národný park Aggtelek, mohol by si sa pozerať 73 druhy cicavcov, ako líška červená a zajac hnedý.

Dusseldorf do Mníchova vlakom

Drážďany do Mníchova vlakom

Norimberg do Mníchova s ​​vlakom

Bonn do Mníchova s ​​vlakom

 

Best Wildlife Destinations In The World: Mini Birds on The Danube River

 

9. Prírodná rezervácia Merfelder Bruch v Nemecku

Domovom posledného stáda divokých koní v Európe a jednou z najkrajších pamiatok vôbec je pohľad na bežiace divoké kone. teda, Park Hohe Mark je obľúbeným cieľom pozorovania divočiny.

Navyše, uprostred lesov a zelene, možno budete mať šťastie a uvidíte nádherný Dulmen Pony. Dulmen Pony je plemeno koní, žijúci v Merfelder Bruch, v meste divých koní, alebo Porýnie-Vestfálsko. Merfelder Bruch je svätyňou pre obe plemená koní, ktoré žijú voľne v ich prirodzenom prostredí.

Aký je najlepší spôsob cesty do Merfelder Bruch?

Vlakom z Británie alebo kdekoľvek v Nemecku do Kolonu a Severného Porýnia-Vestfálska. Potom by ste sa mohli pripojiť k prehliadke alebo si prenajať auto v Merfelder Bruch.

Z Frankfurtu do Berlína vlakom

Lipsko do Berlína s vlakom

Hannover do Berlína s vlakom

Z Hamburgu do Berlína vlakom

 

Merfelder Bruch Nature Reserve In Germany

 

10. Najlepšie destinácie divej zveri na svete: Wengenské kvety švajčiarskych Álp

Všetky úžasné miesta na našom 10 najlepšie destinácie divokej zveri na svete sú domovom najvzácnejších divokých zvierat v Európe. Avšak, Wengen je domovom úžasnej divokej fauny a je botanickým nebom. Nachádza vo švajčiarskych Alpách, názory sú tu úplne úžasné, so zasneženými horami, zelené svieže údolia, vodopády, a najpozoruhodnejší kvet.

V júli divoké motýle zdobia vzácnu orchideu Lady Slipper, trúbiaci horci, lomikameň, a ďalšie nádherné kvety pozdĺž Eigerovho ľadovca. Tieto ohromujúce kvety rastú vo vysokých nadmorských výškach švajčiarskych Álp, hore nádherným údolím Lauterbrunnen. Takže, buďte pripravení na výlet k oblakom a jasnej modrej oblohe, aby ste videli tieto zázraky prírody.

Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Wengen Bernese Oberland?

Choďte vlakom do údolia Lauterbrunnen, a potom vlak hore do dediny Wengen.

Z Zürichu do Wengenu s vlakom

Ženeva do Wengen s vlakom

Bern do Wengenu s vlakom

Bazilej do Wengenu s vlakom

 

Scenic Wildlife Destinations In The World: Wengen Flowers of the Swiss Alps

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať nezabudnuteľný výlet do jedného, alebo všetky z 10 najlepšie destinácie divočiny na svete: po celej Európe alebo Číne vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 najlepších destinácií do divočiny na svete“ na vaše stránky? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-wildlife-destinations-world%2F%3Flang%3Dsk– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)