Čas čítania: 8 minút
(Aktualizované: 25/06/2021)

Farebné, exotické, a mimoriadnych vlastností a miesta biotopu, tieto nájdete 12 zvieratá najunikátnejšie zvieratá v Európe. obývajúci najhlbšie oceány, najvyššie Alpy, alebo odpočívať v zelených európskych lesoch, nezabudnite sa na svojich úžasných divokých zvieratách pozrieť na svojom ďalšom eskapáde v Európe.

 

1. V Európe jedinečné zvieratá: Rys ostrovid

Obyvateľstvo vo Švajčiarsku, Francúzsko, Taliansko, a Česká republika, rys ostrovid je jedinečná divá mačka. Rys má krátky chvost, hnedá kožušina so škvrnami, tak ľahko rozpoznateľné v zasneženom zimnom lese.

Nájdete túto divú mačku fascinujúcim plemenom domácej mačky, a gepard divoký.

Kde môžem v Európe vidieť rysa ostrovida?

Na Bavorský les je úžasné miesto na spozorovanie rysov a ich potomkov.

Dusseldorf do Mníchova vlakom

Drážďany do Mníchova vlakom

Norimberg do Mníchova s ​​vlakom

Bonn do Mníchova s ​​vlakom

 

European Lynx in the snow is a Unique Animals To See

 

2. V Európe jedinečné zvieratá: Puffin

Tieto nádherné tvory môžete najlepšie spozorovať od polovice apríla pri pobrežných útesoch. Napríklad, Ostrov Skomer v západnom Walese je skvelým cieľom pre fotografie divočiny a fotografií Puffin. Navyše, Bretónske pobrežie je ďalším úžasným miestom na obdivovanie atlantického morského vtáka.

Puffiny dosahujú až 30 cm na dĺžku a 20 cm na výšku. navyše, s oranžovým zobákom a kruhmi pri očiach, zistíte, že je veľmi ľahké spozorovať tieto nádherné morské vtáky na útesoch pri oceáne. s 90% celej svetovej populácie v Európe, po väčšinu roka môžete pri pobreží Európy obdivovať celé kolónie.

Kde môžem vidieť puffiny v Európe?

Bretónske pobrežie vo Francúzsku a ostrov Skomer sú skvelými miestami, kde môžete vidieť Puffina.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Puffin is a Unique Animals To See In Europe

 

3. V Európe jedinečné zvieratá: Saiga

Saiga je jedinečná antilopa, bohužiaľ, v dnešnej dobe ohrozený. Saiga je jedným z 12 najunikátnejšie zvieratá, ktoré môžete v Európe vidieť. So svojim neobvyklým nosom, toto jedinečné zviera sa môže ľahko prispôsobiť chladnému a teplému podnebiu, pretože forma nosa slúži tomuto účelu.

teda, Saiga nemá pevný domov a môže migrovať až 1000 km medzi letom a zimou. navyše, môže prejsť desiatky km denne a je väčšinou aktívny počas dňa. Zaujímavosťou Saigy je, že okrem rastlín a trávy, požiera jedovaté rastliny pre iné zvieratá.

Kde môžem vidieť Saigu v Európe?

Saigu môžete spoznať v krásnych karpatských horách a lesoch.

 

Saiga is the wild in Europe

 

4. V Európe jedinečné zvieratá: Borovicová kuna

Ak náhodou idete pešo cez európske lesy a lesy, s najväčšou pravdepodobnosťou stretnete jedinečný Pine Marten. Pine Martens žijú v stromových dierach a sú celkom dobrí lezci, tak nezabudnite vyhľadať, ak chcete spozorovať tohto zvláštneho tvora.

Pine Martens sú v gaštanovo-hnedej farbe, so svetložltým náprsníkom okolo krku. Preto aj v lesoch, ťažko bude chýbať toto fascinujúce zviera na konári stromu, s tým žltým náprsníkom.

Kde môžem vidieť Pine Martens?

Vysočina v Škótsku a Írsku, sú najlepším miestom na pozretie Pine Marten.

 

The Pine Marten is among the Unique Animals To See In Europe

 

5. V Európe jedinečné zvieratá: Jašterica zelená

o 40 cm vo veľkosti, bude skutočne ťažké prehliadnuť jaštericu zelenú. Táto jedinečná jašterica má jasne zelený chrbát a žlté brucho. zaujímavo, počas obdobia párenia, samce sa zmenia farbou na jasne modrú.

Zelená jašterica žije vo vysokej nadmorskej výške 2000 metrov, tak, keď idete na túru do rakúskych hôr, určite sa porozhliadnite. Ak cestujete od jesene do zimy, potom pravdepodobne uvidíte tieto jašterice v jaskyniach a suchých úkrytoch. Avšak, v lete, počnúc marcom, tieto krásky sa budú hriať na slnku.

Kde môžem vidieť Jaštericu zelenú?

Túto zelenú jaštericu môžete vidieť sedieť na slnku na skalách, v celej Európe, Rakúsko, Nemecko, až po Rumunsko, a Turecko.

Salzburg do Viedne s vlakom

Mníchov do Viedne s vlakom

Graz do Viedne s vlakom

Praha do Viedne s vlakom

 

the gorgeous European Green Lizard

 

6. V Európe jedinečné zvieratá: Ružový plameniak

Krásne ružové plameniaky obývajú jedného z najlepšie prírodné rezervácie divočiny v Európe. Ružové plameniaky žijú s úžasnými divokými koňmi v rezervácii Camargue vo Francúzsku. Ružový plameniak sa stal symbolom Camargue, v jeho žiarivých ružových farbách.

V lagúnach, močiar, alebo lietať hore, predvádzať svoju krásu, ružový plameniak je celkom úžasný pohľad. Keď prechádzate cez 4 chodníky v Camargue, rýchlo pochopíte, prečo je tento vták jedným z 12 najunikátnejšie zvieratá v Európe.

Kde môžem vidieť ružový plameniak v rezervácii Camargue?

Camargue je obrovská prírodná rezervácia vo Francúzsku. Aby bolo možné vidieť tohto jedinečného vtáka, zamier do Ornitologický park.

Lyon do Toulouse s vlakom

Paríž do Toulouse s vlakom

Nice do Toulouse s vlakom

Bordeaux do Toulouse s vlakom

 

Flying Pink Flamingo

 

7. Veľryby v Írsku

Ak by ste sa náhodou plavili na juhu Írska, niekde v diaľke, z vody by mohla vyskočiť hrboľatá hlava. Toto by mohla byť keporkak, nádherná a obrovská veľryba žijúca v oceáne okolo Írska.

Napriek svojej pôsobivej a zastrašujúcej veľkosti, 12-16 metrov, sú neškodné a jemné. Tieto nádherné veľryby prichádzajú koncom jesene, spievajúc ich zložité piesne, trvajúci medzi 10-20 minút.

Kde môžem vidieť keporkak?

Škótsko, Írsko, Anglicko je skvelé na pozorovanie veľrýb.

 

 

8. V Európe jedinečné zvieratá: Vlci

Fascinujúce a desivé, vlky sú jedným z ohrozených zvierat v Európe. Tieto jedinečné zvieratá sa ľahko prispôsobia akémukoľvek biotopu, v ich maskovacích farbách, a veľké. Existuje veľa plemien vlkov, ale priemerný vlk môže dosiahnuť až 70 kilogram.

Vlci žijú v lesoch, v baleniach, a považované za vysoko chránené zvieratá v Európe. Existujú ochranné strediská a rezervy, ktoré chránia vlkov a poskytujú im najlepšie podmienky, aby úplne nevyhynuli.

Kde vidím vlkov v Európe?

Región Ligúria v Taliansku, Bavorský les, a Poľsko sú vlci’ preferovaný biotop.

 

Special Wolves Animals To See In Europe

 

9. V Európe jedinečné zvieratá: Delfíny

Striekanie a spev vo vodách talianskeho pobrežia, milé delfíny sú úžasný pohľad. Aj keď delfíny na obrázkoch videl už asi každý, vodné parky, alebo zoologické záhrady v Európe, nič sa nevyrovná plavbe a obdivovaniu týchto milých stvorení.

Najlepšie je vidieť delfíny v lete, keď je teplejšie, a môžete sa vydať na plavbu loďou za pozorovaním delfínov.

Kde môžem vidieť delfíny v Taliansku?

Na nádherné pobrežie Cinque Terre a Ligúrske more sú dokonalým miestom na spoznávanie divokých delfínov v Taliansku.

La Spezia do Riomaggiore s vlakom

Florencia do Riomaggiore s vlakom

Modena do Riomaggiore s vlakom

Livorno do Riomaggiore s vlakom

 

Dolphins in Italy jumping over water

 

10. Vyhadzovať žraloky

Keď väčšina ľudí počuje “žralok” najprirodzenejšou reakciou je prenikavý strach. Avšak, mohutný žralok žeravý môže byť obrovský a svojou veľkosťou zastrašujúci, ale tento žralok žerie iba planktón.

teda, okolo nich sa môžete cítiť úplne bezpečne 12 tóny a 12 metrov ryby. Basking Shark je druhý najväčší žralok vo Veľkej Británii, a najlepšie vidno z útesov v lete. Takže, ak vidíte veľkú trojuholníkovú plutvu a sivé telo, potom mávnite rukou a pripravte svoj fotoaparát na snímanie žralokmi Basking Shark.

Kde môžem vidieť Basking Sharks Inn vo Veľkej Británii?

pri pobreží Cornwell, ostrov mužov, a veľa brehov západného Anglicka, môžete vidieť žraloky vyhrievajúce sa v ich prirodzenom prostredí.

 

Basking Sharks looks similar to whales

 

11. V Európe jedinečné zvieratá: Wolverine

Neporiadok, Neporiadok, je prezývka rosomáka v latinčine, preložené do lepku. Toto neobvyklé meno sa hodí pre najväčšieho člena rodiny Mustelidae – pretože majú neobvykle veľkú chuť do jedla.

Pre tento dôvod, rosomáky môžu hľadať jedlo ďaleko, a teraz ich možno nájsť v celej Európe.

Kde môžem vidieť Wolverines?

všeobecne, populácia rosomákov je koncentrovaná v Rusku, tajga, a Ázia. navyše, môžete tiež vidieť rosomáky v vysokohorský prírodný park vo Veľkej Británii.

 

Wolverine is a Rare and part of the Unique Animals To See In Europe

 

12. V Európe jedinečné zvieratá: Kozorožec alpský

Vysoko hore 4000 metrov, medzi zasneženými vrcholkami hôr, na skalné útesy, nájdete kozorožca alpského. S rohmi, ktoré môžu dorásť až 140 cm, táto horská koza je jedným z najpôsobivejších a najunikátnejších zvierat v Európe.

Po prvé, obývajúci európske Alpy, kozorožec alpský, nie je také ľahké spozorovať v porovnaní so žralokmi ohraničenými a jaštericami zelenými. okrem, ich kopytá uľahčujú kozorožcom liezť hore a uniknúť pred predátormi v skalných Alpách.

Kde môžem vidieť alpského kozorožca?

Talianske Alpy a švajčiarske Alpy mať pár úžasné hľadiská na pozorovanie divej zveri a kozorožcov alpských.

Z Zürichu do Wengenu s vlakom

Ženeva do Wengen s vlakom

Bern do Wengenu s vlakom

Bazilej do Wengenu s vlakom

 

Mountain Alpine Ibex

 

tu na Uložiť vlak, radi pomôžeme naplánovať výlet na najlepšie miesta pre pozorovanie divokej zveri. Cesta vlakom po Európe je ideálna na cestu do prirodzených biotopov týchto jedinečných zvierat v Európe.

 

 

Chcete vložiť na svoj web príspevok z blogu „12 najunikátnejších zvierat v Európe“?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Funique-animals-europe%2F%3Flang%3Dsk– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)