Czas czytania: 7 minuty
(Poprawiony: 03/03/2023)

Zapierające dech w piersiach szczyty górskie, kwitnące doliny, wodospady, jezior, i różnorodnej przyrody, Europa jest domem dla najbardziej niezapomnianych rezerwatów przyrody na świecie. Spędzanie czasu na ogromnych zielonych krainach, które kwitną wiosną, 5 z najpiękniejszych rezerwatów przyrody w Europie są chronione parki narodowe, które przyjmują podróżników z całego świata. Jeśli lubisz piesze wycieczki, trekking, lub ciesząc się sanktuarium natury, wtedy pokochasz nasze 5 najlepszych niezapomnianych rezerwatów przyrody w Europie.

 

1. Rezerwat przyrody Belluno Dolomite We Włoszech

Rezerwat przyrody Belluno powstał w r 1990 aby chronić piękną dziką przyrodę Dolomitów. Położony na obrzeżach Dolomitów w Północne Włochy, Park przyrody Belluno zapiera dech w piersiach wiosną. ten zielone wzgórza i spektakularna góra szczyty pokryte są dywanami z kwiatów. Niezależnie od Twojego poziomu sprawności, będziesz się dobrze bawić odkrywając ten rezerwat przyrody, ponieważ istnieje wiele tras. Rezerwat przyrody Belluno w Europie jest idealny zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych wędrowców.

32000 hektary rzadkiej flory i wapiennych szczytów, Rezerwat przyrody Belluno rozciąga się od doliny Cismon do doliny Piave. Bogata różnorodność zarówno pod względem fauny, jak i kultury, dzięki licznym wioskom na obszarze doliny Piave. Tak więc, kiedy odwiedzasz rezerwat przyrody Belluno w Europie, masz szansę odbyć wspaniałą podróż odkrywczą cudów natury i klejnotów kultury.

Jak dostać się do rezerwatu przyrody Belluno?

Rezerwat przyrody Belluno jest mniejszy niż 3 godziny podróży pociągiem z Wenecji.

Gdzie mogę się zatrzymać w pobliżu parku Belluno?

Jest wiele schronisk górskich, b&b, i hotele.

Ile dni powinienem spędzić w rezerwacie przyrody Belluno?

Rezerwat Belluno Dolomites jest jednym z największych i 5 najbardziej niezapomniane rezerwaty przyrody w Europie. Również, Belluno to piękny park naturalny, więc powinieneś wydać przynajmniej 3 dni zwiedzania i cieszenia się lagunami, góry, i naturalny blask.

Ceny pociągów z Florencji do Mediolanu

Ceny pociągów z Florencji do Wenecji

Ceny pociągów z Mediolanu do Florencji

Ceny pociągów z Wenecji do Mediolanu

 

A trip to an Unforgettable Nature Reserves Europe

 

2. Rezerwat przyrody Wysokie Taury w Austrii

W Austrii znajduje się największy rezerwat przyrody w Alpach Europejskich. Rezerwat Hohe Tauern jest domem 10,000 gatunki zwierząt, 1,800 rośliny, i Grossglockner, Najwyższy szczyt Austrii, w 4,798 metrów nad poziomem morza. Ten wyjątkowy szczyt znajduje się wśród 200 inne szczyty, zielona fauna, jezior, i wodospady.

Doliny rezerwatu przyrody Hohe Tauern są pełne wspaniałych lodowców, starożytna i malownicza wioska widoki, dywany z kwiatów, i lasy. Ten europejski park przyrody jest sanktuarium dla odwiedzających i szczęśliwych mieszkańców okolicznych regionów. W szczególności, szlak przyrodniczy Umbalfalle z wodospadami i rzekami, gdzie zobaczysz niektóre z plików najbardziej niesamowite wodospady w Europie.

Jak dostać się do rezerwatu przyrody Hohe Tauern?

Rezerwat przyrody Hohe Tauern znajduje się bardzo blisko miasta Mallnitz. Wiedeń do Hohe Tauern pociągiem to około 5 godziny.

Gdzie mogę się zatrzymać w okolicy parku Hohe Tauern?

Mallnitz to słynne miasto w Hohe Tauern z wieloma możliwościami zakwaterowania.

Ile dni powinienem spędzić w Hohe Tauern?

Istnieje wiele różnorodnych szlaków turystycznych w Wysokie Taury rezerwat przyrody, więc planując 4-5 wycieczka jednodniowa jest najlepsza. W ten sposób możesz zwiedzić park i pobliskie miasta.

Ceny pociągów z Monachium do Salzburga

Ceny pociągów z Wiednia do Salzburga

Ceny pociągów z Graz do Salzburga

Ceny pociągów z Linz do Salzburga

 

Hohe Tauern Nature Reserve In Austria

3. Rezerwat przyrody Ecrins we Francji

Podczas wędrówki przez ten niesamowity rezerwat przyrody we francuskich Alpach, uważaj na orły, gronostaje, cietrzew, oraz wiele innych dzikich zwierząt że nazywają to domem. Ten wspaniały rezerwat w Alpach Europejskich jest jednym z najpiękniejszych parki narodowe będziesz miał szansę odkryć.

Z lodowcami, wysokie góry, zieleń alpejska, i świeże powietrze, Sceneria i krajobraz Ecrins uchwycą Twoją duszę.

Jak dostać się do rezerwatu przyrody Ecrins?

Do parku narodowego Ecrins można dotrzeć z dowolnego miejsca we Francji. Rezerwat przyrody znajduje się w pobliżu francuskiej granicy z Włochami. Jest blisko Lyonu, Marsylia, i Genewie w Szwajcarii, więc podróż pociągiem przez Francję do Ecrins to świetna opcja.

Gdzie mogę się zatrzymać w pobliżu parku Ecrins?

Od hoteli dla rodzin po domy wakacyjne, W rezerwacie przyrody Ecrins jest wiele miejsc noclegowych.

Ile dni powinienem spędzić w Ecrins?

To zależy od Ciebie. Czy zdecydujesz się poświęcić 7 dni lub udaj się na weekend, będziesz miał absolutnie wymarzoną podróż.

Ceny pociągów z Marsylii do Lyonu

Ceny pociągów z Paryża do Lyonu

Ceny pociągów z Lyonu do Paryża

Ceny pociągów z Lyonu do Awinionu

 

Ecrins Nature Reserve In France

4. Saksońskie Niemcy i Czeska Szwajcaria Rezerwat przyrody w Czechach

Wspaniały rezerwat przyrody Szwajcaria Saksońska rozciąga się od Niemiec po Czechy. Wapienne góry Łaby i znana na całym świecie formacja skalna Pravcicka Brana już wcześniej przedstawiały „Lew, czarownica, i szafa ”. Ten zapierający dech w piersiach rezerwat przyrody jest jednym z najbardziej niezapomnianych rezerwatów przyrody w Europie z wieloma przyjaznymi dla Instagrama punktami widokowymi na szczycie kanionu.

Lato czy zima, zielone ścieżki, a szlaki są dobrze oznaczone i łatwe do odróżnienia w zielonej roślinności po obu stronach kanionu i rzeki. Saksońskie Niemcy, czy Czeska Szwajcaria, zależy od Twojej pierwotnej podróży lub miejsca docelowego, który jest wspaniałą oazą i rajem dla wędrowców z całego świata.

Jak dostać się do rezerwatów przyrody w Saksonii lub Czeskiej Szwajcarii?

Możesz dostać się do tego niesamowitego rezerwatu przyrody w Europa na wycieczkę jednodniową z Pragi czy Drezna.

Gdzie mogę się zatrzymać w Parku Narodowym?

Ponieważ rezerwat przyrody znajduje się na granicy Niemiec i Czech, możliwości zakwaterowania są nieograniczone.

Ile dni powinienem spędzić w Czeskiej Szwajcarii?

Jednodniowa wycieczka to absolutna konieczność, i jeśli możesz spędzić kilka dni, to jest wysoce zalecane.

Ceny pociągów z Norymbergi do Pragi

Ceny pociągów z Monachium do Pragi

Ceny pociągów z Berlina do Pragi

Ceny pociągów z Wiednia do Pragi

 

 

5. Rezerwat przyrody Ordesa i Monte Perdido we Francji

Znajduje się w samym środku między Hiszpanią a Francją, Ordesa i Mount Perdido to jedne z najbardziej niesamowitych rezerwatów przyrody w Europie. Chociaż znajduje się po francuskiej stronie ze szczytem 3,355 m. nazwa pasma górskiego Monte Perdido otrzymała swoją nazwę, ponieważ nie była widoczna od francuskiej strony granicy.

Spektakularna Ordesa jest jednocześnie Miejsce światowego dziedzictwa UNESCO w Europie oraz rezerwat biosfery dzikiej przyrody i fauny. Jest domem dla doliny Ordesa, wodospady, różnorodna przyroda, w tym orła przedniego, oraz 32 gatunki ssaków. Podczas wędrówki podziwiaj widoki na pasmo górskie Pirenejów, pamiętaj, aby uważać na Świstaki, Jastrzębie, i sowy, także. W związku z tym, Rezerwat przyrody Ordesa i Monte Perdido to niesamowite sanktuarium i cel podróży w Europie dla każdego typu podróżnika.

Od 3 godzin ”do 2 całodniowa wycieczka trekkingowa, Ordesa oferuje różnorodne szlaki turystyczne, dla różnych poziomów sprawności.

Jak dostać się do rezerwatu przyrody Ordesa?

Do rezerwatu Ordesa i Monte Perdido można dotrzeć zarówno z Francji, jak i Hiszpanii. Od Zaragosa po Torla-Ordesa 5 godziny lub 3 godzin od Barcelony. Jeśli podróżujesz do Francji, to Tuluza 7 godzin drogi.

Gdzie mogę się zatrzymać w pobliżu parku Ordesa?

Możesz znaleźć świetne opcje zakwaterowania w Torla, od pensjonatów i hoteli.

Ile dni powinienem spędzić w rezerwacie przyrody Ordesa?

Ordesa i Mount Perdido są również znane jako park Yosemite w Europie. W związku z tym, powinieneś przynajmniej zostać 3 dni, w tym czas na wędrówki i relaks.

5 z najbardziej niezapomnianych rezerwatów przyrody w Europie oferuje wspaniałe widoki i szlaki turystyczne prowadzące do oszałamiających wodospadów świata. W związku z tym, wędrówki po zielonych dolinach, Podziwianie pól kwiatowych i szczytów gór to najwspanialszy prezent, jaki możesz sobie dać. Nie ma nic bardziej relaksującego i inspirującego niż dzika przyroda w najbardziej niesamowitych krajach Europy.

Ceny pociągów z Paryża do Rouen

Ceny pociągów z Paryża do Lille

Ceny pociągów z Rouen do Brest

Ceny pociągów z Rouen do Le Havre

 

Ordesa And Monte Perdido

 

Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować wakacje w wybranych przez Ciebie rezerwatach przyrody pociągiem.

 

 

Czy chcesz zamieścić nasz wpis na blogu „5 najbardziej niezapomnianych rezerwatów przyrody w Europie” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/unforgettable-nature-reserves-europe/?lang=pl W pobliżu– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)