Okuma zamanı: 5 dakika
(Son olarak Güncelleme: 08/09/2023)

Seyahat endüstrisindeki en sıcak trend çevre dostu seyahat. Bu gezginler için de geçerlidir, Topluluğa geri verme konusunda tutkulu olanlar, ve sadece kaygısız bir tatilin keyfini çıkarmakla kalmayıp. Akıllı bir gezgin iseniz, sürdürülebilir turizm seyahati sizin için yabancı bir kavram değildir..

Sürdürülebilir turizm nedir? yerel toplulukları koruma ve inşa etme konusunda nasıl bir rol oynayabilirsiniz?? Bizim bulacaksın 10 sürdürülebilir turizm seyahat ipuçları anlayışlı ve takip etmesi kolay.

 

Bahşiş 1: Sürdürülebilir Turizm Seyahati

Trenle seyahat, otobüs, veya tekne uçaktan daha çevre dostudur. Trenlerin neden olduğu hava kirliliği diğerlerinden önemli ölçüde daha küçüktür. diğer toplu taşıma araçları veya özel araba.

Avrupa'daki çoğu ülke arasındaki mesafeler çok küçük olduğu için, ülkeler arasında trenle seyahat etmek, manzaranın tadını çıkarmak için harika bir fırsat, ve akıllı bir gezgin ol. bu nedenle, Tren yolculuğu, sürdürülebilir seyahat gündeminin en başında ve bizim 10 en iyi sürdürülebilir seyahat ipuçları.

Milano - Roma Tren Fiyatları

Floransa - Roma Tren Fiyatları

Pisa - Roma Tren Fiyatları

Napoli - Roma Tren Fiyatları

 

Sustainable Tourism Travel Tips

 

Bahşiş 2 Sürdürülebilir Turizm Seyahati İçin: Enerji tasarrufu

Seyahat etmenin avantajlarından biri, ve turist olmak her şeyde kendinizi şımartmaktır. Bazı turistler için, Bu, tatildeyken telif hakkı gibi yaşamayı içerebilir. ancak, Bu seyahat şekli gezegenimize daha pahalıya mal olacak. Akıllı bir gezgin olmak istiyorsanız, enerji ve elektrik tasarrufu yaparak başlayabilirsiniz. bu nedenle, en iyilerden biri 10 En iyi sürdürülebilir turizm seyahat ipuçları, her zaman ışıkları çevirmektir, AC, ve TV kapalı, odadan çıktığında.

Amsterdam - Paris Tren Fiyatları

Londra - Paris Tren Fiyatları

Rotterdam - Paris Tren Fiyatları

Brüksel - Paris Tren Fiyatları

 

Bahşiş 3: Yeşil Yürüyüş

Sürdürülebilir turizm seyahatiyle ilgili bir başka ipucu da doğa korumayla ilgili, ve işaretli yollarda kalarak başlayabilirsiniz. İşaretli iz tutmak için orada Avrupa'daki doğal kaynaklar ve harikalar zarar görmez. Ayrıca, bu şekilde bölmeyeceksin herhangi bir vahşi hayvan veya etrafındaki fauna ekosistemleri.

La Rochelle - Nantes Tren Fiyatları

Toulouse - La Rochelle Tren Fiyatları

Bordeaux - La Rochelle Tren Fiyatları

Paris - La Rochelle Tren Fiyatları

 

Green Hiking is a Sustainable Travel Tip

 

Bahşiş 4 Sürdürülebilir Turizm Seyahati İçin: Temiz tut

Çöp için yanınızda küçük bir çanta getirmek, çevre dostu seyahatin bir başka harika örneğidir.. Örneğin, diğer gezginlerin geride bıraktıkları çöpleri toplamak için bu çantayı kullanabilirsiniz. Böyle, korumaya katkıda bulunacaksınız Avrupa'nın en güzel doğa harikaları temiz ve güvenli.

Brüksel - Amsterdam Tren Fiyatları

Londra - Amsterdam Tren Fiyatları

Berlin - Amsterdam Tren Fiyatları

Paris - Amsterdam Tren Fiyatları

 

 

Bahşiş 5: Yerel Alışveriş

Yerel alışveriş ve el yapımı ürünler, sürdürülebilir turizmin harika bir örneğidir. Mal ithalatı sürecinde oluşan zarara katkıda bulunmak yerine, yerel topluluğa katkıda bulunuyorsun. Yerel el sanatları ve ürünleri için alışveriş yapmak, yerel topluma inanılmaz bir sosyal ve ekonomik katkıdır.. Hepsinden sonra, kültürel yatırım, sürdürülebilir turizmin büyük bir parçasıdır.

Amsterdam - Londra Tren Fiyatları

Paris - Londra Tren Fiyatları

Berlin - Londra Tren Fiyatları

Brüksel - Londra Tren Fiyatları

 

Sustainable Shopping tips Europe

 

Bahşiş 6: Yeniden Kullanılabilir Bir Çanta Paketleyin

Sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir alışveriş torbaları için dünya trendi varken, Kendini hala plastik bir poşetle bulabilirsin. Bir hayvan onu bulursa bir plastik poşetin yol açabileceği tali zararı veya uzun vadede çevresel zararı hepimiz biliyoruz.. Yeniden kullanılabilir bir çanta yerel pazarlarda ve süpermarketlerde alışveriş yapmak için harikadır. Yeniden kullanılabilir ve katlanabilir bir çanta paketlemek harika bir fikirdir. tüm hediyelik eşyalar.

Münih - İnnsbruck Tren Fiyatları

Salzburg - İnnsbruck Tren Fiyatları

Oberstdorf - İnnsbruck Tren Fiyatları

Graz - İnnsbruck Tren Fiyatları

 

Sustainable Traveling by packing reusable items

 

Bahşiş 7 Sürdürülebilir Turizm Seyahati İçin: Yerel olarak yiyin

Yerel işletmeleri desteklemek, akıllı ve sorumlu bir gezgin olmanın bir parçasıdır. Yabancı bir ülkede ve kültürde misafirsiniz, ve her zaman yerel topluma saygı ve minnettarlığınızı göstermelisiniz. Bunun çok büyük bir ekonomik ve çevresel etkisi olacak.

Üstelik, yemek öğrenmek için harika bir fırsat yerel mutfak hakkında. Hikayeler, baharat, ve yemekler size bilmeniz gereken her şeyi anlatacak yerel kültür.

Lyon - Cenevre Tren Fiyatları

Zürih - Cenevre Tren Fiyatları

Paris - Cenevre Tren Fiyatları

Bern - Cenevre Tren Fiyatları

 

Bahşiş 8: Yeniden Kullanılabilir Bir Kahve Fincanı Paketleyin

Seyahat ederken en iyi deneyimlerden biri kesinlikle yerel hamur işleri ve paket kahve satın almaktır., ve güne harika bir bakış açısıyla başlamak. ancak, diğer tüm gezginlerin aynı alışkanlıkları uyguladığını düşünürseniz, Yakında dünyamız plastik bardaklarla dolu olacak. Böyle, Yeniden kullanılabilir bir su şişesi ve kahve fincanı paketlemek, alışkanlıklarınızı değiştirmek anlamına gelir, ancak plastik atığı azaltmaya ne kadar yardımcı olacağını düşünün.

Viyana - Budapeşte Tren Fiyatları

Prag - Budapeşte Tren Fiyatları

Münih - Budapeşte Tren Fiyatları

Graz - Budapeşte Tren Fiyatları

 

Pack A Reusable Coffee Cup for a Sustainable Tourism

 

Bahşiş 9: Koruma Odaklı Turları ve Açık Hava Aktivitelerini Seçin

Tatilinizi açık havada geçirmek, Avrupa'nın ormanları ve dağlık bölgelerinde en iyilerden biridir 10 sürdürülebilir turizm seyahat ipuçları.

Yaban hayatını koruyan yerel korumaları desteklemek, sürdürülebilir turizmin temel unsurlarından biridir.. Bu koruma kuruluşları genellikle nesli tükenmekte olan hayvanları kurtarır, ağaç ekmek, ve ekosistemlerin korunmasında önemli bir rol oynar. bu nedenle, Avrupa'da tatilinizin katma değeri olacak, doğal harikaları keşfetmenin yanı sıra, rezervler, ve Avrupa'daki milli parklar.

Nürnberg - Prag Tren Fiyatları

Münih - Prag Tren Fiyatları

Berlin - Prag Tren Fiyatları

Viyana - Prag Tren Fiyatları

 

Outdoor acitivities are key for Sustainable Tourism Travel

 

Bahşiş 10: Çevre Dostu Konaklama Seçin

Avrupa'da birçok harika konaklama türü var, ve tamamen doğal harikaların tadını çıkarmanın en iyi yolu birkaç adım uzakta durmaktır.. Küçük ve bağımsız hanlar, pansiyonlar, ve koruma kulübeleri genellikle yerel halkı işe alır, ve yerel toplumu desteklemek.

ek olarak, vahşi yaşamı Koruma turlar sunuyor ve gönüllü programlar konaklama karşılığında. Böylece, en muhteşem vahşi yaşam ve doğa rezervlerinin tadını çıkardığınız için son derece şanslı olacaksınız.

Avrupa'da tatiliniz için seçtiğiniz konaklama türü, akıllı bir gezgin olarak rolünüzü yerine getirmenin anahtarıdır.. Araştırmanızı en iyi konaklama yeri konusunda yapmamak, kaçınmak için seyahat hataları.

Milano - Venedik Tren Fiyatları

Floransa - Venedik Tren Fiyatları

Bologna - Venedik Tren Fiyatları

Treviso - Venedik Tren Fiyatları

 

Tren yolculuğu, çevre dostu gezinize Avrupa'nın koruma ve görüşleri arasında başlamanın harika bir yoludur. Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, Avrupa'ya trenle çevre dostu bir tatil planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

"10 Sürdürülebilir Turizm Seyahat İpuçları" blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsustainable-tourism-travel-tips%2F%3Flang%3Dtr - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)