Čas na čtení: 7 minut
(Aktualizováno: 21/04/2023)

Evropa nám vždy připomíná starý Hollywood a královskou hodnost. Tím pádem, městská pauza v jednom z ohromujících evropských měst je vždy o krásných věcech v životě. Dobré jídlo, kultura, a historie se zvláštním zvratem, a architektura, která nám bere dech, jsou jen některé z věcí, které z Evropy dělají sen.

Od pláží Nice po sky bar ve Vídni, náš 10 nejlepší městské zájezdy v Evropě překonají vaše největší očekávání.

 

1. Nejlepší městské zájezdy v Evropě: Vídeň, Rakousko

Kdyby jen pro Sachertorte, tradiční čokoládová torta, měli byste určitě zvážit Vídeň za vaši městskou dovolenou v Evropě. Půl týdne nebo prodloužený víkend, Vídeň nabízí spoustu památek k obdivování a vyhlídkám na město, které vás nadechne.

Začněte u Kahlenbergu, odkud můžete vidět až na Karpaty Slovenska. Poté pokračujte na umělý ostrov Dunaj na piknik a do centra Vídně na náměstí Franziskanerplatz popíjet vídeňskou kávu z pohlednice. Zavřete den koktejly v sky baru Das Loft a míste se s místními obyvateli.

Toto je jen několik zvláštních věcí, které můžete dělat ve Vídni, pokud chcete strávit městskou dovolenou ve Vídni jako pravá vídeňština.

Vlakem do Salzburgu do Vídně

Mnichov do Vídně vlakem

Graz do Vídně vlakem

Praha do Vídně vlakem

 

Best city breaks in Europe: Vienna Austria

 

2. Colmar, Francie

Nachází se mezi Švýcarskem a Německem, v blízkosti krásné oblasti Rýna ve Francii, Colmar je kouzelné a malebné město. Proto je toto malé město jedním z nejlepších destinací v Evropě. Díky své malé velikosti a bohaté 1000 Evropská historie, která zvyšuje její kouzelnou atmosféru, určitě se zamilujete na první pohled a vrátíte se na delší pobyt.

Ve chvíli, kdy přijedete do Colmaru, budete mít okamžitě pocit, že jste vstoupili do dětské pohádky. Perfektní způsob, jak strávit dovolenou ve městě v Evropě, je procházet se ulicemi do malých Benátek, zastavte se na sklenice vína, specialita Alsaska.

Colmar je ideální pro vánoční prázdniny a mimořádně krásná pro jarní víkend.

Vlakem do Paříže do Colmaru

Curych do Colmar vlakem

Města Stuttgart do Colmar vlakem

Lucemburk do Colmar vlakem

 

Beautiful Colmar France Canal

 

3. Nejlepší městské zájezdy v Evropě: Benátky, Itálie

Mosty, neobvyklý a barevné domy, vůně pizzy a Aperol, aby Benátky zasněný cíl na městskou dovolenou v Evropě. Jeho malá velikost, muzeí, a památky vás zaneprázdní dlouhým a krátkým víkendovým útěkem. Za rohem od rušného centra je vždy malá piazza, kde se můžete posadit, mít cappuccino a panini, nebo se chovat vynikající pizza pečená na starodávném sporáku.

Pokud plánujete pop na prodloužený víkend, okouzlující ostrovy Burano a Murano jsou odtud jen lodí.

Milán do Benátek vlakem

Padova do Benátek vlakem

Bologna do Benátek vlakem

Řím do Benátek vlakem

 

Venice Italy Canal at night

 

4. Nejlepší městské zájezdy v Evropě: Pěkný, Francie

Není nic víc relaxačního než rychlý výlet na Francouzskou riviéru přes víkend. Krásná Nice a její pobřeží jsou skvělou destinací pro nezapomenutelné letní prázdniny v Evropě.

Cote D'Azur je umístění nejlepších pláží v Nice a La Tour Bellanda by neměla chybět těm, kdo mají pohlednice výhledy a západ slunce. City break in Nice je o krásném bydlení a dobrém jídle. Tak, o víkendu v Nice se budete cítit jako královská hodnost.

Lyon do Nice vlakem

Paříž do Nice vlakem

Cannes do Paříže vlakem

Cannes do Lyon vlakem

 

Best City Breaks In Europe: Nice, France

 

5. Amsterdam, Nizozemí

První věc, která přijde na mysl, když si někdo pomyslí na městskou pauzu v Amsterdamu, je oblast červených světel, cyklistika, a kanály. Ale, toto malé evropské město má mnohem více co nabídnout.

Na jaře, Amsterdam rozkvétá pestré barvy, a všude, kam se obrátíte, vypadá jako pohlednice. Kanály, lodě, kola, a květiny čekají na zbarvení vašeho fotoalba. Začněte v muzeu tulipánů a poté vkročte do Jordaanu, bludiště kaváren a malých místních butiků, nebo Oost a Rembrandt zaparkují pro a piknik a relaxace.

Brusel do Amsterdam vlakem

Londýn do Amsterdamu vlakem

Berlín do Amsterdamu vlakem

Vlakem do Paříže do Amsterdamu

 

Amsterdam Netherlands Tulips picture with the city in the back

 

6. Nejlepší městské zájezdy v Evropě: Pět zemí, Itálie

Cinque Terre je skupina 5 barevné a malebné vesnice a určitě to bude jedna z nejlepších přestávek ve městě, které ve svém životě uděláte. Na podzim av zimě, Cinque Terre je spící krása, ale v létě je stejně rušné jako každé evropské město. Největší Výhodou Cinque Terre ve srovnání s evropskými městy je to, že můžete snadno cestovat a navštívit 5 vesnice za méně než 3 dní. Proto, cestování vlakem v Cinque Terre je tak snadné a pohodlné, že můžete cestovat do některé z vesnic za méně než 20 minut.

Posezení na útesech a výhledem na moře s nádhernými plážemi, Cinque Terre je ohromující. navíc, existuje spousta kaváren, restaurace, hlediska, a turistické stezky aby vyhovoval jakékoli chuti. Tak, pokud si chcete odpočinout u sklenky vína na místní vinice nebo se vydejte na dobrodružství, pak je pro vás ideální městská pauza v Cinque Terre.

La Spezia do Manarola vlakem

Riomaggiore do Manarola vlakem

Sarzana do Manarola vlakem

Levanto do Manarola vlakem

 

Cinque Terre Italy picture from the sea

 

7. Praha, Česká republika

Pivní zahrady, zelené parky, ohromující hlediska, a učí se putovat, učinit z Prahy perfektní město v Evropě. Praha je domovem velkolepých hradů, Dějiny, místní trhy, a kaváren, kde si můžete vzít kávu a pečivo a jít si dát piknik v jednom z mnoha parků. Taky, existuje spousta skrytých a malebných míst, která prozkoumávají a vyhýbají se davům turistů.

Praha je oblíbenou destinací v Evropě, i když to může být velmi přeplněné po celý rok. Ale, stále stojí za návštěvu na krátký víkend. Ve chvíli, kdy vystoupíte z vlaku, zamilujete se do tohoto okouzlujícího a malebný město.

Norimberk do Praha vlakem

Mnichov do Praha vlakem

Berlín do Prahy vlakem

Vlakem do Vídně do Prahy

Prague Czech Republic and a swan swimming

 

8. Nejlepší městské zájezdy v Evropě: Brusel, Belgie

Pokud máte sladký zub, v Bruselu budete mít naprosto úžasnou dovolenou na prázdninách. Brusel má toho tolik, aby se s vámi podělil a ukázal, jako jeho vynikající světově proslulá čokoláda a vafle. Dále, více než 100 muzea na vás čekají v Bruselu. Po návštěvě těch nejlepších se můžete vydat k rue Danseartovi, aby se kousl k jídlu v nejlepších restauracích. Dalším klenotem v Bruselu je okouzlující Place Sainte-Catherine a elegantní a kulturní Chatelain.

Brusel vás potěší, že vás bude hostit na krátký nebo dlouhý víkendový útěk. Je to kosmopolitní město s kouzlem a stylem, se kterým se může ztotožnit každý v jakémkoli věku.

Lucemburk do Brusel vlakem

Antverpy do Brusel vlakem

Vlakem do Amsterdamu do Bruselu

Vlakem do Paříže do Bruselu

 

 

9. Hamburg, Německo

Druhé největší město v Německu je jedním z nejlepších destinací pro město v Evropě. Hamburk je domovem největšího přístavu v zemi a jezer Inner a Outer Alster, kde si můžete užít báječná jízda lodí.

Planten un Blomen je botanická zahrada s krásným výhledem a místy pro obrázky. Tak, raději si sbalte fotoaparát a připravte se na skvělé záběry, které můžete sdílet z vaší úžasné dovolené v Hamburku.

Hamburk do Kodaň vlakem

Curych do Hamburk vlakem

Hamburk do Berlín vlakem

Rotterdam do Hamburk vlakem

Hamburg Germany Cancal at sunset

 

10. Nejlepší městské zájezdy v Evropě: Budapešť, Maďarsko

Jednou z nejlepších věcí v Budapešti je projet se lodí po Dunaji. Nejlepší způsob, jak obdivovat město a architekturu v Budapešti, je loď. Se skvělými outdoorovými a indoorovými aktivitami, maďarské hlavní město je na našem vrcholu vysoko 10 nejlepší městské zájezdy v Evropě.

Za poznáním mostů, návštěva tradičních termálních lázní, a ochutnat maďarskou kuchyni jsou věci, které musíte udělat, abyste se v Budapešti cítili jako místní. Taky, Nezapomeňte navštívit Matthiase Kostel, Rybářská bašta, a parlament pro západ slunce na město.

Vlakem do Vídně do Budapešti

Praha do Budapešti vlakem

Mnichov do Budapešť vlakem

Graz do Budapešti vlakem

Best City Breaks In Europe: Budapest, Hungary

 

Tady v Uložit vlak, rádi vám pomůžeme najít nejlevnější letenky na kteroukoli z krásných přestávek v cílovém městě, které plánujete podniknout!

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „10 nejlepších městských přestávek v Evropě“? Můžete buď pořídit naše fotografie a text, nebo nám můžete dát odkaz na tento blogový příspěvek. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-city-breaks-europe/?lang=cs Cvičení– (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)