Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 29/04/2022)

Tyto 10 neobvyklé atrakce po celém světě vás ohromí. Kostel ve tvaru Popelky na vysokém podpatku, pohádkové kopce, zavěšené mosty, a speciální tunel v Anglii – jsou jen některé z výjimečných a trochu zvláštních, atrakce, které byste měli navštívit po celém světě.

 

1. Neobvyklé atrakce po celém světě: Juliin balkon

Jen velmi málo lidí neví, že příběh Romea a Julie se odehrál ve Veroně. navíc, jen velmi málo lidí nezná scénu romantického balkonu. Jednou z nejunikátnějších atrakcí ve Veroně je Juliin balkon. Balkon je součástí domu, kde ve 13. století žila rodina Cappello. nicméně, slavný balkon byl pouze přistavěn k domu v 20století.

Dále, balkon se stal jednou z nejznámějších atrakcí v Evropě. Zatímco balkon nehrál v prostředí příběhu Romea a Julie žádnou skutečnou roli, každoročně přitahuje stovky návštěvníků. Zamilovaný, zlomené srdce, snílci a Shakespearovi nadšenci, přijít zanechat jejich poznámky lásky, přání, a graffiti na zdi pod Juliiným balkonem.

Rimini do Verony vlakem

Řím do Verony vlakem

Florencie do Verony vlakem

Benátky do Verony vlakem

 

Unusual Attractions Worldwide: Juliet’s Balcony

 

2. Víla Glen, Ostrov Skye

Kuželovitého tvaru, hedvábně zelené kopce, obklopený rybníky a vodopády, Fairy Glen je jedním z nejneobvyklejších míst k návštěvě na ostrově Sky. I když není znám původ jedinečného jména, Krajina Fairy Glen má zvláštní kouzlo.

Nejlepší místo pro skvělý výhled na Fairy Glen je z hradu Owen. Toto místo není skutečný hrad, ale spíše skalní útvar z dálky připomínající hrad. Fairy Glen je docela malá; proto, nejlepší je spojit to s návštěvou Kilt Rock, Starý muž ze Storru, a Pohádkové bazény.

 

Fairy Glen, Isle of Skye

 

3. Electric Ladyland Amsterdam

První muzeum fluorescenčního umění na světě, a elektrická atrakce Ladyland v Amsterdamu jeden z 10 neobvyklé atrakce v Evropě. A to i v případě, že nejste fanouškem muzeí, toto fluorescenční muzeum je skvělým zážitkem pro děti i dospělé. Kromě pozoruhodné sbírky fluorescenčních minerálů, Ladyland představuje úžasné fluorescenční umělecké dílo z 50. let minulého století. navíc, návštěvníci dostanou neocenitelnou šanci podílet se na tvorbě vlastního uměleckého díla, v barevném osvětlení.

Tato úžasná atrakce se nachází v srdci čtvrti Jordaan v Amsterdamu, kde temný suterén svítí barevnými světly. Pojmenováno po albu Jimmyho Hendrixe Electric Ladyland, tato skvělá atrakce je celá o psychedelickém umění a hudbě 70. let. Nepochybně, Muzeum Electric Ladyland v Amsterdamu je jednou z nejzajímavějších atrakcí na světě.

Brusel do Amsterdamu vlakem

Z Londýna do Amsterdamu vlakem

Z Berlína do Amsterdamu vlakem

Paříž do Amsterdamu vlakem

 

4. Tunel Bude, Cornwell Anglie

Vypadá jako obyčejný plastový tunel na parkovišti supermarketu v Cornwallu, tunel Bude je zcela mimořádný. Tato neobvyklá atrakce patří mezi top 10 atrakcí v Anglii díky tisícům vícebarevně svítících LED světel.

Nachází se v ospalém městě Bude, a 70 m tunel je kouzelný, když se rozsvítí. Nejlepší čas přijít je večer, pro zážitek konečného světla. Zatímco tunel Bude vypadá ve dne jednoduše, v noci se stává divem světa, přitahuje návštěvníky z celé Británie. Sečteno a podtrženo, tunel Bude může být a zábavná zastávka na vaší cestě po Evropě, kde skutečný zázrak technologie rozzáří oči a srdce malých i velkých.

Z Amsterdamu do Londýna vlakem

Paříž do Londýna vlakem

Z Berlína do Londýna vlakem

Brusel do Londýna vlakem

 

 

5. Neobvyklé atrakce po celém světě: Spreepark Německo

Berlínské zábavní park poznal lepší časy, zvláště na svém vrcholu v 1969. Spreepark dříve přitahoval 1.5 milionů návštěvníků, jezdit na něm 40 kabiny 45metrové ruské kolo. Speerpark byl nejoblíbenější atrakcí ve východním Německu až do znovusjednocení v roce 1991.

Na svém vrcholu, návštěvníci se mohli svézt na bláznivé horské dráze, Vodní projížďka Grand Canyonem, a obří rotující poháry. Zatímco park ztratil svou popularitu kvůli škrtům, a opuštění, Spreepark zůstal zábavným místem k návštěvě v Berlíně. navíc, opuštěný zábavní park se stal jednou z nejneobvyklejších atrakcí v Evropě, přístupné a otevřené zvědavým návštěvníkům.

Z Frankfurtu do Berlína vlakem

Lipsko do Berlína vlakem

Hannover do Berlína vlakem

Hamburk do Berlína vlakem

 

Unusual Attraction In Germany: Spreepark

 

6. Město Temže v Číně

Nedaleko Šanghaje, z mrakodrapů a starověkých chrámů, další architektonické kouzlo najdete v obrazu anglického města. Dlážděné ulice, kostel, středověké náměstí, a znamení, které vás vítá v Thames Town.

Thames Town bylo součástí velkého plánu na vytvoření mezinárodních předměstí, ale plán se nikdy neuskutečnil. Tak, dnes mohou návštěvníci Šanghaje některé obdivovat nejúžasnější mrakodrapy na světě a zastavte se na procházku po malém kousku Londýna v Číně.

 

Thames Town In China

 

7. Caminito del Rey Malaga

Pozastaveno 100 metrů proti stěnám rokle, Caminito del Rey je jedním z nejúžasnějších míst ve Španělsku k návštěvě. 2.9 km lávka, 4.8 km přístupová cesta, a 7.7 km dlouhá Camino bývala obslužná cesta k přehradě. nicméně, dnes je to jedna z nejzajímavějších turistických atrakcí v Malaze.

Jedním z důvodů, proč Caminito přitahuje mnoho cestovatelů, je jeho poloha. Nachází se podél soutěsky Los Gaitanes, pozoruhodný kaňon vápence a dolomitu. Proto, navzdory úzkým a visutým mostům, neobvyklá atrakce Caminito del Rey je jedním z míst, která musíte v Andalusii vidět, především pro milovníky adrenalinu.

 

Caminito Del Rey Malaga Hiking

 

8. Kostel Giant Glass Slipper Church Taiwan

Otevřeno v 2016, sklo na vysokém podpatku svatba kostel je držitelem Guinessova rekordu za největší stavbu ve tvaru boty na vysokém podpatku na světě. Obří skleněná pantofle je slavným svatebním místem, ale nemá žádnou skutečnou náboženskou funkci. nicméně, někdo může říct, že obří skleněný vysoký podpatek vypadá jako Popelčina bota.

Kostel na vysokých podpatcích na Tchaj-wanu je 17.76 metrů na výšku a skládá se z více než 300 tónovaná modrá skla, zanechává na své pozorovatele dechberoucí účinek. Tato neobvyklá atrakce se nachází v parku Ocean View v městské části Budai na Tchaj-wanu.

 

The Giant Glass Slipper Church In Taiwan

 

9. Neobvyklé atrakce po celém světě: Bitva o Orange Italy

Koná se karneval v Ivrei 3 dny před tučným úterým. Tento jedinečný svátek přivádí lidi ke speciálu “válka” ulice v Ivrea, házet po sobě pomeranče. Navzdory tomu, že to zní jako zábavný boj o jídlo, bitva o pomeranč může být docela násilná, a mnoho účastníků odchází pohmožděných a zraněných.

Násilná přitažlivost vznikla v důsledku násilnější události. Říká se, že kdysi dávno jedné slečně sťal hlavu zlý markýz. I když není jasné, zda je na tomto příběhu něco pravdy, přesto se každoročně oranžového karnevalu účastní stovky lidí. Tím pádem, což z něj dělá jednu z nejneobvyklejších atrakcí v Itálii.

Milán do Říma vlakem

Florencie do Říma vlakem

Pisa do Říma vlakem

Neapol do Říma vlakem

Test

 

An Unusual Attraction In Italy The Battle of Orange

 

10. Vzhůru nohama Dům Fengjing Starověké Město

Tato neobvyklá atrakce je unikátní památkou ve starobylém městě Fengjing. Slavné staré město v Číně je známé svými kanály, a od té doby 2014 je známý tím, že je domovem domu Upsidedown. Při vstupu do domu návštěvníci najdou nábytek a domácí potřeby, podobný upside house v Polsku.

Při vstupu do domu, všechno najdeš vzhůru nohama, takže nejde jen o exteriér. Zatímco v této atrakci není co dělat, člověk nemůže být uchvácen a uchvácen tímto neobvyklým architektonickým řešením.

 

Upside Down House Fengjing Ancient Town

 

My v Uložit vlak rádi vám pomůžeme naplánovat výlet do nich 10 neobvyklé atrakce po celém světě.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „10 neobvyklých atrakcí z celého světa“?? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Funusual-attractions-worldwide%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)