Okuma zamanı: 6 dakika
(Son olarak Güncelleme: 29/04/2022)

Bunlar 10 dünya çapında olağandışı cazibe merkezleri sizi şaşırtacak. Külkedisi şeklindeki yüksek topuk kilisesi, peri tepeleri, asma köprüler, ve İngiltere'de özel bir tünel – sıra dışı ve biraz tuhaf olanlardan sadece birkaçı, dünya çapında ziyaret etmeniz gereken yerler.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Dünya Çapında Olağandışı Gezi Yerleri: Juliet'in Balkonu

Romeo ve Juliette hikayesinin Verona'da geçtiğini bilmeyen çok az insan vardır.. Dahası, çok az insan romantik balkon sahnesine aşina değil. Verona'da ziyaret edilecek en eşsiz yerlerden biri Juliet'in balkonudur.. Balkon bir evin bir parçasıdır., 13. yüzyılda bir Cappello ailesinin yaşadığı yer. ancak, ünlü balkon sadece evin içindeki eve eklendi. 20yüzyılda.

ek olarak, balkon, Avrupa'nın en ünlü cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Balkonun Romeo ve Juliet'in hikayesinin kurgulanmasında gerçek bir rolü olmasa da, her yıl yüzlerce ziyaretçi çekiyor. Aşık, kalbi kırık, hayalperestler ve Shakespeare meraklıları, aşk notlarını bırakmak için gel, dilekler, ve Juliet'in balkonunun altındaki duvarda grafiti.

Rimini'den Verona'ya Trenle

Roma'dan Verona'ya Trenle

Floransa'dan Verona'ya Trenle

Venedik'ten Verona'ya Trenle

 

Unusual Attractions Worldwide: Juliet’s Balcony

 

2. peri glen, Skye Adası

Koni şeklinde, ipeksi yeşil tepeler, göletler ve şelaleler ile çevrili, Fairy Glen, Isle of Sky'da ziyaret edilebilecek en sıra dışı yerlerden biridir.. Eşsiz ismin bilinen bir kökeni bulunmamakla birlikte, Fairy Glen'in manzarası özel bir çekiciliğe sahiptir..

Fairy Glen'in muhteşem manzarası için en iyi yer Castle Owen'dır.. Bu nokta gerçek bir kale değil, daha çok uzaktan kaleyi andıran bir kaya oluşumu. Peri Glen oldukça küçük; bu nedenle, Kilt Rock ziyareti ile birleştirmek en iyisidir, Storr'un Yaşlı Adamı, ve Peri Havuzları.

 

Fairy Glen, Isle of Skye

 

3. Elektrik Ladyland Amsterdam

Dünyanın ilk floresan sanat müzesi, bu Amsterdam'da elektrikli Ladyland cazibe biridir 10 Avrupa'da sıra dışı turistik yerler. Müze hayranı olmasanız bile, bu floresan müzesi, çocuklar ve yetişkinler için harika bir deneyim. Olağanüstü bir floresan mineral koleksiyonuna ek olarak, Ladyland, 1950'lerden muhteşem floresan sanat eserleri sunuyor. Dahası, ziyaretçiler, kendi sanat eserlerini yaratmaya katılmak için paha biçilmez bir şans elde ediyor, renkli aydınlatmada.

Bu muhteşem cazibe, Amsterdam'daki Jordaan bölgesinin kalbinde yer almaktadır., karanlık bir bodrumun renkli ışıklarla aydınlandığı yer. Adını Jimmy Hendrix'in Electric Ladyland adlı albümünden almıştır., bu harika cazibe tamamen psychedelic sanat ve 70'lerin müziği ile ilgili. Şüphesiz, Amsterdam'daki Electric Ladyland Müzesi, dünyanın en heyecan verici cazibe merkezlerinden biridir..

Brüksel'den Amsterdam'a Trenle

Londra'dan Amsterdam'a Trenle

Berlin'den Amsterdam'a Trenle

Paris'ten Amsterdam'a Trenle

 

4. Bude Tüneli, Cornwell İngiltere

Cornwall süpermarket otoparkındaki sıradan bir plastik tünele benziyor, Bude Tüneli oldukça sıra dışı. Bu sıra dışı cazibe, en iyilerden biridir. 10 çok renkli yanan binlerce LED ışığı sayesinde İngiltere'deki turistik yerler.

Uykulu Bude kasabasında yer almaktadır., bu 70 m tüneli aydınlatıldığında büyülüdür. Gelmek için en iyi zaman akşam, nihai ışığın deneyimi için. Bude Tüneli gündüzleri sade görünürken, geceleri bir dünya harikası olur, İngiltere'nin her yerinden ziyaretçi çekmek. Sonuç olarak, Bude Tüneli olabilir Avrupa seyahatinizde eğlence durağı, gerçek bir teknoloji harikasının hem genç hem de yaşlıların gözlerini ve kalplerini aydınlattığı yer.

Amsterdam'dan Londra'ya Trenle

Paris'ten Londra'ya Trenle

Berlin'den Londra'ya Trenle

Brüksel'den Londra'ya Trenle

 

 

5. Dünya Çapında Olağandışı Gezi Yerleri: Spreepark Almanya

Berlin'in lunapark daha iyi zamanlar biliyor, özellikle zirvede 1969. Spreepark çekmek için kullanılır 1.5 milyon ziyaretçi, onun üzerine binmek 40 kabinler 45 metrelik dönme dolap. Speerpark, Doğu Almanya'daki yeniden birleşmeye kadar en popüler cazibe merkeziydi. 1991.

zirvesinde, ziyaretçiler çılgın bir hız trenine binebilir, Büyük Kanyon su yolculuğu, ve dev dönen bardaklar. Park, kesintiler nedeniyle popülaritesini kaybederken, ve terk, Spreepark, Berlin'de ziyaret etmek için eğlenceli bir yer olarak kaldı. Dahası, terk edilmiş eğlence parkı, Avrupa'nın en sıra dışı cazibe merkezlerinden biri haline geldi, erişilebilir ve meraklı ziyaretçilere açık.

Frankfurt'tan Berlin'e Trenle

Leipzig'den Berlin'e Trenle

Hannover'den Berlin'e Trenle

Hamburg'dan Berlin'e Trenle

 

Unusual Attraction In Germany: Spreepark

 

6. Thames Şehri Çin

Şanghay'dan çok uzak değil, gökdelenlerden ve antik tapınaklardan, bir İngiliz kasabasının görüntüsünde başka bir mimari cazibe bulacaksınız. Arnavut kaldırımlı sokaklar, kilise, ortaçağ şehir meydanı, ve sizi Thames Town'a davet eden bir tabela.

Thames Town, uluslararası banliyöler yaratmaya yönelik büyük bir planın parçasıydı., ama plan asla gerçekleşmedi. Böyle, bugün Şanghay'a gelen ziyaretçiler bazılarına hayran kalabilirler. dünyanın en muhteşem gökdelenleri ve Çin'de küçük bir Londra parçası etrafında dolaşmak için uğrayın.

 

Thames Town In China

 

7. Caminito Del Rey Malaga

Askıya alındı 100 bir geçidin duvarlarına karşı metre, Caminito del Rey, İspanya'nın ziyaret edilecek en muhteşem yerlerinden biridir.. 2.9 km yaya köprüsü, 4.8 km erişim yolu, bu 7.7 km uzunluğundaki Camino eskiden bir baraja giden servis yoluydu. ancak, bugün Malaga'nın en heyecan verici turistik yerlerinden biridir..

Caminito'nun birçok gezgini çekmesinin nedenlerinden biri de konumudur.. Los Gaitanes Gorge boyunca ayarlayın, olağanüstü bir kireçtaşı ve dolomit kanyonu. bu nedenle, dar ve asma köprülere rağmen, sıra dışı cazibe Caminito del Rey, Endülüs'te mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir., özellikle adrenalin sevenler için.

 

Caminito Del Rey Malaga Hiking

 

8. Dev Cam Terlik Kilisesi Tayvan

içinde açıldı 2016, yüksek topuk cam düğün kilise, dünyanın en büyük yüksek topuklu ayakkabı şeklindeki yapısı için Guinness rekorunu elinde tutuyor. Dev cam terlik ünlü bir düğün mekanıdır ancak gerçek bir dini işlevi yoktur.. ancak, bazıları dev cam topuğun Sindirella'nın ayakkabısına benzediğini söyleyebilir.

Tayvan'daki yüksek topuklu kilise 17.76 metre yüksekliğinde ve daha fazla oluşur 300 renkli mavi cam, izleyenler üzerinde nefes kesici bir etki bırakarak. Bu olağandışı cazibe, Tayvan'ın Budai ilçesindeki Ocean View Park'ta yer almaktadır..

 

The Giant Glass Slipper Church In Taiwan

 

9. Dünya Çapında Olağandışı Gezi Yerleri: Turuncu İtalya Savaşı

Ivrea karnavalı gerçekleşiyor 3 Fat Salı gününden önceki günler. Bu eşsiz tatil, insanları özel “savaş” Ivrea'daki sokaklar, birbirine portakal atmak. Eğlenceli bir yemek dövüşü gibi görünse de, portakal savaşı oldukça şiddetli olabilir, ve birçok katılımcı yaralı ve yaralı olarak ayrılır.

Şiddetli çekim, daha şiddetli bir olayın sonucu olarak yaratıldı. Bir zamanlar genç bir bayanın kötü bir markiz tarafından kafasının kesildiği söylenir.. Bu hikayenin herhangi bir gerçeği olup olmadığı net olmasa da, yine de her yıl yüzlerce insan portakal karnavalına katılıyor. Böylece, İtalya'nın en sıra dışı cazibe merkezlerinden biri haline getiriyor.

Milano'dan Roma'ya Trenle

Floransa'dan Roma'ya Trenle

Pisa'dan Roma'ya Trenle

Napoli'den Roma'ya Trenle

Ölçek

 

An Unusual Attraction In Italy The Battle of Orange

 

10. Ters Ev Fengjing Antik Kenti

Bu olağandışı cazibe, antik Fengjing kasabasında eşsiz bir manzaradır.. Çin'deki ünlü eski şehir, kanallarıyla ünlüdür., dan beri 2014 Upsidedown evinin evi olarak bilinir. Ziyaretçiler eve girerken mobilya ve ev eşyalarını bulabilirler., Polonya'daki ters eve benzer.

Eve girince, her şeyi ters bulacaksın, yani sadece dış değil. Bu cazibe merkezinde yapacak bir şey yokken, bu sıra dışı mimari tasarımın büyüsüne kapılamazsınız..

 

Upside Down House Fengjing Ancient Town

 

biz Bir Tren Kaydet Bunlara bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. 10 dünyadaki olağandışı cazibe merkezleri.

 

 

“Dünya Çapında 10 Olağandışı Gezi” blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Funusual-attractions-worldwide%2F - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)